О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Авто  2 января 2011 10:00:55

Ода невігластву. Ч. 2 Вітчизняний досвід


 

Не той безглуздий, хто не знає, але той, хто знать не хоче.

Григорій Сковорода, український філософ, поет, педагог

Прочитайте, шановний читачу, наведене нижче гіперпосилання і Вам стане зрозумілою проблема, із якою стикнувся автор, солідарний із наведеним нижче висловом!

Ніхто неможе підтвердити свої слова ПДР.

ГОЛОВНЕ – ВІРИТИ НЕ МОЖНА НІКОМУ. І, ЯК КАЗАВ ВІДОМИЙ ПЕРСОНАЖ ПОПУЛЯРНОГО РАДЯНСЬКОГО ТЕЛЕСЕРІАЛУ, МЕНІ ТЕЖ! Прикрі помилки пропоную подивитися нижче. І хай Вас не бентежать «високі» звання та ранги радників, вчителів та викладачів із цього питання.

Не викликає заперечень ось цей абзац посібника із ПДР кандидатів технічних наук З.Д. Дереха, В.Ф. Душника, який, у свою чергу, рецензувався В. П. Полішуком, доктором техн. наук, проф. Національного транспортного університету, та В. К. Долею, доктором техн. наук, проф. Харківської державної академії міського господарства:

«В’їзд на перехрестя де організовано круговий рух, дозволяється з будь-якої смуги. Водночас необхідно врахувати подальший напрямок руху із тим щоб не перестроюватись на перехресті і не створювати утруднень іншим водіям що змусить їх гальмувати або змінювати напрямок руху. Стор.45 Правила дорожнього руху з коментарями та ілюстраціями. З.Д. Дерех, В.Ф. Душник. Видавництво Арій. Київ. 2005».

Але викликає величезне запитання малюнок до наступного тексту (видання руською мовою - Дерех 3. Д., Душник В. Ф.Правила дорожного движения Украины с комментариями и иллюстрациями. 6-е. изд., исправл. и доп. — К.: Издательство Арий, 2008. — 160 с: ил.):

 «НА ПЕРЕКРЕСТКАХ, ГДЕ ПРИМЫКАЕТ БОЛЕЕ ЧЕТЫРЕХ ДО­РОГ, И ГДЕ НЕ ОРГАНИЗОВАНО КРУГОВОЕ ДВИЖЕНИЕ И НЕТ ЦЕНТРАЛЬНОГО ОСТРОВКА (ТАК НАЗЫВАЕМЫХ «СЛОЖНЫХ» ПЕРЕКРЕСТКАХ), ЛЕВЫЙ ПОВОРОТ (РАЗВОРОТ) НЕОБХОДИМО ВЫПОЛНЯТЬ, ОСТАВЛЯЯ ПРЕДПОЛАГАЕМЫЙ ЦЕНТР СПРАВА ОТ СЕБЯ.

При этом следует учитывать, что порядок проезда в данном случае регулируется правилом «правой руки»; Рис. 10.6 б»).Рис. 10.6. Выполнение левого поворота и разворота: а) вне перекрестка; б) на «сложном» перекрестке.

І ця рекомендація не викликає зауважень. Зауваження викликає посилання на малюнок.

Роздивіться уважно вказаний малюнок №10.6 б. Водночас згадаємо вимоги ПДР:

«8. РЕГУЛЮВАННЯ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

8.4. Дорожні знаки (додаток 1) поділяються на групи:

а) попереджувальні знаки. Інформують водіїв про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки. Під час руху по цій ділянці необхідно вжити заходів для безпечного проїзду;

б) знаки пріоритету. Встановлюють черговість проїзду перехресть, перехрещень проїзних частин або вузьких ділянок дороги;

в) заборонні знаки. Запроваджують або скасовують певні обмеження в русі;

г) НАКАЗОВІ ЗНАКИ. ПОКАЗУЮТЬ ОБОВ'ЯЗКОВІ НАПРЯМКИ РУХУ або дозволяють деяким категоріям учасників рух по проїзній частині чи окремих її ділянках, А ТАКОЖ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ АБО СКАСОВУЮТЬ ДЕЯКІ ОБМЕЖЕННЯ».

