О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  2 июня 2012 14:49:48

Автор: Yaric

БЕЗМЕЖНИЙ ПРОСТІР, ЩО ЄДНАЄ СЕРЦЯ

Анжеліка Підгорна Анжеліка Підгорна Лілія Гаврись Юні піаністки з викладачем Оленою Долиною

Кажуть, що справжній талант помітний ще з раннього дитинства. Так сталося і в Анжеліки Підгорної. Найулюбленішим заняттям для неї було маленьке дитяче піаніно, біля якого вона просиджувала годинами, підбираючи різні мелодії. А коли дівчинка пішли до першого класу, мама відвела її до музичної школи. Та вступила вона лише через рік – педагоги сумнівалися чи витримають маленькі дитячі руки таке навантаження. І лише наступного року її зарахували до класу фортепіано викладача О.М.Долини. Там же вона познайомилася із майбутньою колегою та найкращою подругою – Лілією Гаврись. «Дівчатка відразу здружилися, - розповідає викладач Олена Михайлівна. – Завжди були разом, з перших років намагалися грати «в чотири руки». Мене вражала їхня працелюбність – уроки закінчилися, а вони не відходять від фортепіано, розучують твори, відшліфовують техніку». Анжеліка та Лілія тоді навіть не здогадувалися скільки перемог чекає на них у майбутньому, але завжди відчували – разом вони зможуть здолати будь-які труднощі. «Дівчата мають рідкісне відчуття ансамблю, - говорить директор Семенівської ДМШ І.О.Саражин. – Я не пам’ятаю учнів такого рівня, як Лілія та Анжеліка». 

Солісту завжди легше, бо він відповідає лише за себе. В дуеті ж треба слідкувати і за собою, і за партнером, відчувати його настрій, динаміку, «дихання». Саме такий органічний дует і складають Лілія Гаврись та Анжеліка Підгорна. «Нас навіть плутають інколи, - сміється Анжеліка, - називають сестрами, а ми й не заперечуємо. Адже за всі роки знайомства ми жодного разу не сварилися. Були, звісно, дрібні конфлікти музичного характеру – як без них, але вони давали змогу ще більше пізнати духовний світ один одного, що у мистецтві - головне».

Першу перемогу подруги здобули вже в 2 класі – на районному фестивалі «Жива ріка – музика, гармонія, мистецтво» Лілія та Анжеліка вибороли Гран-Прі. Така висока оцінка не викликала у дівчат проявів зіркової хвороби. Навпаки, вони розуміли, що треба працювати і працювати. І завдяки цьому кожного року юні піаністки отримували нові й нові творчі досягнення і здобутки. Зараз вже усіх дипломів та грамот і не злічити, але деякі з них найбільше запам’яталися. «Коли згадую про перемоги, - говорить Анжеліка, - то бачу ніби сходинки, де місця розташовуються по значимості конкурсів. Для мене найпрестижнішими були І місце на Всеукраїнському фестивалі «Дивограй» у Дніпропетровську (я тоді виступала сольно) і Гран-Прі, який ми здобули з Лілею на фестивалі-конкурсі фортепіанних ансамблів «Камерата» у Полтаві. Також запам’ятався престижний Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Сузір’я талантів» у Жовтих Водах. На ньому наш дует виборов ІІ місце». «А мені подобаються усі наші перемоги, - сміється Ліля. – Кожного разу відчуваю таке стрімке піднесення, хвилювання і радість».

Щоб краще відчути і зрозуміти музику, потрібно слухати її з закритими очима. Творчість, притаманна в деякій мірі усім нам, малює у свідомості певні картини. «Коли я розучую новий твір, - розповідає Анжеліка, - то, перш за все, намагаюся зрозуміти що хотів передати композитор. У цьому мені дуже допомагає Олена Михайлівна. Разом з нею ми обговорюємо образи, які я бачу, вона допомагає мені направити музичне сприйняття в потрібне русло».  

«Успіх – це 10% таланту і 90% наполегливості», - говорить І.О.Саражин. «Дівчата цим не обділені, - додає О.М.Долина. – Вони постійно тренуються. Анжеліка, наприклад, щодня грає по 6-8 годин. Ось і результат. Дівчата зараз грають такі композиції, які далеко виходять за шкільний курс. Наприклад, фундаментальний твір Бетховена «Патетична соната», який виконує Анжеліка, - це рівень ІІІ курсу музичних училищ, а «Фантазія-експромт до-дієз-мінор» Шопена, яку вона тед з легкістю виконує, – це вже консерваторія».   

