О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  25 октября 2011 10:39:51

Віталій Портніков: Журналістика – це не тільки професія, але й покликання, і яку роль ви собі в цій професії виберете, так вона вам і відповість.

Я розмовляв з ректором вашого університету, професором Іваном Вакарчуком, і подумав: ми познайомились, коли мені було 22 роки. Я був студентом університету і висвітлював роботу Зїзду народних депутатів Радянського Союзу (а він був депутатом цього Зїзду). З того часу пройшло якраз 22 роки. І я зрозумів, що є така важлива річ (важлива не стільки професійно, скільки по-людськи): ти через 22 роки можеш чесно дивитися в очі людині, яку ти знав, коли ще був зовсім молодим. Ось наступні 22 роки треба прожити так, щоб тобі не було соромно, щоб тебе не питали, як же так: ти тоді казав одне, ділився планами та сподіваннями з нами, а вийшло зовсім по-іншому, що ж сталося? І ніколи не буде відповіді на це питання. А коли такого питання немає, ти себе внутрішньо відчуваєш задоволеним. Це такі моральні імперативи, які ти перед собою завжди ставиш, або ж не ставиш, відповідно до твого власного вибору.

Проблема полягає в тому, що, в принципі, ця професія невдячна. Це фабрика, яка вимагає від людей щоденної участі у конвеєрі. Те, що ви робите, може жити один єдиний день. І наступного дня про ваші тексти, репортажі, інтерв’ю уже ніхто не буде пам’ятати, а треба робити нові. І це зовсім не завжди оплачується так, як робота ваших сучасників, які працюють в банках, фірмах, великих  підприємствах. І вони, може, будують якісь серйозні кар’єри, бо в журналістиці майже немає генеральських кар’єр… Ви це теж маєте розуміти. І вибратися з цього кола можна тільки завдяки єдиній можливості – за допомогою цього морального імперативу, який не кожен може для себе вибудувати. Але це єдина реальна можливість перетворити цю професію з щоденної на вічну. Для журналіста це неймовірно складне завдання, тому що у вічності залишається щось зовсім інше: великі письменники, художники, музиканти, маршали, політики.

 Той, хто здатний впливати на своїх сучасників чесним текстом, чесною статтею, телевізійною програмою, стає володарем думок. І це в наш час набагато реальніше, ніж тоді, коли володарем думок була література, поезія, кінематограф. Бо люди живуть у країні щоденних подій, у такому білому шумі інтернет-медіапростору. Їм потрібно і важливо на когось орієнтуватися, щось розуміти. Я вас зовсім не закликаю, щоб всі ви робили саме такий вибір. Не закликаю з егоїстичних причин. Тому що, як будь-який медіа менеджер,  я маю думати й про те, щоб функціонувала і фабрика також. Але той з вас, хто  цей вибір зробить, не буде звертати увагу на медіа менеджерів і всі наші розрахунки; не буде думати, що обрав собі не ту спеціальність, тому що, якщо б він був банківським клерком, то в цьому віці отримав би набагато більше; не думав би, що йому варто було іти вчитися на факультет іноземних мов і після цього виїжджати з України, в якій за часів його молодості не відбувається нічого європейського; а залишиться просто тому, що тут йому буде цікаво жити.

Людям, які роблять правильний вибір, завжди цікаво жити у час змін. Так, ця країна зараз цікава для представників трьох професій: для політиків, бандитів і журналістів. Усім іншим тут жити некомфортно. Але це ваш час. Колись, саме завдяки вашим, насамперед, зусиллям, а не зусиллям бандитів і політиків, зявиться та країна, в якій журналіст буде сидіти у редакції, як десь у якійсь Швеції чи Данії, і шукати собі новини, телефонувати до пологового будинку і запитувати, коли народиться мільйонне немовля. Коли? І це буде головна новина для всієї країни! «У місті Оденсе, на батьківщині Андерсона, народилося  мільйонне немовля». Я бачив такі новини на перших шпальтах данських газет. І це абсолютно нормально для цивілізованого суспільства, що вже, фактично, дійшло до якогось рівня свого розвитку, бо люди там радіють життю, а не смерті. Але поки це не так, поки те, що ви робите, є політичного, соціального значення, у вас є абсолютна можливість для реалізації, та ще й в нових медіа умовах, тому що ми живемо у час, про який годі було й мріяти, коли змінюються всі технічні можливості для нашого контакту, для споживача медіаінформації. Бо більше немає якоїсь конкретно однієї форми самовираження. Навіть найбільші газети тепер мають в Інтернеті відеоматеріали, а телекомпанії друкують тексти на своїх шпальтах. Більше немає реальних обмежень інформації.