Перед перехрестям стоїть НАКАЗОВИЙ ЗНАК, ЯКИЙ БЕЗУМОВНО ЗОБОВ’ЯЗУЄ учасників дорожнього руху РУХАТИСЯ ВИКЛЮЧНО ПО КОЛУ, об’їжджаючи умовний центр у тому випадку, коли не має у центрі «клумби» чи острівця. НІЯКОГО «ЗАЛИШЕННЯ ПЕРЕДБАЧУВАНОГО ЦЕНТРУ ПРАВОРУЧ» НЕ МОЖНА РОБИТИ!

«4. Наказові знаки

4.10 «Круговий рух». ВИМАГАЄ ОБ'ЇЗДУ КЛУМБИ (ЦЕНТРАЛЬНОГО ОСТРІВЦЯ) В НАПРЯМКУ, ПОКАЗАНОМУ СТРІЛКАМИ НА ПЕРЕХРЕСТІ З КРУГОВИМ РУХОМ.

Як Ви зрозуміли, вказаний знак точнісінько так, як і інші наказові знаки «ВИМАГАЄ» ВІДПОВІДНИХ ДІЙ ВІД ВОДІЯ! ТОБТО, ЦЕ НЕ РЕКОМЕНДАЦІЯ.      

А по вказаному посібнику пройшли навчання сотні тисяч учнів автошкіл та курсів. Як то кажуть, «не вір очам своїм» одночасно читаючи рекомендацію і дивлячись на малюнок.

ІЩЕ РАЗ ПОВТОРЮ БАНАЛЬНУ ТЕЗУ – ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ ПОВНІСТЮ ВИКЛЮЧАЄ ЗУСТРІЧНИЙ РУХ. У ЦЬОМУ СЕНСІ КОМФОРТНЕ І, АПРІОРІ, ПОВИННО БУТИ НАЙБЕЗПЕЧНІШИМ!!!

А НА МАЛЮНКУ ПОСІБНИКА ПРОСТЕ ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ, А НЕ СКЛАДНЕ!

А як Вам подобаються наступні рекомендації, «передрані» із російських роз’яснень, наведених у першій частині статті?

«Правила проезда перекрестков, на которых организовано круговое движение

Правый поворот

Приближаясь к перекрестку с круговым движением, ЗАБЛАГОВРЕМЕННО ВКЛЮЧИТЕ ПРАВЫЙ УКАЗАТЕЛЬ ПОВОРОТА и перестройтесь в крайнюю правую полосу.

Движение прямо

Прямое движение вынудит вас проехать половину кольца

ПЕРЕД ВЪЕЗДОМ НА ПЕРЕКРЕСТОК, ВКЛЮЧИТЕ УКАЗАТЕЛЬ ЛЕВОГО ПОВОРОТА.

Левый поворот

Перед въездом на перекресток занимайте соответствующую полосу движения и ВКЛЮЧАЙТЕ УКАЗАТЕЛЬ ЛЕВОГО ПОВОРОТА (невзирая на то, что после въезда на кольцо, вам придется некоторое время ехать в правом направлении)…

Пресс-служба УГАИ ГУМВД Украины в АР Крым по материалам журнала «Встречная полоса», 29.10.2010».

Не звертайте уваги на посилання на прес-службу ДАІ у Криму. Їхні «високі регалії» не врятують Вас від банального штрафу, якщо не від чогось більшого. Перечитавши першу частину статті Ви чудово зрозуміли, що автори наведеного вище фрагменту статті у журналі «Встречная полоса» запозичили статтю російського автора.

Чим же тоді керуватися водію при проїзді перехрестя із круговим рухом? На це дана відповідь наприкінці першої частини статті. Це екзаменаційні білети із Правил Дорожнього Руху України. Але по-першу, треба уважно переглянути і власне Правила. Невеличкий урок із «ліквідації неосвіченості» по них пропонується нижче.

