О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  28 июля 2013 19:28:53

Тойхтовипередив Голівуд

 

ТОЙХТОВИПЕРЕДИВ ГОЛІВУД

Володимир Пінігін, як більшість художників, небагатослівний, але в спілкуванні завжди уважний і глибокий. Не любить давати інтерв’ю, тому виклала його думки у  формі монологу, що почула і назбирала з пам’яті за час нашого тривалого спілкування.

Володимир Пінігін
Володимир Пінігін

Є митці, що все своє життя ведуть діалог з глядачем, зі світом. Прагнуть їх схвальної реакції, захвату від побачених творів, а є художники – ченці мистецтва, що ведуть постійний монолог, уникаючи публічності, бо споглядання дійсності, Божого творіння викликає у них не тільки захоплення, а й жагу дізнатися відповіді на сутнісні питання буття.

Олександр Грін
Олександр Грін

Якщо вибирати епітети для характеристики творів Володимира Пінігіна - корифея львівської графічної школи, то на думку спадають: фантастичні, символічні, сюрреалістичні, загадкові, містичні, філософські тощо.

Передивляючись стоси малюнків, гравюр, акварелей, монотипій входиш в незвичний медитативний стан – між штрихами, лініями, плямами починає проглядатися портрет цілого покоління, що здійснило прорив у космос, генетику, кібернетику, але все ж таки не відповіло на головні питання Буття.

 

Острів покинутих сподівань
Острів покинутих сподівань
                                                                                                                                                                       
Г. Уелс "Війна світів"
Г. Уелс "Війна світів"

«У фізичній природі людини немає нічого, щоб спонукало її до споглядання і пізнання незбагненного. Незліченні покоління міцно укорінили в землі людські інстинкти. Тому так тяжко перемогти в собі рабську психологію споживання, тому так тяжко служити Богові, а не мамоні. Наші досягнення в науці, мистецтві – це, передусім, прояви людського духу. Наука, мистецтво – це всього на всього служниці. Над всім панує Дух Божий.

Мене часто-густо називають ілюстратором фантастики. Так, дійсно, пощастило оформляти П. Буля, Р. Бредбері, С. Лєма, Жуль Верна, О. Бєляєва, К. Чапека, але ж не тільки. Ілюстрував і О. Пушкіна, У. Сарояна, Е. Хемінгуея, Я. Гашека, Б. Нечерду, В. Бережного, В. Катаєва… Вважаю себе не фантастом, а дослідником людських переживань, фобій, прагнень, що ідуть всупереч узвичаєним законам. Ми дивимося на нічне небо, і не можемо утриматися від захоплення і подиву перед цим зірковим, загадковим, безкінечним світом. Так само я розглядаю людське єство, цей неймовірний внутрішній космос! Шкода, що ми прорвали атмосферу космічними кораблями, а людину розглядаємо як фізіологічний, лише матеріальний об’єкт. Мені подобається мікробіологія, бо під оком мікроскопа будова людської матерії схожа на будову всесвіту. До речі, офорти я теж «шкрябаю» під мікроскопом, бо естампна графіка – це філігрань, ювелірна робота: на розмірі 2х2 см можливо вмістити цілий світ, ба, навіть, Всесвіт!

Ярмарок марнославства
Ярмарок марнославства

Мені інколи закидають, що в моїх роботах багато страшних образів, дивних, лякаючих істот. Думаю, що художник передусім в інакомовній, алегоричній формі малює СВОЄ життя, своє ставлення до того, що відбувається навколо.

Я народився 21 вересня 1941 р. у Ленінграді, а блокада міста почалася за декілька днів до цього. Зрозуміло, що з тих часів я нічого не пам’ятаю. Коли вдалося вирватися з Ленінграду, моя сім’я втекла до Магнітогорська. Там жили репресовані у 30-ті роки родичі. Але і там не затрималися надовго. Наш шлях проліг до України, Дніпропетровська, де жила моя тітка. Я вже був достатньо дорослим і пам’ятаю, що добиралися до неї поїздом більше двох місяців!

Мій батько був лейтенантом зв’язківцем, то й з Дніпропетровська сім’я вирушила до Львова. Це був 1946р. Пам’ятаю, як ми на початку спали на підлозі, цілими днями були голодними. У післявоєнні роки не було світла, вечорами палили гасові лампи. Постійно чулася стрілянина. З окопів і бліндажів війна перейшла у протистояння між бійцями УПА та НКВД. Хто мав можливість на вулицю без зброї не виходив. Потім була дорога до Німеччини, до Ленінграду і знову до Львова… Ми ніде надовго не затримувалися, але де б не були мама завзято водила мене до музичної школи, мабуть хотіла зробити з мене Додіка Ойстраха, вчила грати на скрипці, а я малював, малював…

З 1958 р. остаточно переїздимо до мого улюбленого Львова. Львів і Ленінград – міста де живе моє серце. (На стіні у кухні висить вказівник з поїзду «Львів-Ленінград» - прим. В.К.)

