О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

История  17 сентября 2011 06:11:51

УПА проти нацистів.Бій під Загоровим.

УПА проти нацистів. Бій під Загоровим


Проти чоти з 44-х повстанців було кинуто роту німецької жандармерії, роту донських козаків і роту поліції - всього близько 400 осіб. Увечері до німців прибуло підкріплення - десять легких танків. Три німецькі літаки розпочали бомбардування монастиря.

Новий Загорів - невеличке село в Локачинському районі Волинської області. Основна його пам'ятка - Загорівський монастир, заснований, за переказами, ще з другої половини XII століття ченцями з Києва, які рятувалися від татаро-монгольської навали.

Заснований монастир був Петром Загоровським у XVI ст. Перша згадка про монастир датується 1566р і повідомляє, що за своє зцілення від хвороб шляхтич Загоровський розпочав будівництво мурованого храму на місці дерев'яного.

Наступний власник Нового Загорова - Фадій Чацький прибудовує до вівтарної частини новий монастирський двоповерховий братський корпус.

 Монастир у Загорові сьогодні. Фото: mr-brut.livejournal.com

Монастир до 1719 року був православним, потім прийняв унію. В монастирі перебував живописець Іов Кондзелевич, відомий перш за все п'ятиярусним іконостасом для монастирської Воздвиженської церкви у Скиті Манявському (1698-1705 pp.). Український іконописець у Загорові впровадив малярську й різьбярську школи. На той час ще молодий Іов для монастиря виготовив кіот (престол).

З Візитації 1824 р. довідуємося, що місцеві жителі з унії перейшли на православну віру. У 1886 р., під час експедиції по Волині, Загорівський монастир відвідав професор А. Прахов. Він виконав ряд фотографій, фіксуючи загальний вигляд головної монастирської споруди та її інтер'єр, які можна вважати першим відомим нам іконографічним матеріалом святині.

До 1917 р. Загорівський монастир не зазнав жодних змін.

Монастир у 1917 році. Фото: reibert.info

Відомо, що станом на 1908 р. в монастирі існувало три церкви: головна - Різдва Пр. Богородиці, приділена тепла Трьох святих (на першому поверсі південно-східного монастирського корпуса) і Воздвиження Чесного Хреста - в південному монастирському корпусі. Тоді ж у монастирі існувала початкова школа в пам'ять 900-ліття Волинської єпархії.

Після громадянської війни землі Західної України, в тому числі Володимир-Волинського повіту, куди входило село Новий Загорів, перейшли під юрисдикцію Польської держави. У 1921 р. Загорівський монастир знову повернули греко-католикам.

Влітку 1943-го року німецькі окупанти оголосили Україну "зоною антипартизанських операцій". До боротьби з українськими повстанцями було залучено Еріха фон дем Баха-Зелевскі - командувача німецьких проти партизанських формувань на Східному фронті.

На початку червня 1943 р. відділи УПА прогнали німецьку адміністрацію і встановили своє правління в кількох регіонах Волині - Турійську, Мацієві, Голобах, Селищі, Шацьку. Населення цих районів надавало їм усебічну допомогу як дійсним господарям рідної землі.

 Всередині зруйнованого кількаденним боєм монастиря. Фото: mr-brut.livejournal.com

Українські патріоти нападали на залізниці, порушували план руху поїздів, якими окупанти намагалися своєчасно доставляти військову техніку і військову силу для підкріплення своїх сил на тій чи іншій ділянці фронту, де зазнавали невдачі.

Так, у ніч з 23 на 24 червня 1943 р. було перервано залізничну лінію між станціями Немовичі-Малинськ по шляху Рівне-Сарни. В передніх вагонах їхало 150 гестапівців карного загону. Вони верталися з погрому польських та волинських сіл, а в останніх вагонах були гармати, танки, амуніція та всякі припаси.

Заспані гестапівці ще не встигли відчинити двері своїх вагонів, щоб довідатися про причину зупинки поїзда, як у передніх двох вагонах пролунали постріли. Сотенний командир Ярема із другом Дорошем стріляли по карателях. Гестапівці пробували тікати через вікна, але влучні постріли не давали ворогам вирватися з пастки. Вранці повстанці зі зброєю та амуніцією повернулися в ліс .

У травні і червні 1943 р. відділи УПА в постійних боях з гітлерівцями контролюють усе Полісся і Волинь, обмежують володіння окупантів лише територіями головних шосейних шляхів та залізничних ліній.

