О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  3 июля 2013 17:13:03

Електорат. Полювання за душами чи відстріл?

У країні, що живе від виборів до виборів, які нічого не змінюють окрім суто номінальних перестановок у владі-опозиції (ці спарінг-партнери дедалі менше різняться між собою), вже давно цінуються не  громадяни, а електорат. Й от саме за нього, ні, вже не точаться війни, а йде холодне і цинічне полювання. Електорат заганяють до інформаційної облоги, де є і приманки, і уміло порозвішувані "прапорці". А далі – справа напрацьованих роками реакцій. Схоже, багато у чому праві представники психологічної школи біхевіористів: вони дивляться на людину як на механізм, що на певний стимул дає й відповідну передбачувану реакцію.

Полювання за душами та поголів'ям електорату відбувається усіма доступними і найбільш масовізованими засобами. І насамперед це ЗМІ. Якщо з друкованою пресою та ТБ усе більш-менш звично й  зрозуміло, то віртуальні виверти мисливців та загонщиків у мережі Інтернет лише набирають обертів і фантазії. Тут і "добрий старий" тролінг, який, насправді, дає найменший ефект, адже мало хто зі сторонніх читає ті дискусії, а троль троля все одно ні в чому не переконає ("Синку, це фантастика!"(с) ). Тут і тенденційна подача інформації та немало інших відпрацьованих способів маніпуляції масовою свідомістю.

А іще – надання можливості невдоволеному електоратові безболісно й обережно "випустити пару" на різних форумах, сайтах і блогах. Можливо, це демократія… А можливо – елементарне зондування настроїв. І друге явно ближче, бо ж може давати цілком відчутний зиск.

Хтось тішить себе думкою щодо можливості використання віртуальної мережі для абсолютно невіртуальної революції, але зовсім не бачить того, як люди обирають комфорт… Навіть задля висловлення свого невдоволення. І бачимо такі собі "комфортно обставлені" протести, коли розшароване за партійним, мовним, ідеологічним, національним, економічним чи іншими принципами суспільство елементарно ділиться на окремі, закриті для діалогу, сегменти. І відбувається це як у бутті реальному, так і у віртуальному його віддзеркаленні.

Отже, електорат розігнано по окремих закутках, де його легше відловити й переділити. А маніпуляції з окремими сектами, звісно, набагато передбачуваніші  за маніпуляції групами більшими.

Отже, експеримент добігає кінця, й усі вже на фінішній прямій?.. Передбачуваність губить навіть надії на розвиток, але ж старі граблі так і просяться стати одним з національних символів нашого народу.

Ілюстрація з Мережі
Ілюстрація з Мережі

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1764
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +8
Всего комментариев: 71, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:43 03/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Слушна думка:

"Хтось тішить себе думкою щодо можливості використання віртуальної мережі для абсолютно невіртуальної революції, але зовсім не бачить того, як люди обирають комфорт…"

Але цей комфорт до пори до часу...
Суттєве зауваження: комфорт тільки до часу. А багато хто цього не бачить чи мириться із таким, бодай тимчасовим... переховуванням.
20:47 03/07/13
Дякую за оцінку й увагу до матеріалу та самої проблеми.
21:46 03/07/13
Добре, загляну))
22:10 03/07/13
03:36 05/07/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Цікаві думки,які викликають інтерес.

І бачимо такі собі "комфортно обставлені" протести, коли розшароване за партійним, мовним, ідеологічним, національним, економічним чи іншими принципами суспільство елементарно ділиться на окремі, закриті для діалогу, сегменти. І відбувається це як у бутті реальному, так і у віртуальному його віддзеркаленні.

