О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  18 декабря 2013 11:54:20

Не час досліджувати конформізм?

У одній з інтернет-дискусій почула фразу: "Сейчас не время исследовать конформизм. Сейчас все, что содействует становлению гражданского общества, должно привествоваться. Даже если это не искреннее что-то".

 

Спочатку подумалося: без коментарів... Але ж -- якщо мовчати, то негідники так і заправлятимуть усім. А народ бігатиме за черговими перелицьованими "на потребу дня" флюгерами. За тими, хто колись глашатайствував про провідну роль КПРС із тим самим завзяттям, що й зараз про зовсім протилежне, бо ж у них, розумієте, "амбіції зашкалюють".

 

Навчимся нарешті бачити абсолютно безвідповідальних мапуляторів чи ні, Шановні Громадяни України?

 

Будем послідовно відстоювати саме свої інтереси, а не чергових псевдолідерів-прилипал?

Згадаємо про вже вписану в історію роль попередніх лідерів країни, їх обіцянки, конкретну діяльність і  повну відсутність політичної та юридичної відповідальності з боку тих людей?

 

Чи просто вкотре приведемо до влади -- не важливо кого персонально, але -- знову безвідповідальних перед народом та країною?

 

   ...Втім, зараз пропоную замислитися не лише над цим. А над системою "піраміди МММ", у яку добровільно "впрягаются" люди. І хоча вже викладала думки з аналогічної проблематики у статті "Пафосність колишніх", та, вочевидь, багато хто не готовий побачити очевидне, а радо користується чужими штампами й закликами. 

 

   Отже: виправдовує мета засоби? Чи можна у тандемі, а ще гірше -- під проводом непорядних, нещирих людей сподіватися на позитивні зміни для суспільства? Невже настільки складно зрозуміти, що людина непорядна просто вдовольняє свої інтереси коштом тих, хто їй вірить і слухає?..

 

Кому вигідні заклики до громадянської війни чи намагання нацькувати одну  частину суспільства на іншу?

Хто витягає з запиленої шухляди вже не раз застосований ними совковий принцип "хто не з нами, той проти нас"?

 

 Чи не заважає ажіотаж та заклики "не час вагатися й думати!" відстояти саме інтереси народу, заради чого,  власне, спочатку люди й збиралися? Чи не підмінять людям вкотре їх бажання інтересами чергових псевдолідерів?..

 

Наївно думати, що "ворог мого ворога -- мій друг". Але ще більша наївність -- вбачати "ворогів" серед груп за фінансовими інтересами, на які перетворилися сучасні українські політпартії. Там немає "ворогів" і навіть опонентів. А є -- конкуренція. Це ринок, шановні. І яку роль відведено народу? Та навіть не споживача, що "завжди правий"! Ми не маємо змоги повернути неякісний продукт. Ми не можемо ані отримати витрачені на нього кошти (у суспільно-політичній площині -- відтинок розвитку країни й нашого з вами буття), ані вжити санкції до продавців, що вкотре надурили нас із цим товаром

 

То можливо, справа не у тому чи іншому політтоварі, і навіть не у продавцях? Можливо, таки замало пересунути прилавки й поміняти лавочників? 

 

Безкарність і відсутність перспективи відповідальності розбещує будь-кого. Що вже казати про наших сучасних політиків, які давно розучилися бачити перед собою суспільство, народ, виборців, громадян. Політиків, що привчилися спочатку купувати голоси "за гречку", а далі -- елементарно полегшили собі життя злочинними змінами до Конституції.

 

Кажуть, що історія вчить, якщо її вивчаєш. Історія незалежної України не настільки давня, і більшість з нас добре її пам'ятає. Чому ж не робимо висновків? Чому завжди дозволяємо вигравати комусь іншому? За наш з вами рахунок. Чому постійно втрачає народ і, вкотре одурений, продовжує скакати по тих самих граблях?..

 

...Отже -- про конформізм у розрізі наукового експерименту. Дослідник С.Еш проводив соціально-психологічне дослідження, коли групі людей задавали питання, а окремі підставні особи першими давали хибну відповідь. В результаті інші люди корелювали свою відповідь згідно з почутим. Коли група підставних осіб давала різні варіанти невірної відповіді, кількість правильних, особисто сформульованих відповідей серед досліджуваної групи збільшувалася в рази. Таким чином, бачимо, що й кардинально поділене за "чорно-білим" принципом суспільство втрачає свої орієнтири, а починає конформно підганятися під задані кимось рамки.

 

 

   Давайте позбавлятися конформізму, адже, вочевидь, досі він грав на руку зовсім не нам самим.

Не час досліджувати конформізм?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2032
Отредактировано: 18-12-2013 [21:23]
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +13
Всего комментариев: 111, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

14:25 18/12/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Статья, на мой взгляд, интересная, но несколько заумная. Думаю, что термин "конформизм" не настолько широко применим в обществе, чтоб о нем люди имели четкое представление. Надо было бы дать определение, это - первое. Далее, с рассуждениями автора вроде бы и не поспоришь, но они слишком теоретизированые. Явно не хватает конкретики. Абзац, который начинается со слов "Наївно думати, що "ворог мого ворога - мій друг"", претендует на абсалютную истину, но таковой не является. Здесь не все так однозначно. Ссылок на первоисточники нет, хотя в некоторых случаях они просто просятся.
Впечатление от статьи почти хорошее.
Дякую за рецензію і зауваження.

Отже. Стосовно першоджерел. Цитування чи запозичення як такі відсутні. Власне, ніколи не пишу те, що деякі автори називають "рефератами". Це -- мої думки та знання.

Стосовно відсутності конкретики та великого відсотка теоретизації, -- погоджуюся. Такий погляд притаманний гуманітарно-філософському типу мислення. Але ж чи не філософія здавна була основою та стрижнем для більш практичних і прикладних наук?

Так, я майже не даю у своїх статтях відповідей. Бо вважаю, що читач має сам їх знайти, і тоді це будуть -- ЙОГО ВІДПОВІДІ, а не чиїсь чужі нав'язані штампи.
14:36 18/12/13
Хоча ні, даруйте. Фраза з дискусії, що й послужила поштовхом до написання статті, дійсно є цитуванням. Якщо присутній періодично на блозі її автор не заперечуватиме, то можу й лінк надати.
14:48 18/12/13
Даруйте, але не одна та фраза потребує посилання. Ось тут теж саме: "Дослідник С.Еш проводив соціально-психологічне дослідження...". Далі, не погано було б і тут конкретизувати Ваші думки: "...злочинними змінами до Конституції", і надати посилання.
Що до філософії, то сперечатись з "...була основою та стрижнем для більш практичних і прикладних наук" нема потреби, та це теж теоретизація! У Вашій статті не ясно, про кого мова, коли Ви (не один раз) пишете про "псевдолідерів"?
Мені зрозуміло, але, гадаю, треба було б дещо ясніше сказати про таке: "Можливо, таки замало пересунути прилавки й поміняти лавочників?" Тут образність прямо зашкалює! Такому можна було б аплодувати, якщо б Ви писали не прозу, а вірш.
19:36 18/12/13
Тут образність прямо зашкалює! Такому можна було б аплодувати, якщо б Ви писали не прозу, а вірш.