19 лютого в Полтавському музичному училищі ім. М.В.Лисенка  відбувся конкурс ансамблевого музикування «Музичний калейдоскоп», у якому брало участь більше 600 вихованців 3 31 мистецької школи нашої області. Дует Анжеліки Підгорної та Лілії Гаврись завоював І місце. До речі, на цьому ж конкурсі грамотами відзначено і інших музикантів з Семенівського району – дует Ілони та Діани Міхно (викладач В.Самбур) та ансамбль духових ансамблів «Веселка» (викладач А.Притула).

«Лілія і Анжела – це вже сформований дует піаністів, - говорить О.М.Долина. Якщо вони досягли такого рівня, то музика буде з ними протягом усього життя. Звісно, шкода випускати таких здібних учнів, але ми свою місію виконали - дали їм необхідний фундамент. А зводити стіни будуть в інших навчальних закладах».

Лілія Гаврись не планує вступати до музичних закладів, але, як говорить сама: «Фортепіано не продам ніколи! Музика завжди допомагатиме мені розділити і радощі, і розчарування». А от Анжеліка Підгорна після школи вступає до Полтавського музичного училища. Там, до речі, чекають на неї вже давно. Цього року до Полтави приїздив відомий харківський композитор, завідуючий кафедрою композиції та музикування державного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського Віктор Птушкін. На його майстер-класі побувала і Анжеліка.

«Після закінчення музичного училища буду вступати до консерваторії», - говорить Анжеліка. Хай її плани здійсняться!

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 19054
Отредактировано: 02-06-2012 [15:07]
delete
Yaric
Yaric, Полтава, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 6, Всего рецензий: 0
Читайте также

В Одессе зафиксировали метеорологическое цунамиВ Одессе зафиксировали метеорологическое цунами

Метеорологическое цунами наблюдали в море вблизи Люстдорфа ...

Студентам запропонують автомобілі на вигідних умовахСтудентам запропонують автомобілі на вигідних умовах

Студентам, які прибули на навчання в США з інших країн, будуть видавати нові автомобілі Volvo на тимчасове користування. ...

Bugatti создала велосипед за 39 тысяч долларовBugatti создала велосипед за 39 тысяч долларов

По словам представителей компании, это "самый легкий специальный велосипед в мире" ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Денис Скриль Полтава
Рекомендует этот материал.
18:43 02/06/12
Yaric Полтава
Спасибо!
17:43 03/06/12
Yaric Полтава
Спасибо!
17:43 03/06/12
LikaUlas Киев
Рекомендує цей матеріал.
18:54 22/08/12
ivp_paster Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому?
Рекомендую!
23:48 07/09/13
Рекомендует этот материал.
23:44 22/12/13

Live

5 час. назад

antov рекомендует материал Весняно-польові
роботи в "ЛНР": добрива і посівний матеріал з України

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

7 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал Грішне серце...

7 час. назад

Евгений Вермут комментирует материал Привет с Новостройки!

7 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал Двобій із російським дияволом

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал Привет с Новостройки!

7 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

7 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

8 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал МОИ ТАРАКАНЫ

8 час. назад

Noch комментирует материал Замковый колодец

8 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Лірична історія

8 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Замковый колодец

8 час. назад

Noch комментирует материал Замковый колодец

9 час. назад

antov комментирует материал НІКЧЕМИ ВСІХ ЧАСІВ

9 час. назад

Григор Новохатько комментирует материал Ангельське

10 час. назад

Григор Новохатько комментирует материал Лірична історія

10 час. назад

Іссад Іссад комментирует материал КАК НАС ДУРЯТ...

10 час. назад

Топал-паша рекомендует материал Отопление в Украине больше не услуга, а налог для выплат задолженности перед МВФ – мнение эксперта

10 час. назад

Топал-паша пишет рецензию на публикацию Отопление в Украине больше не услуга, а налог для выплат задолженности перед МВФ – мнение эксперта