Читать полностью: http://h.ua/story/379044/#2834971#ixzz2Y7vOpna0
Це добре, коли думка знаходить відгук і когось примушує замислитися) дякую, Ярино)
14:33 05/07/13

Комментарии

Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? best
17:51 03/07/13
Дякую за увагу до поблікації ))
20:17 03/07/13
Сподіваюся, вони знайшли відгук))
20:17 03/07/13
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? Непогано написано… У тому й проблема – що іноді здається – не народ, а натовп, не виборці, а лохторат, не люди, а біомаса. Сталін казав «про гвинтики», а після «Матриці» - треба казати «батарейки»?…
20:25 03/07/13
Можливо, що й батарейки... якщо люди на це погоджуються і приймають такі правила гри...
20:49 03/07/13
плеханов Киев
Автор обладает зорким взглядом и точно "срисовала" проблему. действительно. большинство электората просто, по словам Юлии Тимошенко" просто биомасса, поведение которой предсказуемо и поэтому управляемо. Именно, в силу этого отработаны новые технологии типа "арабской весны", где граждане начинают протесты по незначительному поводу, перерастающие в силовую агрессию и принуждение власти к отставке.

Так и оппозиция проводит подготовку к решительным силовым мерам через акцию "Повстань Україно". read
20:34 03/07/13
Отож... частина електорату сама погодилася із визначенням біомаси,і, ніде правди діти, -- так і поводиться... До речі, з мого досвіду спілкування, мушу визнати, що найбільш легковірні (у те, що їм до вподоби) виборці -- це саме електорат ЮВТ, який у більшості так і не навчився визнавати власні помилки і враховувати цей досвід надалі.
..а іграшкові псевдопротести -- то лише інсценізації, що грають на руку владі, із якою опозиція начебто бореться.
20:53 03/07/13
плеханов Киев
Согласен с Вами. Идеологи класса господ ( официальные историки, политологи, журналисты) специально показывают в репортажах народные протесты, оставляя без внимания кукловодов. Вся ответственность, таким образом, перекладывается на протестные народные массы, которые "сами организовались" и массово выступили против "ненавистного режима".