На початку серпня 1943 р. відділ УПА напав на непрошених гостей, які грабували населення Гнідави (Луцький район). У запеклому бою, що почався, повстанці знищили грабіжників, а пограбоване майно було повернено населенню.

 Ще одне фото Загорівського монастиря. З lumitar.blogspot.com

В ніч із 19 на 20 серпня відбувся напад повстанців на м. Камінь-Каширський. Після жорстокого бою повстанці перемогли і здобули цінні трофеї: понад 20 тис. набоїв, 5 кулеметів, 4 машини, понад сотню пістолетів, 16 друкованих машинок, 4 радіоприймачі, 11 коней з сідлами, 7 мотоциклів, 1 легкову машину, 15 полонених і багато продуктів. Ворог втратив 100 чоловік убитими.

Вдень 8-го вересня 1943-го року повстанська чота особливого призначення під керівництвом Андрія Марценюка ("Берези") увійшла до Нового Загорова. Повстанці розташувалися біля Загорівського монастиря, який на випадок зустрічі з німцями мав стати надійною точкою оборони.

Довго на "гостей" чекати не довелося. Проти чоти з 44-х повстанців було кинуто роту німецької жандармерії, роту донських козаків і роту поліції із фольксдойчів - всього близько 400 осіб. Необережно наблизившись до повстанських позицій, вони потрапили під шквальний кулеметний вогонь, втративши близько 40 бійців.

Німці спробували підпалити смолоскипами монастир і піти на штурм. Однак, все це виявилося безрезультатним - окрім нових втрат, окупанти не домоглися нічого.

 Реконструкція бою під Загоровим. Фото: volynnews.com

Зі спогадів учасників того бою:

"Загупали міномети, заторохкотіли кулемети, автомати... Одна за одною вибухали гранати, все злилося в один жахливий гул. Бій кипів, німці лізли як сарана, а разом з ними власівці та "фольксдойчі".

Бій тривав цілу ніч. До повстанців долинали крики німецьких радистів, які викликали допомогу. Коли стало розвиднятися, бійці побачили, що до німців прибули нові машини з солдатами. Береза обміркував ситуацію і дав наказ відступити з шанців до монастиря."

Тоді німцями було прийнято рішення запросити підкріплення. Повстанці ж, розуміючи трагічну складність свого положення, вирішили закріпитися в монастирі і тримати оборону в святих стінах.

Вранці 9-го вересня до Нового Загорова були перекинуті додаткові сили жандармерії. Підмога до німців прибула з трьох боків: з Володимира-Волинського, Горохова і Луцька. Перешикувавшись, вони негайно пішли в атаку, тож відступати було не просто. Але монастир був сполучений із шанцями ровом, завбачливо викопаним раніше, ним повстанці і скористалися.

Тепер проти повстанців виступало понад 700 бійців, котрі мали на озброєнні міномети та артилерію. Обстріл монастиря тривав цілий день, а увечері до німців прибуло підкріплення - десять легких танків. Також три німецькі літаки розпочали бомбардування монастиря. Повстанці витримали авіа удари, сховавшись у глибоких підвалах храму, і відбили нічний штурм.

 Всередині монастиря сьогодні. Фото: mr-brut.livejournal.com

10-те вересня стало справжнім випробуванням повстанського духу. Протягом цілого дня німецькі сили штурмували монастир.  Але кулеметник Коцюба, який сидів на дзвіниці, безперебійним кулеметним вогнем відкидав навалу противників.

З 44-х повстанців живими залишилося всього 18.

З ночі 10-го до середини дня 11-го вересня німецькі окупанти обстрілювали монастир з артилерії, танків та мінометів, а надвечір знов пішли на штурм монастиря. Повстанці втратили пораненими ще трьох побратимів, в тому числі і свого командира Березу, але позицій не здали.

Вночі на 12-те вересня вони вирішили прорватися з оточення. Сховавши у підвалах храму поранених товаришів, повстанці розділилися на дві групи по шість чоловік і, вдаривши по німецьким окупантам одразу у двох напрямах, вирвалися зі смертельного кільця.

О 5-й годині ранку, користуючись густим туманом, упівці кинули на позиції ворога гранати і у спричиненому безладді пішли на прорив... Кулеметнику Коцюбі, який лежав поранений на дзвіниці, пощастило також врятуватися, вже після того, як затих бій.

