О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Интервью  22 июля 2013 21:15:55

БЕРЕЗНЯКИ НЕ ЗДАЮТЬСЯ (інтерв'ю і коментарі)

За кілька днів існування наметового містечка на Березняках «повстанці» уже встигли провести суботник і велопробіг – на захист скверу. Тепер тут стало затишніше: розкидані по всій території металеві залишки паркану зникли. Молоді березняківці ночують у кількох наметах неподалік від головного входу. Вони скаржаться на те, що невідомі час від часу намагаються спровокувати конфліктні ситуації, але, на щастя, не зважуються на серйозніші дії. І та, і друга сторони зайняли вичікувальну позицію.

Моє найперше запитання до хлопців і дівчат, які сидять у наметах: «Чи насправді «замішаний» у забудовній справі Андрій Странніков – головна фігура «від опозиції» на Березняках?» Вони переконані, що так. На самому початку, коли ворота, що вели на територію скверу, були ще цілими, саме цей депутат закликав народ розійтися і не чіпати паркан. «Ми уже на Тельбіні відвоювали територію, – заявив тоді пан Странніков. – Дайте хоч тут побудуватись!».

Але вже наступного дня Странніков виступив на мітингу перед березняківцями і «відхрестився» від власних слів. 16 липня ц.р. він особисто прибув на місце події, заявивши про свою непричетність до планів фірми-забудовника. Також депутат підкреслив, що працює на Березняках уже одинадцять років і що тих кількох супермаркетів, що тут є, цілком достатньо для забезпечення березняківців усім необхідним.

Тим часом, одна з учасниць мітингу наполягала на протилежному: існують документи, в яких ясно і чітко вказані імена депутатів Андрія Страннікова і Валерія Іщенка як співзасновників  вищевказаної фірми. Прізвище Страннікова тут проходить під номером 47.

Мені пощастило взяти інтерв’ю в одного з місцевих активістів Ярослава Горбунова, голови районної організації, депутата від партії «Удар».

– Коли вперше постало питання про землевідвід на Березняках?

– Земля під цю забудову була відведена ще у 2003 році паном Омельченком. Після цього депутати вже ніякого відношення до цієї ділянки не мали – з’явився власник землі, який проводив у КГГА збір документів на цю забудову. До того ж, у 2011 році земельне законодавство спростилося до краю: з нього був вилучений пункт про обов’якові громадські слухання. Це дало можливість майбутнім забудовникам зібрати нишком усі документи і просто поставити перед фактом мешканців масиву: ось, бачте, у нас є документи, ми готові будуватися. Але коли почали прокладати електричний кабель, багато хто помітив це і люди почали приходити до нас у приймальню, вимагаючи пояснень.

– Як відреагували на це представники фірми-забудовника?

– Забудовники зустрілися з деякими мешканцями будинку по сусідству в нашій приймальні, і ті начебто спочатку погодились. Навіть висунули список вимог: відремонтувати усі під’їзди, облаштувати прибудинкову територію, відремонтувати дитячий майданчик та інше. Директор фірми подивився на цей список і пообіцяв виконати усі умови. Документально оформили «угоду», члени делегації мешканців будинку та представники забудовників поставили підписи під «документом». Теперь нас звинувачують у тому, що ми лоббіюємо інтереси будівництва. Ми діємо виключно тому, що до нас звернулися люди. І сюди ми приходимо тому, що нам какжуть: раз ви депутати, ви повинні бути тут.

– Скажіть, а що це за документи, які були представлені на суд громадськості? Місцеві активісти раніше заявляли, що співзасновниками данної фірми є Валерій Іщенко та Андрій Странніков.

– Це – підробка, фальшивка, яка має на меті скомпрометувати вищезгаданих  депутатів. Я розмовляв з Андрієм і він може підтвердити, що ніякого відношення до цих документів не має.

– Депутатом від якої партії є пан Странніков?

– Від партії «Удар» Віталія Кличка.