-----------------

Схоже, Михайло Коцюбинський отримав би від вас нищівну критику ;) Адже образність притаманна як поезії, так і прозі. Ба, навіть добра, якісна публіцистика без неї -- сухий репортаж. А журналістика, -- то не лише репортажі. Сподіваюся, про це вам не треба нагадувати.
20:36 18/12/13
Стосовно психологічного дослідження С.Еша та того, що філософія є стрижнем інших наук, то, сподіваюся, ви не вимагатимете посилання на абетку, якою скористалася при написанні статті? Це не є якісь ексклюзивні цитування чи запозичення чужих думок. В принципі, зрозуміло, за щось треба зробити формальне зауваження, то нехай буде хоч такий "привід".
20:40 18/12/13
А тут Ви даремно так характеризуєте мої зауваження, хоча би по тій причині, що Ви ж самі назвали один випадок, коли Вам таки треба було дати посилання. sad
І нижче у відповіді Шинхи Ви щось таке незрозуміле пишете: "можна було б багато що сказати про реально запозичені статті". Про чиї статті мова і хто у кого запозичає? dknown
22:27 18/12/13
Даруйте, а де ви побачили характеристику ваших зауважень? Є відповіді на зауваження. До характеристики можна дорівняти хіба що комент про Коцюбинського, але як критик можете Чудово зрозуміти алюзію))

стосовно відсутності отого єдиного посилання на автора цитати з початку статті, то я просто не хотіла переводити дискусію у площину особистісну, бо це є автор з цього порталу. Наразі я не вияснила, -- згадувати його ім'я чи ні. Хоча тут людина відмітилася і ми порозумілися з багатьох ключових аспектів.

А стосовно запозичень, якщо хочете, можу вам повідомити у приват, бо не хочу влаштовувати якісь розборки на блозі з цього приводу.
22:38 18/12/13
Ваші слова "то нехай буде хоч такий "привід"" інакше, як "характеристика" моєї рецензії я не сприймаю.
Що до запозичень, то сказавши "а", треба казати і "б", як не тут, то давайте у приват.
22:44 18/12/13
Краще у приват, бо тема блогу не плагіатори.
22:56 18/12/13
Ну і стосовно відсутності конкретних прізвищ чи назв партій у статті.

Розумієте, пане Анатолію, йдеться не лише про окремі персоналії, а про повторюване явище, що є набагато важливішим. Тому вважаю зайвим у самому тексті відволікатися на конкретних осіб, бо то лиш відтягатиме увагу від самої проблеми.
20:42 18/12/13
Зрозуміло, Шинха)))
Власне, щодо відсутності лінків у когось з авторів, постійно рецензованих паном Литвиненком, то можна було б багато що сказати про реально запозичені статті. Але зараз не про це )))
21:13 18/12/13
Пане Олександре, щось Ви сьогодні занадто злі. З якого приводу? До Вас особисто я був десь прискіпливий, десь чим образив? Чи просто хтось сьогодні Вас боляче "покусав"?
22:36 18/12/13
Дурниці Ви пишете! З того часу, як вихід у ТОР визначається не оцінками, а їх наявністю, зниження оцінки на один бал не є причиною для злості! Тим більше, що і 5 і 4 то є "зелені" оцінки!
До речі, а що Ви мали на увазі, коли писали про "конкуруючої фірми" ?
23:05 18/12/13
Шинха, зрештою, пан Анатолій таки дав свою рецензію на статтю, за що йому дякую. І висловив свої зауваження, що є не тільки правом, а й обов'язком рецензента.

А от давайте повернемося до проблеми конформізму...
Адже хтось, ймовірно, просто не став (не захотів, злякався) давати рецензію на такий "політсумнівний" матеріал. думаю, це має місце. і я знала, на що йду.

Адже зараз достатньо зліпити кілька фраз проти -- на вибір: москалів, влади. тітушок і т.д., щоб отримати всезагальне захоплення.

То до чого ми повертаємося7 До віршиків про "хлопченя з розумними очима"? До страху дискусії? до страху видатися неполіткоректними?..
23:27 18/12/13
Олександре, я розумію... Зараз ви, як і я у статті, не стільки про персоналії, як про явище wink

Так, рожеві окуляри багатьом до вподоби. Бо так легше, зручніше. більш комфортно. навіть якщо й здогадуєшся, що тебе дурять... Але винним в усьому буде не той, хто дурить і простягає рожеві окуляри, а той, хто їх розбив і показав людині речі такими, як вони є.

Про що і йшлося у тій цитаті з початку статті. Чи ж можна на брехні збудувати правду?..
00:01 19/12/13
Олександре! Наразі Агата не є моїм політичним противником, принаймні, наскільки я те зміг визначити на даний момент. А потім, якщо хтось тільки на один бал зменшує або збільшує оцінку за політичне уподобання, то на це злитись не треба! Ось коли знижують на 3 - 4 бали, то на це слід звертати увагу.
А Агату я сьогодні рекомендував як журналіста та про це написав і у Форумі: http://h.ua/highforum/2307/20/ тож, гадаю, злитись на мене не треба! smile
23:47 18/12/13
Дякую, пане Анатолію )) Трохи несподівано, але часом саме відверте опонування чи просто непорозуміння у окремих питаннях завдяки прямому висловленню думок і допомагає краще порозумітися.
23:54 18/12/13
22:42 18/12/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
Журналістська майстерність на хорошому рівні.
Точка зору автора представлена досить повно. Думки добре обгрунтовані.
Грамотність і багатство мови на високому рівні.
Текст оформлений вміло.
Публікація викликає безсумнівний інтерес і симпатію до автора.
Щиро дякую Вам за цікавість до питання і оцінку публікації.
Можливо, не усе дуже рівно у публікації, але вважаю, що завдання журналіста не розвішувати ярлики чи повторювати заяложені гасла, а змушувати людей думати самостійно.
22:48 18/12/13

Комментарии

Зурла Лоци Ужгород
Рекомендует этот материал.
12:26 18/12/13
Дякую, пане Лоци ))
Отже, розбіжностей, кажете, немає. Добре, якщо цей висновок зроблено після прочитання статті smile
12:35 18/12/13
Зурла Лоци Ужгород
На жаль, ви не пояснили свою думку зразу ж в своєму першому коменті, який мені довелося прямо розшифровувати як ребус.
12:38 18/12/13
dknown confused Даруйте! Просто мені ці думки останнім часом приходять все частіше.
Ну реально боляче усвідомлювати, що людей просто вкотре хочуть "розвести, як кошенят"! Як починався Майдан-2013? З того, що політиків та партійні прапори виганяли з площі з їхнім самопіаром! І це було справді гідно. Бо й ці люди нічого не спромоглися зробити для своїх виборців. Бо це їхні "тушки" продовжують продаватися направо й наліво. А ми вкотре готові їм це подарувати лиш за те, що зараз вонни принесли нам привабливі гасла... Вони ж нічого не виконають, коли дорвуться до влади. Бо -- безвідповідальні.
І питання відповідальності політиків перед виборцями, імхо, має бути зараз нашим основним інтересом. Усе інше і його реалізація залежатиме від цього.
12:44 18/12/13
Зурла Лоци Ужгород
Безперечно. Але це тактика. Стратегія така - формується нове громадянське суспільство знизу. Ті три герої дуже тимчасові, бо поки що нема справжніх. Поки що. Але й тепер навіть ці троє можуть висувати ТІЛЬКИ такі вимоги, що будуть мати відгук на айдані. Вони вже не можуть маніпулювати масами так як раніше. Наше спасіння тільтки знизу. Тількиз самоорганізації масового спротиву та ігнрування антиморальної верхівки як такої.

Але знову ж таки, політики, що врємєнно йдуть поряд з цими масами, грають на корисить масам. Тобто є тимчасовими союзниками. Хоча всі ми розуміємо їх справжні помисли.
13:01 18/12/13
пане Лоци, а Ющенко не був отаким тимчасовим? Багато хто вже тоді казав, що це не лідер, і навіть не політик. Так, економіст, але не політик.
І до чого країну призвело правління цієї тимчасової особи? До того, що було підготовлено ґрунт усьому тому, що маємо зараз.
Хто розвів кумовство? Хто суди "через коліно" ламав? Хто погодився на злочинну конституційну реформу? ..Зрештою, хто обіцяв "бандитам -- тюрми", а сам упродовж першого року справді сильних іще повноважень навіть пальцем не кивнув, щоб виконати свої обіцянки?
І де та особа зараз? Відповіла за свою бездіяльну діяльність?
Так, наша сила у народній свідомості, але це треба показувати оцим тимчасовим. І вимагати від них звіту за кожен їхній крок.
13:08 18/12/13
Зурла Лоци Ужгород
А їм і показують. Так Ющенко був тимчасовим і угробив більше демократичні цінності ніж його супротивники. Але ж і люди тоді були не настільки свідомі. Моя теза така - чим далі, тим більше буде усвідомлювати свою силу та можливості суспільство. І незабаром воно засудить та пролюструє всіх замараних. Тльки після люстрації можна буде рухатися по справжньому вперед.
13:12 18/12/13
Так Ющенко був тимчасовим і угробив більше демократичні цінності ніж його супротивники
-----------------
best Цілковито згодна. Тому й гидко бачити його ерзаци, що примазуються до народу.

Аот щоб свідомість зросла, то треба все більше думати й аналізувати самим, а не слухати заклики від провокаторів і поспішати зливати негатив та відволікатися від основної лінії...

Ну, це як тролінг, розумієте? Люди обговорюють якусь тему, шукають спільно розв'язання проблеми, а тут влітає якийсь троль, нацьковує одних на інших чи взагалі проголошує гасла гучні. але геть не по темі... Отак і у суспільстві.
13:16 18/12/13
Зурла Лоци Ужгород
Шукають та далеко не всі. dknown
14:04 18/12/13
Але у кожного має бути своя голова на плечах wink
14:09 18/12/13
Зурла Лоци Ужгород
У змія їх три. wink
14:16 18/12/13
Гмм... аналогії-аналогії... wink
14:48 18/12/13
Cristi Neo Киев
Кто громко кричит о политике, нередко интерес имеют. dknown
22:16 18/12/13
Говрош Львов

Цитата:

А от щоб свідомість зросла, то треба все більше думати й аналізувати самим, а не слухати заклики від провокаторів і поспішати зливати негатив та відволікатися від основної лінії...


Читать полностью: http://h.ua/story/394772/#2981282#ixzz2npS6qhtR 
 


Думати і аналізувати самим, нажаль, здатна лише половина (мені здається, що всеж таки 60 а то й 65%) населення. Вгорі я подав свої думки про це саме "зростання свідомості" в Грузії. Виходить так, що Саакашвілі поспішив надати своїм співвітчизникам демократію в повному обсязі.


Зараз грузини скотилися на 3.5 роки відносно нас і мусять пережити всі ті "прєлєсті", якими одарив нас наш урка, перевівши життя країни на "панятія".   

14:39 18/12/13
Ми після Ющенка теж "скотилися". Не бачу відмінності у діяльності Ющенка та Саакашвілі та у її наслідках. Питання в іншому -- у тому, що їх наступники розуміють, що й вони так само не несуть перед виборцями жодної відповідальності.
14:59 18/12/13
Говрош Львов

Думаю, тут буде доречна моя відповідь Лані  wink Це роздуми на рахунок того, що сталося б з нами, якби Ющенко поступив так, як його кум Саакашвілі. 


Цитата:

Грузия. Сильный лидер, собрал сильную команду и в кратчайшее время сделал беспрецендентный рывок в сторону демократии, но... Как показало время он поспешил. Люмпен не был готов осознать "что такое хорошо, а что такое плохо". Они, привычно проживая ещё со времён СССР в полукриминальном положении, не воспринимали свой криминалитет как абсолютное зло. И теперь, когда появился дядя с "МЕЧТОЙ" и обещаниями вернуть "калбасу-па-два-двадцать" люмпен снова купился. 


Мы же "поимели счастье" за последние три с половиной года на собственной шкуре ощутить "покращення" от власти конченных урок. Заметьте, даже такое отребье, как руднево-табако-седое-серое ничтожество перестало питать иллюзии к своим избранникам. В добавок и лубяно-кремлёвский выродок показал свою "любовь и заботу" к соотечественникам. Мало того, и оппа получила прекрасный урок, убедившись что "сотрудничество" не только НЕВОЗМОЖНО, но и смертельно опасно для собственного существования. А это - хорошо!  Отныне и на долгие годы эти новобуржуйчики поймут, что междусобойчик защищает их капиталец и саму шкуру только в краткий период бешенного первичного накопления, который имеет свой чётко выраженный конец: нельзя взять из тумбочки того, чего там уже нет. Зато можно легко, как-бы играючи, лишиться даже того, что было взято ранее.   


 


Так что у нас есть всенеобходимые предпосылки для последнего, решительного боя. И он состоится. Вопрос только в одном - цене ПОБЕДЫ. Очень бы хотелось, чтоб она не была как у кацапов: "мы за ценой не постоим". Чтоб вилы остались в нашей новейшей истории потешным антрибутом клоуна-радикала  Ляшка на пару с сиськами многовекторных девиц шоу-группы ФЕМЕН 

 

14:26 18/12/13
А хіба Ляшко вже клоун, а не один з чергових претендентів на роль героя майдану?.. Дивовижно, що іще розбираються на сортах клоунів від політики.
14:42 18/12/13
Якщо зрозумілий, то добре.
Власне, проблема досить широка, і у нашому, напівміфологізованому суспільстві неабияк актуальна. Бо ж на кого має ображатися той, кого вкотре надурили за тією ж схемою?

..Умовно кажучи, поки перші мріють "використати" других, другі "використовують" перших.
12:54 18/12/13
Схема одна, це так.
13:02 18/12/13
Сподіваюся...
Бо ж часом таке враження, що "Оглухли, не чують. Кайданами міняються, совістю торгують", як писав колись Тарас Григорович.
12:56 18/12/13
best
а немає відчуття, -- "синку, це фантастика"?..
13:24 18/12/13
Іншого варіанту не видно. Бо домовлятися з шулерами -- марна справа. Уточню тільки. що первинною тут вважаю відповідальність, а от вже та сама відносна чесність буде вимушеною похідною від неї. Політики. що діятимуть у чітких та прозорих контрольованих суспільних рамках. будуть змушені до більшої порядності якщо не у мотивах, то у діях.

...раніше іще була у мене думка щодо особистої ієрархії цінностей політика-лідера. Мовляв, той, для кого амбіції важливіші за матеріальні цінності, зможе й захоче "вписатися в історію"... Але ж комусь туди досить просто вляпатися, -- й амбіції задоволено! Та й шкоди від таких нью-наполеонів може бути в рази більше.
13:50 18/12/13
це повинно робитись свідомо , базуючись на знаннях, а не на емоціях
----------------------------------

Сто відсотків. А от штучне накручування рівня емоційності вибиває людей з поля конкретики та свідомості. Поки людина аналізує й дивиться на речі й події тверезо, маніпулювати нею дуже складно.
А якщо вже казати про великі зібрання людей, то там єдина сила може бути у спокої й врівноваженості, що допомагають зберегти самоідентичність. І зовсім не допомагають там різні клікуші-глашатаї.
14:21 18/12/13
методики впливу використовують емоційне сприйняття навколишнього людиною. Українцям з їх ментальністю це дуже притаманно. Якраз це й використовують . Якшо уважно й спокійно поглянути дуже добре видно, хто і як це робить. А там де великі масси людей, це ще й підсилюється стадним інстинктом...
-----------------------
best
Отут нам той уславлений сковородинський кордоцентризм і заважає.
...і у цьому полягає (нікуди не втечеш!) одна з наріжних відмінностей українців від раціоцентричних європейців.

рекламні й піар-технології сягнуле вже досить далеко, й активно залучають висновки соціальної психології та психології мас.

Не хотілося б нікого ображати, але ніхто не скасував істину "На дурака не нужен нож, ему немного подпоешь, и делай с ним что хош"

......................

От і виходить в результаті, що люди вийшли відстояти свої інтереси: євроінтеграцію, прозору систему влади і т.д., а в результаті починають під чиїсь провокативні заклики "мочити москалів" чи ще когось.
І що в результаті? Досягли свого чи собі ж зробили гірше?..
15:11 18/12/13
Але механізми? Як це можливо зробити, якщо люди дійсно того не хочуть? Якщо й досі сподіваються, що "звідкільсь" вирине "Бог, і цар, і герой", а вчорашні шахраї якимось дивом геть перевиховалися лиш тому, що взяли до рук споріднені прапори й плакати?..
15:33 18/12/13
частина патріотично налаштованих прагматиків, могла б створити партію. Запропонувати суспільству ту ідею, яка буде прийнятна максимальній більшості. І прийшовши до влади реалізовувати "лікбез" . Тобто реформа і держави і суспільного ладу як наслідок еволюція свідомості.
-------------------------

Немало саме таких людей так чи інакше усунули з політики, бо це загроза шахрайській системі політичного МММ. Той же В.М.Чорновіл, наприклад, був людиною зі своїм патріотичним і раціональним баченням розвитку країни.

Але це ідея можлива до реалізації. Якщо фінансові інтереси інших політгравців дозволять вихід на ринг такому гравцеві.
16:06 18/12/13
Інший варіант, -біда навчить- показує, що таки вчить, але не всіх і як спосіб, мало еффективний
-------------------

Дуже малоефективний і витратний варіант. Можливо, що не для нашої ментальності((
16:08 18/12/13
Маєте рацію, Шинха. Прозорі умови гри й чітке дотримання правил та врахування інтересів інших гравців можуть дати свій результат.

Щодо "фішки" -- домовилися wink
16:48 18/12/13
добре, дякую))
23:05 18/12/13
Стосовно Майстра -- тут повертаємося до індивідуальної ієрархії цінностей. На жаль, нам зараз довелося б дуже довго чекати на те, поки виросте покоління політиків, що розуміють якісь цінності, окрім матеріальних.

Стосовно примусу. Це психологія. Її основи.

Свідомість людини поділяється на Підсвідоме Ід (бажання, страхи), Свідомість та Над-свідомість Супер-Его (сумління, моральні норми й принципи і т.д.).
Так от, у цій системі теж наявний примус. Саме диктат Супер-Его допомагає контролювати Ід. Але, звісно, в ідеалі більше "повноважень" мусить бути у Свідомості.
14:55 18/12/13
Україні потрібний виборчий закон, який би передбачав відсоткове наповнення влади від кількості проживаючих національностей у державі.
---------------

Думаєте, що це вихід? Власне, у нас не федерація, а графу національності навіть у паспорті викреслили... То я до того, що немає певності, що й на цьому питанні не виникне спекуляцій.
Хоча, звісно, такі ідеї варто аналізувати фахівцям. І якби українські виборці мали постійне двостороннє спілкування зі своїми депутатами, то таку й подібні ідеї можна було б давати їм нна розгляд не аз на кілька років на черговому Майдані, а у врегульованому робочому режимі. І вони мусили б відзвітувати про свою думку та рішення.

Мають діяти хоча б елементарні норми КЗпП стосовно нашої законодавчої та виконавчої влади. Це як мінімум.
14:00 18/12/13
Говрош Львов
Непогано. Перехопив у діда приказку ще й творчо переробив. Едине, що мушу зауважити , це те, низькі поклони роблять в РПЦ. Для українських церков це не притаманно dknown В УГКЦ взагалі робиться лише незначний нахил голови, а то й просто опускання очей додолу. Так що дурнів треба в висококанонічній шукати. LOL
14:49 18/12/13
Говрош Львов
Знаєте, Агата, у нас на подвірі один дідусь висловив дуже цікаву думку: що буде, якщо поміняється влада і ОО дійсно почне втілювати в життя лозунг: бандитам тюрьми. Тут звичайно всі погодились, що бандитів треба буде шукати за бугром і вимагати від держав їх депортацію. Наші громадяни, маємо повне право вимагати їх повернення. І ось тут дідуган задав бесподобне питання: а ви впевненні, що вони НАШІ. Фірташ, Коломийські та інші пархаті виймуть паспорти своєї батьківщини Ізраїль, видані їм ще на початку дев'яностих і затребують у своєї влади захистити їх від якихось хохлів.
Як вам такий росклад?
15:05 18/12/13
Нічого нового. Прецеденти втечі за кордон та вивезення туди величезних масивів грошей вже маємо.

А от як вам те, що зараз Фірташ-Коломойський-Ахметов вкотре намагаються вирішити свої конкурентні фінансові питання за рахунок політики? І, до того ж, руками народу. Навіщо чекати. поки вони тікатимуть на історичну батьківщину, якщо зараз хтось дозволяє собі бути пішаком в їх руках?
15:16 18/12/13
Загалом з вашою думкою згодна. Людині треба прищеплювати здорову національну гордість та патріотизм. І це має бути одним з постулатів державницького виховання.

...Що прикро, автентичне почали підміняти кітчем та пропагандою саме за попередньої влади. Це почалося від "Гринджолів" і продовжилося улюбленцем віктора Андрійовича, -- "співаючим ректором". Апофеозом маразму став "співаючий мер". успішно успадкований владою нинішньою.
Ось про це я й хотіла сказати: підробки, фальшивки витісняють справжнє.
14:06 18/12/13
Патріотизм, імхо, конструктивніший за націоналізм, і більш об'єднавчий для усього суспільства. Хоча і у здоровому відчутті націоналізму бачу позитив. Але патріотизм має бути вище.
15:03 18/12/13

"Хоча і у здоровому відчутті націоналізму бачу позитив. Але патріотизм має бути вище." - дозволь не погодитись, пані Валеріє! Патріотизм - це доволі розмите поняття, яке кожен розуміє по-своєму. Жителі Донбасу, які штовхають Україну в хижі лапи Московії - теж патріоти. Так само, як і ті, хто бажає бачити Україну придатком ліберастичної Європи. Старе покоління, що мріє про відродження Радянської Імперії - теж патріоти, які щиро люблять Україну. Навіть недоумок Звитяжний, що пропонує відрізати Донбас від України - він теж патріот...

 


Але в кожній хаті має бути лише один господар. "В своїй хаті - своя правда, і сила, і воля" - писав Шевченко. І в українській хаті має право панувати лише український народ, а не нащадки окупантів, які намагаються нам диктувати власну волю на нашій землі. Природний і найголовніший сенс існування держави - захист інтересів титульної нації. Це і є націоналізм, пані Валеріє. Невже ти проти? wink


 

13:39 30/12/13
Пане Григоре, певно що треба поєднати ці два поняття для більшої чіткості. Якщо будемо казати про патріотизм, побудований на засадах націоналізму, як об'єдннавчий для усієї держави, -- це вже інша справа.

