О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Интервью  10 марта 2011 08:03:24

Шеллі Хан: США просуватимуть нові вимоги до прозорості видобувних компаній в інших країнах

 Незабаром практика розкриття інформації, введена Актом Додда-Френка у США, буде поширена на ключові фондові майданчики світу. Про це в інтерв’ю UA-Energy.org розповіла радник Комісії з безпеки та співробітництва в Європі Шеллі Хан (Shelly Heald Han), яка знайшла можливість поспілкуватися під час 5-ї Глобальної конференції Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ), що минулого тижня завершила свою роботу в Парижі.

 

Після ухвалення Акту Додда-Френка в липні минулого року багато компаній постали перед питанням, чи буде у них можливість виходу на біржу через нові правила звітності. Чи буде цей закон стосуватись компаній, скажімо, з України, які планують вийти на біржу?

 

Я не чула про жодну компанію, яка покинула б американські фондові біржі або відмовилась від виходу на них через новий закон.

 

Нещодавно про наміри вийти на ринок акцій заявило кілька великих українських компаній. Чи означає це, що вони також повинні відповідати вимогам нового законодавства?

 

Так, абсолютно. Це стало однією з вимог до звітності, яку повинні подавати емітенти фондового ринку США. Зміни охоплять більшість компаній, проте від деяких такої звітності не вимагатиметься – це залежатиме від рівня лістінгу на біржі та обсягу залученого капіталу.

 

Наскільки ми зрозуміли, США будуть заохочувати інші країни до прийняття аналогічних законів про прозорість. Дивлячись на Східну Європу, наскільки складним може бути даний процес, надто з огляду на корупцію? Скільки він може зайняти?

 

Взагалі, зараз ми зосереджуємося на основних фондових майданчиках. Після США, ми хочемо сконцентрувати зусилля на ринках ЄС, які включатимуть Лондонську, Франкфуртську та Паризьку біржі. Наступними ми розглянемо фондові біржі у Гонг-Конзі та, можливо, Малайзії. Це пояснються тим, що ми звертаємо увагу на ті біржі, емітентами яких є переважно видобувні компанії – нафтогазові та гірничорудні.

 

Наскільки я розумію, фондові ринки в інших частинах Європи – Східної чи Південної – не мають тієї критичної маси компаній видобувного сектору. Проте, ми будемо лише вітати, якщо вони вирішать прийняти схожі стандарти, і будемо раді не лише обговорити це, а й надати будь-яку допомогу в запровадженні.

 

А як бути з російським „Газпромом”?

 

Якції „Газпрому” котируються на Лондонській фондовій біржі, тому будь які дії в ЄС чи Великобританії з даного приводу будуть мати вплив на „Газпром” та його звітність. Оскільки компанія не є емітентом в США, положення Акту Додда-Френка на неї не поширюється.

 

Поглянемо на роль фінансового регулятора – Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), яка до квітня має дати офіційне роз’яснення застосуванню закону. Чимало експертів і компаній наголошують, що доля багатьох прогресивних положень буде залежати від рішення органу.

 

Насправді, у них обмежені умови. Закон досить чітко виписаний, і лише в деяких питаннях, таких як проектне звітування (project-by-project reporting – UA-Energy.org), SEC отримала певну свободу у визначенні дефініцій. Ми впевнені, що будь-яке роз’яснення буде належним.І я позитивно оцінюю майбутнє рішення Комісії, яке буде майже ідентичним із самим законодавством.

 

 

Довідка:

 

Нові правила, прийняті в рамках закону Додда-Френка, зобов’язують компанію-емітента включати у річний звіт інформацію про будь-які платежі самої компанії, її дочірніх підприємств чи інших афілійованих юридичних осіб на користь уряду США або іноземних урядів з метою комерційної розробки покладів нафти, газу або мінеральних ресурсів.

 

Розкриття даних включатиме вид і загальну суму платежів по кожному з проектів, а також по кожній країні присутності емітента. Згідно з законом, термін „комерційна розробка родовищ нафти, природного газу чи мінеральних ресурсів“ включає геологорозвідку, видобуток, переробку, експорт та інші суттєві дії щодо згаданих корисних копалин, а також отримання ліцензії на будь-який із видів цієї діяльності.

 

 

Поїздка журналіста UA-Energy.org на П’яту Глобальну конференцію EITI стала можливою завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження»

 

UA-Energy.org

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8917
delete
Ukrаїнська Energетика
Ukrаїнська Energетика, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:43 10/03/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"(А)Якції „Газпрому” котируються на Лондонській фондовій біржі, тому будь які дії в ЄС чи Великобританії з даного приводу будуть мати вплив на „Газпром” та його звітність"
20:07 10/03/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Севгелим 'Черкассы'

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? Варто знати...
13:43 10/03/11

Live