О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  19 июля 2012 18:59:26

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

 

 

18 липня начальник управління культури КМДА Світлана Зоріна підписала наказ про звільнення директора історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Кулініча В’ячеслава Яковича. Насправді кажучи незважаючи на те, що я є співробітником музею з 2002 року і бачив не одну спробу позбутися нашого невгамовного директора, який в продажних чиновницьких колах давно здобув прізвисько «божевільного» (бо ж тільки такий не бере), інформація про його звільнення просто приголомшила. Приголомшила тому, що вже стільки разів ситуація була близька до того, але якось обминало. Тож цього разу одразу виникло питання: невже це все? Невже з цього моменту музейні скарби опиняться в руках «сумирної» людини, яка все що треба підпише і все що треба віддасть?

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

Кулініч не хотів віддавати нічого, а навпаки хотів здобути якомога більше. Якомога більше приєднати до музею. Але в логіку суцільно продажної чиновницької маси просто не входить зрозуміти: як це хтось може збирати щось… і не для себе! Бо ж людям властиво всіх судити по собі. Так Клінчу вдалося в буремні роки будівельного буму переконати навіть О.О. Омельченка про передачу унікальної Київської Лисої Гори у відання музею, а не під забудову…

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

Врятування 119 га унікальної київської Лисої гори з-під забудови - пряма заслуга В.Я. Кулініча

 

На офіційній зустрічі, на яку співробітники музею чекали аж три години, пані Зоріна намагалася переконати, що мова йде про людину яка зарвалася і не хоче визнавати її влади та авторитету. Цікаво на чому має ґрунтуватися її авторитет. Адже за весь час її правління ми не дочекалися ні нового приміщення для музею історії Києва (бо ж рішення виділити ті бутіки біля метро Театральної це лише популізм чистої води), ні створення бодай якогось нового музею. Для порівняння за останні роки у Києві створено кілька десятків нових об’єктів природно-заповідного фонду, серед яких наприклад Національний парк «Голосіїівський». А що в сфері культури? Дерибан та видача дозволів під знос пам’яток, намагання висилити не один музей?

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

Підняття з руїн та приведення в експозиційний стан Госпітального укріплення Київської фортеці –справа рук В.Я. Кулініча

 

На своїй прес-конференції, яку добрі люди допомогли В’ячеславу Яковичу провести в престижному інформагентстві УНІАН, директор заявив: «Причина мого звільнення - непокора перед вчиненням протизаконних дій». Так, причин для взаємної «любові» з управлінням культури КМДА накопичилося вже дуже багато, але апофеозом стала справа з передачею 4 башти Київської фортеці в довгострокову оренду приватному музею «Платар».

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

Та сама башта №4 (Наводницька), з-за якої звільнено Кулініча В.Я.

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

А ось та сама башта на малюнку, який носить назву "Васильківський форт у Києві" авторства Т.Г. Шевченка

 

Колекція ця (трипільський посуд та коштовності різних періодів) створена на основі приватних зборів мала бути відкрита для огляду простому народові. Саме в цьому заходився допомогти В. Я. Кулініч. І для цього сам запропонував 4 башту. Але в ході перемовин про цю ласу територію, виявилося що представники зареєстрованого приватного музею, в статуті якого окрім музейної діяльності багато інших «непрофільних» напрямків, таких як масажна справа, почали домагатися не тільки розміщення своєї колекції в башті музею. Постало питання передачі даної башти їм в оренду на 49 років.

 

ЗА ЩО ЗВІЛЬНЕНО НЕПОКІРНОГО ДИРЕКТОРА?

Трипільський посуд з колекції «Платару»

 

Фактично це означало б що вони могли б робити з нею все що завгодно. На зустрічі з працівниками музею пані Зоріна підтвердила, що в якийсь момент для «конструктивності» вона втрутилася в справу з «Платаром», яку розпочав Кулініч. Він же повідомляє, що насправді його було грубо відставлено в бік. В результаті «Платар» вклав значні кошти в розробку проекту на основі цієї башти, але своєї мети повного контролю над приміщенням та ще й земельною ділянкою добитися не вдавалося. Тоді всупереч думці профільної комісії Київради було підготоване рішення про передачу башти «Платару». І, зрозуміло, що Зоріна зобов’язала Кулінча виконати це рішення. Натомість отримала відмову і навіть судову справу проти передачі башти в оренду. Тож ще до розгляду цієї справи поспішила усунути Кулініча з поста. Натомість до суду буде призначено нову людину, яка визнає в суді усі вимоги з приводу музею необґрунтованими і справу буде залагоджено.