«Правила дорожнього руху

1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:

крайнє положення на проїзній частині — положення транспортного засобу на відстані від краю проїзної частини (середини проїзної частини або розділювальної смуги), яка не дає можливості рухатися попутному транспортному засобу (у тому числі двоколісному) ще ближче до краю проїзної частини (середини проїзної частини або розділювальної смуги);

обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов'язане з виїздом на смугу зустрічного руху;

перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху;

перехрестя — місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території;

9. ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ СИГНАЛИ

9.4. Подавати сигнал покажчиками повороту або рукою належить завчасно до початку маневру (з урахуванням швидкості руху), але не менш як за 50 — 100 м у населених пунктах і за 150 — 200 м поза ними, і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою слід закінчити безпосередньо перед початком виконання маневру). СИГНАЛ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПОДАВАТИ, ЯКЩО ВІН МОЖЕ БУТИ НЕ ЗРОЗУМІЛИМ ДЛЯ ІНШИХ УЧАСНИКІВ РУХУ».

На вказані на початку витримок із ПДР визначення термінів автор вже посилався. Тому й вирішив викласти їх точний текст. А от на останнє зауваження п. 9.4 є сенс звернути увагу.

Нагадаю Вам, що у нашій державі на іспитах із ПДР використовуються 2 варіанти екзаменаційних білетів: у «київській» та «харківській» редакціях. У «київській» версії 2000 завдань чи запитань, які скомпоновані у 100 екзаменаційних білетів, а у «харківській» версії трохи менше – 1800 завдань чи запитань, які ввійшли до складу 90 екзаменаційних білетів. І ось Вам приклад некоректності «київської» редакції білетів у завданні №9 до білету №94:

«Билет    Задание    

Водитель какого транспортного средства правильно осуществляетдвижение по перекрёстку с круговым движением?

Только легкового автомобиля.

Только автобуса.

Обоих транспортных средств неправильно.

Обоих транспортных средств правильно».

Правильна відповідь позначена точкою біля четвертого варіанту чи речення відповіді. Чи не здається Вам, що сигнал правого повороту із другого ряду водія автобусаодночасно із  таким же сигналом легковика «Є НЕ ЗРОЗУМІЛИМИ ДЛЯ ІНШИХ УЧАСНИКІВ РУХУ»??? У «старих» білетах містилося майже таке ж саме запитання стосовно того, коли треба ввімкнути сигнал правого повороту при наявності двох доріг, які примикають праворуч, у випадку, якщо Вам треба повернути праворуч на другу за відліком дорогу за 20 м далі від першої. Відповідь була неправильною, якщо пропонувалось вмикати сигнал правого повороту за 50-100 м (у населеному пункті) перед перехрестям, а не безпосередньо перед другим поворотом після проїзду першого. То ж чи вбачаєте Ви різницю у наведених прикладах? Чи не криється у запитанні №9 білету №94 груба помилка?

Прочитайте уважно і наступну вимогу ПДР:

«10. ПОЧАТОК РУХУ ТА ЗМІНА ЙОГО НАПРЯМКУ

10.4. 10.5.

10.11. У разі коли ТРАЄКТОРІЇ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПЕРЕТИНАЮТЬСЯ, а черговість проїзду не обумовлена цими Правилами, ДАТИ ДОРОГУ ПОВИНЕН ВОДІЙ, ДО ЯКОГО ТРАНСПОРТНИЙ ЗАСІБ НАБЛИЖАЄТЬСЯ З ПРАВОГО БОКУ».

Ця вимога відома як «правило правої руки». На що треба звернути увагу? А на те, що Ви повинні добре орієнтуватись у траєкторіях руху, як власного, так і інших учасників руху, щоб бачити візуальне перетинання траєкторій і не припуститися реального перетинання рухів транспортних засобів.

Нижче пропонуються декілька завдань із екзаменаційних білетів із відповідями та у деяких містах із авторськими коментарями. Першими пропонуються завдання із «харківської» версії екзаменаційних білетів із Правил Дорожнього Руху.

Білет №78, запитання №16

Пункт 16.12 ПДР – на перехресті рівнозначних доріг перевагу має водій, у якого не має перешкоди справа. Тобто, правильна відповідь міститься у пункті №2.

Ознайомтеся із наступним завданням (білет 85, завдання 16 «харківської» версії). Майже аналогічна ситуація і завдання, але вже 3 варіанти відповіді. Ось у такій ситуації таксисти та ті, хто мене «підрізав», посилалися на «даішників», які, буцімто-то, вважали правильним третій варіант відповіді.

«Билет    Задание                   

Водитель какого транспортного средства имеет преимущество на пересечении с круговым движением?

