array(2) { ["id"]=> int(336414) ["frame"]=> string(1) "1" } /art.php Агонія загнаних | ХайВей

О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  25 июля 2011 19:33:01

Автор: Anatolij Avdeev

Агонія загнаних

Сьогодні влада загнала себе в ситуацію, яка призводить до неминучого її краху. Тільки наївні люди можуть міркувати про те, що Партія регіонів прийшла надовго. Її кінець набагато ближчий, ніж це бачиться навіть в найсміливіших фантазіях.За півтора роки, які Янукович перебуває при владі  з своєю «всемогутньою партією»  вмудрився повторити помилки своїх попередників, які посилюються могутнім тиском глобальної  світової кризи. Все це підсилюється розгулом українофобія, повернення ненависного більшості «совка», експансією москоських попів та сусіднім братнім стисканням за горло.

 Сьогодні вже можна сміливо говорити, що Янукович пішов по стопах Ющенка і повторив його помилки. Для будь-якого політика ключове питання – питання його масової легітимності, оскільки на відміну від бізнесу його вплив прямо залежить від народної підтримки.У 2005-2006 році Ющенко втратив підтримку регіонів, які привели його до влади через половинчасту політику, коли він щось хотів змінити, нічого не міняючи по-сути.Це привело до того, що він втратив захід і центр, але не придбав схід і, в результаті,  опинився біля розбитого корита. Кучма в аналогічній ситуації в 1999 році зумів поміняти електоральне поле і удруге стати Президентом України, зокрема, використовуючи і фальсифікації.

 Янукович за півтора роки повторив модель Ющенка. Своєю антисоціальною політикою він втратив і втрачає  далі рідний йому схід України. На заході країни нинішньому Президентові України своїми «реформаторськими кроками» та прибічністю до Росії та її МПЦ  вдалося тільки ще в більшій мірі підсилити антипатію відносно себе.Таким чином,  електоральні ресурси для підтримки легітимності, не говорячи вже про її зростання вичерпані.

 Янукович міг би змінити ситуацію, якби почав зливати «стару еліту», яка привела його до влади, дистанціювався від олігархів і почав дійсні реформи.Суть реформ повинна бути проста – рівні правила для всіх; максимальне полегшення входу в бізнес для самозайнятих,  бо раз держава не може забезпечити людей роботою; справедливий розподіл ризиків і благ; збільшення ефективності роботи держапарату; запуск могутніх модернізаційних проектів, що забезпечують зростання якості життя і обороноздатності країни.

  Що ми отримали від нового Президента насправді?Реформи, де всі витрати і ризики перекладаються на плечі більшості населення , тоді як олігархи казково збагачуються.Впроваджено  політику знищення класу дрібних власників і підприємців під тим або іншим приводом. А ще фактичне посилення напруженості у відносинах з Росією, США, Європою та виникнення загроза ізоляції зі всіма витікаючими наслідками.

 А ще помітне запекле розпалювання війни в стані олігархів, де чужих практично знищили, а між своїми поширюються конфлікти.У цій ситуації країна не просто не готова до нової хвилі кризи, яка вже входить в неї.Коли ж  незабаром, а можливо вже восени послідує нова хвиля кризи, то наслідки будуть дуже плачевними для всіх.

 Тому є декілька ключових чинників загибелі  цього режиму вже  до кінця його каденції.По-перше  він втратив масову підтримку. Від нього відвернувся дрібний і середній бізнес, зараз відвертаються бюджетники і пенсіонери. Можлива опора режиму – силові органи, але на багнетах теж довго не просидиш, як говорив Наполеон, бо вони коляться.  А ще підтримка серед них тане через пенсійні новації та загальний безлад.

 А є ще по-друге,  по-третє і далі. Янукович не позбавився від баласту в особі старих злодійкуватих еліт. Замість того, щоб використовувати справи мажору типу  Ландіка, як легальний привід для жорстких репресій, які розчистять поле для входу в державну систему технократів і запустять соціальні важелі, Янукович вважає за краще обмежуватися публічними грізними висловами за якими мало що слідує. Проте ситуація така, що або ти поламаєш цю систему, або вона тебе поламає і виплюне. Янукович, судячи по всіх, вирішив повторити долю Ющенка. Янукович не розуміє, що головна загроза його режиму система, яку він створював з Кучмою і Ющенком.