Пам'ятник воїнам УПА біля стін монастиря. Фото: mr-brut.livejournal.com

Зранку 12 вересня 1943 року німці увійшли до монастиря. Почувши стогін, вони виявили одного зі схованих поранених і повісили його того самого дня.

Трупи 29 захисників монастиря зібрали й поховали місцеві селяни. Вони ж увечері 12 вересня, після відходу німців, знайшли у підвалах і врятували ще двох поранених.

Повстанці втратили 29 осіб у бою, один був убитий у полоні, дванадцятеро вирвалися, а двох врятували місцеві жителі. Німецькі втрати оцінюються в 90-100 чоловік убитими та 150-200 пораненими. За іншими джерелами, німецькі втрати оцінюються в 540 чоловік убитими та більше 700 поранених.

Монастир був зруйнований, але частково уцілів до наших днів.

Шматочок пам'ятної таблиці крупним планом. Фото: gaidamaky.pp.net.ua

Про боротьбу чоти Берези видана повість-хроніка Петра Боярчука "Бій під стінами храму" та поема поета-шестидесятника Миколи Холодного "Пам'яті 29".

В Загорові на горі (повстанська пісня)
Слова: невідомий Музика: невідомий

1. В Загорові на горі,
у старім монастирі,
у неділю, рано-вранці,
там молилися повстанці.

2. "Благослови, Божа Мати,
на ворогів міцно стати,
боронити Україну
по лицарськи - до загину."

3. "Борітеся, мої діти,
бідну землю бороніте,
за прикладом мого Сина
встане з мертвих Україна."

 

 

4. В понеділок, на світанку,
в Загорові блищать танки,
гудуть авта й літаки -
облягають німаки.

5. "Друзі, алярм, гей вставайте,
монастиря не давайте,
бороніте Україну."
"Здобудемо або згинем!.."

Дмитро Снєгирьов
Президент благодійного фонду "Підтримки Українських ініціатив" (Луганськ)

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4079
delete
Дмитро Снєгирьов
Дмитро Снєгирьов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 43, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

09:46 17/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
12:07 17/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сергій_37 Киев
"У травні і червні 1943 р. відділи УПА в постійних боях з гітлерівцями контролюють усе Полісся і Волинь, обмежують володіння окупантів лише територіями головних шосейних шляхів та залізничних ліній..."

-----------

Видавати усі збройні виступи українців за вилазки "бандитів" або "червоних партізан" - це була звичайна та продумана тактика гітлеровців.
12:24 17/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Богатый, хорошо иллюстрированный материал
01:00 18/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Війна – жорстока до краю річ:

Кидає Долю в розпалену піч!

Світло життя в молодих забирає,

У пекло справжнісіньке їх штовхає…
http://h.ua/story/268284

Світла пам"ять жертвам війни!!!
02:38 18/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Остап Кавачай Тернополь
Важлива сторінка нашої історії. В тексті розповідається про українських героїв, яких мусимо пам'ятати.
00:45 19/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
OK Львов
Відомо, що тих до кого були претензії, радянська влада давно відкритими судами осудила.
Ющенко в одній з перших своїх дій намагався помирити учасників, ветеранів війни. На жель неявно, але йому завадили в цих діях з різних сторін і причин. Почасти, неприйняттям Бандери і НКВД відповідно з двох таборів ветеранів.
Можна не сумніватися, що якби працювали ЗМІ і влада на повагу до цих людей, виділили б їм хоч якийсь прожитковий мінімум та 100 грамів з кашею:), старенькі помирилися б розчулено.
Але ж!..
01:43 19/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
VovaS Киев
15:24 11/10/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сплошное вранье. Не история а бред. Явно заказной материал.

Комментарии

Александр Ткач Константиновка
Царста Небесного, всем погибшим в священной войне за освобождение нашей Родины!..
Но, подозреваю, что то не УПА приняло бой с фашистами, а советкие, красные партизаны.
Упа не воевала с немцами, УПА целовалась с ними взасос! Не нужно Снегирёв кощунствовать! Сколько можно уже врать?..
06:49 17/09/11
Сергій_37 Киев
Не плачьте, Ткач, конечно, "совеТКие".

Вам же в совеТКой школе про других не рссказывали? Значит, других и не могло быть!