 

1. Транспортного средства, приближающегося справа.

2. Транспортного средства, движущегося по кругу.

3. Транспортного средства, подъехавшего первым».

Правильною є відповідь у першому варіантові. Тобто, застосовується, так зване, «правило правої руки», або перешкоди праворуч. Далі іще декілька фраз із ПДР.

«16. ПРОЇЗД ПЕРЕХРЕСТЬ

16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.

33. ДОРОЖНІ ЗНАКИ

1. Попереджувальні знаки

1.19 «Перехрещення з рухом по колу».


Білет №01, запитання №10 у «харківському» варіанті екзаменаційних білетів ДАІ дає відповідь на запитання про порядок в’їзду на перехрестя із круговим рухом із дороги, яка має декілька смуг.

«Водитель какого транспортного средства правильновыезжает на пересечение с круговым движением?

 

1. Только водитель автобуса.

2. Только водитель легкового автомобиля.

3. Оба водителя».

Правильною тут визначена відповідь №3. Тобто, в’їжджати на «коло» можна із любої смуги. Звичайно, якщо Вам немає потреби повернути праворуч у перший поворот, що, мабуть, намірявся здійснити водій червоного легковика, який ввімкнув сигнал правого повороту. Тут же і є відповідь на запитання щодо обов’язковості вмикати сигнал правого повороту перед перехрестям із круговим рухом, на чому у Інтернеті у відповідному відеофільмові наполягав російський «даішник». На вказаному малюнку ми із Вами не бачимо такого сигналу на автобусі. Тобто, наша Державна Автомобільна Інспекція цього не вимагає.

МИ ІЗ ВАМИ У ВКАЗАНИХ БІЛЕТАХ ОТРИМАЛИ 2 ВІДПОВІДІ НА ПОСТАВЛЕННІ НА ПОЧАТКУ СТАТТІ ЗАПИТАННЯ:

1)      В’ЇЗДИТИ НА ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ІЗ БУДЬ ЯКОЇ СМУГИ ЧИ РЯДУ;

2)      ВМИКАТИ СИГНАЛ ПРАВОГО ПОВОРОТУ ПЕРЕД ПЕРЕХРЕСТЯМ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО, КРІМ ВИПАДКІВ, КОЛИ ВОДІЙ МАЄ НАМІР ПОВЕРНУТИ ПРАВОРУЧ НА ПЕРШУ ДОРОГУ, ЯКА ПРИМИКАЄ ДО ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ.

Далі пропонується переглянути деякі завдання із «київської» версії екзаменаційних білетів із ПДР.

Білет №17, запитання №9

Водитель какого транспортного средства должен уступить дорогу?

Правильною тут є відповідь: «Водій червоного легкового автомобіля повинен поступитися, оскільки при взаємному перестроюванні перевагу має водій, у якого не має перешкоди праворуч».

ЦЕЙ БІЛЕТ ДАЄ ВІДПОВІДЬ І НА НАСТУПНЕ ЗАПИТАННЯ. ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ НА ПЕРЕХРЕСТІ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ НЕ ЗАБОРОНЯЮТЬ РОБИТИ ПЕРЕСТРОЮВАННЯ ПО СМУГАМ РУХУ.

На підтвердження висновків, зроблених вище, пропонується іще одне завдання із «київської» версії.

«Білет №31, запитання №9

«Водитель какого транспортного средства правильно занял положение на проезжей части перед перекрёсткам для движения налево?

Только трактора.

Только грузового автомобиля.

Обоих транспортных средств».

Зверніть увагу, шановні читачі на те, що сигналів повороту праворуч ні на одному транспортному засобі не показано! Правильним тут є 3-й варіант відповіді. Тобто, на перехрестя із круговим рухом дозволяється в’їздити із любої смуги чи ряду.

Іще раз на обов’язковість рухатися по колу згідно із наказовим знаком нагадує наступне завдання екзаменаційних білетів.

«Если этот дорожный знак установлен перед въездом на площадь, то:

Предоставляется право на первоочерёдное движение транспортным средствам,

 которые движутся ней.

Разрешается движение только в направлении, указанном стрелками.

Действуют правила, указанные в обоих ответах».

Нагадаю, що правильною тут є 2-й варіант відповіді.

