О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  22 апреля 2013 00:07:21

ПРО ЩО МРІЄШ, КАТЕРИНО?

Ностальгія
Ностальгія

ПРО ЩО МРІЄШ, КАТЕРИНО?

Моя подруга Олеся (імена з етичних міркувань змінені) оперна співачка, красива, розумна жінка виїхала в Італію багато років тому. В неї типово-романтична історія – вийшла заміж за італійця. Нещодавно отримала листа від неї зі щемною історією української заробітчанки.

Таке обличчя можна побачити в Італії будь де… Тисячі, та ні, десятки тисяч українських жінок неквапно крокують в години сієсти по спорожнілим вулицям великих і маленьких міст і містечок Вони не менш привабливі, розумні і жіночні за італійок їхнього віку, але… вони чужі, вони – badante (няні), вони – extracomunitari (не громадянка ЄС). Тут у Європі вони – не європейки. Їх життя – догляд за хворою, немічною людиною, прибирання, а подих свободи – сієста, з 2 до 4 дня. Ох, який гіркий цей подих!

Українки-доглядальниці! Окрема країна всередині старої, зі слідами колишніх пишнот і величі Італії! Країна гірких сліз наодинці, ностальгійного суму, втрачених сімей, навчених на зароблені гроші та вже охололих до тебе дітей.

Як вони стараються, квапляться до праці наші бідні українки! Як мило і привітно усміхаються у відповідь на примітивні жарти жвавих італійців! Хіба можна їм, поверхнево допитливим, часто-густо малоосвіченим, розповісти, що у тебе дві вищих освіти, два червоних дипломи, сотні прочитаних книг і… колись прекрасна за фахом робота?.. Що ти ходила модно, зі смаком вдягнена, на «шпильках», їздила по справах на таксі, а під час відпустки багато подорожувала?.. Що ти і тут, на чужині, читаєш мудрі, незвичні книги, малюєш, пишеш вірші, збираєш цілющі трави у лісі, співаєш старі пісні і… сподіваєшся?..

Катерина плаче рідко, тримається. Вирішила терпіти до останку, поки вистачить сил. А як можна зважити, виміряти ці сили?

  • Я увесь день стараюся, - каже вона. - Загартовуюся. Не відповідаю на дорікання, лайку, кепкування…

Одного суботнього ранку сіла в авто, і поїхала провідати Катерину. Подивилася на мапу, увімкнула навігатор і - вперед! 260 км! Зійшла з автостради у наміченому місті, і через 20 хвилин опинилася серед гір. Температура впала на 10 градусів. Дороги вузькі, стрімкі, круті, в’ються серпантином, зустрічних машин майже немає. Навіть на Італію не схоже. Дихнуло Карпатами, згадалися поїздки у глухі карпатські села.

Нарешті, після тривалого «повзання» по гірським дорогам, добралася до крихітного, Богом забутого містечка. Зони покриття для мобілки немає. Поставила авто у центрі біля бару, і почала вимірювати площу у пошуках телефонного зв’язку. Даремно! Зайшла до бару. І перед тим, як запитати про «badante-Ukraine», з’їла місцеву канапку, щоб питань зайвих не задавали. Та й питати не довелося – Катерина з’явилася у барі, інтуїтивно відчувши, що я вже тут.

Як вона раділа моєму приїзду! Як міцно обіймала! Хвиля її радості сотні разів накривала мене! Катерина буквально стрибала навколо, так як при зустрічі робить моя семирічна онука Софійка. Мені дуже хотілося стримати сльози! А вони котилися по щоках самовільно і рясно, хоча вуста розтягнула в усмішці.

Подивилася будиночок, де вона мешкає і працює, заповнений запахами незнайомого, чужого життя-буття, прогулялася до самотньої ялинки біля якої Катерина мріє і молиться…

По запитам на домашніх працівників та доглядальниць у Італії на першому місці за кількістю (з точки зору національної приналежності) стоять українці. 80% українських заробітчан – жінки. Українці стали найбільшою нацменшиною у цій гостинній країні. На теперішній час там проживає понад 600 тис. українців (censor.net.ua). А всього з України за роки незалежності виїхало 6 млн. Катерин, Олен, Соломій, Тетян, Марічок, Миколаїв, Зеників, Василів… 

 

   На сторожі авторського права стоїть Закон і Юридична компанія "Ло Крафт" http://lawcraft.com.ua/ ( Law Craft LLC)

Катерина
Катерина

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2265
Отредактировано: 13-07-2014 [16:16]
delete
Виктория Ковальчук
Виктория Ковальчук, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:01 22/04/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Одинець Тернополь
цікаво. і тема актуальна, і обіграна вдало
14:32 22/04/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. ВСЕ ТАК! Їдуть найкращі, із-за свавілля погані!
2. Жінки - плачуть, чоловіки - смурніють.
3. Логічно все в житті,
__ Як все в порядку...
__ І алогічно,як не можуть жити.
__ Ото і ріжуть правду-матку,
__ Спішать свободу десь схопити !
4. Корисно і правдиво....
із-за свавілля погані! --- ви ж не скажете, що у всьмоу винна ПР? Я думаю виновата вся номеклатура последних 20 лет, начиная с движений типа "Руха" и заканчивая ПР. Нам рассказывали про независимость и листовки в 1990-1991 ходили, что Украина по богатству как Франция или Италия, а вместо независимости для граждан нашей с вами страны независимость получила кучка партноменклатуры, которые и комунистами уже и не были внутренне, хотя и с билетами партийными. И вот они свою независимость получили, убежали от Москвы с единственной целью, направить денежные потоки идущие в Москву (там распределявшиеся обратно) себе в карманы. Я всей душой за самостоятельность-независимость, за народ, за украинцев, но странная самостоятельность. От Москвы бегут, в Брюсселе не первый десяток лет сапоги лижут, отрекаются от истории Великой Империи, которую и украинцы строили и внесли немалый в неё вклад (не сотня же другая партийцев её строили, а народ Украины, России и других республик)... Такая мнимая независимость как раз и приводит к 6 млн. украинцев зарубежом. И я думаю это ещё скромные подсчёты. Независимость и самоопределение нации должны приводить к росту и процветанию... а что в итоге... делёж на западенцев и схидняков, падение уровня жизни ниже 1990 года (а, ну да, айфоны у нас есть, по 5 тыс., здобуття демократии как никак). А теперь подумайте. При таком количестве уехавших уже ещё ввести безвизовый режим ... что останется от Украины? Старики и кто просто выехать не может останутся в Украине и молодёжь способная работать будет вся в Эуропе. Как это случилось в Латвии, Эстонии, Литве ... там так пришла Европа, что от Прибалтики уже мало чего осталось. Но как обычно во всём виноваты москали, а..ещё евреи, есессно.
13:19 24/04/13
Не хочу й сперечатися! Краще дивиться тут - http://h.ua/story/375775/
20:11 24/04/13
Кстати, офигенный ответ. "В огороде Бузина, в Киеве дядько". Прошёл я по вашей ссылки, нарвался на ещё один... скажем так "текст", который блещет фактажом чуть более, чем никак.
22:48 24/04/13
И кстати, заметьте, Европа далеко не дура (если представить её в виде тёти). Первым делом до введения безвизового режима, речь всегда идёт о "облегчении визововго режима" для журналистов и прочих деятелей культуры. Ну а благодарные Европе журнлисты вещают о благах западного мира так как уже в этом имеют общий шкурный интерес. Надо правду сказать, не все журналисты такие. Есть те, кто в гробу видел это безвизовый режим. Толку в нём, в стране в которой достаток для поездок по заграницам имеют не более 10-15 % граждан (и то, нередко это подразумевает быдло-туры во всякие там Турции и Египты с "всё включено" ). Европа нам показала в роли кого мы им нужны, европейскому бизнесу мы нужны как молдаване - дешёвая рабочая сила, бесправная, безвольная, унтерменши готовые работать за половину того, что нужно было бы платить европейцу.
13:27 24/04/13
20:44 22/04/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
22:11 26/04/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
02:55 01/05/13
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Чітко висвітлена тема і добре викладені думки та факти...

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую українцям.
14:32 22/04/13
Вла Рин Полтава
Рекомендует этот материал.
18:37 22/04/13
Рекомендует этот материал.
20:44 22/04/13

Рекомендує цей матеріал.

22:08 22/04/13
Всім дописувачам щиро дякую. Справа, дійсно, не в ПР. Справа в нас, коли розвалювалася радянська система ми себе обхитрити хотіли: "Все краще залишиться, а якість і кількість товарів буде як за бугром!" Не помітили, що за 70 років виростили так звану комбуржуазію, яка і легалізувала свої статки та й ще кримінал за собою потягнула... А головне - без Бога не до порога!
11:47 25/04/13
Рекомендует этот материал.
22:11 26/04/13
Дякую smile sad
22:16 26/04/13
Рекомендует этот материал. Почему? Дуже слушний матеріал... На пристпрілих батьків покинуті діти... Рекомендую!!!)))
11:51 29/04/13
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? "Перебудова" яку нам нав"язали і в яку ВСІ повірили є обманом всіх народів СРСР в тім числі і українського народу.

Чорнобиль- це історія початку "Перебудови"...
02:25 01/05/13
yarina Киев
Не вічні зими! -

Усе вертається щорік...

В мою оселю - вбогу й милу -

Ще прийде щастя

На поріг!

Весняний промінь

Знов проб'ється

Крізь сум нестерпний

Чужини...

А нічка знов


http://h.ua/story/320388/
03:02 01/05/13

Live

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Іван Парнікоза публикует статью Українці над Вісляною затокою частина 2. Дзежґонь – Пасленк – розбудова спільноти

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

3 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Перундень

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень