О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Культура  26 января 2012 15:05:09

І НЕХАЙ ЗАЗДРИТЬ ЄВРОПА!

 Наприкінці минулого року у Києві , в рамках закриття конференції «Ювелірне мистецтво:погляд крізь століття», у стінах столичного музею історичних цінностей України, що на території Києво – Печерської Лаври, вперше в історії Української держави було нагороджено талановитого ювеліра Олександра Мірошникова «Орденом Денисова – Уральського» у найвищій номінації в галузі каменерізного мистецтва. І це вже третя почесна нагорода митця від меморіального фонду Карла Фаберже.

«А, здавалося, ще зовсім недавно усе було вперше і це було неперевершене відчуття…» - розповів журналістові Олександр Мірошников. Адже, коли кілька років тому у тому ж таки Державному музеї Українського народного декоративного мистецтва, відбувалося відкриття його першої персональної виставки, серед людей, причетних до високого мистецтва, панував справжній ажіотаж. І дійсно, як можна було не звернути увагу на таке, адже творчий доробок цього, тоді ще маловідомого широкому колу галицького майстра – самородка, експерти вже прирівняли до витворів маестро Фаберже! Звичайно, багато скептиків, ідучи на цю прем’єру, мабуть-таки, налаштувалися на критику, мовляв, бачили ми таких. Однак, розгледівши лиш перші експонати унікальної колекції каменерізних робіт (а це – скульптури, брошки, серія квітів, мозаїка, що вдало поєднала камінь, кольорові метали та різноманітні мінерали, зокрема, й рідкісні), скептичний настрій вмить переростав у здивування і захоплення. А визнані майстри, серед яких був і автор відомої «підкованої блохи» М.Сядрістий, після побаченого відзначили, що мистецтво Олександра є дуже сміливим «експериментом із каменем та металом», а також-новітніми авторськими технологіями, що, безперечно, вказує на неповторність стилю, якому, до речі, у світі немає аналогів...

Ознайомлюючись із творами Олександра Мірошникова, я також не могла надивуватись безмежності людської фантазії. Наприклад, чи уявляєте ви собі, як можна зробити тендітну квітку чи могутнє дерево із каменю, зроблених вручну тисяч голок, бронзи, латуні, мельхіору та емалевої фарби? І я не уявляла, допоки не побачила композицій «Рябчики», «Канікули», «Жага життя», «Калина».

 А їх автор ще й цікаві історії розповів.

- Я – затятий слідопит та фотомисливець ,- розповідає митець. - Отже, якось мандруючи околицями Миколаєва, побачив зігнуту. мабуть колись зламану, але все ж живу сосну. Не знаю - чому, але її незбагненна воля до життя так мене вразила, що захотілося розповісти про це людям. Ось так і народилася композиція «Жага життя» із майже 11 тисяч голок, каменю й іншого матеріалу. Щодо «Калини» - то це робота, яку я приурочив усім хто колись жив і житиме у нашій державі. Вона як її символ. Дуже цікавою, по - дитячому радісною і безтурботною є мініатюра «канікули». Аби показати неповторну красу пшеничного поля, що стало справжньою окрасою експозиції, автору довелось попрацювати над нею півтора року. Втім, розповідати про «дітища» майстра можна тривало, адже їх у нього вже не один десяток. Та, гадаю, читачам буде цікаво дізнатися , як Олександр відкрив у собі талант художника. - Декоративним мистецтвом я почав займатися у дев`яності, - розповідає наш співрозмовник. - Коли я проходив військову службу у Сибіру, мене зацікавили маленькі і дуже милі дрібнички, виготовлені з мінералів місцевими умільцями. Ці, здавалося б, трохи незграбні підсвічники, попільнички так мені сподобалися, що я й собі захотів сам щось зробити. Згодом, аби удосконалити майстерність та навчитися правильно розуміти те, чим займаюся, я вступив до Московського народного університету мистецтв. Однак, заочне навчання не дало мені того, чого прагнув. Там я тільки зрозумів, що заочна форма навчання в цьому випадку не підходить. Адже, щоби чогось навчитися треба було експериментувати, творити. Тому вже після року навчання - розпочав самоосвіту. Аналізуючи школу Фаберже та жанрові ідеї інших митців, у практичному процесі пан Олександр почав виробляти власний стиль роботи, у якому через індивідуальний підхід до кожного матеріалу намагався розкрити його приховану красу. Одна за одною у його майстерні появлялися цікаві роботи. - Часто мене запитують, де беру ідеї для своїх сюжетів? А я просто відтворюю те, що найбільше запало в душу. У моїх роботах дуже легко впізнати картинки з реального життя, події, явища, сюжети народних пісень. І хоча це займає чимало часу - від пів до трьох років, бо праця дуже клопітка, окремі деталі створювалися навіть під мікроскопом, міркую, воно того варте. Адже коли у Європі тільки мріють про мистецтво такого рівня, Україна вже отримала найвищу нагороду! Хіба це не вартує клопотів? Хіба це не змушує гордитися своєю приналежністю до талановитого українського народу з якого Європа може брати приклад?