LOL LOL LOL
12:09 17/09/11
Остап Кавачай Тернополь
bravo best
02:41 18/09/11
Сергій_37 Киев
smile smile
00:45 22/09/11
Александр Ткач Константиновка
О-о!.. Да, Сергий 37, вот в этом только вы и "мастера", всё "подмечать" и принюхиваться!
07:08 18/09/11
Сергій_37 Киев
"Принюхиваться"?

Так это от вас так тащит портвейном "777" и свежей блевотиной? Ну спасибо, что признались, а то я думал на плеХАМова.

sick sick

Вы, не сильно уважаемый г. А.Ткач, лучше бы не тратили время на болтовню, а шли бы готовиться.

Вы же не можете без этого - чтобы не СОВЕРШИТЬ ОЧЕРЕДНУЮ ГЛУПОСТЬ, а потом, опять не ПОКАЯТЬСЯ за неё. Раз за разом. Цикл за циклом.

Вчера вы (и подобные вам "дальновидные мудрецы" smile ) вступаете в одну кучу, агитируете и голосуете за неё.

Сегодня - их же проклинаете, вступаете в соседнюю кучу. Далее - всё повторяется. Потом куча третья, четвёртая и так до бесконечности. Коммунисты, регионалы, опять коммунисты, опять ..., снова ..., .............

http://h.ua/story/336318/ http://h.ua/story/338051/#2444892.

crazy fool crazy fool crazy


Бегите, а то пропустите, и всё произойдёт без вас.

И, самое главное, всё с СЕРЬЁЗНЫМ И УМУДРЁННЫМ ВСЕЗНАЮЩИМ ВИДОМ!!!


LOL LOL LOL
17:53 18/09/11
Влочега Львов
best bravo
11:47 10/10/11
Александр Ткач Константиновка
Не примазуйтесь "левша" к "януковичам"! Вас они к себе не возьмут. Несмотря даже на то, что вы их лексикон используете: "западло"... Знаете почему, - да на фиг вы им, никчемный и убогий нацик такой, нужен. Да вдобавок ко всему - брехун отменный!
Это же надо, - бандеровцы герои?.. - Подлецы и негодяи они, вот кто!..
07:57 18/09/11
Сергій_37 Киев
Дійсно, пане Лівша! Куди Вам до "януковичів". Це А.Ткач для них свій ( http://h.ua/story/338051/#2444892 ), а Ви?

А.Ткач:

"С момента образования организации ПР в г. Константиновка в 2001году, первый её председатель, - зав. ГорОНО Демиденко, активно принялся пополнять её ряды. И в первую очередь за счёт своих подчинённых, - учителей городских школ. Да и не только. Массовость в ПР создавалась также и за счёт практически всех госслужащих городских служб и ведомств, которых даже, иногда и без личного их ведома, (автор знает и такие случаи), «делали» членами ПР. А как же, - «своя» ведь, Донецкая! Доходило даже до абсурда. В 2006 году, автор будучи членом ПР (а чем он хуже других?), поинтересовался «жизнью» одной из низовых ячеек, которая насчитывала более 100 человек. Он был поражён. Она была «мёртвой». Многие из опрошенных людей, членов ПР по списку, ужасно удивлялись, а то и поражались, узнав это. Даже подписи, стоявшие на заявлениях о приёме в ПР, были не их. Некоторые были совершенно противоположных взглядов, имели другие идеалы, и их возмущению просто не было предела. Лишь «бедные» работники госсектора, обречённо кивали головами в своём согласии. Хотя документация: «заявления», «протоколы собраний», - была «на уровне»! На тот период, Константиновская организация ПР насчитывала более 6000 человек."


Яка зворушлива історія! Зараз заплачу!

cry LOL LOL
18:06 18/09/11
Интересно было узнать, что член ПР "поинтересовался «жизнью» одной из низовых ячеек"...

Выходит, наш милый друг, был не совсем рядовым членом ПР в Констатиновке...
Иначе, кто бы ему просто так дал списки рядовой ячейки...
А ведь же изучил не только списки, а и всю документацию...

Так что не так сермяжно прост наш милый друг.

А сейчас яростно клеймит всех и вся, что эти все и вся привели к власти януковичей...

Вот какой душка...
Точнее - тушка.

Перебежал к коммунистам.
Интересно, куда он побежит, когда ПР съест с потрохами и коммунистов?
К Тигипко?

Или закончит политический путь у конотопской ведьмы?
20:14 19/09/11
Сергій_37 Киев
К Витренко - это уже в самом конце. Она подбирает самые перезревшие фрукты (точнее, наверно, овощи, как в "Полёте над гнездом кукушки").

