О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  17 августа 2011 10:41:41

Автор: Olga Trofimtseva

Не згаси вогонь холодом долонь

Не згаси вогонь холодом долонь
Нашого цвіту по всьому світу, адже за межами України нині мешкає близько 20 млн.  українців та їх нащадків. Точно підрахувати, яку частину від світової спільноти складають етнічні українці, майже неможливо. Оскільки, багато хто прийняв громадянство тої країни, в якій нині мешкає; чимало й таких, які про своє українське походження навіть не здогадуються, адже народилися в іншій державі, куди колись емігрували їхні предки.

Людина, яка шанує своїх предків, виявляє любов і терпимість до своїх побратимів, які проживають на Батьківщині та за її межами, бажання допомагати їм, відучувати від усього лихого є справжнім патріотом.

Не згаси вогонь холодом долонь
Наша історія багата прикладами патріотичних звершень в ім’я неньки-України. Свого часу виникла на терені української історії козаччина, і в ній український народ уособлював усі кращі якості патріота й борця. Козак був ідеалом вільної людини, борця за громадське добро, за волю рідного краю.Прикладом патріотизму є визвольні змагання за українську державність у 1917-1920 роках, в центрі яких знаходився визначний вчений і громадсько-політичний діяч М.С.Грушевський. Подвигами мільйонів патріотів сповнена історія боротьби за визволення нашого народу. На досвіді предків наступні покоління вчилися і вчаться любити батьківщину, боротися за її благо, віддаючи цій боротьбі самих себе без останку.

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути справжнім патріотом. Історія засвідчує, що послідовна боротьба за утвердження і зміцнення української державності невід’ємна  від почуття патріотизму. Адже любов до батьківщини, надихає людей на подвиги й самопожертвування в ім’я великої мети.

Розсіяна по всьому світові, українська діаспора, являє собою могутній етнічний кущ, а ні час, протягом якого вони живуть за рубежем, ні тисячокілометрова відстань, що розділяє їх з рідною землею, не є причиною того, щоб забувати про свою неньку, чи не вважати себе патріотами України. Те, наскільки українці за кордоном переймаються проблемами Батьківщини, видно із численних проектів, зініційованих ними. Це і освітні програми, і наукова діяльність, і допомога у вирішенні різноманітних проблем тощо.

Маючи чітко визначену українську ідентичність і національну свідомість, українці другої і третьої хвилі еміграції створювали українські недільні школи, пластові організації і намагалися виховувати своїх дітей в українському дусі.

Українська діаспора за організаційним життям та кількістю громадських організацій - є другою у світі. Найголовнішими суб’єктами української діаспори в державах поселення є різні громадські організації, як старі, так і створені недавно. Крім них діють ще різноманітні «школи» - «суботні», «недільні», «літні» тощо, власні засоби масової інформації, церкви, «Просвіти» та інші форми організації культурного життя закордонних українців.

Основною прикметою кожного діаспорця, зокрема, є те, що він (вона) уважає себе повноправним громадянином країни свого поселення. Мало того, він часто є дуже сильним патріотом цієї країни, що не заперечує його українському патріотизмові). Історично українці в країнах “нового світу” дуже багато зробилидля побудови держав їхнього поселення. У них є чим гордитися. Сьогодні вони часто займають провідні посади в малому й середньому бізнесі, у великих транснаціональних корпораціях, у політиці, в престижних професіях (медицині, адвокатурі, освіті, науці).

Не згаси вогонь холодом долонь
Я вважаю, що не важливо, де особа мешкає, резидентом якої країни світу вона є, головне – ким вона себе розуміє, до якої країни себе відносить та за яку землю рідну в неї болить душа. Оскільки, справжній патріот виступає за тих і за те, що зміцнює і розвиває його батьківщину і проти тих і того, хто і що її руйнує, завдає їй той чи інший збиток.

«Тобі  бажаю  я  всього

Від  всього  серця,душівсiєї,

І  я  зненавиджу  того,

Хто  посягне  колись  на  неї!»

Останнім часом на просторах Інтернет форумів, шпальтах  ЗМІ  та радіохвилях точиться досить гостра дискусія щодо подій в Україні.  Душа болить, коли читаєш гучні висловлювання деяких «патріотів», які є представниками української діаспори. Зокрема, Світовій конгрес українців та інші впливові організації української діаспори неодноразово поширювали заяви, в яких містяться жорстка критика та звинувачення на адресу керівництва України та її урядових структур.

