О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  31 мая 2013 16:31:21

«Українські патріоти повинні об’єднатись на національній платформі»

«Українські патріоти повинні об’єднатись на національній платформі» «Українські патріоти повинні об’єднатись на національній платформі» «Українські патріоти повинні об’єднатись на національній платформі» «Українські патріоти повинні об’єднатись на національній платформі»

В актовому залі Київського політехнічного інституту, де колись у 1989 році проходив Установчий з’їзд Народного Руху України, відбувся об’єднавчий з’їзд Народного Руху України та Української народної партії (колишнього Українського Народного Руху). За рішення про об’єднання двох партій проголосувало 577 делегатів  із 774 присутніх, які представляли  НРУ та УНП з усіх областей України. Детальніше на цю тему – в інтерв’ю з делегатом з’їзду, членом Центрального Проводу НРУ Іваном Васильовичем Головацьким.

– Іване Васильовичу, Ви були делегатом об’єднавчого з’їзду РУХУ. Яке ваше враження та  думки щодо цієї історичної події? – Дійсно, це без перебільшення подія історичної ваги. Подія довгоочікувана, враження чудові і сподівання оптимістичні. В українському суспільстві останнім часом зростає запит на відтворення української державницької політичної сили національно-демократичного спрямування, яка не буде обслуговувати приватні інтереси олігархів та їх кланів, а відстоюватиме інтереси простого народу. Ядром такого політичного об’єднання може стати Народний Рух України – партія, яка привела Україну до Незалежності, просто зобов’язана і має повне моральне право об’єднати довкола себе праві та правоцентристські національно-демократичні позапарламентські  сили і тим самим підсилити парламентську опозицію в боротьбі з режимом президента Януковича.

Головою об’єднаного Руху з’їзд обрав теперішнього голову НРУ Василя Куйбіду, а його заступниками стали: Іван Заяць, Володимир Шовкошитний та Світлана  Ніколіна (усі колишні члени УНП), а також В’ячеслав Коваль та Віктор Лабазов (обидва члени НРУ). Обрано також керівні органи партії: Політраду у складі 15 осіб та Центральний Провід у складі 91 особи – утворені з представників обох партій на паритетних умовах. Керівником Апарату Центрального Проводу НРУ  обрано Валерія Асадчева.

З привітанням на з’їзді виступив голова КУНу Степан Брацюнь та голова УРП Сергій Джердж, які схвально відгукнулись про початок об’єднавчого  процесу для ідеологічно споріднених національно-демократичних партій і не виключили такої перспективи для їхніх партій.

Звичайно, що серед делегатів з’їзду були й такі, що не схвалювали об’єднання двох  партій, однак прихильників об’єднання було значно більше.

З’їзд прийняв звернення до всіх національно-демократичних сил (партій та громадських організацій) про консолідацію зусиль українських патріотів для формування широкої позапарламентської опозиції для боротьби  із нинішньою владою. Адже сьогодні перед Україною нависла реальна загроза втрати національної ідентичності та державного суверенітету. Українські патріоти занадто довго  «хворіли» на вузькопартійні інтереси й повинні нарешті об’єднатись на національній платформі з метою національної державності та утвердження демократії.

– Що все-таки спонукало до об’єднання, адже процес цей був перманентний і тривав  чимало?

Справді, процес об’єднання був дуже непростим і тривав  14 років, практично, з моменту роз’єднання. За цей час у Народному Русі України змінилось кілька голів партії. Після загибелі В. Чорновола Рух очолив Г. Удовенко, потім Б. Тарасюк, а з цього року – Василь Куйбіда. І кожен із них намагався об’єднати Рух, однак лише Куйбіді це виявилось під силу. Звичайно, не без допомоги своїх однопартійців та  побратимів по УНП.

Пригадую, як болісно переживали «розкол» Народного Руху України рухівці, націонал-демократи та й, зрештою – уся патріотично налаштована громадськість.  Що це був чітко спланований тодішньою владою удар по опозиції – тепер ні в кого не викликає сумніву. Які це мало наслідки для окремих сил – бачимо сьогодні.

– Щоб зняти будь-які інсинуації щодо назви партії, її ідеології та  принципів об’єднання, прошу внести ясність в ці питання. – Хочу чітко наголосити, що об’єднання Руху та УНП відбулося юридично на основі Статуту Народного Руху України. Адже це сьогодні  єдино можливий спосіб об’єднання партій на основі чинного законодавства. Українська народна партія 19 травня провела свій останній з’їзд і самоліквідувалася. ХХІІ з’їзд НРУ прийняв у члени Руху тих колишніх членів УНП, яких запропонували ввести до складу центральних органів партії згідно поданих заяв про вступ в Рух. Усі решта тепер уже колишні члени УНП та НРУ, які перебувають на обліку станом на 23 квітня ц.р., мають пройти перереєстрацію і тим самим підтвердити своє членство в Народному Русі України. Перереєстрацією займатимуться робочі групи, створені обласними організаціями на паритетних умовах з членів НРУ та колишніх членів УНП. Термін перереєстрації відведений до 1 листопада. Після цього відбудуться звітно-виборні збори в осередках, на яких будуть обрані делегати на районну звітно-виборну конференцію, яка обере нове керівництво в районних організаціях та делегатів на обласну звітно-виборну конференцію, де відповідно будуть обрані обласні керівні органи  об’єднаної партії.

Офіційна назва партії відповідно до ухвали з’їзду залишилась незмінною, а саме: Народний Рух України. Змінилась тільки її скорочена назва, яка з одного боку символізує об'єднання з Українською народною партією, а з другого боку посилює головний слоган партії – РУХ: Народний Рух України (Українська народна партія «РУХ»).

НРУ та УНП і до об’єднання стояли на одній ідеологічній платформі, й тому об’єднавчий з’їзд одностайно проголосував за «Хартію Руху», якою визначив  ідеологію партії як правоцентристську і консервативну, а основоположними цінностями  Народного Руху України – фундаментальні принципи національної демократії, непорушність прав і свобод людини і громадянина. Наступний  з’їзд РУХу внесе зміни до Статуту та Програми партії.

– Наступним запитанням буде: а що далі? Які подальші дії об’єднаного РУХу? Чи не ослабить це об’єднану парламентську опозицію, яку представляють сьогодні три політичні сили: «Батьківщина», «Свобода» та «Удар»? – Попереду нас чекає дуже важка робота. Занадто довго Народний Рух України безкорисливо обслуговував інші блоки та партії, добровільно віддавши їм «своїх» виборців. А що отримали взамін? Ігнорування та зверхнє ставлення. Не буду вдаватися в подробиці, рухівці мене розуміють. Потім були намагання опозиції створити в Україні разом з партією Регіонів двопартійну систему, а пізніше провладна більшість у Верховній Раді з допомогою голосів опозиції все-таки змінила виборчий закон, негативні наслідки якого відчутно вдарили по самій опозиції.

Протягом останніх років політичний спектр в Україні представляли олігархічні партії (а точніше проекти) лідерського типу. Є лідер, є гроші – є партія. Нема лідера, відповідно, не дають грошей, і – нема партії. Так сталось з партіями Вітренко, Тігіпка, Литвина, Мороза, Королевської, Ющенка, Луценка та іншими.

Народний Рух України був, є і буде. Хоч як його не нищили, не розколювали, він вистояв. Змінювались очільники партії, а Рух не мінявся ідеологічно. І в цьому його сила. Задля національних інтересів, задля України, Рух у свій час був серед ініціаторів створення виборчого блоку Віктора Ющенка «Наша Україні» і віддав усі сили для перемоги цього блоку на парламентських виборах  2002 року та для перемоги В.Ющенка на президентських виборах 2004 року. Стримавши політичні амбіції, провідники Руху вище всього поставили національні інтереси. Згодом аналогічна політична ситуація призвела до того, що заради перемоги опозиції наша партія ввійшла до складу  іншого політичного  загальновідомого  блоку. Результатом наших старань було: одне місце в прохідній частині списку на останніх парламентських виборах та декілька місць на мажоритарних округах під брендом опозиції, двоє з яких, до речі, перемогли. Так скромно оцінили наші заслуги.

Сьогодні, на жаль, національна демократія ослаблена і практично не впливає на політичні процеси в Україні. Як бачимо, до цього спричинились як політичні союзники, так і опоненти. І це треба визнати. Уже понад 13 років Народний Рух України не брав самостійної участі у виборчих компаніях, чим суттєво втратив свій рейтинг та електорат, який складав близько 30%. Сьогодні наші виборці віддають свої голоси за інші опозиційні партії або не беруть участі у виборах. Таких, до речі, на минулих виборах було більше 40 відсотків. За соціологічними опитуваннями майже половина українців сподіваються на появу нової потужної політичної сили, яка була б здатна проводити національну політику, спрямовану на захист національних інтересів українців, а не олігархів, підтримку національного товаровиробника, а не імпортерів, на розвиток малого та середнього підприємництва, а не крупного капіталу.

Тому потрібно організовувати широкий національно-патріотичний рух, в який увійшли б партії і громадські організації. Цей процес треба стимулювати, запрошувати до співпраці усіх, хто сповідує наші ідеологічні цінності побудови національної, а не космополітичної, демократичної, а не авторитарної держави. І вже на наступних парламентських виборах, при таких підходах, ми можемо розраховувати на 10 – 15% голосів виборців. Тому  відновлення єдності Народного Руху України – це лише перший крок до згуртування національно-демократичних сил. Розуміючи ту загрозу, яка нависла над нашою державністю і демократією, ми повинні модернізувати партію, зробити її привабливою та ідеологічно зрозумілою.

У свідомості наших громадян, досить часто партійні лідери на місцях асоціюються з цілою партією і від їхнього авторитету дуже багато залежить. Потрібно справами завойовувати  та підтримувати довіру і симпатії виборців. І чим сильнішою буде наша партія, тим сильнішою в Україні буде опозиція в цілому. Наші дії – це безкомпромісна боротьба за національні та соціальні права українців.

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8354
delete
Таня Бідзіля
Таня Бідзіля, Тернополь, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

18:23 31/05/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Добре збалансовані точка зору,цікаво.

Наші дії – це безкомпромісна боротьба за національні та соціальні права українців.
Таня Бідзіля Тернополь
Щиро дякую за підтримку.
21:39 01/06/13
Таня Бідзіля Тернополь
Щиро вдячна Вам за оцінки й коментар.
21:40 01/06/13
21:08 31/05/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Фахово!
2. Чітко і послідовно.
3. Все в порядку! Єдино не згадали, що спочатку в Русі був третій кут:
Левко Григорович Лук'яненко з УРП "Собор"! У тому числі і Шовкошитний!
4. Єднатись треба всім в кого лишилася в серці Україна і патріотизм!
Таня Бідзіля Тернополь
Щиро дякую Вам.
21:41 01/06/13
Будь ласка... smile
21:54 01/06/13
21:27 31/05/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
ЦІКАВЕ ІНТЕРВ"Ю ПРО РЕАНІМУВАННЯ ТОГО, ЩО ЦІКАВО Б ЗНАТИ ЧИ МОЖЛИВО РЕАНІМУВАТИ.
Таня Бідзіля Тернополь
Вдячна. smile
21:42 01/06/13

Комментарии

yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
18:23 31/05/13
Таня Бідзіля Тернополь
smile
21:42 01/06/13
Петро Бейсюк Черновцы
Звичайно, об"єднання Рухів - це позитив для українського політикуму. best
Тепер необхідно добре подумати над новими політичними орієнтирами, тобто з чим іти до людей. clever
Гасла 20-ти річної давності можуть викликати, у кращому разі, лише подив. dknown
18:55 31/05/13
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую фаховий репортаж...
21:09 31/05/13
Рекомендует этот материал.
22:05 31/05/13
Вла Рин Полтава
Цікаво, а що про все це думає "опозиція"? Хоча... я знаю й сам smile Спасибі вам за роботу
best
23:51 31/05/13
Рекомендує цей матеріал.
01:24 01/06/13
глядач цирку Винница
Сумніваюсь що Кульбіда, Заяць, Шовкошитий, які всю реальну українську історію -одвічні депутати, міністри, члени, зможуть щось родити корисне для країни,після їхнього царування Україна в руїнах але ще мало дай ще порулить попробую.
09:57 02/06/13

Live

1 час. назад

Любавка комментирует материал То яке ж справжнє призначення церкви?

1 час. назад

Любавка комментирует материал То яке ж справжнє призначення церкви?

1 час. назад

Любавка комментирует материал То яке ж справжнє призначення церкви?

1 час. назад

Любавка комментирует материал То яке ж справжнє призначення церкви?

1 час. назад

Любавка комментирует материал НАШІ ІМЕНА... ЧИ РІДНІ ВОНИ НАМ?

1 час. назад

Любавка комментирует материал НАШІ ІМЕНА... ЧИ РІДНІ ВОНИ НАМ?

1 час. назад

Любавка комментирует материал НАШІ ІМЕНА... ЧИ РІДНІ ВОНИ НАМ?

1 час. назад

antov рекомендует материал Перестройка в РПЦ МП ч.6-2

1 час. назад

antov рекомендует материал Перестройка в РПЦ МП ч.6

1 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Перестройка в РПЦ МП ч.6

2 час. назад

antov рекомендует материал Перестройка в РПЦ МП ч.5

2 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Перестройка в РПЦ МП ч.5

2 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью На Різдво ялинки у хатах ставили ще у 17 - му сторіччі, а зірка була - Віфліємська!

2 час. назад

Андрій Бобровицький публикует статью Как создать сотрудничество между людьми, бизнесом и природой?

2 час. назад

Гануся публикует статью Мультфильм "Бык Фердинанд" в Киеве

3 час. назад

zabutaistoriia публикует статью Что такое псевдославянизм
?

3 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал "Кіборги" проти української. Хто кого?

3 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Невмілі революціонери і спритні шахраї

3 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал "Кіборги" проти української. Хто кого?

4 час. назад

sdv публикует статью Бойовики ЛНР стягують сили до м.Попасна. У Калинове перекинуто додаткові підрозділи бойовиків

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал "Кіборги" проти української. Хто кого?

4 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал "Кіборги" проти української. Хто кого?

5 час. назад

Вікторія Івченко рекомендует материал Єврейська мафія знову нахабно продає скарби України!