О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Интервью  24 декабря 2010 09:58:01

ЄС не скоротить споживання енергії на 20% до 2020 року - високопосадовець Єврокомісії

 ЄС навряд чи досягне своєї мети скорочення споживання енергії на 20% до 2020 року, але зниження вартості відновлюваних джерел енергії означає, що загальноєвропейський підхід до фінансування може бути передбачений, вважає Марі Доннеллі, Директор з питань енергетичної ефективності та відновлюваних джерел енергії в Європейській Комісії.


Чи в даний час ЄС знаходиться на шляху до виконання мети скорочення споживання енергії на 20% до 2020 року?

 

Мета скорочення на 20% вперше була узгоджена главами урядів в 2007 році і згодом затверджена на початку цього року як частина Стратегії-2020. Це складна ціль, не в останню чергу тому, що означає, що ми маємо "відокремити " економічне зростання від збільшення споживання енергії.


Ми погодили базу для розрахунків з державами-членами ЄС. Ми дуже чітко визначити мету в плані збереження енергії - еквівалент 370 млн. т нафти в період до 2020 року. Це може бути виміряне з точки зору споживання первинної енергії кожною державою-членом в 2020 році.


З усім цим, наші розрахунки (з використанням моделей, звичайно), показують, що ми навряд чи досягнемо скорочення на 20% з поточною політикою.

 

Які основні перешкоди?


Є ряд перешкод, які можна розділити на чотири сектори, які залучені. Перше - це те, що ми називаємо сектор виробництва (генерування). Звичайно, ефективність перетворення сировини в енергію, таку як електрична, залежить від сировини. Існують різні рівні ефективності для, скажімо, станцій на мазуті, вугіллі або газі, ядерних або відновлюваних джерелах енергії. Енергетичний баланс сектору генерування є визначальним чинником ефективності.

 

Чи плануєте ви провести порівняльне дослідження для кожного з цих джерел енергії?

 

Ні; з двох причин. Енергетичний баланс є національною компетенцією, тому ми не будемо залучені взагалі. По-друге, у нас вже є ринковий механізм – Схема торгівлі викидами - що являє собою систему податку на викиди вуглецю, що працює як ринковий інструмент у здійсненні вибору джерел енергії. З часом, енергетичний баланс матиме заощаджувати енергію, якщо ми хочемо досягти мети 20%.


Також є три дуже відомі категорії з точки зору попиту. В плані будівель, є громадські, великі комерційні і приватні помешкання. Для великих будівель, як правило, громадських, ми бачимо, що є істотна можливість для прогресу. Ми вважаємо, що державний сектор повинен бути прикладом в тих будівлях, якими вони володіють і які займають.


По-друге, в ході нашого плану енергетичної ефективності, ми хочемо далі розвивати європейський ринок для ЕСК - енергосервісних компаній, які можуть представити заходи з енергоефективності на основі оренди для великих будівель, які потім самі сплачуватимуть за інвестиції через збережену енергію. Це особливо актуально для великих будівель.


Щодо житла, є цілий ряд проблем – іноді помешкання належать А, але займає їх B, і тому у нас є проблема розділеного стимулювання. В кожній державі ЄС ситуація різна, і кожна держава має свою законодавчу систему, тому ми не будемо намагатися мати єдине рішення для всіх, а запропонуємо державам-членам розглянути це питання з тим, щоб усунути розділене стимулювання.


Це велика проблема, тому що ми спускається на рівень домогосподарств. Які гарантії того, що заходи, які приймаються на рівні ЄС, просочаться вниз до звичайних людей?

 

Перш за все ми повинні розуміти, що політика є європейською, тому залучені кілька учасників і це не той випадок, коли все спускається з Брюсселя до громадян. Держави-члени ЄС самі мають ряд заходів, які вони можуть і дійсно використовують.

 

У нас насправді є деякі заходи на європейському рівні, найвідомішим з яких є спільні фонди. Остання зміна в регулюванні передбачає до 4% від такого фонду для інвестування у підвищення енергоефективності житлових будівель. Це не використовується так швидко, як ми хотіли б, з багатьох причин. Це, звичайно, правова зміна, яка відбулася в середині періоду програмування, що означає, що органи управління мають перепрограмувати свої програми діяльності, що може зайняти деякий час, бо вони повинні вирішити, які їх пріоритети.


Скільки грошей доступні для енергоефективності в рамках фонду?


Вісім мільярдів євро доступні для цього. Гроші повинні бути виділені до кінця 2013 року і витрачені до кінця 2015 року.


Чи уряди дійсно зрозуміли це?