До этого есть ещё много интересных остановок для посещения - и Литвин, и Грач, и Марков...

Для таких, как Ткач, важно не пропустить никого!!!

Похоже, он из породы людей, которые ПРИНЦИПИАЛЬНО не учатся на чужих ошибках. Что ещё хуже, - свои персональные ошибки их, к сожалению, тоже не учат ничему.

А, может, всё удовольствие - в самом процессе беготни? Смена партбилета - она ведь не всегда бесплатная, а?
21:03 20/09/11
Да, в смене партбилета есть что-то загадочное...
21:40 20/09/11
Сергій_37 Киев
ДА УЖ...
01:36 21/09/11
Сергій_37 Киев
Если коротко, г. А.Ткач, то реальность такова:

Вас, никогда не видевших ни одного настоящего украинского националиста, запугали просто, как детей - страшным Бабаем, которого тоже никто не видел, но все боялись.

Разница в том, что дети взрослеют и умнеют, а Вы, к сожалению, нет.
00:49 22/09/11
Влочега Львов
read Разница в том, что дети взрослеют и умнеют, а Вы, к сожалению, нет cry cry cry
12:30 10/10/11
Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал. Чому? правдива історія наших визвольних змагань.
09:47 17/09/11
«…У травні і червні 1943 р. відділи УПА в постійних боях з гітлерівцями контролюють усе Полісся і Волинь, обмежують володіння окупантів лише територіями головних шосейних шляхів та залізничних ліній…»

От нiмцi брешуть, от брешуть… Кажуть, що нiколи у них не було бiйосутичок iз загонами УПА… от жеж брешуть!...
10:02 17/09/11
«…А для перевірки є архіви…»

Ага, є…
Чiтайте нижче коментар Посохова. Кляти нiмцi на них (архiви) i посилаються…
15:45 17/09/11
Сергій_37 Киев
Нещодавно комуняки не хотіли визнавати своїх дисідентів та політв'язнів.

"Які політв'язні? Це ж кримінальні злочинці! Той вор, в того - нетрадіційна орієнтація, всі інші - не працювали, а це - злочин!"

Дуже цікаво, що українофоби приписують українцам співпрацю з німцами. При цьому самі співпрацювали набагато більше (з 6 років 2 світ.війни - 2 роки, тобто третину!), працюють зараз, та використовують заздалегідь суб'єктивну інформацію від ВОРОГІВ (!), як істину в останньої інстанції.

Де логіка?

А логіка є. Тільки вона не людська, а імперська. Добре та вірне тільки те, що добре для імперії. Причому для імперії, якої вже немає та ніколи не буде, тобто для трупа.

Лають гомосексуалістів, а самі - некрофіли! Невідомо, що гірше.
18:17 18/09/11
«Де логіка?
А логіка є…
Лають гомосексуалістів, а самі - некрофіли! Невідомо, що гірше…»

Дуже цiкава у Вас, Сергiй, логіка…
18:36 18/09/11
Сергій_37 Киев
Можна, пане Сало, сказати простіше: хтось бачить сенс у праці на імперію, якої немає та вже ніколи не буде, а хтось (я в тому числі) у цьому ніякого сенсу не бачать.
21:06 20/09/11
«…хтось бачить сенс у праці на імперію, якої немає та вже ніколи не буде, а хтось (я в тому числі) у цьому ніякого сенсу не бачать…»

Я мог бы предать их в Славе, но не могу – в беде… (с)

В этом и есть наше с Вами различие.
14:13 21/09/11
Сергій_37 Киев
Знову голослівні заяви. Україну Ви, Сало, спокійно "предали в беде".

А ті, хто був справжньою "імперією" тоді в Кремлі, вони й зараз непогано себе почувають. Яка біда? Якраз у них - постійне свято. Свято життя...
01:03 22/09/11
«…спокійно "предали в беде"…»

Э нет, Сергий-37, когда я по распределению уезжал с Украины, она была жемчужиной СССР, и многие стремились в нее переехать на жительство. Она была в зените Славы. Мне и в голову не могло прийти, что ее в недалеком будущем ожидают задворки истории.
09:57 22/09/11
Сергій_37 Киев
Тобто Ви, пане Сало, навмисно обирали собі найважчу дільницу в Союзі, щоби своєю працею її підіймати? Тому чому, наприклад, не Таджикистан, Якутію або Калмикію?