Нерідко зустрічаєш такі заголовки:

-                  Діаспора відмовилися прийти на зустріч з Януковичем;

-                  Діаспора – за блокування переговорів України та ЄС про вільну торгівлю;

-                  Українська діаспора пікетує Раду Європи;

-                  Представники української діаспори закликають європейців не вірити Януковичу.

Постає природне питання: а чиї інтереси насправді відстоюють представники діаспори українських громад США, Канади та інших західних держав (насамперед Світового конгресу українців, Українського конгресового комітету Америки, Конгресу українців Канади та ін.), коли вони виступають з жорстокою критикою дій офіційного Києва, характеризуючи їх як «неконституційними» та навіть «антиукраїнськими», або офіційно звертаються до урядів іноземних країн та міжнародних організацій із закликом щодо «вчинення тиску» на новообрану українську владу, яка до речі визнана як владою США так і Канади? Можливо ці «патріоти» відстоюють інтереси свого тіньового бізнесу, а бо ж інтереси інших держав та міжнародних інституцій, які виступають їхніми фінансовими спонсорами?

Шановні, схаменіться! Адже, Україна і діаспора – це дві основні складові світового українства. Від їх взаємодії залежить наша роль у новому мінливому світі. Кожен з нас, хто живе за кордоном, є своєрідним послом своєї країни. По нас судять про Україну. Якщо світова спільнота поважатиме та цінуватиме нас, то й наша країна буде виглядати для неї набагато позитив ніше. Патріот не той, хто сам себе так називає, а той, кого будуть шанувати таким інші.

Насправді я хочу сказати, що ми, представники України часто не усвідомлюємо, як може вплинути невеличкий рядок, стаття, або низка статей на життя окремих людей чи групи людей, або ж навіть цілої країни.

Не згасіть вогонь кохання, поваги до нашої неньки холодом своїх висловлювань. Оскільки, патріотизм передбачає гордість за матеріальні і духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання збереження її характерних особливостей, її культурного надбання і зіставлення себе з іншими членами свого народу, постійна готовність підкоряти свої особисті інтереси інтересам загалу, в якому живеш, та захищати інтереси своєї громади, народу в цілому. Нерідко виникають спекуляції на цьому святому почутті. Образно про це сказав великий демократ І.Франко у вірші: «Сідоглавому», викриваючи показний патріотизм окремих людей: « . твій патріотизм - празнична одежина, а мій - то труд важкий, гаряча невдержима».

Не згаси вогонь холодом долонь

Слава Україні, Героям (справжнім патріотам) слава!!! 

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2288
delete
Olga Trofimtseva, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 9
Читайте также

Стало известно, как будут продавать землю в УкраинеСтало известно, как будут продавать землю в Украине

В основу концепции рынка земли должен быть положен ориентир на мелких и средних агропроизводителей. Одна из задач - создать льготный период, когда зем ...

В Москве открывается студия "В космос"В Москве открывается студия "В космос"

Центр фотографии имени братьев Люмьер приглашает детей старше 8 лет принять участие в создании анимационного фильма с нуля - от выбора сюжета до съемо ...

Как украинцы относятся к деньгам: половине украинцев не хватает зарплатыКак украинцы относятся к деньгам: половине украинцев не хватает зарплаты

На Востоке чаще стыдятся бедности, а в Центре привыкли экономить ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

11:58 17/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Шановні, схаменіться! Адже, Україна і діаспора – це дві основні складові світового українства. Від їх взаємодії залежить наша роль у новому мінливому світі. Кожен з нас, хто живе за кордоном, є своєрідним послом своєї країни. По нас судять про Україну. Якщо світова спільнота поважатиме та цінуватиме нас, то й наша країна буде виглядати для неї набагато позитив ніше. Патріот не той, хто сам себе так називає, а той, кого будуть шанувати таким інші.
01:36 18/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Олю, є рядки, під якими би я підписалася (Антон їх теж навів). Але в цілому стаття виглядає надто узагальненою, декларативно. Те, що в Україні мало знають про діаспорне життя та інституції - теж про щось говорить. Навели би найпотужніши центри, видання, заклади. Чи справді всі такі патріоти? Що відбувається у третьому поколінні і ким вони себе вважають? Тобто більше схоже на урочисту промову і тост.

Разом з тим, не тільки ХВ, а й взагалі українським ЗМІ бракує матеріалів про діаспору. Було би добре, якби Ви висвітлювали життя діаспори.

Текст би трохи відкорегувати.

Загальне враження -- вдалий дебют на ХВ. Успіхів Вам!
05:00 18/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. не варто використовувати в матеріалі різні шрифти.
зробилидля
2. те, що в Україні практично нічого не знають про діаспору, багато що говорить про державу.
3. матеріал швидше нагадує непоганий, але злегка наївний шкільний твір на тему
22:03 18/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
22:49 18/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Пётр Потапов Тегусигальпа
Слава Україні, Героям (справжнім патріотам) слава!!!
13:27 27/08/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
емоційно, актуально, відповідає дійсності, тоб то Об"єктивно
17:15 28/09/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
18:11 02/11/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 

Комментарии

Спок Сумы
"Прикладом патріотизму є визвольні змагання за українську державність у 1917-1920 роках"
Цікаво, який дурік вперше ввів термін "визвольні змагання"? Людей постріляти, чи бошки сміттям забити - це "змагання" evil
12:44 17/08/11
Ивица Гжевска Гданськ
Рекомендует этот материал. Почему? Очень нужный материал
22:20 17/08/11
Рекомендует этот материал.
22:03 18/08/11
Пётр Потапов Тегусигальпа
Рекомендует этот материал.
22:49 18/08/11
Так, дуже цікава тема. Треба насправді приділяти набагато більше уваги взаємодії нас діаспорців з населенням України. Але в жодному разі не потрібно йти на конфлікт, суперечки та непорозуміння. Адже український уряд насправді намагається налагодити контакти та співпрацю з діаспорою. Так, наприклад, на законодавчому рівні в жовтні 2006 року схвалена Національна концепція співпраці із закордонними українцями та Державна програма співпраці із закордонними українцями. У більш ніж 30 країнах світу при дипломатичних установах України створені Ради громадських організацій закордонних українців, діяльність яких спрямована на їх консолідацію, збереження національно-культурної самобутності, зміцнення зв’язків з історичною батьківщиною.
15:11 22/08/11
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую цей матеріал
15:12 22/08/11
Рекомендует этот материал.
11:58 17/08/11
Рекомендует этот материал. Почему?
"Розсіяна по всьому світові, українська діаспора, являє собою могутній етнічний кущ"

Можна б, думаю, розширити тезу: поліетнічний, багатоетнічний кущ, бо українська діаспора, то не тільки етнічні українці. Думаю, не треба віддаляти і не етнічних українців від справи розбудови української Держави. І серед не етнічних українців є і справжні патріоти, і навіть українські націоналісти.
17:53 28/09/11

Live

3 мин. назад

Сергей Власов комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

42 мин. назад

Топал-паша комментирует материал Космос : Агенты Путина руками хохлов уничтожат лучшее в мире место для рыбалки? :)

43 мин. назад

Топал-паша комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

44 мин. назад

Топал-паша комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Хлеб: Путин и Эрдоган снюхались за счёт Украины?

6 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Ложные цели «Майданов»

7 час. назад

Орест Гоголь рекомендует материал Міркуючи про долю Трої

7 час. назад

Геннадий Москаль пишет рецензию на публикацию Хлеб: Путин и Эрдоган снюхались за счёт Украины?

8 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал РАХУНОК ПІШОВ НА ТИСЯЧІ!

8 час. назад

I.Htoz`ivsalo рекомендует материал Христос и Нигена

9 час. назад

Khomiakltr публикует статью Театральный момент. Из дневника юного провинциала

9 час. назад

Григор Новохатько публикует статью Міркуючи про долю Трої

9 час. назад

Сергей Власов комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

9 час. назад

Сергей Власов комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

9 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ОТСТУПИЛА ЗИМА (с иронией к своему юбилею)

9 час. назад

antov комментирует материал РАХУНОК ПІШОВ НА ТИСЯЧІ!

10 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал ОТСТУПИЛА ЗИМА (с иронией к своему юбилею)

10 час. назад

antov комментирует материал РАХУНОК ПІШОВ НА ТИСЯЧІ!

10 час. назад

Топал-паша комментирует материал Пара Лель. (Часть вторая)

10 час. назад

Топал-паша комментирует материал Космос : Агенты Путина руками хохлов уничтожат лучшее в мире место для рыбалки? :)

10 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ОТСТУПИЛА ЗИМА (с иронией к своему юбилею)

10 час. назад

Джудит Алибабаевна комментирует материал ОТСТУПИЛА ЗИМА (с иронией к своему юбилею)

10 час. назад

Сергей Власов комментирует материал ОТСТУПИЛА ЗИМА (с иронией к своему юбилею)