Камера обскура
Камера обскура
                                                                                                                                                                           
Замок
Замок

У 33 роки, символічний вік, мене приймають до Спілки художників СРСР. В той час вона налічувала лише 2400 членів. Замовлень було море, малював портрети вчених, літераторів, політиків. В матеріальному сенсі художникам в ті часи було найлегше порівняно з сьогоденням – «бійці ідеологічного фронту» оплачувалися непогано. Але ж ми були всі під ковпаком КДБ, то ж про свободу виявлення своїх думок у творчості годі було мріяти. От звідки в моїх роботах з’явилися потвори схожі на комах-монстрів! Художники часто є прозорливими: згодом побачив у фантастичних стрічках Голівуду своїх монстрів-комах! Ще був містичний випадок. На початку 1986 р. створив серію графічних робіт «Передчуття катастрофи», а у квітні того ж року стався Чорнобиль! Усі роботи цієї серії зараз у приватних колекціях Америки, вдома десь одна залишилася. З того часу до мене остаточно приклеїлося прізвисько «художник катастроф».

Вважаю, що головні, доленосні катастрофи відбуваються у наших головах, серцях. Духовний Чорнобиль набагато страшніший за матеріальний!»

Agresor
Agresor

Бічна вулиці Варшавської стрімко піднімається вгору. Щербата дорога з залишками асфальту без тротуарів і з невеликими приватними будиночками пообіч нагадує село, веде до двохповерхової «хрущовкі». Входиш до під’їзду і… потрапляєш в сюрреалістичний, казковий світ: стіни увішані гравюрами, колажами, фантастичними інсталяціями. Маленька квартира художника схожа на помешкання чарівника чи музей! На стінах чудернацькі композиції складені з дарів моря, скелетиків, мумій риб, ящірок, жабок, кісточок тварин, засушених жуків оформлених сухими квітами, ланцюжками, мотузками у вузликах… На веранді у клітках стрибають щиглики, синички. У тераріумі хрумають рослинки різноманітні жуки.

Куточок інтер
Куточок інтер'єру
                                                                                                                                                    
Інсталяція "Час"
Інсталяція "Час"

Володимир Пінігін схожий на героя Толкієна чи лісовика з слов’янських казок сідає за електроорган і з неприхованим захватом грає джазову композицію.          

Джаз
Джаз

У 2012 р. вийшла містка за змістом книга есеїв І. Чорновола «100 видатних львів’ян» ХІХ – ХХ сторіч. Думаю, що через якихось 30-50 років в новому аналогічному виданні читач детальніше познайомиться і з Володимиром Пінігіном – одним з основоположників сучасної львівської школи графіки.

Душа художника
Душа художника

Біографічна довідка. Пінігін Володимир народився 21 вересня 1941 р. Навчався у художньому гуртку при Ермітажі. Закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова. Працює у книжковій і станковій графіці, плакаті, дизайні, сценографії, живопису, майстер екслібрису. Член Спілки художників України з 1974 р. 16 персональних виставок. Приймав участь у понад 100 міжнародних конкурсних виставках, де отримував премії та дипломи. Роботи знаходяться у приватних колекціях Росії, США, Польщі, Голландії, Бельгії, Німеччини тощо. Серед власників робіт Пінігіна – відомі політики, у тому числі і екс-президент Франції Франсуа Міттеран. Удівець, має доньку, відому львівську художницю Іветту Ключковську, двох онуків.

 

На сторожі авторського права стоїть Закон і Юридична компанія "Ло Крафт" http://lawcraft.com.ua/ ( Law Craft LLC)

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5050
Отредактировано: 13-07-2014 [16:17]
delete
Виктория Ковальчук
Виктория Ковальчук, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

08:23 29/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сподобалась форма подачі. Коротко, цікаво, компактно і інформативно. Дякую за знайомство з роботами та особистістю В.Пінігіна.
05:11 30/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Передрукувати можна?
Передрукувати можна!
22:26 30/07/13
15:21 30/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Игорь Марков Днепропетровск
Очень хорошо что без восторженных похвал, скорее, информация и анализ. Есть у нас еще Творцы - не ради копейки, а ради Искусства.
Спасибо!
22:27 30/07/13
01:11 31/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Гарний матеріал. Розповідь художника завжди цікава, але не вистачає стороннього погляду. Якщо журналіст на це не зважився, то можно навести думку фахівця.

портрет цілого покоління, що здійснило прорив у космос, генетику, кібернетику, але все ж таки не відповіло на головні питання Буття". - надто категорично. І вони шукали відповідь і висловлювали її різними засобами. Хіба "Земля" Довженка - не відповідь? І далі великий перелік ...

Читать полностью: http://h.ua/story/380291/#ixzz2aZLUYF2a
19:28 09/08/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий матеріал про цікаву людину. Тепер, коли я буду бачити роботи цього художника, сприйматиму їх на якісно іншому рівні. За що Вам спасибі:)

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому? Якщо вибирати епітети для характеристики творів Володимира Пінігіна - корифея львівської графічної школи, то на думку спадають: фантастичні, символічні, сюрреалістичні, загадкові, містичні, філософські тощо.
08:23 29/07/13
WG Прага
Рекомендует этот материал.
16:06 29/07/13
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? непогано... рекомендую
16:22 29/07/13

Рекомендує цей матеріал.

21:33 29/07/13
Рекомендует этот материал. Почему? Хороша форма подачі, матеріали ж такого плану в пресі - зараз дефіцит.
10:59 30/07/13
Игорь Марков Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Мы должны знать своих героев
15:21 30/07/13
Согласна, поэтому пишу о них.
22:28 30/07/13
Игорь Марков Днепропетровск
Но как мало мы из знаем...
19:46 12/08/13

Live

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Іван Парнікоза публикует статью Українці над Вісляною затокою частина 2. Дзежґонь – Пасленк – розбудова спільноти

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень