О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Общество  7 апреля 2014 17:55:44

"Духовне" і світське у боротьбі за владу й електорат

"Які врятують тебе гуси, о найнещасніший народ,

що, переживши такі струси, не пережив своїх глупот?!" (Ліна Костенко)

 

У одній зі своїх попередніх статей я вже посилалася на твір передчасся Другої світової війни "Матінка Кураж та її діти", написаний Бертольдом Брехтом. Дуже вже на часі ці думки німецького мислителя у сучасній усе іще Україні, бо:

"Если какой-нибудь командующий или король – дурак набитый и ведет своих людей прямо в навозную кучу, то тут, конечно, нужно, чтобы люди не боялись смерти, а это как-никак добродетель. Если он скряга и набирает слишком мало солдат, то солдаты должны быть сплошными геркулесами. А если он бездельник и не хочет ломать себе голову, тогда они должны быть мудрыми как змеи, иначе им крышка" (Бертольд Брехт)

Держава – це система, де усі члени соціуму пов'язані між собою функціями та діяльністю; де кожен громадянин забезпечує роботу усієї системи, а вона натомість – підтримує його життя, здоров'я і добробут. І влада – це наймана робоча сила, чиновництво, що має стежити за злагодженою роботою усього механізму й налагоджувати його у випадку дисбалансу. Це нормальні і обов'язкові функції державної влади. А зовсім не закликання народу до різних "подвигів", як це, власне, було й за СРСР, коли ту ж недосконалість трудового обладнання і його нерентабельність люди мусили надолужувати стахановською нелюдською працею.

Здавалося б, ті часи давно минули, а Україна вже більш як 20 років є суверенною державою. То чому сьогодні знову чуємо про те, що треба "затягнути паски" (можливо, почнемо з "демократичної" влади та її кортежів і пільг?), що треба бути патріотами (патріотизм – це любов до своєї країни, а вона досягається не порожніми брехливими закликаннями продажних політиканів, а реальними кроками до унормованості й поліпшення елементарного життя кожної людини у цій країні), що треба почекати іще два чи скільки років, не критикувати владу, "якій і без того важко" (то чого взялися, як не здатні?), що втрата територій суверенної держави та змушена міграція населення у мирний час – це "тимчасові труднощі"?

А можливо, хтось елементарно не впорався із взятими на себе повноваженнями?

Хоча я б поставила питання більш радикально: Можливо чиєюсь метою була зовсім не демократична влада та виведення країни з тупика, а елементарне самозбагачення, "поки дорвалися до кормушки"? …Раптом, хтось наведе аргументи, що заперечують це припущення? А точніше, не припущення, а те, що усі ми зараз і переживаємо.

Отже, недаремно іще в давнину було сказано: Богу – богове, кесарю – кесареве. Бо будь-яке зречення – усвідомлений вибір самої людини, і вже зовсім не те, до чого мають її закликати ті, хто працює "для народу", присмачуючи свою брехню намаганнями впливати на почуття провини громадян.

Це не ми винні владі, а вона нам. Це не народ має відчувати провину, що "не усі були на майдані", що лишилися (поки що!) живими у державі, яка першою повинна захищати життя своїх громадян. Це усе – відповідальність тих, хто вів за собою людей, і тих, хто зрештою посів владу.

У кріслі чиновника має бути фахівець, людина дії, а зараз – дії у екстремальних умовах, бо потрібно терміново рятувати країну, щоб ні у кого не виникало думки тікати подалі з прихопленою територією проживання… Вдумаймося – країна перетворюється на зібрання "територій проживання", бо загальновизнаної легітимної влади по суті немає (революційна доцільність виправдовує далеко не усе, й не для усіх), спільну національну ідею вбито іще попередніми правителями, а від державної економіки теж майже нічого не лишилося, бо її успішно витіснила боротьба інтересів олігархів. "Антикризова" програма уряду вже в дії, і робочі місця по країні скорочуються. І це на фоні мігрантів з Криму, яким також треба і працювати, і десь жити…

А хтось розповідає про патріотизм, затягування пасків, терпіння і всепрощення… Чи навпаки – закликає до подальшого й остаточного розхитування суспільства і країни, педалює ненависть до "східняків" чи "западенців", "колорадських жуків" чи "бандерівців", і так далі…

Складається враження, що країна потрапила у якийсь моторошний квест, де кожному видали набір кричалок, прапорців та інших відзнак поділу "свій-чужий", хтось отримав в руки зброю, хтось бруківку чи бити… І кожному вказали на "ворога". Якого треба знищити, якщо ти "патріот". І так – по обидва боки умовного бар'єру, що пролягає вже не просто між сходом і заходом, а й у кожному місті… Боротьба за виживання під маркою "зате свобода" (а де й для кого?) у розпалі. І поки хтось розділяє та владарює, іншим пропонують чергові примарні обіцянки… 

Фото з Мережі
Фото з Мережі

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2659
Отредактировано: 07-04-2014 [17:56]
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +12
Всего комментариев: 104, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:39 07/04/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 'Харьков'
Погляд Небайдужої...

Мова вишукано-естетична, жива... Структура - вдала... Оформлення - гарне...

Чи граємо - у власну гру-квест... чи є героями online RPG... чи все набагато простіше - ми є звичайними NPC (статистами керованими комп'ютером, мета існування яких - задоволення ГРАВЦЯ-Людини від виконання завдань)

То хто ми - свої чи чужі... самим себе...
Щиро вдячна за відгук на публікацію.
Так, людина дуже керована істота, і, певно, найбільш керована, коли каже, що на неі зовсім ніщо не може вплинути...
09:21 08/04/14
Александр1979 Харьков
так, саме як сучасні росіяни (та ті хто ловлять) випромінення з Башт ПБЗ ("Населенний острів" Стругацькіх)...
16:19 08/04/14
22:06 07/04/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"Держава – це система, де... де кожен громадянин забезпечує роботу усієї системи, а вона натомість – підтримує його життя, здоров'я і добробут" - таке враження, що автор це визначення держави запозичила з тої держави, яка була наприкінці минулого століття, з соціалістичної держави, бо там дійсно, держава підтримувала життя громадянина, його здоров'я і добробут. Нині ти і твої близькі мають самі підтримувати свої штани, своє здоров'я та свій добробут. Наразі у нас нема тої підтримки, нема і десятої долі тої підтримки, що була тоді! І це попри те, що тоді не було справжнього народного соціалізму, а був лише гнилий соціалізм під керівництвом КПРС, а от якщо б побудувати справжній народний соціалізм... Ви тільки уявіть собі те суспільство!
Дякуємо, пане Анатолію, за таку щедру пропозицію – вже набудувалися: і з "людським обличчям" (с) і без нього
09:16 08/04/14
Так отож, Григоре... що не будувати, -- усе не те виходить..
09:27 08/04/14
Ну, соціалізм будувався з певною метою на певних засадах, про що ми нещодавно з тобою говорили. Тому нічого путнього для народу з нього й не могло вийти. Все робилося лише для того, щоб перетворити народ на кероване стадо (як і у християнстві).
10:16 08/04/14
Із цим завданням таки що впоралися ((( Тому тепер і під маскою волелюбності бачимо те ж саме -- усі ''в ногу'', хто ''не з нами'' (насмілився думати), -- ''ворог'', і усі інші складові совково-стадного мислення.
10:34 08/04/14
«Хто не зо Мною, той супроти Мене» (Мт., 12: 30)
10:40 08/04/14
Для когось моя пропозиція дійсно таки щедра, а для таких, котрі полюбляють "стригти" собі подібних, гадаю ця пропозиція, м'яко кажучи, ні до чого. Ви, Григор, за всіх не розписуйтесь, не треба!
Сьогодні ваш час, "стрижіть" поки що, але пам'ятайте, що народ не завжди спить,
іноді він і пробуджується.
09:29 08/04/14
А я за всіх ніколи не розписуюсь, але впевнений, що розумні люди мене підтримають. Та в будь-якому разі це не стосується недоумків, не спроможних відрізнити нацизм від націоналізму.
10:07 08/04/14
"...не спроможних відрізнити нацизм від націоналізму" - а це тут як опинилося? У статті ані слова ні про те, ні про інше!
10:32 08/04/14
Так, у цій темі такого немає. Але я злопам'ятний
10:35 08/04/14
А Ви знаєте, що злопам'ятний націоналіст це той же нацист?
10:40 08/04/14
Дякую за Вашу думку, пане Анатолію, але й те визначення було переважно у теоріі. Бо не так вже держава турбувалася про кожного окремого громадянина. Усім відома якість ''безкоштовноі медицини'', та й інше... Певно, точніше буде сказати про регулювання державою загального стану громадян, адже, як-не-як, від здатності населення працювати, функціонувати у соціумі, -- залежить і цілісність, і подальший розвиток держави.
09:26 08/04/14
Гадаю, Ви почали писати мені відповідь так і не дочитавши до кінця мій коментар. Дійсно "не так вже турбувалася", а як інакше, якщо соціалізм був гнилим? Але і при цьому Ви ж не будете заперечувати, що зараз тої гнилі набагато більше?! Зараз тої турботи набагато менше!
09:56 08/04/14
Так, зараз іще менша підтримка громадян державою. Але не можна заперечити, що свободи більше. Хоча це палиця о двох кінцях, бо забагато людей плутають свободу із вседозволеністю.
Визнаю одну дуже потужну перевагу тодішнього суспільства над сьогоднішнім -- тоді у громадян були спільні ілеали, а заразідеали лише матеріальні, а спільна об'эднавча ідеологія відсутня взагалі.
..і щодо бруду, який зараз поспливав -- це прямий наслідок відчуття вседозволеності.
10:10 08/04/14
11:06 08/04/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Одинець 'Тернополь'
хороший матеріал. відчутно, автор перемається ситуацією. обдумує.

Складається враження, що країна потрапила у якийсь моторошний квест, де кожному видали набір кричалок, прапорців та інших відзнак поділу "свій-чужий", хтось отримав в руки зброю, хтось бруківку чи бити… І кожному вказали на "ворога".

Читать полностью: http://h.ua/story/401929/#ixzz2yHfoeG8T

люди - маріонетки в грі. так завжди було є і буде.
Щиро вдячна за відгук, Лесю.
Особливо важливо почути це від людини з активною громадянською позиціэю.
На жаль, від нас залежить замало у масштабах глобальних. То, мабуть, важливо віддавати сили тому, що таки у нашій силі -- людям, які поряд.
11:32 08/04/14
17:55 08/04/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Переконливо і лаконічно.

Комментарии

Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Але важко дискутувати на тему блога у той час, коли країна знаходиться фактично у стані війни, нав'язуванною зовсім не братерскою Росією.
20:33 07/04/14
Та зараз взагалі багато що важко...
Натомість жваво було прапорами вимахувати й чубитися між собою.. Та й далі так само(( А Росія -- скористалася приводом, -- країну розхитали зсередини. Без цього та інших приводів вони б до нас не поткнулися..
А тепер і справді, схоже, буде Україна -- по Вінничину ((
20:40 07/04/14
Славiк Полтава
ага, махати було легко !!! розхитали з середини криками тих хто лишився живим, розхитали смертями тих хто слухав ті крики, росії ті крики на руку, питання чи найголосніші крикуни не під російську дудку пляшуть
22:45 07/04/14
Cristi Neo Киев
Вот про правый сектор уже и говорят, что они на руку русским сыграли. А остальные чем думали?
23:06 07/04/14
Славiк Полтава
Почитай их поциновувачив поймёшь чем они думают... дело в том что ето силовая структура, которая действовала, вроде за народ, но против силовиков страны, непонятно кто кого убивал... сплошная нерозбериха, а результат на лицо...
23:19 07/04/14
Cristi Neo Киев
Читала я их. Вот такое впечатление. Сделали бойню, в итоге кроме смены власти получили вообще не действующую и жутко сокращенную милицию. У нас, видите ли, есть дружинники и самооборона. А пойми кто самооборона, а кто бандит с оружием! И пока народ в разброде, соседи и воспользовались моментом.
23:23 07/04/14
Славiк Полтава
ни одна революция не проходит так как задумана, неудчная постройка комунизма тому доказательство... революцыю не кулаками нужно делать а мозгами но ето ж так сложно...
23:41 07/04/14
Cristi Neo Киев
В массе революцию делают те, кто хочет всего и много, и чтобы прямо здесь и сейчас. Но все обещания быстрой халявы разбиваются о реальность, где до этой халявы добираются только те, кто прорвался на минутку во власть. И зная что это все временно, только и думает, как побыстрее набить карманы.
23:47 07/04/14
Славiк Полтава
как не жаль... но ты парава. у нас вышла читуацыя, мне кажется, когда одна банда, с помощью людей, убрла другую... но другая хочет вернуть хоть часть. вобщем розборы а не революцыя
23:51 07/04/14
Славик, Крісті, прочитала вашу дискусію, і погоджуюся зі сказаним. Хтось хотів отримати щастя за одни раз, і не обирав, якими засобами цього досягати.. а тепер беззаконня відбивається бумерангом, і цілком виправдано.
20:26 08/04/14
Cristi Neo Киев
И чем одна банда лучше другой, непонятно. Те и другие у власти успели вволю побыть и ничего для людей не сделать за все это время.
21:50 08/04/14
У тому й річ, що нинішня банда на законних виборах не мала б жодних шансів, і за той час, що ми іще мали до виборів, було більше можливостей утвердитися новим політикам. А зараз нас елементарно змушують вже вкотре обирати серед звичного й найгіршого.
22:19 08/04/14
Cristi Neo Киев
Но надо выбрать. Потому что сейчас страна вообще без власти, а все эти временные ни в жисть за свои промахи не ответят.
08:55 11/04/14
Кажуть, що тимчасовість може бути найтривалішою... (( У нашому випадку це далеко не кращий варіант.
22:04 11/04/14
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? дуже цікаво... Рекомендую
21:39 07/04/14
Дякую, Олександре, за небайдужість.
09:57 08/04/14
Оскільки до нас нарешті докотилася хвиля "пакращень", то не маю змоги відповісти у рецензіях, де, власне, і лишили цей коментар:


Александр1979 Харьков
+0 | -0
так, саме як сучасні росіяни (та ті хто ловлять) випромінення з Башт ПБЗ ("Населенний острів" Стругацькіх)...
------------------------------------------

Якби зомбували лише населення РФ, певно, нам зараз було б набагато простіше, й уся їхня "зазомбованість" не розхитала б нашу суверенну країну. Але нашу оселю розхитали зсередини, іще й під маркою "найпатріотичніших" емоцій. так, саме емоцій, а не почуттів. Наголошую на цьому.
20:29 08/04/14
Александр1979 Харьков
може й так... але ж - значну частину населення України - так само зомбували з тих самих російських Башт... Але приємно - що є Люди, які "не піддаються дії опромінення "...

Так, думати емоціями - ні в кого ще не вийшло... Чим ми кращі?

Може, тепер - у людей після емоцій, все ж "запрацюють" почуття... Наприклад, патріотизму... самозбереження... міри...

Сподіваюсь на це...
20:40 08/04/14
Та не лише з російських башт, пане Олександре... якби ж то так!.. ((

Тими ж самими псевдопатріотичними гіперемоційними блогами, якими рясно засіяли усі сайти... Виступами політиків і "активістів". що раз у раз б'ють саме по емоціях, почуттях, а особливо -- на відчуття провини.

Повторюю: не люди винні, що лишилися жити й не загинули, а попередня влада, що не зупинила хаос, і провідники маси, що кидали людей на провокації й під кулі. А також -- нинішня "влада", що й не збирається розслідувати ці події.

...А якщо люди у оточенні собі подібних лишаються у стані постійної екзальтації, вони не одужають, ні.. І, що найгірше, епідемія розповзається, шириться усією країною. Тут необхідна допомога психологів.. а ці люди ходять і намагаються продовжувати диктувати комусь "народну волю". У той час, як судовий психолог визнав би їх непідсудними... То чи може тут йтися про дієздатність і "волю народу"?
21:11 08/04/14
Александр1979 Харьков
Але ж і приводи до емоцій є... та ще й які...

стосовно - провини - ну, можливо десь так і є... але, ж на значну суспільства цей меседж вплинути не може... лише на тих - хто так чи інакше визначився з симпатіями... хоча спостереження - про блоги цікаве... і дійсно - вимагає пояснення...

Так цілком згоден - і папірєднікі, і ті, "проффєсіонали" що прийшли по тому, і проводирі, і нинішня влада - викликають більше питань, чим є відповідей... І маю надію - що розслідування подій буде проходити по іншому, ніж отруєння чи "отруєння" Ющенка... До речі - зараз же начебто, не злочинна влада - от би всі і дізналися, що то у нього - діоксин, стволові клітини чи лепра...

Так, революції не можуть тривати вічно та перманентно... але - чи виконав своє завдання Майдан невідомо... і ті, справді дуже екзальтовані люди цього не можуть відчути... дуже не хочеться думати що їх цинічно обманули... і тому - може з часом - люди трансформують ту емоцію на реальні зміни - хоча б у своєму під'їзді...
16:42 10/04/14
"стосовно - провини - ну, можливо десь так і є... але, ж на значну суспільства цей меседж вплинути не може... лише на тих - хто так чи інакше визначився з симпатіями... хоча спостереження - про блоги цікаве... і дійсно - вимагає пояснення..."
-------------------

Не зовсім так. За наявності агресивного і тривалого пресингу на емоції починає відчувати дискомфорт е тільки той, хто визначився з симпатіями та антипатіями, а й той, хто "має зухвалість" сумніватися... На це й розраховують маніпулятори, яким зручніше "мочити опонентів", аніж переконувати тих, хто думає.

..щодо отруєння чи ні Ющенка... та вже стільки часу було, а ніхто вочевидь не переймається пошуком правди.. Отже -- й різниці між цими політиками не вбачається. Принаймні -- у їх легкому ставлення до ймовірності обдурення народу..

..Про те, що варто б людям дати найперше лад бодай своєму під'їздові... Справедлива думка ) але чомусь усі хочуть спочатку влізти у політику... Певно, саме для того, щоб відрихтувати свою оселю ;))
22:40 15/04/14
Славiк Полтава
Рекомендует этот материал. Почему? дуже правильні і добре сформульовані думки !!! дуже рекомендую.
22:42 07/04/14
Спасибі, Славику, за рекомендацію )
09:56 08/04/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Боротьба за виживання під маркою "зате свобода" (а де й для кого?) у розпалі. І поки хтось розділяє та владарює, іншим пропонують чергові примарні обіцянки…

Читать полностью: http://h.ua/story/401929/#ixzz2yElPtWTd
23:09 07/04/14
Дякую, Крісті )
Так, вже бачимо, що розділяють глобально, й зовсім не метафорично.
09:37 08/04/14
Cristi Neo Киев
И ускоренными темпами притом.
21:00 08/04/14
Саме це й спостерігаємо ((
21:10 09/04/14
Рекомендує цей матеріал. Чому? Вітаю, Леро! Чудова праця!
«Складається враження, що країна потрапила у якийсь моторошний квест, де кожному видали набір кричалок, прапорців та інших відзнак поділу "свій-чужий", хтось отримав в руки зброю, хтось бруківку чи бити… І кожному вказали на "ворога"» – пам'ятаєш, у відомій пісні "Арії":

Ловко пущен механизм, идет за строем строй
В одиночку ты никто, зато в толпе - герой
У тебя свои цвета, ты знаешь грозный клич
Нерушима та стена, в которой ты кирпич!

Ты мог родиться совсем в иных краях
Где нет решеток, и не строят плах
Где женщины не плачут, и не прячут лиц
Где дети не хотят играть в убийц...