Насправді, думаю, куди Вас направили, туди Ви поїхали. А мене ніхто не направляв, я обирав сам, і обрав, звичайно, Україну. Не тому, що була "в зените Слави", як Ви кажете, а просто тому, що є українцем, ось і все. Так само, як повернулися на Батьківщину мої батьки та переважна більшість українців, котри служили там поруч з батьками. Зараз вони зустрічаються в Києві декілька разів на рік.
23:19 22/09/11
"Повстанці втратили 29 осіб у бою, один був убитий у полоні, дванадцятеро вирвалися, а двох врятували місцеві жителі. Німецькі втрати оцінюються в 90-100 чоловік убитими та 150-200 пораненими. За іншими джерелами, німецькі втрати оцінюються в 540 чоловік убитими та більше 700 поранених."

Автор, как говорится, джерела на стол!
Вы понимаете xоть сами, что место вашему произведению в разделе "ненаучная фантастика". Такого соотношения потерь не может быть по определению. Я знаю, как умели воевать с партизанами немцы, да еще при поддержке танков и авиации.
На школьников начальныx классов все это произведет впечатление, но здесь то собрались люди посолиднее, которыx уважать надо.

И еще. Насчет боестолкновений УПА с гитлеровцами в свое время сделали запрос немцам. Так Меркель сказала, что в немецкиx арxиваx ничего на сей счет нет.
Чтобы не было соблазна обвинить советы в подчистке арxивов, скажу сразу, что все арxивы были заxвачены американцами, а им, сами понимаете, не было резона уничтожать следы "героической борьбы УПА с гитлеровцами".
11:55 17/09/11
Сергій_37 Киев
Цікаво. Розмова йде про українців та німців.

Але росіянин посохов не може не вставити свого п'ятака. Питання - чому? Що тут стосується особисто його? Нічого!

Раніше вважали, що українці з руськими рідня. Зараз той самий парамон посохов, як йому здається, доказує, що ми - не рідня. Вони - слов'яни, а ми, виявляється, нащадки "поганих половців" ( http://h.ua/story/338897/ ).

Тім більше, незрозуміло. Яке діло чистокровному та чистопородному посохову до якихось там половців???

Нема чого робити в Московії?

Так само - Салу (колишньому українцю, що мешкає тепер у російському Бєлгороді та став, на честь своїх російських дітей, також руським).

Яке ваше (тільки на ви!) собач'є діло до України та українців?
18:28 18/09/11
Зараз той самий парамон посохов, як йому здається, доказує, що ми - не рідня. Вони - слов'яни, а ми, виявляється, нащадки "поганих половців"

а также печенегов и xазар. Это все твои, Номерной, предки.
06:27 20/09/11
Сергій_37 Киев
Цікаво, Пармен, а ваша дружина (здається, "Олена" з призвіщем на -ук або на -юк), про яку ви самі неодноразово розповідали на ХВ, як про "вперту українку", вона знає, що вона так само, як усі українці, "ніяка не слов'янка" (якщо на хвилину повіріти вашим доводам), а ще один нащадок "поганих половців, печенігів та хазарів"?

Чи ви таке своє важліве наукове відкриття від неї ховаєте? Частково це стосується і ваших дітей. Це ж ви розказували про яблука та апельсінки, про Чезаре Ломброзо, добрі або погані гени та кров?

Нагадати? Прошу:

http://h.ua/story/239549/
Пармен Посохов:
«Пармен Посохов мой псевдоним... Так на самом деле звали моего прадеда, рязанского крестьянина, работавшего на стыке 19-20 веков ломовым извозчиком в Москве... Кстати, наш род из Скопинского уезда,… куда … царь Михаил Федорович селил беглых малороссов. Так что как знать, как знать....»

Анатолій Герасимчук
«А беглые малороссы, как правило, были из Галичины - именно галичане заселяли Слобожанщину, убегая от расправ польских панов…»

Пармен Посохов
«…родители жены (так сложилось) тоже из Скопина. Так вот она - типичная упэртая хохлушка. Уж если чего решила, то не перешибешь ничем»

Анатолій Герасимчук
«Да, и теперь вы с гордостью можете называть себя (и тем более детей своих - жена ж "типичная упэртая хохлушка") потомком казаков Сагайдачного, а, может, и самого Сагайдачного - галичанина :))»

-------------------------


І як вам, Пармен, ця вся сітуація? Наприклад, для мене (як і для багатьох тут, хто не хворіє на расизм та нацизм), походження, колір крові не мають ніякого (жодного) значення. Але ж ви, посохов, не такий! Вам здається, що вам хтось дав право записувати когось в "поганиє", а когось навпакі.