 В сучасних умовах можна купити всі провідні телевізійні канали, можна не розповідати про те, що насправді відбувається, а люди все одно це будуть знати за допомогою Інтернету. І ті, хто приховують інформацію, будуть виглядати повними ідіотами. Це теж очевидний момент, хоча в нас зараз ще не так розповсюджений Інтернет, як у західному світі. Але, разом із цим, щоденно зростає кількість людей, які можуть одержувати новини з інтернет-видань, а не з телевізійних екранів.

Колись у старому фільмі «Москва слезам не верит» один з героїв сказав: «Скоро ничего не будет, будет односплошное телевидение.  Ось скоро нічого не буде, лише один медіапростір. І вам треба знайти своє місце у цьому медіапросторі. Тому що від сучасного журналіста буде вимагатися не лише те, щоб він умів добре писати, добре стояти перед камерою, добре робити радіоматеріали. Він має робити все водночас і бути цікавим. Але цікавим, насамперед, як особистість, тому що вперше в історії нашої професії ви конкуруєте із звичайною людиною. Ви не можете випередити її, коли вона виявляє новину, тому що вона просто на місці новини, а ви туди маєте ще доїхати зі знімальною групою чи сфотографувати. А вона вже все зробила і повісила у свій блог. Може, ви взагалі непотрібні? Ні, потрібні. Тому що ви повинні пояснити, знайти узагальнену інформацію, поговорити з експертами, скласти свою думку. А для чого? Є така невдячна річ – ви маєте все життя розвиватися. І це теж не жарт. Тому що розвиток – це робота над собою, це книжки і виставки, це музика і спортивні змагання, це безліч інформації, яку ви маєте «пропустити через себе».

Я завжди, якщо можу, відвідую виставки, адже художник може знайти образ, до якого я ніколи не додумаюсь. І цей образ може бути зовсім по-іншому інтерпретований. Якщо можу, ходжу на концерти, читаю історичні й політичні книжки різних країн. Тому що я точно знаю, що в цій країні, де всі живуть немовби на вістрі одного дня, весь час намагаються вигадати якийсь новий велосипед і думають, що ніхто більше на ньому не їздив. А він уже давно зданий на металолом в усьому світі, що нас оточує. Треба просто про це знати, тоді ви будете вільніше почуватися у розмові з тими людьми, які, скажімо, на вістрі політичного олімпу, які називають себе розумними, а насправді є абсолютними невігласами, ідіотами, які випадково туди потрапили, тому що поруч з ними були саме такі невігласи та ідіоти. Ви маєте бути вищими за цих людей, освіченішими, розумнішими, ви не повинні боятися казати це читачеві чи глядачеві, що ви просто набагато краще знаєте ситуацію, і тому можете аналізувати політичне і соціальне життя, і тому повинні давати свої оцінки, і тому до вас мають прислухатися, і тому виборець має робити свій вибір, відповідно до вашої уяви про те, що відбувається в країні. І тоді вас будуть боятися політики, і тоді вони будуть боятися свого виборця. А по-іншому, ми будемо завжди в полоні того, що ми спостерігаємо сьогодні.

Мене не задовольняє ситуація, яка є сьогодні в українській журналістиці. Але я не можу ні на що нарікати, бо це просто результат суспільного розвитку. На певний момент економічного зростання в країні журналістська професія почала здаватися фінансово привабливою, тому що наші олігархи або просто заможні люди почали вкладати гроші в медіаресурси, не думаючи про те, як ці медіаресурси даватимуть собі раду в майбутньому, тому що для них це був інструмент впливу. Потім почалась економічна криза, прийшла до влади «Партія регіонів»… Стало зрозуміло, що більшість видань і велика кількість телеканалів не можуть бути прибутковими і що вони не є інструментами впливу. Таким чином, ця професія, з погляду бізнес-вірогідності, втратила сенс. Журналіст, по-перше, зараз не так оплачується, як це було в часи економічного зростання. По-друге, він нікому не потрібен. Його послуги не так багато коштують, бо він не є частиною цього інструментарію впливу. Журналістика починає бути нормальною, вона стає інструментом діалогу влади і суспільства, а в цьому діалозі мають брати участь уже зовсім інші люди, ніж ті, які прийшли туди заробляти гроші. Люди, які зараз ідуть в журналістику, повинні розуміти, що ця спеціальність на кризовому тлі, що доведеться працювати в багатьох ризикованих проектах, що не буде вирішено багато питань, які сьогодні важливі для функціонування медіаресурсів, що рекламний ринок часом не зростає, а падає. Це постійна гра. Звичайно, багато людей в такій професії розчаровуються. Але це відбір тих, хто хочуть працювати в журналістиці тому, що їм цікаво, їм важлива така професія. Це нормальний момент для розвитку, хоча для людей це не дуже приємно. Так самоорганізовується медіапростір.