Всегда (без исключений) результатами переворота пользуются, выплывшие из тени организаторы, а оболваненная "биомасса" остаётся с красным носом. read
21:13 03/07/13
Саме так. До того ж, на думку соціологів, після подібних катаклізмів суспільство щоразу наче скочується вниз, "глупішає". Після цього маніпулювати людьми стає іще легше.
..А організатори тільки загрібають жар чужими руками.
Доречно кажете щодо того, що у ЗМІ організатори заворушень найчастіше висвітлені найменш.
21:21 03/07/13
плеханов Киев
Правильно излагаете, на мой взгляд. best
21:35 03/07/13
Александр1979 Харьков
Ви мабуть у себе – в Житомирі спілкувались… у Харкові – дещо інший електорат «так і не навчився визнавати власні помилки і враховувати цей досвід надалі.»… як показують «результати» виборів….
21:45 03/07/13
Насамперед йшлося про віртуальний простір як поле для маніпуляцій. Хоча, звісно, і досвід спілкування у реалі теж дотичний до викладених висновків.
21:59 03/07/13
Александр1979 Харьков
Акцию "Захвати Уолл-стрит" это тоже "мировая закулиса" заказала..."где граждане начинают протесты по незначительному поводу, перерастающие в силовую агрессию и принуждение власти к отставке".
21:03 03/07/13
плеханов Киев
Граждане, как буквы алфавита, без писателя никогда не сложатся в повесть или роман. cry cry
21:15 03/07/13
Не складуться... Окремі заколоти, забастовки у межах одного робочого колективу чи мешканців одного невеличкого населеного пункту (будинку, кварталу) можливі, але не більше, -- без організаторів іззовні.
21:23 03/07/13
Александр1979 Харьков
Вот так и произошла т.н. Октябрьская Революция - организаторы "ззовні приїхали" LOL
21:42 03/07/13
А хіба ні? ;)) Чи маєте якусь іншу версію подій?
21:47 03/07/13
Александр1979 Харьков
Знаете, по этой логике - Власти Древнего Рима могли бы заявить - "Восстания рабов, это очень вредно для экономики, общества и в т.ч. самим рабам", отсюда вывод "Восстания рабов, мешают поступательному - стабильному - развитию рабовладельческой экономики", и еще "Восстания рабов ведут к захвату нашего цивилизованного общества, где каждый имеет свое определенное место, ордами варваров".
22:10 03/07/13
Звісно, за логікою і так можна сказати. Але варто враховувати і ступінь розвитку суспільства, його сформованість, наявність чи відсутність ідеології, перспектив розвитку. Принаймні, будь-яке порушення сталого вимагає відповідальності за формування нового, бо інакше це тільки погіршить становище, хоча в чомусь може його і змінити.
22:18 03/07/13
Александр1979 Харьков
Действительно - "революция сверху" - 1861 года в Российской Империи - привела к ухудшению материального и морального положения дворян (Вишневый сад) и сильно "ухудшила" положение крестьянства... которым до этого как щенками торговали... А какие перспективы были у Рос Империи - после первой мировой войны - судьба Китая времен опиумных войн.
т.е. и в большевиках и в "полу-колониальном статусе" была бы виновата "мировая закулиса"...
23:01 03/07/13
Если Вы почитаете документы, то узнаете, что Октябрьскому перевороту большевиков предшествовал целый ряд неудачных переворотов начиная с 1825, 1861, 1871,1905 и февраля 1917 года. У каждого переворота были свои организаторы, финансисты и исполнители. Соответственно менялась и революционная теория. read
22:02 03/07/13
Александр1979 Харьков
Так в каждой стране, были разные "неудачные" и "удачные" перевороты... И за всеми "мировая закулиса"? А за Стенькой Разиным - Персия и Турция стояли? LOL
22:19 03/07/13
Зовнішнє втручання -- не обов'язково іноземне. Воно може бути зовнішнім суто щодо маніпульованої групи революціонерів. Скажімо, повстання селян організоване і підготовлене далеко не селянами. Відповідно й зиск від акції отримують далеко не ті, хто кидався на барикади.
22:23 03/07/13
Александр1979 Харьков
Категорически не согласен!!! Вспомните переворот который привел к власти Екатерину. Вот там как раз, "зиск від акції" получили как раз те кто "на баррикады кидался"...
Лейбкампанцы... и те - КТО - не кидался... "Указ о вольности дворянской"...
А уж независимость США - тогдашние "интербригадовцы" помогли завоевать... и в пантеон новой Республики попали... чем не "зиск"...
22:49 03/07/13
Александр1979 Харьков
Неужели все языки мира - кто-то придумал....
21:41 03/07/13
У тепличних умовах борців годі шукати. Питання: для чого майструвати такі загончики?
20:54 03/07/13
Так, безпечно і не страшно. Але... це самі люди створили, щоб зручно "протестувати" чи хтось групи народу до подібного підштовхує, спрямовує? Адже розніжені мізки маленької групки будуть дуже сприйнятливі до якоїсь чергової "нової істини"...
21:25 03/07/13
Отож! А що "правильність" тих чи інших поглядів -- цілковито залежить від того чи іншого гуру, це публіку не хвилює. Головне, що комфортно, ані розумових, ані вольових зусиль. тим більше -- жодних опонентів, які можуть несподівано заронити бодай найменший сумнів у "істинах" від містечкового гуру... Схоже, це дуже зручний спосіб буття.
12:41 04/07/13
За оцінками бачу, що меседж дійшов (в усіх сенсах ;) ) за адресою.

А щодо сприйнятливості до навіювання певних груп електорату, то саме про це я десь тут і казала. То, можливо, і оце "сортування" на маленькі групки дуже зручне й корисне. аби потім чітко бачити, на кого як впливати...
22:55 04/07/13
best Соколе, треба радіти, що "оселили" у Європі, а не десь у центральній Африці... бо вже й у нас спекотно сьогодні..
14:35 05/07/13
smile Йдемо у Європу ;)) От і треба ж когось першим на розвідку заслати туди ;))) Почесна місія smile
23:05 05/07/13
Бред Сивоко Чернигов
Тонкий протест і спроба прочинити очі деяким слабким зором особам. Про граблі не згоден з Вами. Може вони і просяться, але ...
20:45 03/07/13
Можна додати, що граблі просяться не тільки у нашого народу... Мабуть, так точніше буде. Чи не спільна хвороба частини країн колишнього СРСР.
20:55 03/07/13
;) Звісно, що душа є. Але за неї треба боротися, аби зберегти.
20:56 03/07/13
плеханов Киев
Душа - в научной терминологии это сознание индивидуального человека, а ДУХ - социальное сознание. Оно, в конечном результате, и творит историю. read
21:18 03/07/13
плеханов Киев
До появления научной терминологии в химии широкое распространение получили алхимические термины. так и в социальных науках. У отсталых в социальном плане народов и у литераторов преобладают религиозные термины :душа, дух, а в социальных науках: социальное сознание, индивидуальное сознание.