 

Так, я б сказала, що деякі явно зробили так і змінили свої програми діяльності, а деякі зробили так, що навіть не мали їх змінювати. Є ряд держав-членів, де заходи відбуваються і ви можете побачити переваги, що починають проявлятися.


Тим не менше, це правда, що є також інформаційна проблема, тому що енергоефективність звучить як досить проста діяльність, але вам потрібен певний досвід для того, щоб зробити це правильно. Це не ті знання, які зазвичай є в органів управління, тому вони повинні вийти назовні, щоб отримати їх, і це створює часовий лаг.


Чи  готується з цього приводу якесь повідомлення?


Починаючи з січня, ми матимемо зустрічі  між енергетичними агентствами та органами управління держав-членів, тому вони можуть отримати вигоду з такого досвіду безпосередньо.


Як далеко ЄС просунувся до мети заощадження 20 % енергії?


Це, звичайно, моделювання, так що цифри не дуже точні, але ми вважаємо, що ми десь між 9 і 11% за поточної політики.


План дій з енергоефективності на наступний рік слідуватиме за результатами цього аналізу та з усвідомленням того, що існує розрив. Ми націлюватимемося на весь ланцюг вартості енергії та будівництва зокрема. Ринок ЕСК був дуже успішним, але його знають не в усіх державах-членах, тому ми повинні спробувати і заохочувати його розвиток.


Ми також маємо досвід в державах-членах ЄС щодо роздрібних постачальників енергії і електроенергії, зокрема, які самі забезпечують заощадження для своїх клієнтів. Наприклад, зараз це відбувається у Великобританії, Франції, Фландрії та Італії. Це дає вельми реальні результати для споживачів від постачальників енергії. Енергетичні контракти для великих будівель стосуються витрат на оновлення, що покривається за рахунок заощадження енергії протягом 7-10 років.


Для окремого споживача працюватиме Схема заощаджень для споживачів. Постачальники електроенергії будуть ефективно підтримувати заощадження енергії споживачами за рахунок прогресивних заходів, від заміни лампочок до ізоляційних систем, котлів і, можливо, навіть вікон – цілий ряд заходів з енергоефективності, що робляться спільно з постачальниками енергії.


Чи будуть стимули для цього?


Буде фактично правове зобов'язання постачальника енергоносіїв, як це вже є у Франції, Італії і Великобританії. Це буде запущено у всіх державах-членах ЄС.

 

Чи може ЄС запровадити мінімальні вимоги або стандарти?


У червні цього року у нас була директива з реновації будівель, яка тепер поширюється на всі реконструкції, що охоплюють більше 25% будинку, а не тільки на ті, що охоплюють більше 1000 м, як це було раніше. Це приносить достатньо високі будівельні стандарти і, звичайно, нові законопроекти, що ведуть до того, що називається будівництво з "нульовою енергією". Тобто, це стосується нових і повністю відремонтованих будинків.


Реальна проблема стосується існуючого житлового фонду, адже будинки змінюються лише кожні 30-40 років і можливість відремонтувати їх є тільки на рівні 1-2% у середньому по ЄС. Швидкість, з якою будівлі можуть бути відремонтовані в Європі, є досить повільною і це дуже дорого, тому що це процес, над яким ми будемо працювати.


Наприклад, у нас є новий фінансовий механізм, який буде запроваджуватися. В результаті пакету відновлення буде близько 146 млн. євро покладених в Європейський інвестиційний банк і німецький банк KFW для того, щоб зробити доступним фінансування для ремонту будівель.


Які часові рамки для цього?


Ми сподіваємося запустити це на початку наступного року. ЄС буде залучений протягом трьох років, але банки будуть працювати далі.

 

UA-Energy.org, за матеріалами EurActiv

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8727
delete
Ukrаїнська Energетика
Ukrаїнська Energетика, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:47 24/12/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"... державний сектор повинен бути прикладом в тих будівлях, яким(и) вони володіють і які займають"

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? Цiкаво знати...
10:47 24/12/10
PolitPR-2 ( www politpr com ua) - обучение политтехнологиям, манипуляциям и политическому PR. Курс - 1,5 месяца. По окончанию лучшие выпускники пройдут практику и будут трудоустроены у спикеров и партнеров программы.

Политики управляют нами.. Хочешь управлять политиками?! Приходи и научись как выиграть выборы в 2012 года, как писать манипулятивные тексты, как управлять эмоциями общества. Лучшие политтехнологи, политологи, социальные психологи, журналисты тебя научат. 1,5 месяца интенсивных мастер - классов и тренингов. Политика сильно серьезное дело, чтоб доверять ее политиками ( Шарль де Голь)!
10:55 30/03/11

Live