О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  21 февраля 2014 21:30:12

Парад абсолютних істин

«Непонимание, пожалуй, не такая уж страшная вещь. Спору нет, два народа и два языка никогда не будут друг другу так понятны и близки, как два человека одной нации и одного языка. Но это не причина отказываться от взаимного общения» (Г.Гессе)

 

Людина висловлюється для того, щоб бути почутою. Аби ствердити свою думку, – одну з безлічі у нашому соціумі. І, якщо ми сподіваємося бути почутими, ми мусимо й чути інших.

Українське суспільство зараз розшароване й розколоте чи не найбільш за усю історію, принаймні, незалежної України. Розмова глухих з глухими. Ходіння за сліпими поводирями. Крики глашатаїв до тих і на тих, кого вони призначили бути "неправими".

Абсолютної істини немає. Як і немає її носіїв.

Тому коли хтось натягає комінтернівську тужурку і готовий ставити до стінки усіх тих, хто думає й каже "не так", коли починаються самосуди з претензією на істину в останній інстанції… виникає відчуття, що світ збожеволів…

А у божевільному світі діють правила абсурду.

І звучить таке: «Не бросайте жемчуга вашего перед свиньями, чтобы они не попрали его ногами своими и, обратившись, не растерзали вас» (Мф. 7:6)

…Не кожен наважиться називати своїх опонентів свинями. Але. Схоже, час "месій для потреби" повернувся. І мода на вигідну позу нью-Печоріна відвойовує свою незмінну й архімодну нішу…

Звісно, набагато легше й пафосніш не самому щось робити, а познаходити "винних", навішати ярликів і звинувачень... Це просто. Але це шлях деструктивності, до якого зазвичай вдаються саме маніпулятори, не здатні переконати своїми діями чи словом.

…Емоції, емоції, емоції…

Коли немає раціональних аргументів, вдаються до емоцій.

Коли потрібно змусити людину попри її інтереси й раціональне сприйняття, треба тиснути на позасвідоме. Той же тиск на почуття сорому, викликання фальшивого комплексу провини, -- дуже потужні засоби маніпуляції як окремою людиною, так і людськими масами.

А коли люди починають бачити, що "крокувати не в ногу" вже не лише "соромно", а й може стати небезпечним, то змушені обирати, -- елементарне виживання чи дії згідно свого сумління, принципів і розуму…

І вкотре перемагає "еліта натовпу"… Фейлетонна доба триває. Ба, більше. Вона у розпалі.

 

П.С. Я ніколи не думала, що можливе повернення не просто до диктату свідомості совків, а до ревкомів. Трансформація у стилі ретро...

Фото з Мережі
Фото з Мережі

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5396
Отредактировано: 21-02-2014 [21:45]
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +14
Всего комментариев: 185, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:59 21/02/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Я ніколи не думала, що можливе повернення не просто до диктату свідомості совків, а до ревкомів. Трансформація у стилі ретро...
Щиро дякую, Еліно, за увагу до публікації, і до самої теми.

Ми можемо змінювати владу й суспільний устрій скільки завгодно, але поки не зміниться свідомість, поки за кожної нагоди верх братиме "совок" і "право сильного", ладу у країні не буде...
22:14 21/02/14
Валерий Лазарев Жирновск, Волгоградской области
Спасибо вам за здравый голос.
16:29 22/02/14
10:59 22/02/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Хорошо обумовлені факти.
Грамотно написано.
Логічно.
Складає враження болю людського.
Спасибі, пане Леоніде, за небайдужість.
Не виходить змовчати, коли бачиш нелюдське, і коли абсурд бере гору.
Не можуть люди підміняти одноосібно ані суд Вищий, ані навіть юридичний...
Але фарисейство -- з багатьма масками..
11:09 22/02/14
14:01 22/02/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 Харьков
цікавий погляд.
чудова мова.
гарно структуровано - з метою найбільш наочно підкреслити меседжі шановної авторки.

Загальне враження - текст небайдужої людини...
але - всі ми люди, от тільки "квартирне питання" нас по різному псує...
тому - читаймо та розмірковуємо... бо, головне - це Розум!
Дякую за чесно і прямо висловлену думку, пане Олександре.

Так, ми усі -- різні, і моя думка -- одна з багатьох інших. Але вважаю, що має прозвучати кожна позиція, щоб не скотилися ми знову до "диктатури пролетаріату" і "права натовпу та сили".
Треба думати. Кожному з нас. І усвідомлювати, що й ми можемо у чомусь помилятися, а тому, -- не намагатися когось судити своїм прокрустовим ложем.
14:06 22/02/14
14:06 22/02/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрий Пелих Запорожье
Дуже в тему!
На жаль. Усе-ж-таки, сподіваймося на перемогу розуму.

Дякую за оцінку публікації, пане Юрію.
14:13 22/02/14
Юрий Пелих Запорожье
Нажаль...
14:26 22/02/14
...це так((
Дивлюся трансляцію. Які імена поспливали... Гроші, гроші, гроші...
Коломойський у рясі праведника вомпить на алярм до політиків і виступає тепер вже з позиції сили...
14:36 22/02/14
Юрий Пелих Запорожье
Вирішив, що його час прийщов!
14:52 22/02/14
Думаю, що не просто вирішив. Маю підстави вважати, що добре до цього готувався й ... готував.
А це погано.
15:02 22/02/14
Юрий Пелих Запорожье
Так, є таке відчуття...(
17:02 22/02/14
15:38 22/02/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Назва статті "Парад абсолютних істин", а у тексті читаємо: "Абсолютної істини немає". Так про який парад може йти мова, якщо тих істин немає?! Це не одне слабе місце у статті, є і інші, так епіграф, як на мій погляд, не вдалий. Г.Гессе - "последний немецкий интеллигент", якого мало хто з українців знає. У епіграфі мова йде, головним чином, про проблему спілкування двох народів, а не про те, чому дає свою оцінку автор статті. У статті є цікаві думки, але вона виглядає якоюсь незавершеною, нечіткою, практично без висновків.
Дякую за вашу думку й рецензію, пане Анатолію.

Згодна із тим, що статтю можна допрацьовувати, і певно, варто було. Але, скажімо так, текст "не чекав", бо, на мою думку, мусила це висловити саме зараз. Тому слабкі місця тут дійсно є, визнаю.

Щодо заголовку, то він іронічно-саркастичний. Ймовірно, "абсолютні істини" можна було взяти у лапки, але вважаю це зайвим, бо сама фраза про наявність великої кількості абсолютних істин сама по собі є абсурдом, а отже, тільки як сакастична і може сприйматися.

Стосовно епіграфа, він і правда у річищі першого задуму статті, але у процесі сформулювалася дещо інша думка, яку, звісно, можливо було б продовжити і попередньо запланованими тезами першозадуму, проте, -- саме зараз вважаю їх менш актуальними. (і уточню, тут наведена цитата має вказувати не на народи різних країн, а на народи і народ однієї країни. на жаль, зараз переділ пішов вже й за іншими ознаками).

А щодо висновків ми з Вами вже, наскільки пригадую, говорили. Вважаю за потрібне залишати простір для дискусії у читачів. Це мій підхід до спілкування й до журналістики.
15:52 22/02/14
Агата, всі читачі, якщо, звісно, вони розумні, будуть робити свої висновки з прочитаного, але для багатьох з них цікава і точка зору автора! І Ваші особисті висновки, якщо вони не претендують на абсолютну істину, аніяк не звузять той простір для дискусії, про що Ви тут пишете!
"тут наведена цитата має вказувати не на народи різних країн, а на народи і народ однієї країни" - "має вказувати" ??? Звідкіля те видно, що "має вказувати"? Перечитайте ще і ще раз ту цитату Г.Гессе, зверніть увагу на її першу частину і на кінець! Головне у цитаті є те, про що я написав вище!
16:26 22/02/14
Стосовно цитати, -- mea culpa. Актуальні події перемогли початковий задум. Врахую це зауваження, бо розумію важливе навантаження епіграфів, і наступного разу обов'язково повертатимуся до епіграфа (якщо такий буде) і після написання статті, -- щоб зважити, чи усе відповідає одне одному.

Власне, моя позиція у статті заявлена і є лейтмотивом: я проти диктату одних "істин над іншими", вважаю це поверненням не просто до совка, а до 1917 року, і абсолютно недемократичною тенденцією.
Так, це не винесене у якийсь окремий виснновок, але моя думка як автора у статті оприявнена.
17:06 22/02/14
Валерий Лазарев Жирновск, Волгоградской области
Нельзя осуждать автора в неточности. Кто сейчас из вас более точен в своих формулировках? Скорей всего рассудит время. Дай Бог не кровь простых людей-патриотов, вышедших претворять эти задумки на площади и улицы во славу свободы. Только ни кто не ответил, какой именно свободы, и от кого, или от чего? Где кроется весь смысл кровопролития, кто из вас, наконец, озвучит? Слышны только оправдания преступления и отговорки.
Преступления, я имею ввиду, элементарное убийство живых людей.
Пора уже понять, что в этом повинны все мы, пишущие, и говорящие, что мы в свое время не смогли убедить и тех и других, чтобы не допустить брата убийственной войны.
16:44 22/02/14
Згодна із тим,що ВБИВСТВО, це злочин, який не можна виправдати нічим, ані "збереженням порядку", ані "революційною доцільністю".

І якщо в суспільстві вже навіть "мирні" люди готові преступити і закон світський. і заповідь: НЕ ВБИВАЙ!, це глибоко хворе суспільство.

зараз по ТБ показали "жінку", ні, не у траурі, ті хто у траурі, не мають сил на базарне горлопанство, не до того їм. Так от, ця... істота зараз стояла перед військовими і проклинала їх, їх матерів, кричала, "щоб жінка тебе не дочекалася Додому"... ЦЕ -- ВИПРАВДАНО?

Люди не мають втрачати людську подобу... попри усе.
17:27 22/02/14
Валерий Лазарев Жирновск, Волгоградской области
Спасибо, что ответили. Важно, что вы гораздо глубже разобрались в ситуации, чем многие ваши оппоненты. Под этой стаьей - зеркально отразилось все то, что происходит на главной площади Киева, в умах и душах каждого гражданина Украины. И без боли смотреть на это со стороны, нет терпения.
Но и кричать перед разъяренной толпой: "Люди - одумайтесь, разойдитесь по домам, вернитесь живыми к своим матерям, и обратитесь к Богу, к разуму, наконец, подумайте, что вы наделали!". Но, верно, сказано, бесполезно метать биссер. Законы толпы еще никто не отменял. И все это было спланировано заранее. И цель была одна, но я лучше помолчу.
17:37 22/02/14
Так, право натовпу у дії. І щось доводити масі немає сенсу. маса слухає божевільних фанатиків на кшталт Адді Шікельгрубера... Прикро, але це так.


А тепер -- МОЯ ОСОБИСТА ПОДЯКА РЕВЗВЕРШЕННЯМ:


Головою облради Житомирської області став Віталій Француз, член "Батьківщини".

Це людина, на яку кілька років тому заведено кримінальну справу.

Через цю людину загинуло двоє дітей.


Слава Україні?..

МИЗДОБУЛИ???
21:39 22/02/14
Cristi Neo Киев
Обидно когда такое всплывает вверх. sad
00:00 24/02/14
На жаль, це неодноразово підтверджений історією закон революцій.
16:08 24/02/14
Це ж закон фізики, пані Крісті: лайно не тоне sad
16:56 24/02/14
Валерий, здесь никто никого не осуждает. Рецензент пишет рецензию, отмечая с его точки зрения сильные и слабые стороны статьи. Или Вы сторонник полного "Одобрямс!"? Судя по ответу автора, она меня поняла...
19:38 22/02/14
Валерий Лазарев Жирновск, Волгоградской области
Я разве был против вашего высказывания? Что за привычка затыкать другим рот? Я также, как и вы, высказал свое мнение.
20:43 22/02/14
Давайте зберігати спокій по можливості. Як автор я ціную думку кожного дописувача і знаходжу у ній для себе скерування чи побажання.
Схоже, що виникло непорозуміння у ваших коментах, бо причини для конфлікту немає.
21:23 22/02/14
Валера, Вы не правы! Так же, как и я, Вы высказали бы свое мнение, если бы так же, как и я, высказали его автору статьи, но Вы его высказали рецензенту! Тем самым попытались по Вашему же выражению "заткнуть ему рот".
22:49 22/02/14
Валерий Лазарев Жирновск, Волгоградской области
Считайте, как вы хотите. Но я не могу затыкать рты кому-то. Я давно понял, что с вами нельзя говорить на равных. Очень болезненно все воспринимаете, особенно, если этот голос раздается из России.
09:38 23/02/14

Комментарии

Рекомендует этот материал.
21:59 21/02/14
Спасибі, Еліно, за сприйняття і небайдужість.
22:25 21/02/14
Славiк Полтава
Рекомендует этот материал. Почему? Корисна стаття для кожного, читайте і думайте над словами.
22:15 21/02/14
Дякую, Славику.
Ну якщо людина бодай починає замислюватися над проблемами, а не чекати готових рецептів щастя чи бездумно користуватися чужими "істинами", це вже крок.
22:41 21/02/14
Рекомендує цей матеріал.
22:22 21/02/14

 "Я ніколи не думала, що можливе повернення не просто до диктату свідомості совків, а до ревкомів" - а даремно, адже 350-річна колоніальна залежність від держави , що є прямим спадкоємцем дикунської Орди не могла минути безслідно і не залишити відбитку на менталітеті нації - надто вже мало сплило часу від здобуття незалежності (та й то суто формальної).


"Коли потрібно змусити людину попри її інтереси й раціональне сприйняття, треба тиснути на позасвідоме"  - ще Дмитро Донцов у своїй видатній праці "Націоналізм" відзначав емоційну складову як головний рушійний фактор масової свідомості, особливо під час революційних подій.

