О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  28 августа 2011 18:32:59

Суд над Тимошенко і геополітичний тупик України

 

Суд над Тимошенко і геополітичний тупик України
     Кримінальний процес над екс-премєром Юлією Тимошенко (який назвати «судом» повертається язик хіба що в «регіоналів»), та її посадка в СІЗО печерським суддею Р. Кирєєвим (до котрого вже мало ким ліпиться в цій країні ритуальне «Ваша честь») -- під дитячим приводом «поганої поведінки» підсудної, поставив владу В. Януковича в геть тупикове становище. Причому, на всіх політичних фронтах – як на внутрішньому, так і на зовнішньому. До того ж на останньому, як видається, -- ще в більш невтішному ракурсі.

            Навіть деякі сервільні політологи режиму, для котрих все ж таки є цінними останні залишки власного професійного реноме, дотримуються схожої думки. Так, нещодавно М. Погребинський в ефірі 5-го каналу змушений був визнати, що влада невпинно та все більше програє в цьому процесі. Який, на його думку, слід було проводити бездоганно як із юридично-формальної, так і, насамперед, – з аргументаційно-доказової позицій.

Попри це, деякі речники «регіоналізму» заявляють, що, мовляв, у американських судах Ю. Тимошенко була би за свою «погану поведінку і неповагу до суду» покарана ще більш серйозно (хоча, що може бути ще жорсткішим, аніж позбавлення волі, нехай і в форматі «попереднього увязнення» -- хіба що повішення, розстріл, електричний стілець чи смертельна інєкція?). А нардеп-міжнародник Л. Кожара в ефірі того ж 5-го каналу і взагалі заявив, що в США Ю. Тимошенко за аналогічних обставин отримала б довічне увязнення.

Хоча багатьом (і не лишень правникам) відомо, що в Сполучених Штатах схожі справи, якщо й ініціюються, то за існуючого рівня «доказової бази», яка міститься в тимошенківському обвинувачувальному висновкові, в висліді закриваються -- навіть без передачі в суд. Оскільки в реально-змагальному американському процесі тамтешні адвокати вкупі з пресою виставили би причетних прокурорів на жалюгідне публічне посміховисько. Після чого останні автоматично й неминуче зняли би з себе власноруч прокурорські еполети й регалії. А рішення суду присяжних (якого в нас, всупереч конституційній нормі, так і не існує) було би прогнозованим зі стовідсотковою ймовірністю на користь підсудної сторони.

Вельми сумнівно, що міжнародник Л. Кожара цих нюансів не знає. Тому, скорше за все, свідомо намагається пошити телеаудиторію «в дурні», що йому та його «регіональним» партайгеноссе з кожним днем вдається все менше – зважаючи хоча би на карколомне падіння рейтингу їхнього боса та його партії -- навіть у рідній донбаській вотчині. Закриття ряду шкіл на Донеччині під підливою «оптимізації», жахні липневі аварії на архаїчно-занедбаних олігархічних шахтах, затримання міліцією минулого четверга протестних пенсіонерів, котрі пікетували кортеж В. Януковича під час похорон кримського премєра В. Джарти, а разом з цим -- і журналістів, котрі все це висвітлювали, – то лишень окремі брили, що хутко сипляться з монолітної будівлі ще донедавна незаперечного рейтингу «регіоналів» в Донбасі.

Ще одним свідченням того, що справа Тимошенко розсипається на очах як українців, так і світової громадськості (причому, тут уже геть несуттєво, яким буде рішення суду), стала недавня «сенсаційна» заява першого заступника Генпрокурора Р. Кузьміна про те, що начебто Ю. Тимошенко є причетною до замовного вбивства у 1996 р. нардепа Є. Щербаня та його дружини. Мовляв, ця інформація міститься у показах одного зі свідків обвинувачення у кримінальній справі проти ще одного українського екс-премєра П. Лазаренка у США. При цьому Р. Кузьмін одразу ж обмовився, що жодних матеріалів від американських правоохоронців Генпрокуратура отримати не може – цьому перешкоджає відсутність міждержавної угоди про правову допомогу між Україною та США. Багатьох експертів такі публічні безапеляційні інвективи з уст далебі не останнього в країні прокурора, мяко кажучи, подивували -- а як же з негласною заповіддю прокурорської етики: не маєш доказової бази – мовчи, а навіть якщо й маєш – то мовчи до суду тим паче. В тих же західних правоохоронних системах, до яких сумнівно апелюють «регіонали», є чіткий апріорний постулат: нерозголошення таємниці слідства – і крапка!