Адже й націоналізм без патріотизму не є державотворчим чинником... Адже можна лишатися націоналістом і в еміграції, та чи завжди багато від того користі Вітчизні?..
20:19 02/01/14

"Адже й націоналізм без патріотизму не є державотворчим чинником..." - на мою думку, націоналізм безумовно включає в себе патріотизм.  Але, цілком маєш рацію, сучасна націоналістична ідеологія, особливо у царині державотворення, потребує істотного перегляду. Адже державні моделі, запропоновані класиками, вже не відповідають сучасним вимогам і не враховують світових реалій сьогодення.


"Адже можна лишатися націоналістом і в еміграції, та чи завжди багато від того користі Вітчизні?.." - звісно ж, можна навести приклади і Степана Бандери, і Дмитра Донцова. Але так, це справді поодинокі випадки. Та на мою думку, іноземну українську діаспору теж можна вдало залучати до праці на користь розвитку національної ідеї. 

 

21:35 08/01/14
Юрий Пелих Запорожье
Рекомендует этот материал.
14:32 18/12/13
Дякую, пане Юрію))
14:44 18/12/13
Юрий Пелих Запорожье
smile
16:04 18/12/13
Сподіваюся, це не вияв конформізму? wink
16:10 18/12/13
Юрий Пелих Запорожье
Сподіваюсь, ні...
20:00 18/12/13
Если избавимся от ставшего родным конформизма,его заменят импортные-толерантность и политкорректность.
15:33 18/12/13
Так треба не від назви, а від суті явища звільнитися.
Це по-перше.

А по-друге, толерантність і політкоректність, -- то не конформізм, а засоби реалізації одного з основних постулатів свободи у суспільстві: -- моя воля завершується там, де починається воля іншої людини.
Але це не означає. що інтереси чи погляди тієї іншої людини мають нами керувати.
15:40 18/12/13
О терминах можно спорить до вступления Украины в Евросоюз.Я же придерживаюсь такого простого постулата:в вопросах стиля плыви по течению,в вопросах принципа стой до конца.
16:13 18/12/13
А навіщо сперечатися, якщо значенння термінів дійсно різне?

так, у принципах треба бути послідовними. І розуміти, що мета не виправдовує засоби.
16:32 18/12/13
А как же лозунг либералов:пусть погибнет все,но восторжествует свобода?
17:03 18/12/13
Так у суспільстві свобода може існувати лише у тому вигляді, про який я зазначила вище: моя свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини, й навпаки.
Поважати вибір та погляди іншої людинни, толерувати їх, -- це іще не означає переймати чужий вибір.
17:25 18/12/13
Дякую Вам за увагу до публікації, Олесю ))
16:46 18/12/13
перед народом та краною? Агата, опечатка.
18:10 18/12/13
Спасибі, зараз виправлю)) щось з "ї" цього разу не задалося ))
20:44 18/12/13
Рекомендует этот материал.
18:10 18/12/13
Дякую, Ірино))
20:43 18/12/13
Olivets Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Сейчас все, что содействует становлению гражданского общества, должно привествоваться!!!А конформізм є, був і буде, не варто робити з нього камінь спотикання чи яблуко розбрату
21:28 18/12/13
Про розбрат не йдеться. До речі, якщо не помічали, то саме провокатори з-поміж конформістів-флюгерів і сіють той розбрат...
Йдеться про те. щоб, поки хтось думає. що використовує їх, вони не виклористали усіх та не підмінили першомотиви своєю привнесеною оманою-підробкою.
21:33 18/12/13
Olivets Киев
Вважаю, що ви надто затемнюєте фарби
22:23 18/12/13
знаєте, Олівець... у подібних випадках я була б рада помилятися. Чесно кажу.
23:06 18/12/13
Olivets Киев
Я радий smile
А ще розділяю думку рецензента щодо надабстрактності матеріалу- будьте відвертішою.
23:37 18/12/13
Гаразд, спробую))) Але, яб сказала не про відвертість, а про прямолінійність. Бо те, що думаю, виклала досить відверто. Але, схоже, дійсно можна додати конкретики. Наступного разу спробую це врахувати smile
23:44 18/12/13
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Чи просто вкотре приведемо до влади -- не важливо кого персонально, але -- знову безвідповідальних перед народом та країною?

Читать полностью: http://h.ua/story/394772/#ixzz2nrCQ8IMF
21:38 18/12/13
Дякую, Крісті ))Рада бачити тебе. smile
21:55 18/12/13
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? РЕКОМЕНДУЮ... чорно-білого світу не існує у природі - як би це комусь не хотілася б... бо, саме так - легше керувати

але надія - на багатокольорове життя - ніяк не вмирає, ні під чоботами спецпризначенців, ні під словесами політиків...

лише самі Люди - можуть втілити в життя СВОЮ МРІЮ... своїми діями, своїм розумом - і власними - не чужими - переконаннями...
22:26 18/12/13
Дякую, пане Олександре)))

Дуже добре сказано: лише самі Люди можуть змінити своє життя, але якщо не слухатимуть підзужувань збоку, якщо міцно триматимуться за свої інтереси й переконання, а не погоджуватимуться на тимчасові компроміси, тимчасову владу і т.д.
Адже, як відомо, немає нічого більш постійного за тимчасове.
22:30 18/12/13
Александр1979 Харьков
так, тут Ви праві (а точніше - у Вашій Особі - Історія) - немає нічого більш постійного ніж тимчасове... може - час такий зараз - "врємєнщіков"?
14:58 19/12/13
Пане Олександре, та ж чи не задовго це триває?.. Інші постімперські країни вже зуміли оговтатися й почати жити без ілюзій.
А у нас -- усе тримаються за ціпок та рожеві окуляри.
Таке враження, що вагома частина суспільства просто нездатна перерости ці дитячі комплекси й нарешті стати дорослими, а отже -- відповідальними і за власні вчинки, і за власний вибір... Так і пориваються постійно на когось озирнутися, із кимось звіритися.. Кажуть одне, а роблять інше... В очі посміхаються й погоджуються, а самі слизько роблять те, що вважають зараз вигідним для своєї шкури...
15:17 19/12/13
Так, Земляче! Усе вірно. Якщо люди не готові й не претендують жити по-людськи... якщо навіть зараз на Майдані вимагають тільки те, що їм заклали в голови маніпулятори: "піти в Європу" та змінити владу... І це усе?.. А як туди "йти"? підписання декларації не вирішує усі проблеми. Ким ми туди прийдемо? Тими самими безробітними, частина з яких знайшла тимчасовий притулок на майдані?.. Так, хтось там за справу, за перетворення суспільства.. Але поступово під впливом маси й забуває, для чого вийшов туди.. А хтось -- просто "попротестувати". Бездумно... І ці люди й не думають вимагати для себе робочих місць... Навіщо? кажуть, "є така робота -- революціонер". Схоже, що так.
Бездумно підхоплюють заклики провокаторів з обох боків...
І бачити не бачать, що політики в цей час вирішують свої проблеми нашим коштом.
Бо коннтролю за діяльністю влади як не було, так і не буде.
Бо ніхто з тієї маси й не подумає підняти це питання. ..а доброхоти-провокатори не підкажуть..
16:28 19/12/13
Отож, що з обох сторін. І вкотре нічого не зміниться.. Бодай навіть поміняють "сєдаліще на троні", через якийсь часкричатимуть, що "зрадив", виявився "не такий" і т.д.

А потрібно не так багато -- бачити свої інтереси, а не чужі підбурювання; пильно контролювати за виконанням політиками усіх вимог людей; давати собі звіт у своїх власних діях і самим нести за це відповідальність.
16:58 19/12/13
Знаєте, Земляче... усе це нагадує. як писав колись О.Вертинський: "Я не верю, что в эту страну забредет Рождество"...
Чи є сенс гукати у безодню?.. У безодню страху, пристосуванства, флюгерства й нещирості?..

Що може бути з суспільства, де "патріот" -- це той, хто вміє лише ненавидіти, підбурювати й підлаштовуватися?.. Де навіть заперечити "крамольній думці" -- бояться.. Бо ж зненацька можна й самому відхилитися від "правильної лінії"...

Мало дорослих людей без страху та з відповідальністю. Хіба що оті, хто має зиск з цих наївних... але то -- дорослі злочинці-провокатори.
17:30 19/12/13
І керують злочинні наївними (м'яко кажучи). І змінюються лише заголовки.
17:31 19/12/13
Або ж: "На дурака не нужен нож"(с) sad
14:32 20/12/13
Александр1979 Харьков
Так проблема у тому, що частина суспільства у нас, та сама яка "нездатна перерости дитячі комплекси" - вірніше, її дуже вагома частка - "не змогла" вивчити Українську Мову!

Бо, Україна - не Росія... і душа НАРОДУ - це мова його!

Тому й "озираються" постійно - хто на "вашингтонській обком", хто на "крємлівській райком", а дехто навіть на "пєкінскую первичную ячейку"...

Саме "незнання" душі власного народу (чи того серед якого вони живуть) - і призводить до того - не розуміючи душу Народу, але добре розуміючи "свою" душу - "вони" і роблять те, що Ви вважаєте "вигідним для своєї шкури"... а от "вигідно" було воно, чи ні - покаже тільки час... і було б гарно - коли би це помітили, ті самі - про кого Ви кажете...

мабуть - у інших постімперських країн - не було таких травм суспільної свідомості, як в України... Мойсей - 40 років водив народ по пустелі, де нікого крім них - не було... а у нас, поруч - "дружні" сусіди...
так що - в нас - і 40 років замало буде... тим більш - що до справжньої праці по лікуванню свідомості наших співгромадян (особливо, тут, на Сході) - ще і не починали... звідсіля - і всі проблеми...
16:10 19/12/13
Маєте рацію, пане Олександре щодо мови. Бо, як не крути, а мовлення, мислення й ментальність тісно пов'язані...

А тепер придивімося, якою мовою звертаються до нас провокатори? Навіть ті, що сорочки собі на грудях деруть через "вболівання" за країну...

А їх слухають... Бо кажуть вони прості, зрозумілі до примітивності й приємні речі: -- когось-там геть, комусь тюрми, когось постріляти й підвісити...

І слухачі, увірувавши, починають шукати причину незгод у таких же людях поряд...
16:34 19/12/13
Александр1979 Харьков
Дозволю собі не погодитись із такими Вашими словами, шановна панно Агато...

"починають шукати причину незгод у таких же людях поряд" - "ті", люди - у яких причина незгод - точно, що не "поряд"...

і лише деякі, "особливо продвинуті" коментатори - можуть заявляти що "проблеми" викликані "злобными" галичанами чи "тупими" донбасцями... але ж - це ще далі від істини, чим є!!!

Не певен - що то вже такі "приємні" речі - бандам, бандитам чи зрадникам - ці речі дуже й дуже - не приємні... проблема у іншому - у адекватній ідентифікації "банд", "бандитів" та "прочіх тітушок"... а ось із цим - є справжні проблеми... і, на жаль - ті що тільки сорочки на собі рвуть (а не головою працюють) - тут, дійсно - мало ефективно допоможуть...
17:01 19/12/13
Шановний Олександре, проблема в тому, що провокатори "у подертих сорочках" не тільки не допоможуть, а постійно заважають. Заважають думати, коли верещать над вухом заяложені гасла... Заважають пам'ятати про свої інтереси, бо підкидають "гарячу розвагу" когось "мочити" чи виганяти... і т.д.

Так, "особливо продвинуті" відверто кажуть, що проблема у сході чи заході... І ці провокатори, як Ви можете бачити, є з обох боків.

Звісно, розумна людина усвідомлює, що проблема не у сусідові... але не завжди здатна про це пам'ятати у ситуаціях масованого психологічного пресингу.
А комусь просто стає байдуже до усього цього.

Власне, силоміць рабів з колін не підняти...
17:22 19/12/13
Александр1979 Харьков
власне - проблема не у сорочках, чи фуфайках...

проблема - у тому що гасла - "Свобода. Рівність. Братерство. Справедливість" дійсно, вже давно "заяложені" - але інших та кращих Людство поки що "не придумало"... так само як і "Не вбий. Не вкради..." - от тільки із "втіленням", як завжди "проблеми"...

а без "гарячих розваг" - в світі по сьогодні панував би, у кращому випадку - рабовласницькій устрій... тим більше - що у душах багатьох людей - він все одно продовжує жити...

Саме про те я й кажу - силоміць рабів з колін не підняти... на це потрібен час, а от його у "ситуаціях масованого психологічного пресингу" може просто не стати...

Щоб Люди - САМІ - відчули себе нарешті вільними та самостійними... без "порад" - "сусідів" та "братів"...
17:55 19/12/13
А ось тут, пане Олександре, із Вами не погоджуся:

"а без "гарячих розваг" - в світі по сьогодні панував би, у кращому випадку - рабовласницькій устрій... тим більше - що у душах багатьох людей - він все одно продовжує жити..."

Що вимагали й отримували раби ще здавна? "Хліба й видовищ!" І що то були за видовища? Кривава бійня. Це давало вихід усьому накопиченому негативу пригнічених людей. Тому заклики когось "мочити" й подібне -- це заклики до рабів, яким лише дають змогу безпечно для погоничів зігнати на будь-кому свою злість. І все. І нічого це не змінює й не сприяє розвиткові. Навпаки -- саме тому й існує досі рабський менталітет у багатьох людей.
14:30 20/12/13
"Щоб Люди - САМІ - відчули себе нарешті вільними та самостійними... без "порад" - "сусідів" та "братів"... "
----------------------

А ось тут цілковито згодна. Ось тільки ті "порадники", -- вони не лише іззовні. Вистачає і "своїх" галасливих провокаторів.
14:31 20/12/13
Александр1979 Харьков
під "гарячими розвагами" - я мав на увазі - не Варфоломфївські Ночі, чи масові аутодафе... я мав на увазі такі події у історії людства - як Велика Французька революція, Американська революція, Кубинська революція, Оксамитова революція у Чехословаччини, Мирне об'єднання Німеччини... звісно, без крові там не обходилось - але ці події змінювали світ... і на краще!!!
Бо, Декларація Прав Людини та Громадянина, Кодекс Наполеону, Американська конституція - набагато краще - ніж ті документи що діяли до того...

тому - справа не у "погоничах", справа у якості суспільства, якості небайдужих людей... і лише "після" - прийдуть мерзотники... які на новому витку розвитку - розпочнуть заганяти Людей у стійла... а от чи вдасться...

а провокатори - вони є різні, різних напрямків та цілей... без "них" ще нічого не проходило))) пам'ятаєте Євно Азефа? Провокатором проти чого він був - революційної опозиції чи царської влади... а Джугашвілі? а німецькій агент Ульянов?

а чи можливо вважати за "провокаторів" Мілінкевіча, Некляєва чи того ж Позняка... з якого боку дивитись на їхню "діяльність"... та заклики - "повалити" "законно обрану" владу... але мирним шляхом... 19 грудня 2010 року... і що робив білоруській "беркут"... проти "своїх" "провокаторів"...

раби повстають - погано, мовчать та працюють - добре... от тільки - кому...
19:54 20/12/13
Пане Олександре, не заперечую значення Французької революції, але я б її не називала "гарячою розвагою". Згадаймо, що це визначення тут прозвучало вперше саме від мене і у чітко визначеному контексті:

"провокатори "у подертих сорочках" не тільки не допоможуть, а постійно заважають. Заважають думати, коли верещать над вухом заяложені гасла... Заважають пам'ятати про свої інтереси, бо підкидають "гарячу розвагу" когось "мочити" чи виганяти... і т.д."

-- отож, Ви беретеся стверждувати, що вказані Вами події були спровоковані безвідповідальними провокаторами, які змусили народ забути про свої інтереси, й завели їх у глухий кут?..
Думаю, що ні.
Тому давайте відокремлювати поняття й визначення. Я мала на увазі одне, а Ви -- зовсім інше.


"справа не у "погоничах", справа у якості суспільства, якості небайдужих людей... "
-----------
Власне, саме це я й мала на увазі)) Дякую за порозуміння.


"раби повстають - погано, мовчать та працюють - добре... от тільки - кому... "
------------
А оце твердження звідки? Я про це жодного разу не казала. Ба, навпаки: добре, що повстають, але страшенно кепсько, що слухають при цьому маніпуляторів, які "відводіть їх від теми", і, примітивно кажучи (як просив Зурла, з прикладами): люди, що вимагали підписання декларації, переключаються на "мочіння москалів". dknown
22:08 21/12/13
Александр1979 Харьков
Добре - порозумілися...

А стосовно "повстають і далі"...

Розумієте - майже всі Революції розпочинались з одних вимог а закінчувались - іншими... бо, дійсно - на якомусь етапі - до подій приєднувались люди, які починали скеровувати їх у більш вигідний для себе бік... але саме - те - що залишалось після подій - і говорило про якість громадства... що з тих лозунгів, що виголошувались - було впроваджено... в дію... а що ні... і багато при цьому залежало від громадства...

Мабуть такі "заклики" - то від того - що потрібно формулювати якісь нові лозунги - бо, підписання декларації - вже не відбулось... і у пошуках "винних" - знаходять "цапів-відбувайлов"... особисто я не вірю - що якесь "мочіння" відбудеться... бо Україна не Росія - і в нас, нікого "в сортире" мочити - не будуть...

Опозиція та Люди - мабуть сформирують якісь вимого до влади, коли та їм "не заважатиме"... а от чи втримається влада - то є велике питання...
22:33 21/12/13
Навіщо багато теоретизувати, пане Олександре? Згадайно Майдан-2004, сподівання та наслідки. І зробімо висновки. Зараз не спостерігаємо повторення усієї парадигми?..
22:19 22/12/13
Лилит Киев
Рекомендует этот материал. Почему? А стаття і дійсно смілива. Сьогодні переглядала фільм "1984", там переконливо демонструються методи маніпуляції масовою свідомістю. Неприємна річ,якось соромно ловитися на вудочку. Ви праві, кожен має думати сам, а для цього потрібно трохи тиші. Варто трохи відсторонитися і подивитися на ситуацію збоку. І, Ви праві, згадати історію.
01:12 19/12/13
дякую, Ліліт. Завжди цікаво читати Ваші коментарі як людини дійсно незаангажованої, і такої, що не належить до жодних угруповань. Побільше б таких лдей країні, суспільство поступово й змінилося б...
12:02 19/12/13
Рекомендует этот материал. Почему? Історія незалежної України не настільки давня, і більшість з нас добре її пам'ятає. Чому ж не робимо висновків? Чому завжди дозволяємо вигравати комусь іншому? За наш з вами рахунок. Чому постійно втрачає народ і, вкотре одурений, продовжує скакати по тих самих граблях?..
21:00 19/12/13
Дякую, Люсі)))

добре, що є, особливо серед молодшого покоління, люди, яким цікаво самим аналізувати ситуацію й події, а не задовольнятися плакатними істинами.
14:22 20/12/13
Зурла Лоци Ужгород
Про "яко мовчати, то негідники будуть правити"...
..........................
Вони правлять ще з часів Каїна. Мовчати, звичайно, не треба. Але й дубасити опонетів словодубиною безперервно не має сенсу.

...................................
З поста я так і не зрозумів конкретно проти кого і за кого бореться автор. Тобто, за владу, яка нас приведе в рай, за опоззицію (за кого саме?), за третю силу - громадські організації, релігійні, творчі? Текст дуже абстрагований, як на мою думку.
Викладено багато правильних постулатів і це добре, але цього замало.

..........................
ПРО ШТАМПИ:

що за штампи? у кого? Для кого? Хто ними користується? Як відрізнити штампи від лозунгів, що на даний час слушні та мають сенс?
..................

В тексті багато питань і майже немає відповідей. При сучасних реаліях, коли за декілька днів відбувається стільки подій, що вистачить іншим на роки, це певний недолік. Тобто текст би виграв безперечно від співствлення та прикладів з життя, щоб більш ясно донести свою думку, а також перевести диспут в площину сучасних соціальних реалій, а не тільки в площину моральну, як виглядає поки що задача автора.

))))))))))))))))))))
16:06 20/12/13
Дякую, Зурло, що нарешті зібралися з думками... wink Ну, це буває... Знаєте, як у книголюбів, -- читаєш якийсь серйозний роман, а проміж тим знаходиться час і погортати анекдоти wink

отже, до Ваших висновків і зауважень )))
-----------

"дубасити опонетів словодубиною безперервно не має сенсу"
------------
Звісно немає. Я й кажу про те, що галасливі провокатори лише шкодять. Де розбіжність?


"З поста я так і не зрозумів конкретно проти кого і за кого бореться автор"
------------
Проти бездумності й за тверезий, здоровий глузд. Коли у політиці немає місця емоціям, коли люди у питаннях державницьких керуються не емоціо, а раціо.
Про це сказано у статті.

"за владу, яка нас приведе в рай, за опоззицію (за кого саме?), за третю силу - громадські організації, релігійні, творчі?"
----------
Схоже, саме ця начебто невизначеність так лякає? sad Ну, я так і зрозуміла...
Не за владу, і не за опозицію, яка є складовою частиною влади. Вихід, швидше, дійсно можна шукати у громадських організаціях. Але щоб вони не перетворилися на ерзаци наявних партій, має прокинутися свідомість у людей.
От про це й стаття.
21:48 21/12/13
"що за штампи? у кого? Для кого? Хто ними користується? Як відрізнити штампи від лозунгів, що на даний час слушні та мають сенс?"
----------------

Про це теж у статті сказано. Штампи -- знаряддя провокаторів та маніпуляторів, адже готові "істини" звільняють людини від необхідності думати, яка, схоже, стала для багатьох занадто обтяжливою (((
А потім починають кричати, що хтось когось "зрадив", виявився "не таким", і т.д.
А важко було вчитатися у ті лозунги? Зрозуміти, реалістичні вони чи ні?.. чи це просто чергове ошуканство?..