 


"«Не бросайте жемчуга вашего перед свиньями, чтобы они не попрали его ногами своими и, обратившись, не растерзали вас» (Мф. 7:6)" - не маєш української біблії? wink Як на мене, зручно користуватися інтернетівською: http://bibleonline.ru/bible/ukr/

 

22:34 21/02/14
Ти правий, Григоре. Часу спливло замало, і незалежність у багатьох питаннях дійсно була просто порожньою вивіскою.
Але суспільство як таке вже змінювалося, іще від часів горбачовської перебудови. Вже не було "товаріщєскіх судов" і вигуків на кшталт "А еще шляпу надєл!"(с)
...Тому особисто для мене сприймається як дикість, коли новим "модним брендом" стає право сили і лудженої горлянки.
22:47 21/02/14
Я знаю про ці погляди Д.Донцова. Так, це дієва сила, -- якщо якісь конкретні думки, ідеали, принципи, програми, -- підкріплені силою емоцій.
Але для застосування подібних методик впливу, жорсткого контролю за їх дією та наслідками необхідний Лідер.
Отже, -- важливі засади, -- чітка, продумана програма, заснована на об'єднавчих ідеалах і принципах, та відповідальний і вольовий Лідер.
Ми це зараз маємо?..
А без цього емоції породжують хаос.
22:56 21/02/14
best Саме так!
23:08 21/02/14
Отже, ми маємо хаос і розбрат, що були кимось зініційовані.
На моє переконання, політики, що ТАК вчиняють з людьми та суспільством, мають нести відповідальність.
А натомість, з якогось доброго дива, чинна ВР буде працювати до 2017 року.
Григоре, чим це обумовлено? Чи такими були вимоги майдану? Чому люстрація, якої так вимагали, не стосується ВР, і чому ми не будемо її переобирати у законному порядку і в належний термін?
23:24 21/02/14
Я так розумію, Леро, твої питання суто риторичні. Тому й не відповідатиму, тим більше що відповідь цілком очевидна будь-якій мислячій людині.
Та ось на що хотілося б звернути увагу в даному контексті. Всі державотворчі рішення нашого вищого законодавчого органу, особливо за критичних обставин, приймаються ситуативно відповідно до потреб поточного моменту або ж прилаштовуються під якусь конкретну персону, що в принципі одне й те саме. Як наслідок, такі рішення згодом вилазять боком для всієї держави, бо наші "законодавці" явно діють за принципом "після нас хоч потоп" sad
12:28 22/02/14
"такі рішення згодом вилазять боком для всієї держави, бо наші "законодавці" явно діють за принципом "після нас хоч потоп""
---------------

І вже не вперше...Тому й Конституцію переробляли стільки разів, що легше вже перейти на прецедентне право, як у Британії; тому й суди у нас як флюгери, -- вже не знають, коли й кому догодити... тому й рухаємося вже просто по колу, яке іще й звужується.
22:57 22/02/14

"тому й рухаємося вже просто по колу, яке іще й звужується" - щось це коло занадто зашморг нагадує wink

16:53 24/02/14
Це точно, що зашморг ((( Іще й затягуємо власними зусиннями.
14:14 25/02/14
Янаш Законец Винница
Григор!

Здається інший принцип:

МИ МАЛЕНЬКА КУЧКА,але можемо знищити НАЙБІЛЬШУ БОЧКУ МЕДА! crazy =тому краще

МИ-ЧУР_ЧИННІ!- wow при будь яких умовах.
15:52 12/03/14
Янаш Законец Винница
АГАТА!

Був потужний Лідер=Австро-Угорьска Імперія,яка подарувала нам,знаючі нашу емоційно-розумову проблему,національний прапор=символ взаємодії синього(а було блакитного!!!) та жовтого(чого дуже боялися українці) щодо Всесвітнього та Живого,щодо Розуму та Емоцій.А зараз вчимося керуватися подарунком(може він троянський?для ваших"миздобульців" dknown ),інакше розлад sad повний,це знають психологи.
15:42 12/03/14
Ти теж хворий на комплекс національної меншовартості, тільки не на східний манер, а на західний? LOL Жовтий і блакитний кольори - це наші споконвічні. Тільки зараз на прапорі вони догори ногами, як і все інше в нашій державі wink
18:38 12/03/14
Янаш Законец Винница
ГРИГОРЕ,ДРУЖЕ!

Дослідження таки:блакитне українці сприймали дуже обережно(бо цей колір був у інших,кожна нація визначає себе одним кольором,народ- складніше),жовте-категорично ні.

Україна як Держава обере пурпуровий,скоріше.

Україна як Республіка ще пограється з тим ,що є,а потім - визначить рідне=
охру=охорону( smile золотисту охру!!!)та волошковий,можливо,або рожевий чи бузковий.

Але тільки не жовтий=gold=джолдий та blueкидний sad
Зараз наш прапор занадто агресивний,порушує емоційну рівновагу(жовтого може бути менше 7%,це знають психологи,митці).Дуже синий-біологично шкідливий для очей,традиційно улюблений колір силових струкрур(прокуратура!у нас),а колір ЖОВТЕця(лютика)-квітки отруйної crazy .

smile Наша квітка-Ряска=є скрізь,де вода.Ми будемо скрізь smile

Поки Росія під прапором голандським змагається з Україною під прапором австрійським,перекрутив їх. Але Рося тягнеться до нас,до Київської Русі,майбуть хоче бути нашою провінцією. Історична генетика працює! smile
А Європа знає,як себе захищати чужими руками. Тут тяжко змагатися. sad

smile ГРИГОРЕ,хай буде ДОБРЕ всім без війни! smile
21:18 12/03/14
Славiк Полтава
а навіщо людину змушувати попри її інтереси і раціональне сприйняття? це далеке від демократичних баченнь.
22:57 21/02/14
Це авторитаризм. Якщо наявний лідер. Можливо, що і це діяло б та реально змінило б ситуацію. але серед наших сучасних політиків немає Лідера, що здатний дотримуватися проголошених принципів, власнних обіцянок і програми та нести відповідальність за їх виконання чи невиконання.

А за умови відсутності такого лідера це хаос або маніпуляції від тих, хто ніколи не вискаже натовпу свої справжні мотиви.
23:01 21/02/14
Славiк Полтава
Якщо це авторитаризм, то що ж тоді диктатура? І чи Ярош не мітить на місце лідера диктаторської партії неонацизму?
23:05 21/02/14
в принципі, відмінність не настільки й велика. І це як рулетка. Чи то авторитаризм, а чи диктатура, -- країну реально змінять. А от у який бік?.. І чи готовий бодай один наш політик взяти на себе таку відповідальність і нести її до кінця?..
Ні.. Але усі вони готові до безвідповідальності.
Що, зрештою, легалізує, зокрема, й та декриміналізація статті, за якою засуджений наш колишній прем'єр.
Про що йдеться? Про те, що надалі кожен чиновник матиме розв'язані руки до докрадання країни... Це гра в "хотєлки" чи державницьке мислення?..
23:19 21/02/14
Славiк Полтава
а раптом буде демократія !!! ? smile smile smile чудеса ж можливі в світі wink
23:23 21/02/14
Це для того нашій розпрекрасній ВР подовжили термін до 2017?.. особисто мене цей несподіваний виверт неабияк здивував..
23:28 21/02/14
Славiк Полтава
мабуть на цьому рано ставити точку
02:17 22/02/14
Янаш Законец Винница
СЛАВІК!