В даному контексті простежуються принаймні дві очевидні речі: по-перше, Держдепартамент США -- за наявності серйозної доказової бази щодо причетності Ю. Тимошенко до вбивства Є. Щербаня -- ніколи би собі не дозволив виступити зі двома офіційними заявами на її підтримку; по-друге ж, виглядає так, що Генпрокуратура в очах громадськості вже почала розширювати свої позаконституційні функції – від органу боротьби з інакомисленням в Україні до підрозділу з «чорного піару» Адміністрації Президента. При цьому особисті карєрні мотивації Р. Кузьміна щодо озвучення таких завідомо піарно-«непрокурорських» заяв (це далебі навіть не бандитську «Мурку» лабати на «регіональному» капусникові) полишимо «за кадром».  

Найгіршим, як на наш погляд, для В. Януковича і команди виглядає навіть не стрімка консолідація розрізненої опозиції і гіпотетична можливість «гарячої» народно-протестної осені. Тут ще можна – за аналогією акції «Україна без Кучми»-2000 -- придушити і розігнати політично-бунтівний люд – причому, на вельми вузький і тимчасовий строк – силами міліції та внутрішніх військ. Котрі в парадоксальній Україні є більш численними та потужними за саму армію. Найбільша безпорадність, перед якою опинився нині владний спрут В. Януковича, полягає в тому, що сміховинно-безглуздим та тупо-непрофесійним чином проваджувана справа Тимошенко остаточно загнала українську квазі-еліту в геополітичний тупик. Причому – на межі з безвихіддю.

Адже репресивно-політичний підтекст процесу є очевидним для всіх найпотужніших гравців світової «шахівниці». Що вони й оприлюднили в своїх офіційних заявах. До жорсткої критики українського керівництва з боку ЄС та США долучилася навіть Росія – котра так само озвучила через МЗС свій «негатив», підтекстно даючи зрозуміти українській владі неприпустимість такого примітивно-юридичного підкопу під легітимність газових угод 2009 року. Недавнє фіаско української сторони на міжпрезидентських перемовинах у Сочі є зайвим тому підтвердженням. Нині є зрозумілим, що зниження ціни на газ для України -- без поглинання росіянами наріжних державних і олігархічних українських активів -- не відбудеться. Більше за те, за словами премєра М. Азарова, сьогодні російська сторона вже почала використовувати «обмеження поставок на територію Митного союзу таких чутливих для України товарів, як продукція металургії, труби, мясо, молоко, цукор» (ресурс «Цензор.нет»).

На сталінсько-репресивному ж тлі замовно-політичної справи Тимошенко шлях до Європейського Союзу, а перед тим -- неодноразово анонсовані у сенсі підписання восени угоди про безвізовий режим і зону вільної торгівлі з обєднаною Європою видаються наразі не те що сумнівними, а просто ефемерними. Невідомо лишень, на які економічні преференції у підписанні згаданих угод оптимістично посилаються піар-політологічні адепти режиму В. Януковича (на кшталт директора Інституту стратегічних досліджень А. Єрмолаєва), якщо вже нині є очевидним, що будь-які переговори з західними державами починатимуться з одного-єдиного питання – справи Ю. Тимошенко. Бо ж у ЄС опозицію не знищують судовими процесами за сфабрикованими звинуваченнями, що карколомно розсипаються на очах всього суспільства. А конституційно-гарантована свобода пересування і «безвізовий» режим для громадян всередині країни не знищуються брутально та багатократно міліцією, що повертає назад автобуси з протестними громадянами, котрі намагаються виїхати з регіонів до Києва.

Тому й не дивно, що в контексті такої глобальної безвиході на порядку денному зовнішньої політики В. Януковича постає новий «стратегічний партнер» – Китай. Котрому, за інформацією «Цензор.нет», вже незабаром лідер донецького  «регіоналізму» збирається – в рамцях планованого 10-річного договору про співробітництво в військовій сфері -- передати всі останні секрети колишньої військової «оборонки» (на кшталт десантного корабля на повітряній подушці «Зубр» чи палубного винищувача Су-33 тощо). В експертних колах навіть подейкують, що Китай готовий взяти Україну під свою ядерну парасольку. Про реакцію Росії на такі українські «тілорухання» зайве говорити. Тим паче, що вже нині мас медіа на повну силу циркулюють припущеннями про нову газову війну між «братніми» народами. У глобальному ж контексті, комуністична Піднебесна знаходиться далеко, а лещата ЄС і Росії вже затисли Україну заледь не до останньо-критичної «сопроматної» межі.