"В тексті багато питань і майже немає відповідей"
--------------

Саме так, і я не раз наголошувала, що вважаю такий підхід конструктивним. Так, повторюю, готові істини ковтати краще, аніж шукати відповіді самим, але ж, -- чи не виграє той, хто сам розв'яже проблему?
21:53 21/12/13
"а також перевести диспут в площину сучасних соціальних реалій, а не тільки в площину моральну, як виглядає поки що задача автора"
-----------

Та ні, Зурло )) Йшлося не стільки про моральність, як про свідомість.
Хочете, повторю іще раз: -- раціо та емоціо.

А от дискусія як така -- простір для неї стаття дає саме своєю незагнаністю у рамки партійності і т.д. Але то залежить іще й від того, чиє що сказати дискутантам. wink
21:59 21/12/13
Рекомендует этот материал. Почему? Послідовність, виваженість думок, цікава тема.
Стаття спонукає до роздумів.


"Але ще більша наївність -- вбачати "ворогів" серед груп за фінансовими інтересами, на які перетворилися сучасні українські політпартії. Там немає "ворогів" і навіть опонентів. А є -- конкуренція. Це ринок, шановні. І яку роль відведено народу? Та навіть не споживача, що "завжди правий"! Ми не маємо змоги повернути неякісний продукт. Ми не можемо ані отримати витрачені на нього кошти (у суспільно-політичній площині -- відтинок розвитку країни й нашого з вами буття), ані вжити санкції до продавців, що вкотре надурили нас із цим товаром" - зовсім не зайве нагадування:-)
17:39 20/12/13
Дякую, Жанно, за небайдужість))
21:28 21/12/13
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Ніколи не замислювався над значенням слова "конформізм" (чув, звісно ж), дякую Агато, що звернула на це увагу. Дивуватися тому, що в нашій країні це явище росповсюджене не варто, бо при любому тоталітарному режимі це явище є основою виховуваня народу. Для того, щоб у нашому суспільстві стала домінувати конформність потрібен час. Прискорити цей процес може Лідер, котрий розуміє важливість цього процесу і власним прикладом буде сприяти цьому. Та де він, той Лідер?
23:36 21/12/13
Наразі вочевидь не визріло.
21:30 22/12/13
Вітаю, Гмм))
Лідера зараз вочевидь не видно. Ми вже говорили про те, щотих, хто був спроможний змінити країну й повести за собою людей, так чи інакше усунули. Того ж В.М. Чорновола...
тому зараз більше надії на те, що люди таки починають думати. Можливо, вже новіше, більш скептичне покоління, розірве ті хибні схеми, у яких досіплутається наше суспільство.
21:29 22/12/13
Геннадий Москаль Днепропетровск
Тільки б не відкинули реакційні сили ці надії кудись далеко за обрій нашого уявлення...
22:18 22/12/13
Ну так про це я й кажу. А пан Олександр1979 стверджує, що реакційні сили є необхідним рушієм, і що без них суспільство нічого не досягне. тоді як я стверджую, що це елементарні провокатори, які єдині найчастіш і мають особистий зиск з революцій.
22:23 22/12/13
Геннадий Москаль Днепропетровск
Якщо ти маєш на увазі тих, хто зараз керує майданом, то не зовсім з тобою згоден. На мій погляд, наша країна зараз на стадії становлення громадянського суспільства, тому на хвилях протестних настроїв дійсно випливає і деяка пінка з користливими намірами. Мені не імпонує зайвий радикалізм протестуючих, але те, що діюча влада має абсолютно користливі інтереси - немає сумнівів. Та й провокаціями вони занадто часто не брезгують. Манипуляції зі вступом до ассоціації з ЕС це підтвержує. Очевидно, що ПР тяготіє до авторитарної влади, де всі ланки влади підкоряються тільки їй, звідти маємо і політичних в'язнів, і дії беркуту, і сімейні лобіювання бізнесу і багато чого іншого...
23:12 22/12/13
Так, Геннадію. Те, що ПР тяжіє до авторитарної влади, видно з того, що усі гілки влади зараз діють майже в унісон. А цього не має бути у правовій державі.

Хоча варто нагадати, що уможливили це раніше -- і конституційною реформою, і тим, як В.Ющенко "хвацько розбирався" з Конституційним судом України, -- усе це було щаблями до того, що ми маємо зараз.

Вище вже хтось з коментаторів сказав, що у країні, де існує верховенство Закону, навіть нечесна людина, яка прийшла до влади, мусила б триматися у рамках законності.
23:22 22/12/13
Ніжно дорога Агата !
Знову я у диссонансах хороших .
І це значимо !
Не суть важно чіткість і однозначність тез , не суть в бажанні знайти Користь з ваших Думок . Не суть знайти вихолощену , суху аксіому .
Агата уміє завести , згенерувати Рушійну Силу .
Саме головне оце .
Появляється індукція , яка індукує в гальванічно розірваних паралелях енергію , своїм магнетизмом - надає якусь каватацію , рух , розігріває замерзлість в замкнутих витках як струми Фуко !
07:06 24/12/13
Вітаю Вас, ВзБ ))) і дуже рада бачити тут і читати Ваш відгук.
Думаєте, таки вийде щось реально зрушити?
..без руху ж життя не буде.
14:00 24/12/13
Рекомендует этот материал. Почему? Тому що треба постійно повторювати пройдений матеріал . Вдивлятися у минуле , приділити увагу пропущеним дрібницям - які інколи більш ключові - ніж щось велике .
І термінологію Понятть повторювати . Конформізм - це дуже важлива ланка у поведінці суспільства , і окремо взятих Особистостей !
як кажуть і церкві в ритуалі проповіді :
Будьмо Уважні !
тобто будьмо вдумчивіші , будьмо глибші .
07:14 24/12/13
Дякую! Саме так: наша уважність до дрібниць, деталей, нам самим і на руку. Якщо не хочеш бути маніпульованим, мусиш звертати увагу на найтонші нюанси кожної справи й події.
14:02 24/12/13
Рекомендує цей матеріал. Чому? Блискуча праця, пані Валеріє! Дуже влучно і надзвичайно актуально.
Невеличке історичне уточнення: принцип "хто не з нами, той проти нас" не совковий, а християнський. Це вже "великий вождь світового пролетаріату" Володимир Ульянов припасував до комуністичної теорії цей євангельський вислів. До речі, нічого дивного в цьому немає, оскільки інший видатний син народу Ізраїлевого - Мозес Мордехай Леві, загальновідомий під ім'ям Карл Маркс, створив комуністичну ідеологію саме на базі біблійних постулатів і з тією самою метою.
10:38 25/12/13
Щиро дякую, пане Григоре.
Згодна із тим, що проблема актуальна, от тільки далеко не усі готові щиро й відверто її розглядати, адже набагато простіше і далі послуговуватися готовими істинами з чужих рук та нарікати на життя, як так і не змінюється для тих, хто добровільно дозволяє собою маніпулвати.
21:31 25/12/13
Владимир Демин Бердянск
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую, як матеріал справжнього (а не лубочного) патріота та громадянина Україна!
Шановно Агато, не переймайтеся зауваженнями критиканів, якім "не вистачає конкретики". Для homo sapiens сказано достатьньо, а "шарікови" лише команду "ФАС" розуміють
17:34 26/12/13
Дякую Вам, пане Володимире, за небайдужість.
...Якщо чесно, трохи здивував поверхневий підхід когось з... навіть і опонентами не назвеш... бо справжніх, навіть жорстких опонентів, завжди поважаю, у полеміці з ними маєш нагоду викристалізувати власну думку.
23:13 27/12/13

Live

15 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

16 мин. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

20 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

23 мин. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

31 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

49 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

53 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

56 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

56 мин. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

2 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

10 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

14 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

17 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"