ВУЛЬГАРНИЙ ІМПЕРіALLізм=чудо з демократією одне й теж завжди та всюди sad
15:59 12/03/14
Авторитаризм - це різновид диктатури, яка може бути або авторитарною, або ж тоталітарною. Але що ти розумієш під терміном неонацизм? Чи ти теж такий само любитель навішувати ярлики, про яких йдеться в обговорюваній статті пані Валерії?
11:50 22/02/14
Але чи вихід -- переходити від демократії до диктатури?.. Вище я вже казала, що це -- як рулетка. І без наявності відповідального лідера, може призвести тільки до руїни.
12:12 22/02/14
Суто теоретично, абстрагуючись від України та її нинішньої ситуації, диктатуру дійсно можна розглядати як можливий (іноді навіть необхідний) тимчасовий вихід з кризової ситуації, але знов-таки, як ти вірно зазначила, лише за умови наявності відповідного лідера - представника справжньої нац. еліти. Звісно ж, наразі в Україні такого немає. Але не тільки з цієї причини, переходячи до української конкретики, я особисто вважаю запровадження диктатури в Україні недоцільним і навіть неприйнятним. Таку позицію обумовлюють різні численні міркування, які, якщо тобі буде цікаво, викладу трохи згодом (на жаль, зараз поспішаю).
13:51 22/02/14
Добре, почекаю, коли викладеш свої міркування. В принципі, я теж так вважаю, хоча, за наявності відповідального лідера іще подумала б. Але це реально небезпечно, які б гарні гасла у нього не були. Проте, якщо обирати між анархією і диктатурою... анархія -- це хаос.
13:57 22/02/14
Ще раз перепрошую за затримку - надто вже серйозне і важливе питання ти підняла, і в двох словах на таке важко відповісти. Тож я подав свою відповідь як окремий матеріал: http://h.ua/story/399580/
16:20 24/02/14
Спасибі, Григоре) Щойно прочитала статтю. Вважаю, там є про що поговорити.
17:12 24/02/14
Славiк Полтава
Від навішування ярликів намагаюся утримуватися як тільки можу) А от поцікавившись поглядами правого сектору, ходжу скрізь і піарю його як лідера неонацистьского осередку. Це не припушення а голі факти. Правий сектор, як і всі бригади що входять до його складу відторгують свою сутність, але тим не менше, у їхніх поглядах чимала доля ксенофобії у бік інакше мислячого люду, їхня войовнича настанова "на сатану хрест на ворога меч", це далеке від релігійного бачення не вбий, хоча вони так добре говорять про релігію. Нацисти теж були дуже релігійні люди, але це не завдило їм вбивати нелюдськими методами, всіх хто був непригідним їм. а от тепер давайте розберемося: Коли правий сектор набере певної влади, чи немає ризику, що почнуться репресії у бік кожного, хто буде названими сатанистом або ворогом народу? Це так схоже і на сталінізм, що фід фашизму впав не далеко.
14:44 22/02/14

 "у їхніх поглядах чимала доля ксенофобії у бік інакше мислячого люду" - пане Славіку, це знов-таки ярлик, який можна навішати практично на будь-кого. На мене, наприклад, за одні й ті самі переконання, які я послідовно викладаю у своїх працях і коментарях, навішували ярлики і агента ФСБ, і галицького нациста, і антисеміта, і жидівського провокатора smile Скажу відверто, я не знаю, що насправді являє собою той правий сектор, тому й не берусь судити...


"це далеке від релігійного бачення не вбий" - а до чого призвело наш народ оте "не вбий" як не до 1000-літнього рабства, і до того, що вбивали нас - причому всі, кому не ліньки wink


"Коли правий сектор набере певної влади, чи немає ризику, що почнуться репресії у бік кожного, хто буде названими сатанистом або ворогом народу?" - а що, від донецької братви під чуйним керівництвом пахана януковича не було репресій? Чи ми знову віддамо перевагу брехливим гаслам про "покращення добробуту вже сьогодні"? wink

 

16:46 24/02/14
Славiк Полтава
Порівняння з регіонами дуже красномовне) Ярлики не ярлики, а протиріччя, гра на людських емоціях і ксенофобоїя до інако мислячих присутні у їхніх поглядах викладених на сторінці офіц. сайту.
17:51 24/02/14
Цілком можливо - я ж не сперечаюся. Як я щойно сказав, я не знаю, що вони собою являють насправді. На сайті ВО "Свободи" теж дуже багато чого написано, а що це в дійсності за лайно, я дуже добре знаю зсередини smile
18:01 24/02/14
Славiк Полтава
Та і я не знаю особисто, але багато чую про них від різних груп людей, тобто читаю, інакомислячі не раз відгрібали від них, як і від свободівців... це сумно, бо ж не фізичній силі і войовничій жорстокості щасття, такими методами вони народу його не принесуть...
18:15 24/02/14
Не факт, бо іноді ворогам слід і зуби показувати smile
18:25 24/02/14
Славiк Полтава
не можу не погодитися) головне щоб народ владі ворогом не зробився, тобто влада народу зуби не показувала.
18:31 24/02/14

 "це далеке від демократичних баченнь" - а що ти називаєш "демократичними баченнями"? Коли президента обирають за формою і кольором оправи для окулярів? wink

16:51 24/02/14
Славiк Полтава
Коли призедента обирають, а не пропихають, неважливо якими методами.
Демократія, це право вибору кожного з людей. Давайте пригадаємо початок розмови:

............................................................

"Коли потрібно змусити людину попри її інтереси й раціональне сприйняття, треба тиснути на позасвідоме" - ще Дмитро Донцов у своїй видатній праці "Націоналізм" відзначав емоційну складову як головний рушійний фактор масової свідомості, особливо під час революційних подій.


Читать полностью: http://h.ua/story/399462/#3036379#ixzz2uFuDETNI....................................................................

а навіщо людину змушувати попри її інтереси і раціональне сприйняття? це далеке від демократичних баченнь.

Читать полностью: http://h.ua/story/399462/#3036379#ixzz2uFuTd777

.....................................................................

це питання на моє питання, і воно далеке від теми розмови.
17:57 24/02/14

"Демократія, це право вибору кожного з людей" - це вже не демократія, а плебсократія, пане Славіку. Тож давай намагатися бути точними в термінології, і не займатися загальноприйнятою підміною понять - речі варто називати своїми іменами.


"а навіщо людину змушувати попри її інтереси і раціональне сприйняття?" - мабуть, ти не читав Дмитра Івановича.  Мова не про те, що хтось когось примушує, а про те, що "революційні маси" сприймають події не через "раціо", а через емоції. Тож навряд чи можна щось пояснити "революціонеру" за допомогою аргументів здорового глузду. Мабуть, ти й сам бачив, як деякі революційні персони намагалися тут спілкуватися у різних темах стосовно нинішніх подій виголошенням майданівських гасел. smile

18:39 24/02/14
Славiк Полтава
демократия - з грецькоъ влада народу, що само собою підрозуміває право вибору кожному. читати Дмитра Івановича не буду, щоб не хотілося до людей чіплятися, перековерчуючи все під одну гребінку.
Про кого саме йдеться і про які саме розмови, тому не можу бути тут обєктивним.
18:55 24/02/14
Так, демократія - це влада народу з грецької, але греки розрізняли народ і населення, і далеко не всі мешканці Греції підпадали під категорію "демосу", а отже й не всі мали право голосу. Тому твоя заява, що демократія "само собою підрозуміває право вибору кожному" - цілковита маячня.
21:54 24/02/14
Славiк Полтава
такі думки, як оце ваше поділення на народ і населення, зараз як найгірше впливає на відносини між людьми. починали ми з того що я запитав вас навіщо людині нав"язувати силоміць щось, а ви замість відповіді намагаєтесь перекроїти все під те чого начиталися.
21:59 24/02/14

