О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  30 мая 2011 00:11:16

ІСКРИ ОПТИМІЗМУ В ЧАС ДУХОВНОЇ ХОЛОДНЕЧІ

ІСКРИ ОПТИМІЗМУ В ЧАС ДУХОВНОЇ ХОЛОДНЕЧІ

 

(Куми Тарас Бараболя, Панас Цибуля та вчений сусід Богдан Макітра (текст курсивом) про українську realpolitik)

 

- Куме, ти чув, що знайшли секретну постанову Політбюро ЦК КПРС, якою царю Миколі ІІ дали посмертно звання Героя Радянського Союзу – за створення революційної ситуації в Росії?

- Тарасе, ну що тебе несе на старі політичні анекдоти? У мене, останнім часом, від політики на душі одна суцільна холоднеча.

- Ну, коли дивишся на минулий рік «в лоб», немов через гарматний приціл «прямим наведенням» –  то, як би це сказати делікатно… команда одна: «батарея, вогонь!». А зайдеш трохи збоку, то, не буду гріха таїти, можна й дещо позитивне помітити, деякі іскри оптимізму.

- Це де оптимізм? Те, що вибрали Вікторфьодорича?

- А що, краще було б вибрати попередніх? «Тушок»? Щоб замість реформ готували афери типу ПРіБЮТ та намагались сподобатись всім за кредити МВФ? Та вони б нашу так звану демократію остаточно скомпрометували. На десяток років. А сьогодні що пропонують? Одні заклинання: «Геть Януковічя!» Те, що таких відсунули – позитив. Пілюля гірка та необхідна.

- Але чим хрін солодший від попередньої редьки?

- А тим, що одна частина країни мала змогу очаруватись та розчаруватись, тепер шанс отримали інші. Ті, хто вірить, що в Донбасі виведена небачена досі порода олігархів –«захисники народу». Які «всьо разрулят». Ну то й порівняють, чи сталось так, як гадалось. Де покращання життя? Чи помогла нам Росія? Нині в Януковича повноваження фараона та й «намісники» в регіонах, тож відповідає за кожне чхання влади.

- Ну ти й гостро попер! А що скаже наш учений сусід? Пане Богдане, що там за кордонами пишуть? За владу та нас, грішних?

 - Що пишуть? Успішно падаємо в  усіляких рейтингах: свободи, корупції, умов для бізнесу. Хоча, людей мало що обходять рейтинги.

А от картинка, кошмарна як записи майора Мельниченка. Показує «успіхи» всіх поколінь нашої влади: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ukr_world_GNI_percapita.PNG

Показано валовий національний дохід на душу населення різних країн, обчислений по методу Атласа. Якщо зовсім просто, то це показник річного доходу однієї людини. Синій колір у країн з вищим ніж в Україні доходом, а червоний – з нижчим.

img-1

Отже, позаду нас лише колоніальна Африка та найбідніші країни Азії. Це там де стріляють, епідемії, голод... Є й «позитив» - наші олігархи в апогеї J. Вже 8 мільярдерів в списку «Форбс». А країна - повний перигей.


- Таак, постарались ми з правителями нашими. Гірше хіба що війна. То чи варто сперечатись хто з них кращий? Тут, словами Вєрки Сердючки, «надо шото рєшать!»

- А Янукович може «шото рєшать» ?

- Якщо всяк конкретний пацан може, то чому раптом президенту не можна? Йому й карти в руки, «очко» випало – 21 реформа за планом. Одна біда, постійно заважають штрейкбрехери.От, взятиЯновича – ну, вічно щось не те втне…

- Ти Тарасе, не плутай з Яновичем. Азаров – «маркшейдер». Це журналісти так його прозвали, за минуле, зв’язане з шахтами.

- Маркшейдер - це той, хто керує розробками корисних копалин в шахті, людина дуже скрупульозна та відповідальна.

 - Гм, відповідальна? Ну то один епізод. 22 листопада, україно-бельгійський бізнес-форум. Янович рекламує реформи: «Можно со смелым основанием говорить, что это самый либеральный налоговый кодекс в Европе». А 29 листопада заступник глави Адміністрації президента Олена Лукаш заявляє, що цей кодекс скасовує принцип презумпції невинності, «і норми його записані таким чином, що апріорі платник податків є винним».

Настільки «смелое основание» для ліберального кодексу, що президент мусів ветувати той варіант кодексу. Це хто так розробляє правила гри для економіки? Скрупульозний маркшейдер?

- 100 % штрейкбрехер! Той, хто шкодить всім.

- На моє розуміння, економіка – це жива система. Їй хочеться, щоб грошам було затишно. Щоб вони приходили сюди й розмножувались. Щоб умови були однакові для всіх, незалежно від того, хто при владі. А команда Азарова здатна лише на маркшейдерство. Вигребає все, що можна. 

- Властиво, чиновнику реформи «по барабану». Затія ризикова, віддача не скоро. Зате близькість до влади дає моментальний персональний ефект. Чи не тому стільки олігархів серед депутатів та чиновників?

 - Отож. Обіцяли офігенних професіоналів, а результат - штрейкбрехери.

- Їм би, як у Чехії, люстрацію провести, всім цим «колишнім».

- Як би ото їх трохи посунути? Провести, як у Чехії, люстрацію.

- Проведемо...Тільки де? В корумпованих судах?

Є, правда, ще одна полум’яна ідея – Конституційна Асамблея. Влада навіть готова її провести. За рецептом: «Кто дєвушку ужінаєт, тот єйо танцуєт».

- То що, окрім революції, засобів нема?

 - Засоби є. Спробую пояснити на прикладі. В часи СРСР громадянин не мігвільнокупитите, що йому потрібно.. Одні товари залежувались на полицях, за іншими стояли  в чергах  - годинами за джинсами чи недозрілими помідорами, роками за «Жигулями». Всюдисуща корупція у вигляді «блату» - можливості обійти чергу. Чому ж виникла така ситуація? Бо  державою підтримувалась система, за якою не покупець , голосуючи своїми купюрами, визначав що завезти в магазин, а «керівний товариш» зверху.

 Усе змінилось, як тільки  покупець отримав вибір - інструмент впливу на ситуацію. Вільний ринок, тобто ми самі, вичистив «Авгієві конюшні» радянської торгівлі. Причому, зауважте, обійшлось без мітингів, люстрації хамовитих продавців чи Конституційної Асамблеї. Назва чудотворних засобів – конкуренція та постійний вибір.


А що ми маємо в політичній сфері? Тут валютою є виборчий голос громадянина. Та використовують його  лише раз на 5 років, ставлячи «галочку» в спущеному «зверху» списку. Не право вибору, алише право проголосувати.Що ж можна отримати за таку, перепрошую, «валюту»?

 - Те що й отримує виборець - «в пику»...

 - Ситуація химерна. Бо якщо, як записано в Конституції, «єдиним джерелом влади в Україні є народ», то взаємодія між народом та владою має йти за таким приблизно сценарієм:

господар наймає бригаду спеціалістів для надання, скажімо, будівельних послуг.

Господар країни - народ, наймана бригада - влада, укладення між ними договору найму – система виборів та закони.

А що у нас? Наймана бригада (себто влада) сама, без участі народу, створює та затверджує систему виборів, Конституцію, встановлює собі зарплату та пенсію, має виключне право змінювати закони, а достроково відкликати її неможливо. Це такі закони прийняли депутати, щоб сидіти в парламенті по 10 і більше років.

 - Депутати-рецидивісти! Створили систему: барани вибирають вовків своїми представниками в парламент.

 - І венеціанська наша Марина Ставнійчук теж зауважила, що «виборча система є модулятором майбутньої політичної системи»  http://zaxid.net/newsua/2011/1/23/121642/.   Правда, видається, що вона забула підказати це екс-президенту, коли працювала в його секретаріаті.

 - От де собака зарита! Потрібен модулятор! Новий. За принципом "правила гри затверджує народ". Тобто найважливіші рішення затверджуємо на референдумах, висуваємо народні ініціативи. І найголовніше, це виборча система, що забезпечує:

-  "відкриті" виборчі списки;

-  можливість  відкликати депутата чи мера кожен рік - карантин для влади, залежної від великого бізнесу й нестійкої до корупції. Це зменшить охоту олігархів та усіляких «тушок» до владних крісел.