Отже, запроторивши Ю. Тимошенко за грати, адміністраційно-режимні «мудреці» на чолі з В. Януковичем, схоже, й самі не знають, як «розрулити розклад», в котрий власноруч себе і загнали. Та виглядає, що вже пізно: джина революційної ситуації --внаслідок посадки Тимошенко до «хором діда Лукяна» -- випущено з киплячої соціальної колби. І -- геть як за класиком К. Марксом -- його вштовхнути назад вже практично неможливо. І навряд чи якесь «закордоння» допоможе тим, котрі в бездумній лихоманці параноїдального жаху перед власним народом вже обдурили самих себе.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3796
delete
Андрій Коваленко
Андрій Коваленко, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 9, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

08:56 29/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Олекса Косар Чернигов
Десь так воно і є. Те що на честь 20-річчя Незалежності не провели ні параду, ні навіть прийому у президента, свідчить про... міжнародну атмосферу навколо нинішньої влади. Бо побачили б ми, хто із запрошених прибув би на ті заходи... А дивитися було б ні на кого. Ну хібо що десь так чиновників третього ешелону...
15:07 29/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сергей ГРУЗДОВ Симферополь
Разумно, на мой взгляд. :)
17:30 29/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Нам ли привыкать...
18:23 29/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Актуальна цікава стаття з елементами полеміки.
2. Кваліфіковано, грамотно поставлені питання.
3. Логічно, доказово, хоч і полемічно.
4. Позитивне враження і грамотний погляд!
22:04 29/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova Днепропетровск
Отже, запроторивши Ю. Тимошенко за грати, адміністраційно-режимні «мудреці» на чолі з В. Януковичем, схоже, й самі не знають, як «розрулити розклад», в котрий власноруч себе і загнали. Та виглядає, що вже пізно: джина революційної ситуації --внаслідок посадки Тимошенко до «хором діда Лук’яна» -- випущено з киплячої соціальної колби. І -- геть як за класиком К. Марксом -- його вштовхнути назад вже практично неможливо. І навряд чи якесь «закордоння» допоможе тим, котрі в бездумній лихоманці параноїдального жаху перед власним народом вже обдурили самих себе.
10:53 31/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"Отже, запроторивши Ю. Тимошенко за грати, адміністраційно-режимні «мудреці» на чолі з В. Януковичем, схоже, й самі не знають, як «розрулити розклад», в котрий власноруч себе і загнали."

Да, теперь им непонятно, как оттуда выкручиваться...

Комментарии

Олекса Косар Чернигов
Рекомендует этот материал.
08:56 29/08/11
WG Прага
Рекомендует этот материал.
09:02 29/08/11
Analitik Ужгород
Рекомендует этот материал.
09:57 29/08/11
Нелюбимый властями Днепропетровск
Власть всегда была преступной по отношению к народу !!! Всегда !!! И везде !!! И если кого-то из представителей этой самой власти сажают в тюрьму, без разницы как это делается и за что,то данное событие можно фактом того, что сколько верёвочке не виться - а конец будет...!!!
Любой, без исключения, работавший в структуре власи - вор !!! И Тимошенко - не исключение.
А вор - должен сидеть в тюрьме...!!!
И в чём же вы видите несправедливость...?!?
17:55 29/08/11
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую небайдужим!
18:23 29/08/11
Майже в усьому згоден з автором.
18:25 29/08/11
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
22:04 29/08/11
"Все звери равны, но некоторые равнее.." Сколько безвинно или ошибочно осуждённых томятся в украинских тюрьмах, в ещё более ужасных условиях содержания, но о них ни слова ... Дай Бог, что бы судебные ошибки с ЮВТ, были единственными на Украине! И, я думаю, опытные и дорогостоящие адвокаты спасут таки от жестокой расправы символ демократии Всея Украины!
14:11 30/08/11
Вот когда пенсионерку за ленточку посадили - именно тогда все началось...
14:54 30/08/11

Live