О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

История  11 июня 2014 06:22:40

Чи можна вважати радянським символом “Дніпрогес”?

...
...

В 1913-му році царський уряд розглянув проект будівництва електростанції, яку ми знаємо як “Дніпрогес”.

Газета “Свобода” (США) 27 березня того року розмістила інформацію про заплановане.

...
...

Далі йде фраза:

Днїпро має творити часть з тої водної дороги, що має сполучати оба моря. Радї російських мінїстрів мають небавком предложити плян знесеня порогів і визисканя водної сили до витворюваня сили елєктричної.

Закінчується інформація повідомленням про кошторис виготовлення проекту:

...
...

Перша світова війна завадила царському уряду провести необхідні пошукові роботи, розробити детально проект. Однак напрацьована документація не згинула під час більшовицького перевороту. Залишалися в Росії й спеціалісти, які працювали над проектом. Тому більшовикам залишалося тільки завершити розпочате проектування. А Лєніну дало привід оголосити про електрифікацію “усієї країни”... Іншими словами, навіть війна, “революція”, розруха, голод не надто завадили початку будівництва гідроелетростанції. Тим більше, - при наявності майже дармової робочої сили. Точніше, - праці “соціалістичних” рабів.

Ось як пише про “совєтське” будівництво Дніпрогесу “Українська газета”, коментуючи інформацію ілюстрацією:

“ ...Після смерті Леніна гарячим прихильником будівництва Дніпровської ГЕС став Лев Троцький. Сталін любив висміювати "фантазії" свого головного конкурента в боротьбі за владу. - Збудувати Дніпрогес, - казав він, - це все одно, що дати селянину голку від патефона без самого патефона. Утім, чимало ідей Троцького пізніше Сталін втілював у життя як свої власні. Так сталося й з Дніпрогесом. 1925 року професор Іван Александров розробив технічний проект електростанції. Автором архітектурного проекту був Віктор Веснін.

PS. Нагадаю: на основі документації, виготовлення якої було профінансовано ще царським урядом.

15 березня 1927-го біля Запоріжжя замайорів червоний прапор зі словами "Дніпробуд розпочато".

...
...

Будівництво супроводжувалося величезною пропагандистською кампанією. По всій країні відбувалися збори й мітинги. Трудящі перераховували до фонду будівництва частину заробітку. Уже 1 квітня 1927 року у фонді Дніпрогесу був 1 млн руб. Однак лише імпортне обладнання для ГЕС коштувало 30 млн. Тому більшовики вдалися до масових поборів із селян: відбирали худобу, зерно та іншу сільгосппродукцію. Спорудження велося під егідою ОГПУ. Наймасовішою робсилою стали "зеки". Поруч із ними працювали молодь із села, колишні білі офіцери, анархісти та священики, куркулі й аристократи. Наприклад, у земельно-скельному відділі трудилися сини двох царських адміралів та колишня графиня. Завідував складом полковник-денікінець, а медичну частину очолювала дружина адвоката екс-керівника Тимчасового уряду Олександра Керенського.

Землекопи, чорнороби й грабарі були переважно з місцевого населення. Чимало людей наймалися заради номерка в їдальню та місця на нічліг у бараку. Дня не минало без бійок, крадіжок, пиятик. Міліція ночами влаштовувала облави. Порушників дисципліни вивозили за 40–50 км від будови й там залишали.

Наприкінці 1930-го розпочався "процес Промпартії". Газети повідомляли про розкриття підпільної шпигунсько-диверсійної організації, що нібито діяла з 1926 року. Після суду над "промпартійцями" на Дніпробуді пройшла хвиля мітингів. Виступаючі дякували "пильним чекістам", таврували "злочинну банду" та клялися ще краще працювати на благо Батьківщини”.

Зараз, з висоти знань про історію СРСР, той "процес Промпартії", якщо мати на увазі заплановане будівництво Дніпрогесу, - можна й стверджувати: то була наперед спланована акція. Щоб мати не тільки рабську робочу силу, а й інженерний персонал з клеймом “ворога народу”. Такими ж легше керувати! Без виплати інженерної зарплатні. Тому й не здається дивним те, що “розгром Промпартії” пройшов у 1926-му році, а перші робітники на будвництві майбутньої гідроелектростанції з'явилися вже 8 березня 1927 року. А останній кубометр бетону в греблю було вкладено в березні 1932 року.

На останок потрібно також підкреслити: без встановлення 8 турбін американської компанії “Ньюпорт Ньюс” (англ. Newport News Shipbuilding and Drydock Company (NNS) - Дніпрогесу не відбулося б. Та про це більшовицька пропаганда “скромно” мовчала. В ідеологів було інше завдання - викривати ворожий радянським людям імперіалізм.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1535
delete
Петро Осипенко
Петро Осипенко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 19, Всего рецензий: 3
Читайте также

Аналітики MoodyАналітики Moody's зробили прогноз зростання світової економіки

У цілому, прогноз більш позитивний, ніж у попередньому рік, відзначають фахівці. ...

Бізнес Tesla не доживе до 2019 року - експертБізнес Tesla не доживе до 2019 року - експерт

Колишній керівник General Motors, Ford, Chrysler і BMW розповів про своє бачення майбутнього комапанії Ілона Маска. ...

Райский город: что таит в себе столица Мальдивской республикиРайский город: что таит в себе столица Мальдивской республики

Мале - столица и крупнейший город Мальдивской республики. Он расположен на одноименном острове, на атолле Каафу.  В Китае открыли отель в виде Мальди ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

11:22 11/06/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
информативный и полезный материал.
читается с интересом.
отличная иллюстрация. порадовала))))
13:25 11/06/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Передруковую!
21:31 11/06/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Непоганий допис! Взагалі більшовики багато що поцупили в «кривавого» режиму (план «ГОЭЛРО» наприклад).