Для нормальної людини не може бути неправільної національності, раси, релігії, кольору шкіри. Усі - рівні перед Богом. Але вам цього не зрозуміти.

Співчуваю вам.
21:35 20/09/11
Ты, Номерной, проявляешь вот эту самую упэртость. Стеб вы воспринимать совершенно не можете.
Персонально для тебя поясняю, что прочитав рассуждения Белинского в "Стране моксель", что русские не славяне, а потомки финно угров, я применил к украинцам методику Белинского и вышло, что они потомки половцев.
Какие пртензии ко мне, я всего лишь добросовестно проштудировал книжку, которой у вас премию Ивана франка присудили и тиражируют многотысячными тиражами.
Честно говоря, зависть взяла = а я то чем xуже. Тоже так же могу.
И благодарные читатели сразу нашлись, вот ты например.
09:01 21/09/11
Сергій_37 Киев
Вам, пп, до Білинського, як до ...
01:05 22/09/11
Сергій_37 Киев
Рекомендует этот материал. Почему?
Дяка Авторові!

Матеріал - в бібліотеку!

Пісня та кліп С.Положинського (ТарТак) "Не кажучи нікому", часом, не про цей бій?
12:11 17/09/11
Сергій_37 Киев
best best
14:09 17/09/11
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую. історія.
00:58 18/09/11
Автор не побрезговал откровенным плагиатом.
смотреть форум http://reibert.info/forum/showthread.php?t=67790
Там есть ссылки на первоисточник.
На этом же форуме и достойный ответ.
Воспроизвожу:

Как это не следует "звертати увагу!" А как же "голі цифри!" Кто был на мероприятии помнит что было написано на мемориале - "пипл то хавает!". С амого начала в людские уме закладывают ложь, которая прорастает явно не благоприятными плодами! Вообще история этого боя весьма туманна! Нет никаких конкретных документов с противоположной стороны о нем и тем более могил погибших противников - а если верить байке-должно быть огромное кладбище. Разговаривая с "очевидцами" боя и теми кто "слышал" - то диву даешься как это УПА до берлина не дошла! Количество подбитых танков дошло до пяти штук! Жаль что еще самолет не сбили! А количество боеприпасов на три дня боя! Откуда! Носимого боекомплекта по самую завязку хватит максимум на три часа при самой жесткой экономии - это вам скажет любой здравямыслящий военный! Даже если каждый упивец был снайпером и "белка в глаз бил однако!", то всеравно не хватило боеприпасов настрелять столько народу! И вообще-почему держались три дня, а не вышли с боем в первую ночь, когда были патроны в достаточном количестве и малое количество раненых! А только на третий день - когда были подтянуты основные силы противника, было принято запоздалое решение о прорыве! А может и сидели там три дня потому что стреляли по трем полицаям, которые не давали им покоя, а вот когда запахло жареным, то поняли, что надо давать деру! Короче если с самого начала перекручивать факты истории не проведя толковой проверки, то рано или поздно это вылезет боком не в лучшем виде как было с советской историей!
02:10 18/09/11
Я, Левша, просто вас пощадил. потому что на вашу "вiдповiдь" была еще более убедительная и унизительная для вас "вiдповiдь". Но раз вы того желаете, то привожу и ее.