Я ясно изложил? smile
21:32 03/07/13
Зараз йшлося про "душу" як ментальність народу. А дух -- соціальна свідомість, це вже зі сфери архетипів, канонів, що склалися упродовж усієї історії розвитку народу.
21:28 03/07/13
плеханов Киев
Термины эти больше из психологии и псевдо социальных наук.

Индивидуальное сознание (по религиозной терминологии - душа) формируется в обществе, стоящем на определённом уровне развития, поэтому у представителя первобытных народов и, даже, на современном срезе мы видим самобытное сознание (душу и дух), так как разные уровни развития.

Вмешательство, например, янки в жизнь племён Северной Америки или Африки привело к уничтожению самобытных культур и народов. read
21:42 03/07/13
Так, це термінологія з психології та соціальної психології. Можна вважати якусь галузь і псевдосоціальною, але саме вона широко застосовується маніпуляторами.
21:57 03/07/13
І у цьому його проблема, певно (( Іще Сковорода вказував на тяжіння нашої ментальності не до західного раціоналізму, а до більш східного типу світовідчування. І оце перебування на межі світоглядів не дає так легко й адекватно пристосуватися до вироблених іншими народами способів суспільного устрою.
21:09 03/07/13
dknown Схоже на те. Невизначеність орієнтирів -- сприятливий ґрунт як для помилок, так і для маніпуляцій..
21:32 03/07/13
О, це моя улюблена тема -- маргінальність, перебування на межі, маргінесі ;) тут дійсно є величезні перспективи, якщо наважитися й зуміти дати собі із тим раду. Але якщо не знати, що із цим робити, тоді виникають тільки проблеми.
22:20 03/07/13
Рекомендует этот материал. Почему? пому что правда!!!
21:22 03/07/13
Дякую, Іро )))
21:29 03/07/13
Спасибі Вам))
21:48 03/07/13

Рекомендує цей матеріал. Чому? Нажаль за роки більшовицького правління з людей зробили зомбі. І виховати нових бужде ой як важко.

21:59 03/07/13
Так, переломити зазомбовану свідомість, сформувати нову, -- нелегка і тривала справа. Хоча вже є зрушення. Просто молодші покоління ризикують елементарно зневіритися геть в усьому...
22:08 03/07/13
Може і таке статися, але тоді держави Україна не буде...коли народ зневірений сусіди розшматують таку країну.
22:59 03/07/13
Звісно, що розшматують... А сьогоднішнє розшарування суспільства, переховування по окремих закутках, закритість, -- тільки сприяють подібним тенденціям. Люди зневірилися у конструктивному діалозі вже навіть не з владою, а між собою.. Чи не навмисно так зроблено?((
23:19 03/07/13
Все може бути. Може це чийсь сценарій. А під нього і правителів все недолугіших і недолугіших підбирають. По спадаючій. Невже може бути в нас правитель ще недолугішим за нинішнього? Адже за логікою наступний має бути дурніший і гірший за теперішнього. Невже може таке бути?
23:29 03/07/13

 Интересно с Вами общаться. Это стало большой редкостью на этом ресурсе. Только разговорился и меня админ сразу забанил. Вот.,и пообщались. smile

21:45 04/07/13
А за що раптом Вас забанили раптом?
22:52 04/07/13

 Тут кучкуется  избранный Яхве народ и удаляют всякого, кто славу Яхве не поёт. smile smile

23:23 04/07/13
Вже дещо побачила у дискусіях на сайті. скрізь є якісь угруповання, течії, цькування несхожих чи незручних..
23:42 04/07/13