Ангел смерти будет здесь, когда начнется бой
Он толкнет тебя на штык и заберет с собой
Но опять играет Марш, опять вопит Главарь...
И колонны дураков восходят на алтарь!

Кулак - как флаг над буйной головой
Маньяк сказал: - Свое возьмем с лихвой!
Во тьме не спасется враг
Пора, готовься сделать шаг
Тебе дадут знак!
Тебе дадут ствол!
Тебе дадут флаг!
Тебе дадут штык!
Тебе дадут знак!
Тебе дадут кол!
Тебе дадут танк!
Тебе дадут цепь!
Тебе дадут знак!
Тебе дадут лом!
Тебе дадут кнут!
Тебе дадут гроб!
Тебе дадут знак!
09:27 08/04/14
Дякую, Григоре, за відгук )
Так, нерозуміння самих себе здатне підштовхнути людей до бездумних, нелогічних і саморуйнівних вчинків... Ті, хто не знайшов свого місця у суспільстві, знаходять його у натовпі, що стане руйнівником того суспільства... Тому величезною помилкою наших владарів треба вважати наплювательське ставлення до людей, відкинутих, ''непотрібних'' суспільству... це вибуховий механізм, який і підірвав усе...

ПС. Тепер знатиму, яку музику любиш слухати ;))) мені теж до вподоби така.
09:35 08/04/14
"Тому величезною помилкою наших владарів треба вважати наплювательське ставлення до людей, відкинутих, ''непотрібних'' суспільству... це вибуховий механізм, який і підірвав усе..." –  абсолютно згоден! Адже хто весь час стояв на Майдані? – переважно люди, що не мали постійної роботи, бо в решти просто не було стільки вільного часу – навіть аби хотіли, не мали такої можливості.
Стосовно музики – 
10:02 08/04/14
Отож... коли людині нема чого втрачати, вона нічим і не дорожить... краіною, що не дала ій можливості самореалізуватися, -- у тому числі... Це вже щось близьке до совковоі установки ''все кругом колхозное, все кругом мое'', але навпаки, -- коли нічого своно нема, а тому лишилося тільки руйнувати...
А взагалі, це за Фрейдом, -- відсутня можливість (а згодом -- і бажання) створювати, людина переходить до руйнування...
Власне, багато в чому недоцільне й надмірне руйнування центру столиці -- тому свідчення.
10:20 08/04/14
Цілком згоден.
10:21 08/04/14
Григор Новохатько Киев +0 | -0
«Хто не зо Мною, той супроти Мене» (Мт., 12: 30) smile

Читать полностью: http://h.ua/story/401929/#3067588#ixzz2yKRoWIyU
---------------------

Отже, "богообраними" тимчасово можуть почуватися ті, хто збився у одностайну масу. яка нищитиме усі паростки мислення, яке може стати загрозою їх владарям і керманичам...
але маса ніяк не зрозуміє, що її лишень використовують.
22:31 08/04/14
Саме так – вони мони дійсно можуть хіба що "тимчасово почуватися"...
09:59 09/04/14
Проблема у тому, що вони цього вперто не бачать, а тому дуже ревно оберігають свій псевдообраний статус від "зазіхань" тих, хто намагається пояснити їм реальне становище...
10:19 09/04/14
Між іншим, а що це за цікаве нововведення, що вже забороняється коментувати рецензії?
10:36 10/04/14
Александр1979 Харьков
пане Григоре... ось відповідь на Ваше питання http://h.ua/highforum/5416
10:39 10/04/14
Дякую, пане Олександре! Висловив там свою думку
11:10 10/04/14
Александр1979 Харьков
немає за що... а та думка цікава - але не без тонкощів...
11:14 10/04/14
Здається, здогадуюсь щодо тонкощів – натяк на коректність?
11:19 10/04/14
Александр1979 Харьков
ні, у тої пропозиції є плюсові складники, з якими я погоджуюсь - а є мінусові (про які зараз чудово зрозуміло)... тому - в принципі - я за - але не зараз...
11:28 10/04/14
Який може бути мінус у тому, щоб бодай автор отримав право на відповідь, на якісь, ймовірно, несправедливі звинувачення? Я вже не кажу про помилкові судженння. Рецензенти, -- такі ж люди, як і автори. Власне, це ті самі автори, тільки з більшими повноваженнями. Але їх думка проти думки автора, -- має бути якийсь паритет.
11:39 10/04/14
Александр1979 Харьков
Я ж кажу - шановна пані Агато - я в теорії "за", але не зараз... Бо, не завжди є добром - коли провокативні судження автора, повторюються два рази... а так - воно може й бути... особливо зараз... хоча звичайно - про політичну доцільність мова не йде, так само як і про цензуру... але модератор може помилитися, а читати помиї про Україну - на ХВ - щось не дуже хочеться... так само як і щоб їх читали інші... а так - може бути що думка автора пролунає два рази... наприклад про "повій-українок", а рецензент - вже відповісти не зможе...

я Вам скажу більше, пані Агато - рецензенти, це такі ж автори... і в принципі - всі автори ХВ мають стати рецензентами... принаймні - ті, що того бажають...
12:59 10/04/14
"хоча звичайно - про політичну доцільність мова не йде" (с)
----------------------

Та невже? А нічим іншим не можна пояснити. Особливо за наявності застереження, що "саме зараз недоцільно"...
І чому ж рецензент не зможе відповісти на коментар автора до рецензії, якщо вже він зміг написати рецензію?.. я, звісно, не програміст, але, гадаю, що цілком можливо лишити функцію додавання коментарів до рецензії автору коментованого блогу й рецензентові. І вважаю це справедливим.
Але, власне, ця стаття не про те...
Вище до Вас був коментар по темі, взагалі-то.. ;)
13:13 10/04/14
Александр1979 Харьков
тут, погоджуюсь - дискутувати з рецензентом (і лише з ним) - з кожним окремо - може бути цікавою ідеєю...
13:45 10/04/14
Ну от)
Тим більш, що існує вірогідність наклепу на автора у рецензії. Несправедливо лишати це без можливості апеляції.

..Але, думаю, ми марно тут про це зараз говоримо, бо усе вирішує таки "доцільність"...
Чи не тому усе й виходить так "доцільно"?.. ((
21:54 10/04/14
Cristi Neo Киев
Григор! Отличная песня в тему.
20:59 08/04/14
Дякую, Кріс
10:02 09/04/14
Cristi Neo Киев
Мне понравилась песня и стихи.
12:06 09/04/14
До речі, а початок у цій пісні абсолютно правильний (без іронії):

Раньше ты был в стороне - не против и не за
Но однажды Старший Брат тебе открыл глаза:
Сговор древних мудрецов поставил мир на грань
Власть в руках у чужаков, и ты им платишь дань!

Пустота на месте звезд, огонь вокруг креста
Кто-то проклял твой народ, и это неспроста
Но наступит время икс - и оживет колосс
Ставки слишком высоки, игра идет всерьез
10:31 10/04/14
Пророчі рядки, й справді ))
Справжній рок -- це не лише назва...
10:56 10/04/14
Дякую, Олександре, за увагу до проблеми.
09:44 08/04/14
Рекомендует этот материал. Почему? Країну поділили на своїх і чужих. І кожному вказали на "ворога", якого треба знищити.
09:32 08/04/14
Дякую, пані Надіє. Так, спільний ворог здатний об'єднати, але зараз чи не у кожного свій умовний ''ворог'', і це дуже деструктивне явище.
20:50 08/04/14
Рекомендует этот материал. Почему? Вдумаймося – країна перетворюється на зібрання "територій проживання", бо загальновизнаної легітимної влади по суті немає (революційна доцільність виправдовує далеко не усе, й не для усіх), спільну національну ідею вбито іще попередніми правителями, а від державної економіки теж майже нічого не лишилося, бо її успішно витіснила боротьба інтересів олігархів.
09:40 08/04/14
Дякую, Люсі.
Чим менше у людей та краіни спільного, тим менше й сили та сенсу триматися разом. Тому й бачимо дуже нездорову тенденцію, коли кожен сам за себе, і вже ''рятуються'' хто як від держави...бо вона, схоже, нікого не прагне рятувати... і себе у т.ч.
09:55 08/04/14
Спасибі пані Агато, за те, що піднімаєте такі борозни суспільства і влади. Це дає можливість людям оприлюднити і свої роздуми. Я ж пристаю до думки, сучасних мудрих людей, що говорять: "Работа, которую мы проделываем, это не что иное. как перепрограммирование наших нервных сетей. создание внутри нас новой модели реальности."
14:40 08/04/14
Пане Леоніде, часом хтось з рецензентів дорікає мені, що не даю готових відповідей, що не виставляю свою думку як постулат, що, зрештою, висновки до моїх матеріалів читач має робити сам...

Але це і є моя принципова позиція -- кожен має думати й вирішувати сам, а не бігати за кимось і живитися чужими думками.

І відповідальність за свій вибір теж робить кожна людина самостійно.

І тоді ніхто не буде робити круглі очі й казати, що "не за те стояв на демонстрації", бо сам собі даватиме звіт і у власних вчинках, і у їх прямих наслідках.
19:54 08/04/14
Спасибі, пані Агато! Ви так гарно роз’яснюєте, що незрозуміле стає зрозумілим і саме пояснення приємно сприймається! Спасибі Вам за Ваше вміння, Дарувати розуміння!
20:12 09/04/14
Це не епіграма, сподіваюся? ;)))
Вмієте Ви вплітати вірші у розмову )
20:19 09/04/14
Одне з визначень епіграми: "У стародавніх греків-віршований напис на храмах і постаментах статуй". Мої слова, як напис на обкладинці Вашого коментаря .
20:40 09/04/14
Гарно виходить ))) Дякую, пане Леоніде )
20:45 09/04/14
Будь-ласка, пані Агато!
12:06 10/04/14
12:35 10/04/14
Добре збалансовані різні думки своїх поглядів на сучасність
Грамотно
Логічно
Вражає сміливістю виявлення і відстоювання своїх переконань. Толкова публікація, важливі питання описані так, що добре усвідомлюються!

Оце я написав до оцінювання! Не приймається вже кілька разів.
14:52 08/04/14
Велике спасибі за оцінку)

Можливо, варто звернутися із цією проблемою до модератора? Щодо рецензування.
19:50 08/04/14
Будь-ласка, пані Агато! Спасибі за пораду! Обов’язково скористаюсь!
20:08 09/04/14
Сподіваюся, що проблему буде вирішено )
Чи не для того ж на сайті модератор? )
20:12 09/04/14
Думаю, що так воно і буде!
20:30 09/04/14
Тоді добре )
..побачимо )
20:46 09/04/14
Все буде добре, вже тому, що ми цього бажаємо!
12:04 10/04/14
Сподіваюся ))
12:34 10/04/14
Рекомендует этот материал. Почему? А если он бездельник и не хочет ломать себе голову, тогда они должны быть мудрыми как змеи, иначе им крышка" (Бертольд Брехт)
14:52 08/04/14
Щиро дякую, пане Леоніде, за рекомендацію та оцінку роботи.
18:23 08/04/14
Будь-ласка, пані Агато!
20:06 09/04/14
Закон міста держить. Міста — державу. Без стовпів тин не стоїть ( про потребу закону). Але корупція, як іржа, переїдає все, що має бути закон.
Автор точно підмітила/в почуття українців, що в Україні йде гра невпізнаного Диявола: «Складається враження, що країна потрапила у якийсь моторошний квест, де кожному видали набір кричалок, прапорців та інших відзнак поділу "свій-чужий", хтось отримав в руки зброю, хтось бруківку чи бити… І кожному вказали на "ворога". Якого треба знищити, якщо ти "патріот". І так – по обидва боки умовного бар'єру, що пролягає вже не просто між сходом і заходом, а й у кожному місті…» Виходить, що ми маємо ознаки прихованої громадянської війни в образі політичного вурдалака внутрішнього і зовнішнього, а також і глобального протистояння. І це надзвичайно тривожно для долі України й українців. Шукаймо коренів глузду й спокою, хоча….
17:16 08/04/14
Так, людей активно підштовхують саме до громадянськоі війни, до самовільного нищення ''ворогів'' та усіх незгодних з екзальтованою масою. І зараз ми бачимо посилення тиску на емоційну складову. Схоже, що президентські вибори вигідно зірвати не лише росіянам, а й іх прислужникам тут, тож ведеться посилене мусування ненависті й агресивних настроів у суспільстві.
18:22 08/04/14
Cristi Neo Киев
Про срыв президентских выборов говорили не раз. Вроде как война или не война, на экономику все забили. Выборы тоже скажут, что не своевременно. Да такими темпами и выбирать некому будет. Кличко автоматически может стать сразу и мэром Киева и президентом всея Киевской области, оставшейся от страны.
12:10 09/04/14
Схоже, що й такий варіант як крайній може виявитися ймовірним... якщо не вистачить розуму зупинити хаос.
21:12 09/04/14
Cristi Neo Киев
Будем посмотреть. Хотя клоунада становится все агрессивнее.
22:16 09/04/14
Криваві видовища, -- найдорожчі.
11:23 10/04/14
Cristi Neo Киев
И стабильно популярные: гладиаторские бои, гильотина, коррида, бои без правил.
16:25 10/04/14
Рекомендует этот материал.
17:55 08/04/14
Щиро дякую, пане АС, за рекомендацію і рецензію роботи та за увагу до проблеми. Не можна мовчати, коли маніпуляціями руйнують краіну.
18:16 08/04/14
А він і не мовчить – він активно робить свій внесок у маніпуляції
10:34 10/04/14
Саме так Агато, мовчати не можна. Нині вирішується доля майбутнього України.
15:39 13/04/14
17:35 13/04/14
Рекомендует этот материал. Почему? Залишається тільки молитися, аби хоч дехто дослухався до Вашої думки та почав робити вірні висновки((
18:57 08/04/14
Дякую, Жанно, за небайдужість і впертість ;))

Можливо, що вода камінь таки сточить... Принаймні, на щось інше надія відсутня.
19:48 08/04/14
Рекомендует этот материал.
20:49 08/04/14
Дякую, пане Звитяжний, за рекомендацію.
21:49 08/04/14
На здоровя Агато.
21:54 08/04/14
23:02 08/04/14
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
22:29 08/04/14
Спасибі Вам, Ярино, за рекомендацію та інтерес до теми.
23:01 08/04/14
Лилит Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Роздумлива, зважлива стаття. Я теж вважаю (така "підозра" в мене була з самого початку усіх цих подій), що нами грають, або грають з нами в козла, як сказав один чоловік. А відносно бажання самозбагачення тих, хто прийшов, або ще тільки тягнеться до влади, немає жодного сумніву. Так само, як і продовжується невпинне самозбагачення тих, кого від влади відсторонено. Так що, принципово нічого не змінилося. Верхи залишилися при своїх, а низи, як і раніше "не хочуть"...
11:23 10/04/14
Отож... Нагорі не змінилося взагалі нічого. І навіть принципово нові обличчя, не замарані зв'язками у тому спільному липкому павутинні корупційних відносин усіх українських влад і "опозицій" не з'явилися. А ті, кого такими хтось через наївність вважає, -- теж давно й надійно замішані у тій системі.