– Які наступні дії ви маєте намір організувати у зв’язку зі зведенням бетонного паркану?

– Я би запропонував його знести, заспокоїти місцевих мешканців і відновити тут «зелену зону». («Влаштувати парк імені Кличка!» – не без іронії підхоплює хтось із присутніх).

Ярослав Гоорбунов незворушно продовжує: «Але Київська міська рада у нинішньому складі ніколи не проголосує за те, щоб дати цій території статус парка. Необхідно шукати додаткові юридичні інструменти для боротьби за цю територию".

Тим часом стає відомо, що у сквері вже встигли пересадити дві сорокалітні липи, яким попередньо обрізали коріння і крону. Місцеві мешканці мають дуже великий сумнів щодо того, чи дерева приживуться. Учасниками акції "За сквер на Березняках" організовано постійне чергування і блокування воріт, аби через них не проїхала важка техніка.

Кількома днями раніше тут виступав і сам представник компанії-замовника будівництва на Березняках Віталій Мацелюх. Він стверджував, що для будівництва зібрані усі необхідні документи. Територія березняківського скверу була передана забудовникам у 2002 році, що передбачає аренду строком на 25 років.

Я продовжую розпитувати Ярослава Горбунова. Мене цікавить його інтерпретація останніх подій на Березняках.

– Подивіться онде на ту дев’ятиповерхівку, – Ярослав показує на будинок, що стоїть майже в самому кінці влиці Серафімовича. – Ми відстояли там сквер і прибудинкову територію кілька років тому. В результаті будівництво так і не було розпочате. Також можу назвати ще кілька місць на масиві, де ми за допомогою судів та інших юридичних інструментів змогли довести своє право на цю землю.

Позиція доволі прозора, хоча все ж незрозуміло, яку роль зіграли депутати Странніков та Іщенко – насправді?

Сьогодні чаша терпіння народного переповнилася. Необхідно щось міняти – як у ставленні влади до людей, так і в ставленні самого народу – до своїх високих «попечителів». Без подвійної гри. "І нашим, і вашим"...

Photo-5

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8239
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 7
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:34 22/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Важливе повідомлення.
Відчувається вболівання автора.
Дякую щиро, Тоню!
21:51 22/07/13
21:53 22/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Хочеться вірити, що вдасться чогось добитись
ВІРА. НАДІЯ. ЛЮБОВ. ОСЬ складові успіху. В будь-якому починанні. Не забути б і сестру їхню, СОФІЮ. МУДРІСТЬ.
22:01 22/07/13
08:09 23/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Актуально, нажаль... Залишається сподіватися на краще
Дякую за небайдужість!
09:25 23/07/13
11:06 23/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
ЩИРА ПОДЯКА ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ!
13:49 23/07/13
11:49 23/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub 'Киев'
 
ЩИРА ПОДЯКА ЗА НЕБАЙДУЖІСТЬ!
13:49 23/07/13
19:14 23/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova 'Днепропетровск'
Должна быть справедливость!
Благодарю, Лариса!
14:53 29/07/13
08:55 12/09/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Майстерно.
2. Чітко за темою.
3. Все логічно та доказово.
4. Підтримую викладене.
Щира подяка за оцінки і рецензію!
12:52 12/09/13

Комментарии

Рекомендует этот материал.
21:34 22/07/13
Подяка за рекомендацію!
21:51 22/07/13
Рекомендує цей матеріал. Чому? Без подвійної гри.
21:53 22/07/13
Дякую за рекомендацію, Наталю!
22:02 22/07/13
Рекомендует этот материал.
08:09 23/07/13
Подяка за рекомендацію!
09:26 23/07/13
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
19:14 23/07/13
Рекомендует этот материал.
21:44 23/07/13
WG Прага
Рекомендует этот материал.
22:00 23/07/13
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую всім!
08:56 12/09/13
Подяка за рекомендацію!
12:53 12/09/13

Live