"такі думки, як оце ваше поділення на народ і населення, зараз як найгірше впливає на відносини між людьми" - отже, на твою думку, пане Славіку, щоб нікого не образити, треба кожній людині надати право голосу при виборі державної влади? І в'язням, що скоїли злочини проти держави або її громадян, і розумово відсталим, і психічно хворим, і антисоціальним елементам, які лише паразитують на державному організмі, і нащадкам окупантів, які самі поводяться на нашій землі як окупанти, поливаючи брудом і нашу мову, і наш народ? Тобто всі означені категорії населення повинні мати рівні громадянські права з рештою народу України? Чи варто тоді дивуватися, що ми обираємо у президенти зека та йому подібних? Може в такому разі слід започаткувати практику визначення діагноза хворої людини та призначення їй лікування не "вольовим рішенням" лікаря, а загальним голосуванням всіх працівників лікарні, включаючи медсестер, санітарок, електриків, сантехніків та прибиральниць? Чом би й ні - адже по суті це те ж саме wink

11:07 25/02/14
Славiк Полтава
абсурдна й протирічлива собі ж кінцівка комента, наштовхнула мене на думку що це писав знервований і закомплексований чоловік. Мабуть варто забрати у вас право голосу wink
11:11 25/02/14
Дякую за черговий ярлик - додам до колекції. Взагалі подібні дописи від примітивних істот, спроможних мислити лише заданими суспільством стандартами, завжди сприймаю як комплімент на власну адресу. Тому ще раз дякую smile
11:28 25/02/14
Славiк Полтава
Та немає за, що smile пішить и далі різну дурню і виставляйте себе на посміх, це дуже корисно LOL як і обмін "ярликами" wink і я продовжу у тому ж дусі smile
11:31 25/02/14
Поки що на посміх виставив ти власне невігластво і неадекватну реакцію. Щодо подальшого спілкування - навіть не мрій smile
11:43 25/02/14
Григори, див.вище мій коментар до Славика. Це й до тебе також)
Вважаю вас обох дуже цікавими співрозмовниками, а от що суперечка відбулася, як і усе у нашому суспільстві, то таке воно зараз і є... І з цим мусимо давати собі раду.
13:39 25/02/14
На жаль, не бачу можливості в даному разі дати раду. Ось цей вислів: "абсурдна й протирічлива собі ж кінцівка комента" (я вже залишаю поза коментарями його продовження) свідчить про те, що людина просто не спроможна зрозуміти прочитане, або ж свідомо (на публіку) намагається його спотворити.
Далі. Ми з тобою говорили про тези Донцова щодо емоцій як рушійної сили свідомості мас. Тут вставляє свої 5 копійок пан Славік з питанням, на яке я не відповів, бо не зрозумів, якого допису воно стосується, оскільки гілка коментарів вже пішла вбік, тож на сторінці погано видно, куди адресовано коментар. Але після його роз'яснень я дав чітку відповідь, проте пан Славік продовжує мені закидати, що я нехтую його питання і замість цього нав'язую свої сторонні знання того, чого я "начитався", хоча його питання саме цього і стосувалося. Отже, констатую факт абсолютно неадекватної реакції. Подібну поведінку я терплю хіба що від Звитяжного, який у переважній більшості моїх тем грає роль придворного блазня, що розважає публіку своїми шедеврами абсурду. Але, як на мене, одного блазня при дворі цілком достатньо. Втім, звісно ж, я не заперечую (і не маю жодного права заперечувати), щоб пан Славік виконував ті самі функції у твоїх темах, бо до чужого монастиря зі своїм статутом не ходять smile
12:01 26/02/14
Григоре, я уважно читала вашу дискусію, вона дуже цікава, і ваші погляди тут на перетині демонструють саме ті непорозуміння, що відбуваються у суспільстві. І у чомусь я можу погодитися з логікою кожного з вас.
А несприйняття, імхо, тут більш стилістичне, -- через різний спосіб формулювання й передачі думок.
..згадай, як я "поспілкувалася" з одним твоїм знайомим тут.. wink Буває))
14:19 27/02/14
Леро, та справа не в стилістиці, а в ставленні до думки опонента і взагалі абсолютно неадекватній реакції. Після того, як ми з тобою поговорили про ідеї Донцова і я відповів пану Славіку на питання, яке у зв'1язку з цим виникло, послідувала відповідь: "читати Дмитра Івановича не буду, щоб не хотілося до людей чіплятися, перековерчуючи все під одну гребінку". От уяви собі, що спілкуються між собою двоє людей на предмет геометрії, і тут один заявляє: "Теорему Піфагора не знаю і вчити не збираюся". Чи є сенс у подальшому спілкуванні з таким опонентом? smile
13:05 28/02/14
sad Спроби СПІЛКУВАННЯ все одно здатні дати більше, аніж ігнор чи ухиляння. За доброї волі сторін, звісно ;))
14:02 28/02/14
Не сперечаюся. Такий підхід значно конструктивніший smile
10:37 01/03/14
Отож, Григоре! smile
На мою думку, у даному випадку дискусії можливі й потрібні)))
Тому сподіваюся, що іще будуть smile
22:21 01/03/14
Може й так - нічого проти не маю. Втім, іноді вважаю за доцільне й "ігнором" користуватися для тих дописувачів, які зловживають свідомим спотворенням авторської думки й постійно займаються підміною панять. Подібні брудні засоби ведення дискусії вважаю неприйнятними, принаймні для мене, тому й нещадно забороняю доступ до своїх публікацій подібним особам. Наприклад, вчора заборонив коментувати мої матеріали одному горе-рецензенту пану Анатолію Литвиненку після дискусії "Про доцільність диктатури".
09:37 02/03/14
А я люблю часом позайматися таким змаганням у казуїстиці ;)) Коли є час і настрій)
А забороняти доступ до коментування вважаю за доцільне лише відвертим тролям-хамам. Ну, це моя позиція ;)
14:08 04/03/14

 "А я люблю часом позайматися таким змаганням у казуїстиці ;)) Коли є час і настрій" - отожбо й воно ж - не маю ні часу, ні бажання спілкуватися з такими персонами.

10:40 05/03/14
"Кожному городу нрав і права"(с) і т.д. )))) smile
21:31 05/03/14
Славiк Полтава
Чоловіче добрий ) Григорій, у нас суперечка тільки між поглядами, почалася вона з отого питання, на нього ви так і не дали відповіді, далі пішли обміном знаннями, у яких кожному хотілося внести корективи, тому не варто нам грати у партизанів різного табору. Ваше сприйняття моїх слів сугубо профільтроване упередженням. Я не рпоти україни і нас всих, тому розслабтесь ) а от про нав"язування політики нам - тобіш людям я проти і маю право противитися, на практиці видно до чого це призводить, я не проти національного продукту і росту економіки держави, я за це, наша суперечка що переросла у те чи кожен має право? кожен хто має громадянство, на рівних має право на волевиявлення. а наведений приклад лікаря і діагнозу - то тут треба розмежувати ролі і статуси суспільства - звісно за статусом лікар ставить діагноз не зважаючи на думку електрика, але за роллю у суспілстві електрик несе не нічим не гірший, а може і кращий персонаж - як особистість, я частина всього суспільства.
15:43 25/02/14
Так, не треба змішувати різні категорії й системи оцінювання з різних сфер. Є критерії, однакові для усіх, -- національність, рівень iq, психічне здоров'я і т.д. Вони не визначаються професією (хоча самі можуть її визначати) чи регіоном проживання. Приблизно за такими критеріями і можна робити узагальнені висновки.
14:24 27/02/14
Славiк Полтава
що до професії ви праві Агато, іноді розумові і фізичні здатності можуть обирати професію smile фізично здоровий, але розумово не дуже сильний - гарно справляється з вантаженням, розвантаженням, може стріляти і скручувати в"язи, але хилий і більш розумніший легко використовує силу, такий тандем часто є доповненням до сюжету гостросюжетної комедії LOL але обоє однаково важливі у суспільстві і мають право обирати, мають право голосу. Нав"язування ідеології, психологічний, фізичний тиск, не допустимі. Якщо, політику починають нав"язувати, то можна чекати, що з незгідними розправлятимуться всіми можливими методами і ставленням діагнозу - як при сталінізмі до псих лікарень саджали священників - або саджанням до в"язниць, де зараз ще є право голосу здається... а активістів мабуть чекає інша участь. це ніяк не вписується в рамки цевилізованого суспільства.
23:06 27/02/14
Згодна у тому пункті, що НАВ'ЯЗУВАННЯ ЯКОЇСЬ ПОЛІТИЧНОЇ ЛІНІЇ ЧИ ІДЕОЛОГІЇ попри свідоме бажання суспільства, -- злочинне.
13:53 28/02/14
Попри свідоме бажання суспільства? А наскільки це бажання свідоме, якщо воно сформоване постійним промиванням мізків у заданому напрямі і маніпулюванням свідомістю, про яке ти сама неодноразово говорила? wink
10:41 01/03/14
Я ж кажу саме про СВІДОМЕ бажання суспільства, спеціально уточнила)
Можливо, іще треба було уточнити, що свідомої частини суспільства?

А стосовно маніпуляцій, -- я їх і вважаю однією з форм нав'язування чужої волі, чужого вибору. Адже якщо людину змушують робити несвідомий вибір, -- чи не є це насиллям над її волею?
22:19 01/03/14
Леро, я тебе зрозумів, але написав таку відповідь не стільки для тебе, скільки для інших читачів, щоб замислились над питанням "свідомого вибору".
22:23 01/03/14
Ну, тоді для них же і я увиразнила думку wink
22:33 01/03/14
Леро, я не збираюся нічого змішувати. Я лише провів аналогію, яка демонструє, що для отримання якісного результату в будь-якій справі, рішення мають приймати ті, які хоч щось у цій справі тямлять. Тож якщо я в одному дописі згадав електрика як приклад людини, неспроможної поставити правильний діагноз хворому, не треба переносити так буквально його персону на решту цього допису, в даному разі на громадянські виборчі права того ж електрика.
13:17 28/02/14
Вже перечитала й бачу))) Дійсно, це так.
13:49 28/02/14
Але роз'ясни мені, будь ласка, щодо нав'язування якоїсь ідеології чи політвибору свідомим громадянам. Тим, які є народом, а не населенням, якщо вже ми тут умовно оперуємо такими поняттями.
Чи у тебе йшлося лише про нав'язування тим, яких слід визнати позбавленими права голосу?
13:55 28/02/14
Славiк Полтава
вибачаюся за купу опечаток, поспішав )
15:45 25/02/14
Панове, мені буде дуже прикро, якщо не спілкуватиметеся ((((( У вашій суперечці оприявнюються гострі проблеми нашого суспільства.
13:38 25/02/14
Григоре, а згадай дев'яності, коли немало науковців, інженерів втратили роботу і змушені були торгувати на базарах...
Дійсно, сантехнік може бути поряднішою й розумнішою людиною та громадянином за якогось мажора з купованими дипломами й посадами.. Хіба ні?
Думаю, що ти цього не заперечуватимеш, і просто виявиться, що цей приклад був не найбільш вдалим і не відобразив твою думку уповні. Але це одна з причин непорозуміння, якого, по суті, могло б не бути)
14:34 27/02/14

"Дійсно, сантехнік може бути поряднішою й розумнішою людиною та громадянином за якогось мажора з купованими дипломами й посадами.. Хіба ні? Думаю, що ти цього не заперечуватимеш, і просто виявиться, що цей приклад був не найбільш вдалим і не відобразив твою думку уповні" - Леро, не перекручуй, будь ласка, моєї думки: приклад із сантехніком стосувався лише поставлення діагнозу хворому, й аж ніяк не відносився до його спроможності обирати владу. Перечитай відповідний допис.


Що ж стосується 90-х -- можеш мені не нагадувати, бо мені й досі "нема чого втрачати, окрім своїх ланцюгів" (с) smile 

12:14 28/02/14
Ну, ланцюги хоч коштовні? wink Якщо згадати про дев'яності, то до них ще має додаватися малиновий піджак (с)))) А за модою сучаснішою, -- золотий батон )))
13:51 28/02/14
No comments smile
22:25 01/03/14
Тобто секрет? wink
Добре, не буду допитуватися )))
22:38 01/03/14
Просто, на мою думку, це не те питання, з якого варто жартувати.
09:24 02/03/14
Гаразд)
14:06 04/03/14
Григоре, погоджуся зі Славиком у тому пункті, що якось не випадає рівняти нинішню Україну до давньої Греції ;)
Скажімо, -- а де у нас аристократи? Є такі? А за якими критеріями зараз збираємося вирізняти народ і населення?
23:30 24/02/14
В принципі, я щойно відповів пану Славіку на це питання. smile
11:08 25/02/14
Комент від 11.07?
Даруй, але це не зовсім відповідь. Який механізм, які критерії поділу на народ і населення, що не матиме права голосу? Розумово відсталі (ті, що визнані лікарями як недієздатні) і зараз не мають права голосу. Ув'язнені його мають. Ба більше, періодичнно навіть потрапляють до влади. Як ти визначатимеш (і тавруватимеш?) тих же "окупантів" та на яких (демократичних?) підставах позбавлятимеш їх права голосу?

ІМХО, це утопія. Можливо, пред'являти вимоги не до виборців, а до обранців? Поставити їм чіткі рамки, у межах яких вони не зможуть нашкодити країні?
13:45 25/02/14
Славiк Полтава
це буде куди демократичніше ;-)
15:48 25/02/14
Я вже кілька років збираюся написати на цю тему статтю, в якій розглядатимуться всі ці питання. Не поспішаю з нею тому, що усвідомлюю, що за нинішнього рівня розвитку української нації мої ідеї почнуть розуміти і сприймати всерйоз щонайменше років через 20, а то й всі 50. Втім, звісно ж, починати треба зараз. Цікаво, що тоді ж (кілька років тому) я придумав і назву для цієї статті: "Українська антиутопія" LOL
12:15 26/02/14
Назва гарна)
Пропоную не чекати 50 років з текстом ;)) Бо кожну теорію осягають не відразу, а з часом і поступово. Тому -- починати доведеться)
12:45 26/02/14
Я це чудово розумію, тому й не збираюся так довго чекати. Я мав на увазі, що рік-другий у даному разі ролі не грають. smile
10:08 27/02/14
І це оптимістичне твердження у реаліях нинішньої віртуальності... Часом несподівано доводиться шукати інший майданчик... у добу майданів ((
14:12 27/02/14

 "Можливо, пред'являти вимоги не до виборців, а до обранців?" - я впевнений, що вимоги мають бути і до тих, і до інших. Це унеможливить маніпуляції свідомістю і брудні політтехнології.