 Верно Вы заметили. К сожалению, это так. cry cry smile

23:50 04/07/13
Стадні інстинкти. Хтось боїться заперечити стаду, а хтось і у вожаки пнеться... У стаді зникає "я", а сильні лише особистості.
00:05 05/07/13
Ті, що співають славу ФСБ не на багато кращі за тих, що співають славу Яхве. Тож не тобі, тролю, на це жалітися wink
12:41 18/06/14

 Бог с ними. Вы пишите. в Ваших текстах присутствует мысль.,а это редкость. best

00:38 05/07/13
Добре, коли чую думку й у відповідь)) Тоді усе дійсно не марно) smile
14:37 05/07/13
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
03:36 05/07/13
Спасибі Вам))
14:37 05/07/13
Рекомендує цей матеріал. Чому? Стаття й досі залишається надзвичайно актуальною. best
"Хтось тішить себе думкою щодо можливості використання віртуальної мережі для абсолютно невіртуальної революції, але зовсім не бачить того, як люди обирають комфорт" -- так чи інакше, бачить чи не бачить, проте віртуальна мережа нині є таки найбільш реальною можливістю для пошуку однодумців і гуртування навколо певних ідей, тож не варто так саркастично ставитись до цього варіанту wink
12:38 18/06/14
Дякую, Григоре)

Так, твоя правда, що у віртуалі більш мобільно натрапляєш на думки і знаходиш однодумців. І у цьому є безперечна перевага. Але якщо усе обмежується виключно "борюканням у коментах" чи тролівськими "війнами", то енергія спротиву, енергія творення -- розпорошуються, а зусилля і позитивні прагнення -- зводяться нанівець.

Гадаєш, у чому робота різних тролів (яку більшість з них поєднує із задоволенням)?..
12:46 18/06/14
Все це так, Леро, проте я мав на увазі не лише коментування, а, перш за все, створення і публікацію серйозних аналітичних та ідеологічних матеріалів.
13:29 18/06/14
Тут я із тобою цілковито згодна, Григоре.

Саме тому й зачепила мету тролів ;)

Окрім насаджування якоїсь провідної думки у коментарях та тиску на опонентів (часто -- теж просто коментаторів і не факт, що не аналогічних тролів, але з іншого боку), вони іще й працюють на те, щоб так чи інакше зменшити продуктивність тих авторів, що пишуть самі.
Тут і перехід тролями на особистість автора, і намагання дискредитувати, і просто відволікання уваги й часу на їхній спам і флуд...

Тому, певно, треба поменше уваги звертати на подібні перешкоди ;)
13:49 18/06/14
Саме так. Тому свого часу і виступив проти розбірок у форумі. Я не хотів, щоб нас втягли у цей бруд, та вийшло врешті по-їхньому sad
14:02 18/06/14
Схоже, що за їхньої зграйної наполегливості, того, що вони прагнули досягти на той момент, вони все одно досягли б.

Але це лише один момент.
І в результаті стало іще більш очевидно, хто є хто. Ну, можливо, не для всіх це аж так очевидно, хтось і досі "не дивиться по сторонах"... але щодо тих вже самим можна визначитися... І теж -- не звертати увагу.

Тому -- просто робимо висновки. І про те. що відбувалося. І про дійових осіб... і про осіб бездіяльних ;)

І, як писав класик -- "нам своє робить" (с) wink smile
14:16 18/06/14
Armagedets Винница
Рекомендует этот материал. Почему? Актуальність не минає
14:23 18/06/14
Дякую )
14:36 18/06/14
Дякую за рекомендацію.

Настільки тривала й агресивна інфовійна вже геть виснажила народ ((
21:33 18/06/14

Live

11 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

20 мин. назад

Джо Сондерс комментирует материал Большая приватизация: еще ничего не продали, а "схемы" уже наладили

25 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

41 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

46 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

50 мин. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Про зірвані провокації спецслужб бойовиків та наклепника Гриценка

50 мин. назад

viktor trigub публикует статью Власниця сільського генделика очолила символічний музей?!

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Перундень

1 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Первый снег рукой скупой нам брошен

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

17 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

17 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

17 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

18 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень