array(2) { ["id"]=> int(370402) ["frame"]=> string(1) "1" } /art.php Вистава «Морква по-корейськи» | ХайВей

О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  14 января 2013 09:06:42

Вистава «Морква по-корейськи»

  На Кіровоградщину призначили наймолодшого за всю історію України голову ОДА. В цьому контексті одразу асоціативно пригадався історичний приклад з імператором Олександром Македонським, долю якого переповідати не стану, бо кожний бажаючий це може зробити сам.

  Побачене і почуте у відреставрованому театрі корифеїв в Кіровограді нагадало і гарну поставлену виставу і північнокорейські зібрання, на яких славлять вождів. Але це реально відбувалося у нас сьогодні, в Україні. Море лише компліментів, великі букети троянд лише пролетарського червоного кольору, пісня-благословіння з вуст народної артистки України Антоніни Червінської. Лише зал розгублено не підтримав здравицю «Многіє лєта…» І цьому щось було. Виходить у закутках справжньої душі зажаханих підлабузників спрацювала якасть неушкоджена зернина совісті, що завадила «підхопти пісню …».

  Новий очільник  Кіровоградської області в своїй недовгій біографії  має помітний «корейський слід»,  і через це та відповідну дипломатичну освіту володіє навіть корейською мовою. Та коли не склалося «корейське життя» керівна партія  зіслала молодий талант в українську провінцію керувати. Все в роботі схоже:  люди працьовиті, ідять моркву по-корейськи,  не  дуже багаті(хоча цього молодий керівник не бачив, бо в південній Кореї трохи все навпаки).

  Цікаві були виступи заздалегідь написані і оголошені чиєю рукою, або тою рукою відредаговані, а потім по-школярські завчені для майбутньої  доброї оцінки та більш менш спокійного життя, бо не у всіх своїх воно так складається. Про невдалі обставити жалкують десятки місцевих бізнесменів та «зачищені з партії» ті, хто колись проторював їй шлях до влади.

 Але є один цікавий аспект про який слід розповісти кіровоградцям, – у Кореї не їдять корейської моркви! Там кажуть: « Ми любимо гострі страви зі спеціями, але корейську моркву придумали корейці, які виросли в колишньому СРСР... Наша традиційна страва – кімчі. Це гостра страва з капусти, селери, редьки, баклажанів, приправлена часником, імбиром і червоним перцем. Близька до вашої квашеної капусти. Це страва, без якої корейці не уявляють свого столу. Кімчі запобігає утворенню жирових відкладень і ефективна проти хвороб. Ця страва у вас трансформувалась у корейську моркву... По-друге, деякі корейці справді їдять собак. Особливо старшого покоління. Але я б не радила запитувати про це у корейців. Це сприймається як образа, наче ми якісь варвари». Більше того моркву там просто не вирощуюють.

 То ж в політичному сенсі вистава поставлена регіоналами в Кіровограді і є «Морква по-корейськи», не існуюча, штучно надумана страва для вжитку тим, хто у все вірить та мало на чому розуміється крім локшини та моркви по-корейськи на власних  вухах. З трибуни заходу для своїх лунало багато позитиву, притому вибіркового, бо про те ще не вийшло, незроблено або зроблено не так старанно мовчали. Одним словом, намалювали ідилію для внутрішнього користування.

   Отака «морковна історія», яка  по-корейськи нагадує про те чого немає, тобто моркви в Кореї, або великих реальних успіхів на Кіровоградщині. За галасом про програму «Центральний регіон-2015»  та танцювальну столицю сховали довгобуд збагачувального комбінату в Долинській та розорену вщент буровугільну галузь в Олександрії,  збільшені безробіття та борги  по зарплаті. Для влади це виявляється не показники. До життя «підданих» підійшли з своїми мірками, широко використовуючи PR-методи, навперебій розповідаючи про псевдодосягнення. Вистава з прихованим «корейським змістом» за законами жанру Північної Кореї нагадували навіть виразами про «великого вчителя», що їде до столиці. Справжніми в ній були, мабуть, лише непередбачені несподівані сльози на очах  у Сергія Ларіна.  Що так вразило Сергія Миколайовича крєрний злет, що збувся чи очікувані ризики нової посади? Невже він вірив в щирість не лише родини та друзів , але і оточуючих його  підлабузників. Прикро коли навколо бутафорія, а слово «команда» не можуть перекласти і озвучити англійською. В тому більше суті та фізичного сенсу, ніж у словесній тріскотні що давить на психіку та калічить душі та долі. На жаль, слід констатувати «ретросовок» у вигляд керуючої, домінуючяої та придушуючої сили Пертії регіонів замість зниклої  в тумані історії КПРС.

   Кореїзована дипломатична освіта нового керівника Кіровоградщини не стала в нагоді ні Україні, ні двом Кореям. Гроші на вітер… Що на вітер піде ще? Невже Кіровоградщина?

Вистава «Морква по-корейськи»

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2142
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

він не перший і не останній
20:41 14/01/13
Спок Сумы
Що Ви (маю на увазі автора), хотіли сказать?
Вам не подобається "очільник", чи що він молодий, чи Корея, чи морква, чи що ще?
17:11 15/01/13
Микита Бджоляр Черкассы
Автор хотів сказати що призначення "товарища председателя" відбулось у відреставрованому театрі корифеїв в Кіровограді і дещо нагадувало. Мені сподобалось,символічно і нажаль зовсім не весело.
00:00 18/01/13
Микита Бджоляр Черкассы
Рекомендует этот материал. Почему? Добре підкреслене порівняння дешевої вистави-з проведенням змін в структурі управління ОДА,через призначення її голови.Що скоріш за все не призведе до економічного вибуху на Кіровоградщині.
00:06 18/01/13
Спок Сумы
Рекомендует этот материал.
18:22 18/01/13

Live

6 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

7 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Тимошенко - президент, що далі?

.........

10 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Рiзноманiття осенi

...

13 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Відчинивши двері....

...

14 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Досліджуючи власне коріння

14 час. назад

Alex Vahnij публикует статью Досліджуючи власне коріння

......

15 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Карбуючи підле свавілля

...

15 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

17 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

17 час. назад

Іван Парнікоза публикует статью Українська Антарктида. Частина 2. Довгий континент – Південна Америка

.........

18 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Зимня ріка

18 час. назад

Alex Vahnij публикует статью Карбуючи підле свавілля