 - Причому для запровадження виборчої системи не потрібні зміни в Конституції. Ці зміни, під нашим наглядом, зроблять обрані по новій системі депутати.

 - А як примусити політиків до нових правил гри?

 - По перше, щодо цієї проблеми має висловилась значна частина громадян. По друге, їх воля має надійно фіксуватись, щоб була довіра до самого процесу опитування, що непросто, бо сьогодні проведення масового волевиявлення (референдуму, опитування чи виборів) є фактично монополією влади (списки виборців, довіра до результатів). А яка влада сприятиме обмеженню власних повноважень?

 Можливе рішення - голосування із самоконтролем http://politikan.com.ua/2/0/0/11891.htm

Самоконтроль дозволяє: провести достовірне, без фальсифікацій, голосування самостійно, не маючи адміністративної підтримки та списку виборців; засвідчити результати таємного голосування його учасниками; проводити опитування за один чи декілька днів; голосувати за "відкритими" списками та відкликати депутатів.

Проведення хоча б в кількох районах масових опитувань щодо принципів виборчої системи приверне увагу до проблеми. Коли є попит – буде й пропозиція.

 - - То на що надіятись нам, грішним? Наші політики звикли лише віщати в ток-шоу та чекати доки вкотре визріє незадоволення тими, хто при владі, щоб провести мітинги "Владу геть!" Ніби нам користь від заміни одних штрейкбрехерів на інших. А політологи здебільшого пояснюють те, що вже відбулось та мавпують Євросоюз.


- Патологополітологи! За їх методою, у ХVIII столітті мали б створити не Сполучені Штати, а яке-небудь об'єднане королівство Америки, позаяк на той час Європа була монархічною.

 - Надія на позитивні зрушення. Кругообіг влади сприяв  розвіюванню міфу про те, що досить вибрати «свого» вождя й одразу життя покращає. А міф, між іншим, річ стійка, словесні аргументи на нього не діють. Приходить розуміння того, що без нашої участі «кіна не буде». Жорсткість владної  вертикалі змушує до активності енергійну частину суспільства, таку, як підприємці на  Майдані-2, консолідуючи схід та захід.

  Пробудилась північна Африка, демонструючи, що надії олігархічних політичних режимів на довге панування є марними. Модернізація таких режимів неминуча. І влада знає, що ми знаємо, що навіть військова сила не гарантує збереження влади.

 Важливо усвідомити, що економічних вимог не досить, що потрібні й політичні повноваження. Згадаймо 1917 рік. Що обіцяли більшовики в обмін на встановлення свого порядку? Щонайцінніше: «мир - народам», «землю – селянам». А що отримали народи? Ще страшнішу війну, репресії, насильну колективізацію, голодомор.

 - На сам кінець, за старою звичкою, звернемось до влади. Вікторе Федоровичу! Беріть всіх цих штрейкбрехерів, як би це сказати делікатно…за зябра. Починайте, в натурі, конкретні реформи.

- А в разі чого, не хвилюйтесь, місце в історії вже заброньовано, як мінімум, за створення революційної ситуації.

 

ДОДАТОК. ГОЛОСУВАННЯ ІЗ САМОКОНТРОЛЕМ (схематичний опис)

 1. Для того, щоб учасник голосування (надалі виборець) міг стежити за „своїм" бюлетенем, кожен бюлетень позначено своїм індивідуальним номером. Також бюлетень містить відривну частину – квитанцію, яка залишається у виборця для контролю. Усі частини бюлетеня, який отримує виборець, пронумеровані однаково.

2. А як же таємниця голосування? Вона зберігається - перед голосуванням бюлетені в згорнутому виді (номери закриті) перетасовують і виборці витягують їх довільно, як в лотереї, тому номер витягнутого бюлетеня відомий тільки виборцю. Після заповнення бюлетеня виборець залишає квитанцію собі, бюлетень кидає в скриньку для голосування.

3. Після підрахунку голосів складають розширені результати (РР) голосування: а) реєстр учасників, засвідчений їх підписами; б) список номерів бюлетенів (упорядкований), використаних у голосуванні та результат по кожному бюлетеню; в) попередній протокол результатів голосування. Далі РР оприлюднюють (виборча дільниця, Інтернет). Кожен може перевірити, як враховано його бюлетень. Пред'явивши квитанцію, яка має більшу силу ніж вкинутий бюлетень, можна виправити невірний результат, тому фальсифікувати вибори немає сенсу. Для оскарження можна: а) звернутись самостійно до виборчої комісії; б) передати квитанцію іншій особі, наприклад, представнику одного з кандидатів; в) таємно вкинути квитанцію в спеціальну скриньку.

4. Самоконтроль знімає сумніви щодо застосування комп’ютерних пристроїв (бо кінцевий результат контролює виборець!). А зчитувач інформації миттю прочитує бюлетень – можна голосувати за великими „відкритими” списками, застосувати складні системи голосування. Можна проводити голосування протягом одного чи багатьох днів або посилати бюлетені поштою. „Не важно как голосуют, главное кто считает" (Й.Сталін).

Стає можливим:

5. Проводити голосування самостійно. Провести опитування, дати оцінку меру або вибрати органи самоуправління можна без підтримки адміністрації та відсутності списку виборців. Для цього район розбивають на дільниці для голосування. Жителі дільниці голосують тільки в одному місці, на сеансах (наприклад, субота в 10-00, 18-00, 19-00).

Дані учасника голосування (№, ПІБ, рік народження, № паспорту, адреса) попередньо заносять у комп’ютер. Таким чином створюють загальний список виборців дільниці та одночасно перевіряють, чи не брав раніше участі в цьому голосуванні даний виборець – за допомогою сортування списку учасників (програма Excel:„Дані”- сортування). Далі учасника записують в реєстр, він ознайомлюється з правилами голосування та ставить підпис про отримання бюлетеня.

Пачку бюлетенів викладають на столі для перевірки нумерації, печаток, підписів. Бюлетені згинають, перемішують і починають голосування (див. вище).

Використовуючи зчитувач штрих-коду та відповідний вид бюлетеня можна за 10 хвилин зняти дані з 200 бюлетенів і надрукувати результати голосування (РР). Таким чином, хоча інформації більше, ніж за традиційного голосування, результати можна обробити швидше.

6. Засвідчити результати голосування. На аркушах остаточного списку бюлетенів кожен учасник сеансу голосування може поставити підписи про те, що його голос враховано правильно. А коли голос кожного враховано правильно, то й кінцевий результат (голоси всіх) правильний.

7. Перевірити загальний результат. Спосіб перевірки подібний методу перевірки партії 1000 000 електроламп: достатньо перевірити, приміром, 500 ламп, відібраних у випадковому порядку.

8. Відкликати вибраних раніше осіб, використавши для цього відривні частини бюлетенів – квитанції, причому відкликають ті, хто голосував за цих осіб.

9. Працювати мобільно, сприяти самоорганізації суспільства.

 Досить невеликої кількості „виборчих пунктів”, які по черзі працюють у різних районах.

 

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2487
Отредактировано: 31-05-2011 [08:12]
delete
Юрко Колючка, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Live

3 час. назад

lleonid публикует статью 130. Українсько-поль
ські стосунки: незручні питання

3 час. назад

наталья иванченко публикует статью "Любі друзі" Мінкульту

4 час. назад

Boriwiter Petro рекомендует материал Путь по кругу

4 час. назад

Николайко Федор рекомендует материал ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Предисловие. Часть первая.

4 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Барон комментирует материал Про первое взрослое лето.

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

6 час. назад

Дмитрий Соловьев публикует статью ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Части вторая и третья

6 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

7 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

7 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

8 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

8 час. назад

Жиго публикует статью Я дуже люблю пензлики дерев...

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

8 час. назад

viktor trigub рекомендует материал Выставка для настоящих женщин

8 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Выставка для настоящих женщин

8 час. назад

Александр Белоус публикует статью Грех, «неземной», цивилизации…