Завдання №5 білету № 13 «київської» версії дає відповідь на запитання щодо дозволених напрямків руху на перехресті із круговим рухом при наявностіперед перехрестям знака, що забороняє рух праворуч.

«Билет    Задание                   

В каком из обозначенных на рисунке направлении запрещено движение?

Только Ж.     Только Д.     Только А.     Ж, Г или А.     Только Г».

Правильна відповідь міститься у 4-му варіантові. Тобто, вказаний знак забороняє рух праворуч тільки у примикання першої дороги, а також забороняє рухатися не по колу, залишаючи умовний центр перехрестя із круговим рухом праворуч. І тут же не показано ніяких сигналів праворуч.

НА ПЕРЕХРЕСТІ СИГНАЛ ПОВОРОТУ ЛІВОРУЧ ВМИКАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ПРИ ПЕРЕСТРОЮВАННІ НА ІНШУ СМУГУ РУХУ, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ ЛІВОРУЧ, У ТОМУ ЧИСЛІ, І ПРИ ВЗАЄМНОМУ ПЕРЕСТРОЮВАННІ.

Автором у білетах не було знайдено відповіді на запитання про обов’язковість виїзду із перехрестя із круговим рухом тільки із правого ряду чи смуги. Відповідь можна б було побачити на малюнку №1.14 а) (вибачте, бо полінився сканувати його) отого старенького підручника водія (автор Іларіонов та інш.). Згідно із ним ВИЇЗДИТИ ІЗ ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ МОЖНА ІЗ ЛЮБОГО РЯДУ ЧИ СМУГИ ТІЛЬКИ ПРИ НАЯВНОСТІ НА САМОМУ ПЕРЕХРЕСТІ ЗНАКУ «НАПРЯМОК РУХУ ПО СМУГАМ». Але вказане може слугувати Вам, шановний читачу, тільки як рекомендація. При відсутності вказаного знаку розумійте вимогу Правил Дорожнього Руху так, що (пункт 10.5. «Поворот необхідно виконувати так, щоб при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а у разі повороту праворуч слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини, крім випадку виїзду з перехрестя, де організовано круговий рух, де напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або де рух можливий лише в одному напрямку») вказаний виняток не діє, бо має на увазі ПЕРЕХРЕСТЯ ІЗ КРУГОВИМ РУХОМ НА ЯКОМУ НАПРЯМОК РУХУ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОРОЖНІМИ ЗНАКАМИ ЧИ ДОРОЖНЬОЮ РОЗМІТКОЮ. ЯКЩО ЇХ (ЗНАКІВ ТА РОЗМІТКИ) НЕМАЄ – ВИЇЗДІТЬ ІЗ ПРАВОГО РЯДУ.

Як то кажуть, береженого і Бог береже!

Бажаю Вам успіхів у новому році!

P.S. Що робиться із порталом Хайвею, я не розумію! Вже вкотре зникають мої статті. Ось і зараз я не знаходжу першої частини цієї статті. Може Вам пощастить. 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 24161
Отредактировано: 02-01-2011 [10:35]
delete
Віктор Марініч, Энергодар, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:07 02/01/11
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova 'Днепропетровск'
Віктор Марініч Энергодар
Дякую Вам! Маю надію, що мої рекомендації багатьом стануть у нагоді.
08:47 03/01/11
Larisa Potapova Днепропетровск
С НОВЫМ ГОДОМ! СПАСИБО ЗА СТАТЬЮ.
14:28 03/01/11

Комментарии

будь ласка
19:51 02/01/11
Олександр Росс Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
10:33 03/01/11
Остап Кавачай Тернополь
Рекомендує цей матеріал.
12:47 03/01/11
Остап Кавачай Тернополь
Почав читати, та не закінчив smile
Але скопіював на телефон і дочитаю таким чином.
Дякую за потрібну публікацію.
13:05 03/01/11
Рекомендует этот материал.
18:52 02/01/11
Віктор Марініч Энергодар
Дякую Вам! Друга частина нікуди не зникала. Тому із нею ознайомилось трохи більше людей.
11:30 03/01/11
Віктор Марініч Энергодар
Дякую!
12:58 03/01/11
Віктор Марініч Энергодар
Дякую!
19:15 02/01/11

Live