Олександр Мірошников не тільки талановитий майстер, рівень якого оцінили найвищою нагородою в галузі каменерізного мистецтва, він ще й і активний громадський діяч. У нього безліч задумів. Однак він не любить хизуватися, тому попросив про це ще не писати. Нехай вони залишаться для прихильників його таланту приємною несподіванкою...

Галина Возна - Кончаківська

І НЕХАЙ ЗАЗДРИТЬ ЄВРОПА!

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2508
delete
Галина возна
Галина возна, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 9, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:08 26/01/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов 'Киев'
Большое спасибо автору за профессиональный очерк о талантливом мастере Александре Мирошникове. Не все имли возможность посетить выставку и узнать о работах А. Мирошникова. О его работах высоко отозвался широко известный в мире мастер и учёный М. Сядристый. Восхищена работами мастера и Галина, написавшая замечательный репортаж о творческом человеке. Публикация, несомненна, полезна и автор заслуживает высоких оценок за умение подать интересно материал о людях творческого труда.
Работа актуальна, так как мастера рождаются редко. Ещё реже о них хорошо пишут.
Галине Возной - высокие оценки за труд, а читателю рекомендация.
16:37 26/01/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф 'Донецк'
Такое творчество не может не удивлять. тем более, что оно проростает как росток сквозь асфальт, вопреки всем нашим существующим законам бытия...

очень интересная и увлекательная тема, написано ясно и легко..
02:57 27/01/12
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko 'Харьков'
Незрозуміла назва і взагалі апеляція до Європи. Якби ще цій справі уперше майстер вчився в Європі, або щось запозичив та розвив... Але ця галузь мистецтва в нас споконвічна і не пасли ми задніх. Чому раптом - хай Європа заздрить? Чому не Азія, Америка чи увесь світ?
Текст одноманітний, повтори схожих зворотів... Фото хотілося би більше, адже мистецтво потрібно показувати. А ще прийнято мистецтво підписувати - назва, матеріал,розмір, рік.
фотографии есть,но почемуто никак не удавалось их разместить. Вас как культурного критика, понимаю, в культурной среде уже трудно чемто удивить. Мирошников - самородок. А вот обучением в Європе сейчас какраз трудно кого-либо удивить. А может Вам просто завидно, что мастера такого уровня рождаются в нашей глубинке? И вообще -єто журналистская работа, а не доклад для специалистов.
09:43 27/01/12
Sveta Rybalko Харьков
Галина, "может, Вам завидно" - пожалуй, самая странная реакция на критику. Мне, как искусствоведу, чем больше качественных произведений, тем лучше, а талант - не имеет прописки. Задача все-таки не в том, чтобы удивить, а в том, чтобы толково познакомить читателей с достойным художником. В данной ситуации, апелляция к Европе выглядит, как комплекс неполноценности, вот я о чем.

Кстати, в Европе есть мастера))), только это никак не увеличивает и не умаляет значимость нашего художника.
09:57 27/01/12
не вступатиму в полеміку. У вас своя думка, в мене своя. І взагавлі тут - не сперечаюся лише із спеціалістами в галузі журналістики.Хоча і за вашу увагу дякую.
10:10 27/01/12

Комментарии

плеханов Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую. Мастер о мастере.
16:09 26/01/12
спасибо. : wink
09:44 27/01/12
плеханов Киев
И Вам спасибо сердечное. smile smile
10:46 27/01/12
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал. Почему? рекомендую
16:37 26/01/12
спасибо smile
09:45 27/01/12
плеханов Киев
Смотрел работы Сядристого. Виктор Тригуб пригласил. Хорошо посидели и пообщались, а с этим мастером лично не знаком, к сожалению. cry cry
16:44 26/01/12
при том, что нет у них таких мастеров!
09:31 27/01/12
плеханов Киев
best best
10:46 27/01/12
Myhail Antonyshyn Львов
Рекомендует этот материал.
22:17 26/01/12

Live

............

6 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

6 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву

......

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью ВЕЗУВІЙ НАРОДНОГО ГНІВУ

......