Не шукайте собі політичних кумирів. Тому що журналістика завжди в опозиції до влади і в опозиції до опозиції. Ви повинні критикувати українських політиків завжди. Але якщо проти них діють так, як сьогодні діють проти Тимошенко, вам слід чітко говорити, що це протиправні, антидержавні дії, і не боятися, що вас назвуть прихильниками Тимошенко, тому що ви даєте оцінку правовій системі. Суспільство має стати активним учасником тих подій, які відбуваються у нашій країні. Тому що, на жаль, ми досі не усвідомлюємо: те, що сьогодні відбувається – це не процес проти Тимошенко, а, фактично, руйнація правосуддя. Коли суспільство буде масово виходити на вулицю в таких ситуаціях, у нас будуть заарештовувати і засуджувати тільки за реальні злочини, а не з політичних мотивів. Це питання, насамперед, вашої активності. Адже попереднє покоління породжувало радянський час, і вони не дуже здатні осмислити реальність і бути активними учасниками подій. Від вас залежить, якою буде країна – це реальна констатація соціологічних процесів. Я бажаю вам і в професійному, і в людському розумінні бути просто гідними цієї місії, зрозуміти, що журналістика – це не тільки професія, але й покликання, обов’язок перед людьми, з якими ви спілкуєтесь. Яку роль ви собі в цій професії виберете, так вона вам і відповість.

 

Віталій Портніков
Віталій Портніков

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 10948
delete
Плишило Марта
Плишило Марта, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +13
Всего комментариев: 27, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

15:20 25/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
3- знову ж таки старатися розмістити фото на початку текста.
4- як по мені, це найкраща стаття про журналістику, яка зустрічалася останнім часом на ХВ!
Дуже дякую. Не впевнена, що гідна цих слів
18:34 26/10/11
Влочега Львов
Це не ви пишете добре, це всі інші на ХВ спаскудились wink smile
19:22 26/10/11
16:29 25/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень удачный материал! Сразу две блестящих работы
18:33 25/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Есть очень умные мысли! Да и Портников - молодец! :)
18:52 25/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Адже попереднє покоління породжувало радянський час, і вони не дуже здатні осмислити реальність і бути активними учасниками подій. Від вас залежить, якою буде країна – це реальна констатація соціологічних процесів. Я бажаю вам і в професійному, і в людському розумінні бути просто гідними цієї місії, зрозуміти, що журналістика – це не тільки професія, але й покликання, обов’язок перед людьми, з якими ви спілкуєтесь. Яку роль ви собі в цій професії виберете, так вона вам і відповість.
Вдячна. Чекаю від усіх гострої критики і побажань
18:36 26/10/11
22:12 26/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
В сучасних умовах можна купити всі провідні телевізійні канали, можна не розповідати про те, що насправді відбувається, а люди все одно це будуть знати за допомогою Інтернету.
Цілком погоджуюсь
23:06 28/10/11
23:03 26/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сергій_37 Киев
"Колись, саме завдяки вашим, насамперед, зусиллям, а не зусиллям бандитів і політиків, з’явиться та країна, в якій журналіст буде сидіти у редакції, як десь у якійсь Швеції чи Данії, і шукати собі новини, телефонувати до пологового будинку і запитувати, коли народиться мільйонне немовля. Коли? І це буде головна новина для всієї країни! «У місті Оденсе, на батьківщині Андерсона, народилося мільйонне немовля». Я бачив такі новини на перших шпальтах данських газет. І це абсолютно нормально для цивілізованого суспільства, що вже, фактично, дійшло до якогось рівня свого розвитку, бо люди там радіють життю, а не смерті..."