Комментарии

Рекомендует этот материал.
11:22 11/06/14
Дякую за похвалу і рекомендацію! smile
11:31 11/06/14
Liding Львов
Рекомендує цей матеріал.
11:58 11/06/14
Приємно. Вдячний!
12:26 11/06/14
Віктору Тригубу

Дякую!
13:29 11/06/14
Якщо людина не опирається на ідею (будь-яку), навіть на "моя хата з краю", - то це не людина, а голова з ротом. wink
Дякую за рекомендацію!
14:21 11/06/14
Згоден!
Якщо йде мова за історичну тему.
Коли ж автор своїм матеріалом "сповідує" свій світогляд, - тоді...
На ХВ прикладів "недомовок" або перебільшень - тьма!
14:55 11/06/14
Жарт зрозумів. smile
15:21 11/06/14
" Ефремова и его приспешников нужно лишить мандатов и осудить за терроризм, - губернатор Луганщины
Губернатор Луганской области Ирина Веригина заявляет о причастности лидера фракции ПР Александра Ефремова и других "регионалов" и коммунистов к терроризму и настаивает на лишении их мандатов.
Об этом она написала на своей странице в Facebook , передает Цензор.НЕТ.
"Видела выступление Горохова в парламенте РФ, который призывает Россию к конкретным действиям против Украины. В президиуме сидит Ефремов*. Прямые доказательства причастности данных депутатов к терроризму на востоке", - написала Веригина.
По ее словам, именно они дестабилизировали обстановку в Луганской области, именно на их совести смерть людей, искалеченные судьбы беженцев.
Читайте на «Цензор.НЕТ»: Турчинов распорядился проверить причастность Ефремова к блокированию аэропорта Луганска
"Луганщина и так была на 27 месте в Украине по социально-экономическому развитию, а теперь эти так называемые депутаты, дабы защитить свои бизнес интересы, пытаются превратить Луганскую область в гетто", - добавила Верегина.
"Эти открыто поддерживают агрессию РФ и терроризм на Луганщине. А другие депутаты ПР и коммунисты скрыто финансируют террористические группы в Луганске, Северодонецке. Необходимо Верховной Раде лишить мандатов этих депутатов и привлечь к уголовной ответственности. Этого требуют тысячи луганчан. Хватит грабить и уничтожать Луганщину!" - резюмировала губернатор."
15:44 11/06/14
Liding Львов

Цитата:

Будівництво супроводжувалося величезною пропагандистською кампанією. По всій країні відбувалися збори й мітинги. Трудящі перераховували до фонду будівництва частину заробітку. Уже 1 квітня 1927 року у фонді Дніпрогесу був 1 млн руб. Однак лише імпортне обладнання для ГЕС коштувало 30 млн.


Читать полностью: http://h.ua/story/404704/#ixzz34LhoZKcJ


Нині читав,  (чи по ящику казали dknown ) що ДНРівські бандюки змусили шахтарів віддати одноденний заробіток на розбудову ДНРу  LOL Так що дауни  вляпуються в світле совєцьке минуле як свиня в калюжу. Тут їм і громадянська по ночам і  добровільні внески з заробленого. Ще влаштують суботник по будівництву барикад та риттям окопів і буде повний совок LOL  


 

19:40 11/06/14
Якщо суботник нормальний - до й добре...
Розкажу за один із травневих у селі.
Головиха кинула клич: зібратися з бензокосами біля сільради. Мене запросила, як єдиного репортёра на всеньке село. Бензин виділив один з фермерів. Дядько, який має хатинку, а бізнес у Києві, прислав з косами двох. Всього було 8. Обкосили усі вулиці. А після ставка прийшли до тієї хатини, де дядько з Києва накрив шикарну поляну.

...І про політику балакали, і анекдоти пекли, і в підкидного гуляли. І що дивно! Була і "казёнка", і домашня, а по домах розійшлися тільки веселими.
20:36 11/06/14
Liding Львов
Це не суботник а толока.
Толоки були ще тоді, коли у лєнінський пра-пра-прадід пра-пра-прабабкину цицьку ссав.
20:59 11/06/14
Точно! Толока
04:18 12/06/14
Зурла Лоци Ужгород
Рекомендует этот материал.
21:06 11/06/14
Вдячний!
04:19 12/06/14
Рекомендует этот материал.
21:31 11/06/14
Дякую!
04:18 12/06/14
Дмитрий Шилин Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Еще про Днепрогэс, фото - http://h.ua/story/62531/
11:47 12/06/14
Благодарю за фото!
И за рекомендацию.
12:19 12/06/14

Live

12 мин. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

16 мин. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

18 мин. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 9

19 мин. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал Б’ємо огорожею можновладців!

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 9

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

2 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал Барви осіннього настрою

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию Б’ємо огорожею можновладців!

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию Барви осіннього настрою

10 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Я буду кричати пісню...

10 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Барви осіннього настрою

10 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Б’ємо огорожею можновладців!

10 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Барви осіннього настрою

10 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Хто навчить нас друг-і-братству
?

11 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

11 час. назад

antov удаляет комментарий к материалу ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8 от antov

11 час. назад

Ярослава Слободянюк рекомендует материал КОТАМ закон не писаний!

11 час. назад

Ярослава Слободянюк рекомендует материал КАК НИЗКО ВОРОВАТЬ СТИХИ

11 час. назад

Ярослава Слободянюк рекомендует материал Вдячність !!!

11 час. назад

Ярослава Слободянюк рекомендует материал Олигархи – убийцы Украины