 Адміністративна модель в Україні , яку  вибудовує  нинішня влада, неминуче приводить до конфлікту з олігархами, які його привели до влади. Після розгрому бютівських олігархів починається боротьба між олігархами партії влади. Злив про те, що Ахметов підтримує Яценюка навіть якщо це качка, насправді симптоматичний. Всі розуміють, що конфлікт Януковича і Ахметова неминучий, також як і неминучий пошук політичного інструменту, який захищатиме бизнес-интересы Ріната Леонідовича, як це раніше робила Партія регіонів. Сьогодні на місце головного спонсора регіоналів, кажуть, що  прийшов Юрій Іванющенко, а, означає, Ахметов стає зайвим.

 Янукович  сьогодні має набагато складнішу зовнішню ситуацію ніж Ющенко, яка постійно посилюється під впливом світової кризи. З цього витікає, що постійно зменшується кількість зовнішніх ринків, які купують українську продукцію.  Яскравим прикладом є обмежувальні витівки так званого митного союзу вчорашніх братів.  А що з цього витікає для української економіки зрозуміло.Постійно зменшується кількість ресурсів, які країна може направити на модернізацію і зниження ключових дисбалансів в інфраструктурах, економіці і так далі. А на додаток Україна продовжує зсуватися в боргову яму зовнішніх запозичень,  які в підсумку неефективні через розкрадання.

  Загалом, хоча сьогодні  влада Януковича зовнішньо ніби знаходиться на  піці своєї могутності, насправді ж  вона стрімко наближається до своєї загибелі.Коли немає волі, щоб змінити систему; коли мало ресурсів, щоб змінити ситуацію; коли народ бачить як ворога власну державу, а не зовнішні сили. А зовнішні сили  ти часом вступають у вирішальну сутичку, де У країна є  у ролі однієї з розмінних фігур, крах є логічним кінцем для цього огризка УРСР, прогнилого до самісінького дна.

 Початком кінця цієї влади може стати осінь 2011-весна 2012. Дестабілізація режиму під впливом світової кризи і внутрішніх диспропорцій, через яку  настане  обвал гривни та нове падіння економіки  через  обвал на світових фондових ринках. В кінці цього проміжку  часу «масла в огонь можуть підлити» спроба фальсифікуватиі вибори у Верховну Раду.Вибори в Раду 2012 року ще більше підсилять напругу в суспільстві, оскільки влада зробить все, щоб до парламенту не пройшли нові політичні сили. Одним з негативних чинників може стати  підвищення виборчого бар'єру до 5%. Внутрішньополітична атмосфера в суспільстві знаходитиметься під могутньою дією зовнішніх  впливів, особливо східно-північного.  А ще 2012 рік – рік президентських виборів в США і Росії, рік поглиблення глобальної економічної кризи і проблем в єврозоні, внаслідок цього  можлива поява нових військових конфліктів навколо України, і навіть спроби порушити її нейтралітет.

 Дехто з політологів предрікає крах режиму Януковича унаслідок перевороту, бунту або під зовнішньою дією, кінець другої української республіки, та перехід  до нових форм державності або під зовнішнє управління великих держав. Але ці варіати, здається,  з розряду повної політичної фантастики.  Підтвердженням цьому є флегматичний спокій зубожілих українських  мас, терплячиших за греків, білорусів та молдован,  але який при своєму закінченні  все ж може стати головним чинником змін. А от все інше через довге політичне виснаження супільства навряд чи матиме місце, бо суспільство спрагле не лише за перемінами, але і за спокоєм.

 А поки що всі дивляться напружений психологічно-пригодницький серіал «Агонія загнаних», лапа якого з екрану зачіпає за живе, здирає останню шкуру та хапає і цупить останні харчі зі столу. Коли це набридне і дістане, то неминуче  загине той клятий телевізор…

 

Агонія загнаних

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1561
delete
Anatolij Avdeev
Anatolij Avdeev, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:22 26/07/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Константин Руднев 'Мариуполь'
"Що ми отримали від нового Президента насправді?Реформи, де всі витрати і ризики перекладаються на плечі більшості населення , тоді як олігархи казково збагачуються.."
Это точно...