- ЦІКАВИЙ КОРИСНИЙ МАТЕРІАЛ!
00:22 01/11/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Остап Кавачай Тернополь
Як на мене - бракує довідки про Портнікова і ввідного тексту.
23:26 19/11/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Журналістика – це не тільки професія, але й покликання

Комментарии

Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал. Чому? "...журналістика – це не тільки професія, але й покликання, обов’язок перед людьми, з якими ви спілкуєтесь."
15:21 25/10/11
Рекомендует этот материал.
18:33 25/10/11
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую. Тема актуальна. грамотно є викладені думки автора.
18:52 25/10/11
плеханов Киев
На мой взгляд, Виля Портников просто холуй и неполноценный иудей. Без Порошенко Виля просто мальчик плохиш, а в жилетке у Порошенко просто плохиш с вареньем. cool cool cool cool cool
19:17 25/10/11
плеханов Киев
В том смысле, что в Умань не ездит. evil evil
20:40 25/10/11
плеханов Киев
100 процентные. Они не работают. smile
20:56 25/10/11
глядач Одесса
Рекомендует этот материал.
23:16 25/10/11
Аріночка Тернополь
Рекомендует этот материал.
19:59 26/10/11
Рекомендует этот материал.
22:12 26/10/11
плеханов Киев
Занимался бы Портников традиционным для евреев портным делом, а так только жалость вызывает. cry cry
22:33 26/10/11
Сергій_37 Киев
Занимался бы антисемит плеХАМофф своим любимым делом - мастурбац-ей под "Интернационал" (http://h.ua/story/280934/ ),

а так - только смех вызывает.плеханов ( http://h.ua/story/342499/#2490129 ):
«Украина искусственное образование - дитя СССР, и неминуемо ,после раздела СССР, должна быть поделена. Так восторжествует историческая справедливость. Дело не в "друзьях", а в том, что Украина в музыканты не годится по причине отсталости, бедности и исторической предопределённости»

плеханов ( http://h.ua/story/329006/ ):
«Украина, как новодел, обязательно развалиться и без России.
России достаточно покаяться за 1939 год и заявить о поддержке концепции - "Украина в границах до 1939 года". Поддержать Румынию, Польшу, Венгрию в восстановлении довоенных границ.
Если Украина пока унитарное государство, то исключительно благодаря России»

плеханов (http://h.ua/story/294314/ ):
«Украинский этнос -русифицированные поляки на окраинных землях королевства Польского. этнос - новодел был настолько слабым, что являлся хвостом только сильных государств: России, Турции, Австро - Венгрии, Польши. Это факт»

плеханов (http://h.ua/story/323267/#2277998 ):
«Для патриотов Украины ввести назву: "ПУК"»

плеханов ( http://h.ua/story/326577/#2481545 ):
«Украинство не может быть этносом по определению.
Название дано от территории. Есть население Украины - искусственного политического образования.
Этноукраинцы это бывшие русифицированные малополяки. Украину создал СССР и с его разделением рухнет и недоразумение Окрайна»

------------------------


Что, геноссе плеХАМофф, МОСЬИМПЕРИЯ, по-прежнему, превыше всего?

crazy
23:09 26/10/11
плеханов Киев
Сруль, Вы попытайтессь аргументами разрушить мои тезисы об Украине, а пока Вы только дрочите вместе с портняжкой и коммунистами под 7 сорок.
23:27 26/10/11
Сергій_37 Киев
То, что вы, геноссе плеХАМофф, приписываете мне, как раз, ваше любимое занятие, аккуратно описанное лично вами прямо здесь на ХВ - (http://h.ua/story/280934/ ).

Ваши "научные тезисы об Украине" - это обычная украинофобская давно протухшая стряпня. Ничего нового вы добавить не способны. Пережёвываете один и тот же вторичный продукт, давно мнократно пережёванный и переваренный до вас.

Диагноз вам и вам подобным нацистикам-украинофобам поставлен здесь - http://h.ua/story/340379/ - УКРАЇНОФОБІЯ як професія, або декілька слів про учнів Геббельса.

Можете распечатать и прямо к лечащему врачу - для экономии времени. Все симптомы налицо.

Особенно весело наблюдать ваши потуги такой пещерной ненавистью к Украине и её жителям вызвать любовь к "русскому миру". Умора!!!

Продолжайте в том же духе!

bravo bravo bravo
18:59 30/10/11
плеханов Киев
Сруль, Вы попытайтессь аргументами разрушить мои тезисы об Украине, а пока Вы только дрочите вместе с портняжкой и коммунистами под 7 сорок.
cool cool cool cool
18:37 13/11/11
Сергій_37 Киев
Веселый вы, чмуль, человек!