«Ну що я можу вдіяти з вашим директором?» - питалася Зоріна. А і дійсно що? «Йому час піти, жоден з його проектів не вдався , а він все про щось марить». Звичайно і це після того, як піднято з руїн Госпітальне украплення, виграно десятки судів за охорону пам’яток Київської фортеці, після того як Кулініч заслужив собі слави одного з найнепоступливіших директорів київських музеїв, він має піти? Пані Зоріна послала саме цю людину у ганебну відставку по статті: «за порушення трудової дисципліни та не виконання її наказів». При тому що зроблено все поспіхом і протизаконно: під час перебування Кулініча на лікарняному (постійна боротьба підірвала його здоров`я) та після того як поспіхом йому було «впаяно» догану. Чому ж до цього музею весь час виносилися подяки та платилися премії?

На питання працівників музею щодо того, що Кулініча не тільки викинуто з роботи, але й з квартири, на яку він чекав 22 років, живучи в комуналці, пані Зорна відповіла що з цього приводу вона нічого не вирішує. Вона його буцімто на чергу поставила, а інше то вже не її справа. Так, хоч і довогоочікуваною є ця квартира, хоч жінка Кулініча і в плачу маючи на руках двох малих дітей. Але тим не менше В`ячеcлав Якович переконаний, що честь дорожча!

А ще намагалася апелювати до того що директор начебто за скільки років не розробив положення про національний музей, і цим буцімто скільки грошей співробітникам не додав, бо в національних музеях більше платять. апелюючи до нашої жадібності і збуваючи про те, що ті хто хочуть грошей у нас в мезеях не працюють, вона забула додати, що таке створення національного музею не передбачало виходу музею із комунальної власності. А це дозволяло б Київраді розпоряджатися його майном та землею на свій розсуд. А землі цієї більше 140 га. Є над чим замислитися…

На прес-конференції Кулініч показав рішення діючого Президента про передачу музею пам’яток комплексу фортеці, які не збирається виконувати Попівська адміністрація. Він  запитав в присутніх, то чиє рішення він має виконувати Президента, чи діючих на власний розсуд чиновників КМДА?

В’ячеслав Якович не задається та буде оскаржувати рішення Зоріної в суді, а також подав скарги до вищестоящих органів з приводу поновлення на своєму робочому місці. В цьому його підтримує не тільки колектив музею, але й багато союзників та симпатиків, яких він здобув своєю безкомпромісною позицією за довгі роки боротьби.

 

Науковий співробітник історико-архітектурної пам’ятки-музею «Київська фортеця», к.б.н.

Іван Парнікоза

Дивіться також сюжет 5-го каналу: http://www.youtube.com/watch?v=-MTqsWxF9jo&feature=player_embedded

cleardot.gif

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5184
Отредактировано: 01-08-2012 [21:16]
delete
Іван Парнікоза
Іван Парнікоза, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 12, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

19:34 19/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Передрукувати і поширити можна?
Не можна а треба!Допомагйте поширювати будь-ласка!
21:35 19/07/12
20:14 19/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Болісний матеріал. Такі люди заважають прихватизації культурного спадку.
22:10 19/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
За правду!
22:41 19/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сергій_37 Киев
Вичерпна інформація з самого "епіцентру" подій.

Знищують "останніх могікан", останніх небайдужих...
10:03 20/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Статья актуальная.
Проблема - из горящих.

Я знаю Кулинича, как-то раз даже вместе с ним ходил к зданию бывших крепостных ворот у станции метро Арсенальная. Здание (исторический памятник) это до сих пор принадлежит военной комендатуре и содержится так же, как и содержатся военными любые принадлежащие им постройки. А он мечтал, что когда-о и это здание станет частью этого величественного сооружения под названием Киевская крепость.

Увы, история в нашей стране нужна лишь в пропагандистских целях, а перед бабками олигархов просто-напросто бессильна...

Теперь в круглой башне будет музей черепков Таруты и Платонова. Точнее в двух-трех залах. Остальное уйдет под офисы.

Было бы неплохо опубликовать площадь помещений стандартной круглой башни, чтобы понять, что именно интересует регионовских бизнесменов в историческом центре Киева.
12:34 20/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Добре, майстерно, актуально. Тільки українською не Яковлевич, а Якович.
Власне мав сумніви, але ви розвіяли, дякую)
13:29 20/07/12
21:58 20/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Актуальний матеріал і грамотно донесений читачеві.
20:58 21/07/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Вот против чего нужно бороться, а против языков...