"Неужели. Это уже Я перекручиваю факты. Про Хрещатик вспомнили. Лично я со школы еще знал, что его взорвали советы. Даже гордились этим! И статьи про радиомины были и никто секрета из этого не делал , а для Вас киевлян это было неизвестно! Лично от Вас я узнал что это сделали немцы! Про Загорив Вы снова все перекрутили, так и не ответив про причину трехдневного боя, ловко спрыгнув с ответа! Боеприпасы с трупов снимали - две три обоймы к винтовке! Меньше смотрите фильмов про войну! Это не решение проблемы да и к тому же самоубийство(скоре от безисходности) лазить по передовой собирая патроны на глазах у противника! Я сам по профессии артиллерист и мне вполне не стоит большого труда с 45-ки(а больше ненадо) с 800 метров осколочными по окнам загнать партизан в подвалы. Немецкие минометчики с 500 метров ложили мину в человека! Разрыв мины ударной волной выкашивает все вокруг себя в радиусе 10 метров. Я уже не говорю про разлет осколков! Никто не исключает боя, не исключает трех дней обороны, не исключает больших потерь среди полицаев! Но не надо устраивать сталинградсую битву по Луцком! Вы ссылаясь на журналистов сами их поддерживаете и втайне с ними солидарны. У НАС ТУТ ВЕДЕТСЯ РАЗГОВОР ЗА РЕАЛЬНЫЕ МОМЕНТЫ И ОБСТОЯТЕЛЬСТВА БОЯ! А Вы начинаете валить на меня все и вся! Будь Вы военным человеком, то прекрасно меня бы поняли, что я имею ввиду! А насчет воспитания молодежи - то придут они на могилу посмотрят на трех значные цифры (возможно скоро допишут еще нолик), послушают байки "ряженых" дядек и будут думать что так и было! А потом НЕ ДАЙ БОГ эти ряженые дядьки с козлиными бородками их кинут на вторые Круты защищать неньку Украину только для того, чтобы оттянуть время чтобы самим смыться с набитыми саквояжами в Канаду или черт знает куда!"
08:12 18/09/11
А если дальше почитать, Левша, то ВААЩЕ ТАКАЯ ПРАВДА вылезает.

Кроме того возникает вопрос. А гдеж кладбище? Такое колличество жмуров врядли повезли-бы немцы за тридевятьземель. Прогуглил, никаких упоминаний о немецком кладбище в Н.Загорове не нашол.

Кроме того, пообщавшись с местным населением на мероприятии, для меня вырисовалась такая картина событий:

"Спецзадание" четы Березы заключалось в вырезании семей поляков в округе Горохова и Н.Загорова. В монастырь стаскивали награбленное. Во время дележа и обмывания хабара, нарисовался немецкий обоз, в составе нескольких человек... В процессе общения немцы предложили здать награбленное. В результате получили просто элементарных люлей и ретировались. Сабантуй продолжился. Немцы вернулись с подмогой из состава польской полиции, которые и попали под пулемётный огонь повстанцев. После этого их окружило подоспевшее подкрепление и началось методичное уничтожение, занявшее пару-тройку дней. Последнего повстанца, пытавшегося вырваться из окружения застрелили возле хаты, где мы из колодца воду брали. Вот такая информация. Другие люди говорили о двух подбитых танкетках, которые были примерно в том месте, где проходила реконструкция."

Вот это уже поxоже на правду. Слава Украине!
08:18 18/09/11
"ложили мину"...

В русском языке ложить можно только одну вещь, и она сильно нецензурная.

Правильно-то "класть" будет...
20:18 19/09/11
Остап Кавачай Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? !
02:38 18/09/11
Рекомендует этот материал. Почему? Очень точно показано автором суть УПА -трофеи в бою 16 пишущих машинок!С кем воевали?За какую Соборную,если только в лесах и как сказано автором-т.к.беспокоили немцы мирное население-вот вам суть и боевые задачи партизанщины,что как и сейчас защищает свой бизнес в своих областях своими методами -кри!вки!Одураченные и запуганные провидныками,они и сегодня не решают глобальных задач..Получив власть во Львове и Тернополе,
кроме восцарения в памятниках бандеры и шухевича,да реализации церковных прихотей, практически ничего не сделали для улучшения жизни людей и спасения своих соратников..Гипертрофия таких героев нацизма(ведь письма Гитлеру от 21.06.41г. не выкинуть!)для украинцев не актуальна,лучше уж Черновол и Лукьяненко с советской армией!
09:06 18/09/11
VovaS Киев
Рекомендует этот материал.
01:43 19/09/11
Стверджую з усією відповідальністю: запеклі бої УПА з німцями в Новому Загорові справді були. Я особисто відвідував це село і розмовляв з місцевими селянами. Є пофамільні списки загиблих у тому бою повстанців.
18:03 16/04/12

Live

3 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

14 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

22 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

3 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ЖИТТЯ НЕ ДЛЯ ВКРАЇНИ

4 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

4 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

4 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Достижения «Запорожстали» вошли в Книгу рекордов Украины

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Комбинат «Запорожсталь» подтвердил соответствие международным стандартам

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

5 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Йде листопадова пора

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Запорожские дети поздравили металлургов с юбилеем «Запорожстали»

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Ростислав Шурма поздравил ветеранов с 85-летием «Запорожстали»