Несколько десятков миллионов человек называет себя украинцами, говорит на украинском языке, часть из них живёт в стране с названием Украина, а вы без конца канючите -

- языка такого нет!
- этноса нет!
- нации нет!
- страна такая - исторический нонсенс и её тоже скоро не будет!

И что? С таким, как вы, спорить?

Да, на русском говорит больше, и что? А на китайском и английском ещё больше. Отменим все, оставим только два самых массовых?

На польском сейчас говорит меньше людей, чем на украинском. Происхождение языков, вообще, тёмная история. Когда-то не было и русского с польским. Вернёмся к праиндоевропейскому? А, может, сразу к языку жестов?

То, что вас что-то не устраивает в Украине, - это ваша личная проблема. Ваши "тезисы об Украине" - это обычный неновый стандартный набор великорусского украинофоба.

Все якобы ваши тезисы перечислены здесь - http://h.ua/story/340379/ - УКРАЇНОФОБІЯ як професія, або декілька слів про учнів Геббельса.

Ничего нового вы не добавляете. Просто повторяете одно и тоже, как ...

Спорить с вами - тоже самое, что спорить с пожилыми людьми, кучкующимися с портретами вашего любимого сталина 22.04 и 07.11 у ленинского истукана на Бессарабке. Занятие бесперспективное ввиду бетонного содержимого ... коробки.

Если лично вам очень нравится делать что-то против ветра - на здоровье!

Хотя выглядит очень смешно!

smile smile
15:35 19/11/11
плеханов Киев
Сруль, памятникам, как и Богу, я не поклоняюсь. НИКАКИМ!!!. Это для Вас нужны идолы для поклонения. Учёному они не нужны. smile smile
22:55 19/11/11
Сергій_37 Киев
Так ви, г.плехамофф, ще й вчений?

smile smile
00:30 20/11/11
Сергій_37 Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому?
"Не шукайте собі політичних кумирів. Тому що журналістика завжди в опозиції до влади і в опозиції до опозиції. Ви повинні критикувати українських політиків завжди. Але якщо проти них діють так, як сьогодні діють проти Тимошенко, вам слід чітко говорити, що це протиправні, антидержавні дії, і не боятися, що вас назвуть прихильниками Тимошенко, тому що ви даєте оцінку правовій системі. Суспільство має стати активним учасником тих подій, які відбуваються у нашій країні. Тому що, на жаль, ми досі не усвідомлюємо: те, що сьогодні відбувається – це не процес проти Тимошенко, а, фактично, руйнація правосуддя. Коли суспільство буде масово виходити на вулицю в таких ситуаціях, у нас будуть заарештовувати і засуджувати тільки за реальні злочини, а не з політичних мотивів. Це питання, насамперед, вашої активності. Адже попереднє покоління породжувало радянський час, і вони не дуже здатні осмислити реальність і бути активними учасниками подій..."
23:02 26/10/11
Myhail Antonyshyn Львов
Рекомендует этот материал.
09:24 27/10/11
Vyshyvanka Львов
Рекомендует этот материал.
15:51 30/10/11
Остап Кавачай Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? !
00:25 01/11/11
Портников сейчас как SONY. Помните эту рекламу: "SONY it's a SONY"
17:37 13/11/11
Ника Титова Донецк
Рекомендует этот материал.
17:52 13/11/11
Шановний, це поліінтерв'ю з Портніковим. А "якийсь-то Вакарчук" - совість би мали таку поважну людину не знати:ректор ЛНУ ім. І. Франка, екс-міністр освіти і науки України.
20:29 26/11/11
Рекомендует этот материал. Почему? наступні 22 роки треба прожити так, щоб тобі не було соромно
23:28 19/11/11
Рекомендує цей матеріал. Чому? Супер!
13:35 18/07/12
Портников отличается толерантностью высказываний и широтой суждений. И доходчивостью, хотя несколько многословен. На мой вкус.
00:03 20/08/12

Live

4 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

4 мин. назад

Ишак Мельник рекомендует материал ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

4 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

5 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2

6 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2

7 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

7 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Захурделив...

8 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Общество анонимных бедняков

13 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

13 мин. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

14 мин. назад

Ишак Мельник комментирует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

14 мин. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

1 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Общество анонимных бедняков

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Захурделив...

3 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Захурделив...

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Донецк до и после выборов ест свёклу.?

4 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал Шахраї з «КиївТрансПаркс
ервісу» вчиняють замах на Свободу слова!

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Захурделив...

5 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

5 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

7 час. назад

antov рекомендует материал БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2