10:19 27/02/14
Логічно. Тут погоджуюся. Бо безвідповідальні виборці не просто свій голос віддають за казна-кого, але й часто чинять тиск на інших. Думаю, право на помилку має вичерпуватися одним разом.
14:11 27/02/14

 "Григоре, погоджуся зі Славиком у тому пункті, що якось не випадає рівняти нинішню Україну до давньої Греції" - Леро, а я й не рівняю. Просто людина надумала просвітити мене темного, що таке "демократія" і звідки вона походить. Тож я просто прокоментував грецьку тематику smile

 

11:23 26/02/14
Історичний екскурс? ;) Тоді зрозуміло) Бо до таких порівнянь нам далекувато((
14:27 26/02/14
Можна й так назвати, але я просто відповів на повчальну фразу "демократия - з грецькоъ влада народу, що само собою підрозуміває право вибору кожному" smile
09:57 27/02/14
Янаш Законец Винница
Славік!

"влада народу" так Вас вчили!!!
А насправді,з грецікої дослівно=НАРОДОБОРСТВО!(зі словника грецького)
у нас це боротьба wow
Державного народу(зі зброєю) та Республіканського народу(з валютою).
(така таємниця майдана)
16:15 12/03/14
Янаш Законец Винница
ГРИГОР!

Право Людини було =це ВІЧЕ smile

Демократія=право Нації (стати Народом=самостійним) dknown

!!!Сбережемо себе як Український народ-завдання дня для громадян України!!!
16:08 12/03/14
Славiк Полтава
маєте повне право не заморочуватись на відповідь wink
17:59 24/02/14
Всі ми "маєм право мати право" (с) smile
18:27 24/02/14
Славiк Полтава
smile smile smile smile smile
18:32 24/02/14
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
22:35 21/02/14
Геннадію, дякую за підтримку)
22:57 21/02/14
За чиїми вказівками ми живемо

Якщо говорити про політику, то можливо було б не лишнім прийняти до уваги той факт за чиїми вказівками ми живемо, бо ж дійсність відповідає слідуючій вказівці: «Кожне село повинне бути перетворене в незалежну секту , яка б по своєму вшановувала Бога. Якщо деякі села,в результаті цього, захотять практикувати чорну магію, як це роблять негри, чи індійці, ми не повинні їм в цьому перешкоджати. Наша політика на широких просторах повинна полягати в заохоченні любої форми розділення і розколу.» (Адольф Гітлер)

Другий факт: В Україні налічується 468 вищих учбових закладів, при потребі 90, як таких.

Третє: В Україні 80% фахівців з вищою освітою і 20% з технічною. Згідно правильного господарювання,. це повинно бути навпаки.

Істинна говорить, що ні одна волосина не впаде з голови людини, без Вищої, на те Волі,у визначенні своєму. А це значить, що все це нам так склалося не даремно. В цьому є мудрість. Тут потрібно уважно все вивчити, зважити і прийняти рішення. Наприклад, в першому питанні з багатогранністтю віросповідань. Тут ми всі порушуємо одну із двох головних заповідей. А саме:« Возлюби ближнього свого, як себе самого.» Православні звинувачують, що інші не визнають ікон. Інші звинувачують православних за те, що ті поклоняються іконам. Я православний. Буваю на Богослужіннях у Баптистів,де інтер’єр прикрашений великою картиною, на якій зображено чудовий пейзаж. Буваю на Богослужіннях у П’ятидесятників,де гарні великі полотна з біблійною тематикою. У адвентистів Сьомого Дня мені більше подобається музика. І скрізь мені приємно, де прославляється Ісус Христос. А до себе в Храм несу гріхи свої, печалі, зрідка радості...

Друге питання -Вищі учбові заклади і третє велика кількість дипломованих фахівців вирішуються так: Україна володіє третиною світового чорнозему. Україна розмовляє мовою, котра має Статус Третьої в світі за мелодійністю. Про це знають всі. А далі скажу про те,що знають деякі: Люди, що живуть в Україні, являються людьми посвяченими. Якщо є народи покликані, євреї ж вибрані. То ми, хто живе тут, маємо суму цих привілеїв. І всі напасті на нас сипляться за те, що ми замість того, щоб ставати Мудрими Володарями, стаємо рабами. І цим самим не виконуємо довірених Небом вимог нашого Визначення. А люди світу чекають на наші дії. І ми чекаємо, коли це нас перестануть грабувати, зневажати, знищувати... Нас хлібом не корми,- дай поплакати. Але ж чим засіємо, те й зберемо ще й в кілька разів більше. Аби наші діди, бабуні. батьки, матері тільки плакали, то й нас не було б на світі. А вони голодні, холодні страшно геть згадати, що пережили, і тільки й думали, аби дітям жилося краще. А ми, що?! Все знищили, що в Україні, що в Росії. І на що ми надіємося, коли нам прийдеться відповідь держати?. Запитайте самого бідного і самого багатого в нас, в цьому запустінні, хто з них Щасливий. Відповідь - ні один, ні другий . Але бідний за кусок хліба говорить:«Слава Богу!»
11:39 22/02/14
"Наша політика на широких просторах повинна полягати в заохоченні любої форми розділення і розколу." (Адольф Гітлер)
---------------

Цікава цитата. Дуже навіть. І надзвичайно актуальна у нашій сьогоднішній ситуації.
12:02 22/02/14
Цю цитату взято із документального фільму "Святое знамение России", що входить в Міжнародний християнський центр православного кіно. Президент Деркач Андрій Леонідович.
12:51 22/02/14
Ви зараз чітко по пунктах виклали складові сьогоднішнього стану України, який наразі не змінюється, і який дедалі більш певно веде до занепаду й руїни.

У нас дійсно бракує фахівців технічних спеціальностей. Тих же юристів чи економістів різного ґатунку й якості освіти -- повно. а от газоелектрозварювальник. -- один на кілька КВЖРЕПів. Це можна вважати нормальною ситуацією?
Відповідно, -- хтось не має роботи, хтось і не бажає її мати, але жити, іще й добре, хочуть усі.
Та чи можна щось отримати, якщо нічого не віддавати?
...тому й маємо колапс..

Діяти потрібно, але згідно свого власного розуму й принципів. Готове щастя нам не принесуть, а якщо використають у чиїхось одноосібних інтересах, усе піде у повторі. От тільки наша спіраль історії вже не вгору йде.
12:35 22/02/14
Пані Агато, в світі є різні думки. Наводжу одну з них:"Нет нужды быть никем иным, кроме как нами самими, и в такой ситуации все становится гораздо более открытым и простым. Внезапно наши привычки судить о себе и о других людях оказывааются абсолютно смехотворными и нелепыми. Мы начинаем ценить все таким,каково оно есть. и за то что оно есть.
13:04 22/02/14
..і -- поки усе це є.
Втратити -- легко, а от повернути далеко не завжди можна. Тому і правда треба цінувати дане нам життя.
14:08 27/02/14
Повністю з Вами погоджуюсь!
18:12 27/02/14
Рекомендует этот материал. Почему? Абсолютної істини немає. Як і немає її носіїв. А у божевільному світі діють правила абсурду. Коли немає раціональних аргументів, вдаються до емоцій.
10:53 22/02/14
Дякую, Люсі... Коли хтось ставить свій світогляд як абсолют, це зневажання інших та іх думки.
11:39 22/02/14
люди помиляються... потім страшенно жалкують.. та в котре наступать на ті самі граблі... на превеликий жаль ... dknown
11:43 22/02/14
Рекомендует этот материал. Почему? І вкотре перемагає "еліта натовпу"… Фейлетонна доба триває. Ба, більше. Вона у розпалі.
11:01 22/02/14
Так, коли люди забувають про те, що усі ми рівні, й ніхто не носій остаточних істин, це вже божевілля.
11:29 22/02/14
Мудрі говорять, що людина народжується шукати істину, а не володіти нею!
11:35 22/02/14
Отож. І шукаємо ми її у діалозі, в дискурсі, на перетині безлічі суперечностей. Ті, хто хоче шукати.
11:57 22/02/14
Все вірно, пані Агато!
12:03 22/02/14
Саме так, -- подумати без емоцій.
Дякую Вам, Олено.
16:06 22/02/14
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? дуже цікаво.
14:01 22/02/14
Спасибі за інтерес до проблеми і небайдужість.
15:40 22/02/14
Юрий Пелих Запорожье
Рекомендует этот материал.
14:06 22/02/14
Щира дяка, пане Юрію)))
14:26 22/02/14
Александр1979 Харьков
Висловлю свої міркування по тексту. (не у якості дискусії, а лише - як думки)

Стосовно відсутності абсолютної істини...

Для людей віруючих - Абсолютною Істиною є Бог... тому - Людина віруюча "може" вважати себе носієм Абсолютної Істини... це щодо цього..

Працювати чи ні...

В деяких це робота така - знаходити винних... у деяких - хобі... а що найбільш цікаве - це те, що будь-яке суспільне явище має тих хто є винним...

Емоційна складова...

Емоції взагалі притаманні людині... але, звертатись до людей - лише емоціями - це зневажати те, що власне і робить людину людиною - Розум...

А ось із цим категорично не згоден - "крокувати не в ногу" вже не лише "соромно", а й може стати небезпечним, то змушені обирати"... Чому? Бо, суджу "зі своєї дзвіниці"... Настрої "агрессивно-послушного большинства" у Харкові - завжди "розкручувались", не дивлячись на те що це Україна... тому, Українцям "пливти проти течії" у Харкові - скоріше норма, чим виняток...

Але, через деякий час - і Харків стане звичайним українськім містом... через усвідомлення - що крокуємо разом з усіма українцями...

Хоча, звісно - у кожному регіоні - своя специфіка... але поглиблюватись у розбіжності - це розколювати національний "погляд" на навколишній світ...

такі ось - роздуми... без претензії на дискусію.
14:49 22/02/14
Дякую за дискусійні думки. І ціную прямоту їх висловлення. Думаю, саме це стверджує людину, -- уміння твердо і з гідністю, водночас без втрати поваги до думки співрозмовників, -- висловити свою позицію.

Це шлях до віднайдення не персональної істини, а того, що може бути правдою і правилами для багатьох.

Отже)

Істина людини віруючої. У чому вона полягає? У принципах-правилах, викладених у заповідях. Істиною в устах людини, а не фарисейством, вони є лиш тоді, коли вона прикладає їх рівно до усіх, і до себе в першу чергу.
І, до речі, чи не сказано там: не суди ближнього свого?..
..Власне, про це я й написала.

Далі.
Так, у суспільних процесах є сторона, яка задоволена їх перебігом (часто -- ситуативно), а є й невдоволені. Коли починаються звинувачення, втрачається можливість консенсусу і перспективи відрегулювання процесу.
Суспільство апріорі базується на необхідності домовленостей.


Щодо "не в ногу".

Знаєте... щоб не заглиблюватися у регіональні відмінності і т.д., спробую узагальнити словами Ліни Костенко:

Ура! Дозволено бути сміливими.
Ох же ж і поговоримо, ой же ж покричимо!
Між іншим, вовка уже підсмалили.
Уроків історії не вчимо. (с)

Раджу усім нам серйозно подумати над цими словами...
15:14 22/02/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Звісно, набагато легше й пафосніш не самому щось робити, а познаходити "винних", навішати ярликів і звинувачень... Це просто. Але це шлях деструктивності, до якого зазвичай вдаються саме маніпулятори, не здатні переконати своїми діями чи словом.

Читать полностью: http://h.ua/story/399462/#ixzz2u3UCy3pV
15:13 22/02/14
Дякую, Крісті.

Змінювати життя можна лише з себе. Настільки стара істина, і настільки ж вперто її не хочуть чути у намаганні змінити усіх навколо.

Множення "ворогів" і "винних" проблему не вирішує.
15:30 22/02/14
Cristi Neo Киев
Прикольно но кто-то доумелся обидеться на этот коммент и заминусить. cool Мучаются люди от злобы и зависти! wink cool
22:46 23/02/14
Рекомендує цей матеріал. Чому? Абсолютна істина тільки у Бога.
20:44 22/02/14
Це правда, але про це постійно забувається. І найменш істини і справедливості у нав'язуванні іншим своїх суб'єктивних поглядів єк єдиного мірила правди.
21:31 22/02/14
Тому що люди не виконують закони Божі. Головним з яких є : Люби ближнього свого як самого себе. Люби! А не навязуй йому свою думку чи свою волю.І тоді він полюбить тебе не навязуючи тобі свою думку і свою волю.
21:38 22/02/14
Знаєте, Звитяжний, в нашій області такого ніколи не було, у нас завжди мирно жили українці, поляки, білоруси, росіяни і т.д. Ані релігійних, ані міжнаціональних конфліктів. І ніхто не нав'язував свою правду ближньому. Зараз це змінилося.
...і я майже близька до того, щоб сприйняти Вашу ідею про федералізм... Ті, хто довів нас до такого, -- злочинці.
21:49 22/02/14
Ви помиляєтеся Агато, я ніколи не був прихильником федералізму. Я реаліст і вважаю Що якщо Донбас не хоче жити з Україною то не слід йому в цьому заважати, але для цього має бути проведено місцевий референдум в тих регіонах де буде зібрано підписи згідно закону за відділення їх від України. А у лічильних комісіях мають бути присутні представники всіх регіонів(областей) України. Тому Верховна Рада має терміново прийняти закон про місцеві референдуми. А довела нас до цієї ситуації навіть не нинішня влада, це робилося протягом всіх трьохсот років окупації України Росією.
22:01 22/02/14
Згадала Ваше особливе ставлення до Донбасу.
але ситуація змінилася і, думаю, йдеться не лише про той край.
22:46 22/02/14
Тільки про Донбас, до якого я причислив і схід Харківської до Харкова включно і схід Дніпропетровської до Павлограду включно. Крим хіба що Росія окупує, але це вже окупація. А там татари. А татар підтримає Туреччина. То ви собі уявіть яку головну біль отримає Росія. Це розвал Росії.
18:11 23/02/14
А чому не пропонуєте Крим Туреччині подарувати? .."не збідніємо!" (с)
17:52 24/02/14
А в Криму турки були тільки окупантами. Ніколи турки не жили в Криму як корінне населення. Можна погодитися на незалежну татарську державу, але татари цього не прагнуть, бо бояться, що вони стануть обєктом експансії ортодоксальних мусульман із всього світу.
20:18 24/02/14
Так, татари дійсно не претендують на свою окрему державність у Криму, це правда. Тому лишається протидіяти можливій експансії ззовні.
00:05 25/02/14
Важко буде, але , надіюся, що і це нам під силу.
00:07 25/02/14
Треба мати і сили, й бажанна. А головне, -- усвідомлення відповідальності за те, що кожен з нас робить. Чи кидаємо свій камінь в когось, чи закладаємо у фундамент порозуміння й майбутнього.
16:03 26/02/14
Ліпше закладати у фундамент.
18:31 26/02/14