Комментарии

viktor trigub Киев
Рекомендует этот материал. Почему? 1000 арештів...
19:35 19/07/12
Рекомендует этот материал.
20:14 19/07/12
viktor trigub Киев
http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=7281
поширюємо багатьма сайтами.
Вимагаємо звільнення авторки кримінальних романів Зоріної!
Якщо голова КМДА полкаш-кагебіст, начальниця упр культури - авторка кримінальних романів, а голова комісії з культури нікчемної київради дешевий попсовик - це кінець!
22:01 19/07/12
viktor trigub Киев
Терміново пишіть заяви в КМДА, Уряд, Президенту, в прокуратуру! Долучить і нашу
Заява з приводу розправи над директором музею "Київська фортеця"
Журнал "Музеї України" рішуче протестує проти ганебного незаконного звільнення директора історико-архітектурного музею «Київська фортеця» Кулініча В’ячеслава Яковича. Вважаємо подібні дії сумнівної особи, що невідомо чому очолила Управління культури КМДА, на прізвище Зоріна злочинними і аморальними!
Вимагаємо від Голови КМДА О.Попова терміново втрутитися у конфлікт, скасувати незаконний наказ про звільнення директора і негайно відсторонити громадянку Зоріну від керівництва столичною культурою!
Більше того, вимагаємо провести перевірку бурхливої біографії громадянки Зоріної на предмет невідповідності заняття нею відповідальної посади на держслужбі, факт суміщення нею комерційною діяльності, перебування у складі керівників і засновників бізнес-структур уповноваженими компетентними органами.
Викликає чимало питань і дивне лобіювання цією особою інтересів сумнівної комерційної структури, яка намагається одноосібно орендувати комунальне майно, що має значну культурну та історичну цінність.
Зрозуміло одне - такі люди як Зоріна не мають ніякого морального права, освіти, досвіду, виховання, аби очолювати культуру європейської столиці!
Вимагаємо дати відповідь у встановлені Законом терміни!

Журнал "Музеї України"
22:37 19/07/12
Саме так і робимо)Дякую за підтримку!
09:06 20/07/12
Сергій_37 Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому?
Рекомендую!
"Кулініч не хотів віддавати нічого, а навпаки хотів здобути якомога більше. Якомога більше приєднати до музею. Але в логіку суцільно продажної чиновницької маси просто не входить зрозуміти: як це хтось може збирати щось… і не для себе! Бо ж людям властиво всіх судити по собі..."
22:38 19/07/12
Сергій_37 Киев
"На своїй прес-конференції, яку добрі люди допомогли В’ячеславу Яковлевичу провести в престижному інформагентстві УНІАН, директор заявив: «Причина мого звільнення - непокора перед вчиненням протизаконних дій». Так, причин для взаємної «любові» з управлінням культури КМДА накопичилося вже дуже багато, але апофеозом стала справа з передачею 4 башти Київської фортеці в довгострокову оренду приватному музею «Платар»..."

----------------------

ЧЕРГОВИЙ ЧИНОВНИЙ БЕЗПРЕДЕЛ... ГАНЬБА!
22:44 19/07/12
viktor trigub Киев
http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=7284

Соска є соска... Після 40 років не вміє готувати... Що скажуть жінки? ЗБОЧЕНКА! Насосала бабла, живе з іноземцем... І керує НАШОЮ культурою! Арештувати і на зону!
05:49 20/07/12
Зурла Лоци Ужгород
Рекомендует этот материал.
10:26 20/07/12
ivp_paster Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому?
Рекомендую!
21:59 20/07/12
хорошо, Кулинич молодец- всё в музей. так и стоять по сей день эти бомжатники - музеем там, извините, и не пахнет.
10:08 29/07/12
меня удивляет позиция музея - нас не трогайте, дайте нам 9000 кв м площади для экспозиции и тд. А где проект музея? где список экспозиции, чем он будет интересен тем же туристам? потому их и пинают, потому что как тюфяки, извините за прямоту. ни одного менеджера в музее, ни одного дизайнера! как они собираются организовать музей? если каждый год новый директор (я про музей истории Киева), который строчит отчеты не в пользу музея (а какие надо, ведь музей СТОИТ!) почему они не обратились в международный суд или мировые организации по охране культурных ценностей? да, на старую соску, конечно,сложно повлиять, что тут говорить.
10:19 29/07/12

Live

3 час. назад

lleonid публикует статью 130. Українсько-поль
ські стосунки: незручні питання

3 час. назад

наталья иванченко публикует статью "Любі друзі" Мінкульту

4 час. назад

Boriwiter Petro рекомендует материал Путь по кругу

4 час. назад

Николайко Федор рекомендует материал ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Предисловие. Часть первая.

4 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Барон комментирует материал Про первое взрослое лето.

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Дмитрий Соловьев публикует статью ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Части вторая и третья

6 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

7 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

7 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

8 час. назад

Жиго публикует статью Я дуже люблю пензлики дерев...

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

8 час. назад

viktor trigub рекомендует материал Выставка для настоящих женщин

8 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Выставка для настоящих женщин

8 час. назад

Александр Белоус публикует статью Грех, «неземной», цивилизации…