" Загалом, хоча сьогодні влада Януковича зовнішньо ніби знаходиться на піці своєї могутності, насправді ж вона стрімко наближається до своєї загибелі..."
Ваши слова бы - да Богу в уши... Но Кучма вон уже 10 лет как насмехается над всеми при доказанном заказном убийстве, и ничего...
23:12 26/07/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Олекса Косар 'Чернигов'
Хороший аналіз.
Дистанціюватися від олігархії він не може,бо як можна самому від себе дистанціюватися?
20:19 28/07/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Таня Бідзіля 'Тернополь'
Дестабілізація режиму під впливом світової кризи і внутрішніх диспропорцій...
19:55 29/07/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Віктор Марініч 'Энергодар'
Все правильно!
У деяких словах пропущені букви, пане Анатолію.

Комментарии

Странно читать о якобы ошибках руководителей государства в последние 6-7 лет. Да не ошибаются они никогда. Они осмысленно строят тотально коррупционное государство. Им по барабану ваши рассуждения о дисбалансах, инфраструктурах, изоляциях и т.д. Им надо строить, полностью покорную, вертикаль власти до низу, до каждого жителя нашей страны. А автор опять песни Ющенко поет об "українофобіях, ненависного більшості «совка», експансією москоських попів та сусіднім братнім стисканням за горло". Еще начните снова говорить, почему это на переменах дети по русски говорят, или нельзя говорить Вася, надо говорить Василь. Вы своими рассуждениями только помогаете партии регионов. Вы этой статьей на них работаете.
20:18 26/07/11
Олекса Косар Чернигов
Рекомендует этот материал.
23:12 26/07/11
Вікторс Бережаны
Рекомендует этот материал.
12:56 28/07/11
Таня Бідзіля Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? "А от все інше через довге політичне виснаження супільства навряд чи матиме місце, бо суспільство спрагле не лише за перемінами, але і за спокоєм."
20:20 28/07/11
Віктор Марініч Энергодар
Рекомендует этот материал. Почему? Не у бров...
19:55 29/07/11
Хм..помістити цю статтю в останні місяці правління "Нашої України", замінити в ній фамілію Янукович на Ющенко й отримаємо...теж саме!
Це може казати про мудрість автора, що піймав закономірність розвитку влади того чи іншого владики і його придворних на посту, або ж велику забудькуватість..:-)
Кожна влада будучи новою - заворожує, приходячи до керма - стає ненависною. Питання, чи є інша модель?)))Ні. Бо й ми ті ж самі - ми виборці - такі бідні нещасні вівцята. Ми спочатку обираємо, а потім цькуємо, нагадуючи великі святкові сходки, що називалися амфітеатри при Юлії Цезарі - нам би хліба и зрілищ. А хитра влада це знає й використовує. Все що ми можемо - писати гнівні статтейки про злу владу. А що далі?..
12:37 26/07/11
Спок Сумы
Далі - нічого. Вівці (і барани) повинні норощувати шерсть і м'ясо
13:24 26/07/11
Рекомендует этот материал. Почему?
Янукович, Ющенко, Янукович, Тимошенко, Ющенко, Янукович...

1. Де чевертий туз?
2. Хто джокер?
3. Хто в колоді наступний і чи черви (трефи, бубни, піки) козирі?
20:10 29/07/11
Рекомендует этот материал. Почему? бо маємо ті ж самі граблі. Хоча б, по рішенню з газових питань.
08:01 12/08/11
WG Прага
Рекомендует этот материал.
13:43 26/07/11

Live

...

8 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

10 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Тимошенко - президент, що далі?

.........

12 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Рiзноманiття осенi

...

15 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Відчинивши двері....

...

16 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Досліджуючи власне коріння

17 час. назад

Alex Vahnij публикует статью Досліджуючи власне коріння

......

17 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Карбуючи підле свавілля

...

18 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

19 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

19 час. назад

Іван Парнікоза публикует статью Українська Антарктида. Частина 2. Довгий континент – Південна Америка

.........

20 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Зимня ріка