Не з того боку треба було починати. Треба починати з верховенства закону, а не беззаконня. Так, в Україні не усе гаразд було із дотриманням законів (зараз про це вже взагалі не йдеться, на них плюють з трибун!). Але є Європейський суд, інші міжнародні інстанції. Поступово можна "вирівнювати" суспільство до дотримання чітких рамок закону усіма (!) його членами.
А зробили що?.. Свавілля й беззаконня з одного боку лише стимулювало абсолютно дзеркальну відповідь з боку іншого.
11:35 10/04/14
Лилит Киев
Абсолютно згодна із тим, що "Свавілля й беззаконня з одного боку лише стимулювало абсолютно дзеркальну відповідь з боку іншого". Але, знову ж таки, комусь це було на руку - розбурхувати людей до такої міри.

Читать полностью: http://h.ua/story/401929/#3068895#ixzz2yTl95tdK
12:46 10/04/14
Звісно. Я от не раз думала... Ну добре, попередня влада не відзначалася особливим дотриманням рамок законності, могли й перегнути палку... Гаразд... Чому тоді настільки довго не робили взагалі нічого??? Кілька місяців повної бездіяльності після тієї, взагалі-то, так і невідомо, ким влаштованої, провокації зі студентами.. Якщо президент був такий тиран, як про нього скрізь кричать (а я у цьому випадку навпаки, погоджуюся раз у житті зі словами Жириновського, про те. що Янукович -- тюхтій і ганчірка), то чому не було вжито заходів вчасно? Так, мирний протест, але в Європі цього б не було не лише кілька місяців, а й кілька днів...
..А що у цей час відбувалося з людьми?.. Ті, що були на майдані, переживали безперервний стрес -- інформаційний вакуум (агітки від штатних інформаторів не рахуються), фізичний бік перебування у тих умовах, постійно напружена атмосфера, зростання агресії вкупі зі змушеною бездіяльністю у обмееному просторі... Зрештою, отой цілодобовий стук та дим від шин... Взагалі-то, це нелюдські умови, у яких зберегти здоровий психічний стан майже неможливо...
..І паралельно в усій країні нагніталося становище, коли й найспокійніші та помірковані люди стали готовими до найвідчайдушніших і безглуздих вчинків.
13:05 10/04/14
Лилит Киев
Все так. Коли ти опиняєшся всередині циклону, ти несешся разом із ним, часто навіть не бажаючи цього. Той, хто все це розкручував, гарно знайомий із цим законом інерції.
13:25 10/04/14
О, цим займалися такі фахівці, що, певно, довго досліджували й настрої суспільства, і архетипи...

Ті ж "колорадські" стрічки. Як якийсь антисимвол українського патріотизму їх почали нав'язливо-ненав'язливо вводити у свідомість людей більше року тому... Тими ж демотиваторами й картинками, де черевик топче ту стрічку. На деяких форумах народ повально брав її собі на аватар чи у статус... Тепер ми бачимо, до чого це велося, -- ввести у свідомість маркант "ворога"...

..Отже, треба було лише запустити механізм, вплинути на чиїсь емоції, -- і пішло...
22:34 10/04/14
Дякую, Ліліт, за Вашу думку й рекомендацію)
11:35 10/04/14
Аквілон Хмельницкий
цитата "У кріслі чиновника має бути фахівець"...
-- фахівець з чого?
-- хто має визначати що він фахівець?

Сидять три злодія у фірмі "Рога та копита"... Кожен фхівець по рогам та копитам. Кожен доводить фаховість свого партнера...
15:55 28/04/14
Саме такі зараз, та й останні роки, у нас і сидять у владі, як описуєте.

У процитованій фразі я мала на увазі, що кожен чиновник мусить знати ту галузь, якою керує. Думаю, тут не треба багато пояснювати принаймні якщо звернутися до галузевих міністрів, -- хто там має бути.
21:03 28/04/14

Live

1 час. назад

ivp_paster рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

1 час. назад

ivp_paster рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

.........

8 час. назад

viktor trigub публикует статью Планетарний бас Анатолій Кочерга отримав звання Почесного професора НМАУ

...

9 час. назад

Влочега рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

9 час. назад

Влочега рекомендует материал Реальнiсть....

9 час. назад

Влочега рекомендует материал Рiзноманiття осенi

9 час. назад

Влочега рекомендует материал Украiна i я.....

9 час. назад

Влочега рекомендует материал ВТОМЛЕНИЙ ДЕНЬ...

10 час. назад

Влочега рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

...

12 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Мої передвиборчі обіцянки на уявних \"Біг-мордах\":

13 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

14 час. назад

viktor trigub публикует статью Ректор НМАУ віддав премії студентам!

...

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

1 дн. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Тимошенко - президент, що далі?

.........