О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Интервью  17 декабря 2010 11:24:37

Замість української школи... каналізація!

У Севастополі затягують будівництво єдиної в місті української школи-колегіуму. Кошти на завершення будівлі навчального закладу надійшли з Держбюджету влітку, але місцева влада вирішила їх у прямому сенсі “спустити” в каналізацію.

Про кричущі дії влади Севастополя розповідає голова громадського комітету "Український Севастополь" Микола Владзимірський. За його словами, якби це була російська школа, чиновників, що вирішили будувати каналізацію на гроші, передбачені для навчального закладу, уже б давно повикидали з роботи...

-- Однак “елітна” московська школа, що працює під патронатом Міноборони Росії, у місті вже є, -- каже пан Владзимірський. -- Там і готель, і басейни, і охорона. Все обладнання – сучасне та комп'ютеризоване. Росія дуже дбає за збереження свого “культурного наслєдія” в Криму. Натомість українська влада не може збудувати єдину україномовну школу-колегіум у Севастополі ось уже два роки.

-- Що це мала бути за школа і чому так довго її будують?

-- Будівництво розпочав 2008 року екс-голова Севастопольської міської держадміністрації Сергій Куніцин, не зважаючи на те, що більшість у міськраді була проти. Він обіцяв, що перша у Севастополі українська школа-колегіум на 722 місця запрацює до 1 вересня 2010 року. Але не так сталося, як гадалося.

Наразі збудовано лише два з половиною поверхи. Куніцина і його команду нещодавно відсторонили від влади й звинувачують нині у нецільовому використанні коштів, погрожують кримінальними справами. Колишнього начальника управління капітального будівництва Севастополя взагалі утримують під вартою. А новий начальник Олександр Ліфшиць заявив, що 4,6 мільйона гривень, які уряд виділив у липні цього року на добудову школи, підуть на будівництво каналізаційного колектора в місті. Мовляв, через розслідування зловживань попередньої влади гроші, які дав Кабмін на прохання Куніцина, не можуть освоїти в строк. Недобудоване приміщення школи-колегіуму, за словами Ліфшиця, є тепер "речовим доказом", тому будь-які будівельні роботи на об'єкті припинені. Тож, щоб не повертати кошти до Держбюджету, їх використають на “нагальні потреби” міста.

-- А що кажуть посадовці з приводу подальшої долі школи?

-- Передусім хочу зазначити, що кошторис будівництва щороку зростає. На початку проект коштував 46 мільйонів гривень. З 2008-го року уряд дав близько 30 мільйонів – тобто більше, як половину необхідної суми. Але через те, що згаяно цілих два роки, нині вартість колегіуму складає вже 96 мільйонів гривень. Хто і коли тепер робитиме заявки до Кабміну з проханням виділити ще кошти на будівництво, невідомо. У мене є підозри, що насправді севастопольські чиновники намагаються просто перетворити об'єкт на довгобуд і роблять усе можливе, аби українську школу не відкрили ніколи. Як видно із заяв нинішнього глави міськдержадміністрації Валерія Саратова, місцева влада має намір змінити концепцію майбутнього навчального закладу. Пан Саратов на всі запитання щодо продовження будови відповідає, що це буде прекрасна школа, у якій вивчатимуть усі мови – і російську, і англійську, і далі маячня в тому ж дусі про “інтернаціональність” та “дружбу народів”.
Утім, на мою думку, дуже важливо, аби назва цієї школи відповідала у результаті її суті. Багато севастопольців хочуть, щоби їхні діти здобували освіту саме українською.

-- Наскільки сьогодні мешканці міста можуть реалізувати цю потребу?

-- Нині у нас є лише кілька шкіл, де працюють українські класи. Там із задоволенням навчаються не лише українці, а й діти росіян, діти кримських татар та інші. Учні цих класів знають українську не гірше, ніж школярі з західних та центральних областей, про що недвозначно свідчать результати всеукраїнських олімпіад. Утім, за даними управління освіти і науки Севастопольської міськдержадміністрації на сьогодні потреба у навчанні дітей українською мовою в місті становить близько 6%, тим часом як класів, що надають таку можливість, лише 3%. Розмови про те, що у Криму українська нікому не потрібна – міф! До речі, у Сімферополі на кожне місце в українській гімназії претендує щороку від 2 до 5 осіб, підлітки вишиковуються в черги на співбесіду!
Тому вважаю, дії і заяви, що лунають тепер із вуст севастопольських чиновників у питанні відкриття колегіуму, -- антиукраїнські. Ми визначаємо їх як незаконне обмеження конституційних прав молодих севастопольців усіх національностей на отримання освіти державною мовою.

-- А чи є якась реакція з боку Кабміну на те, що гроші, передбачені на будівництво української школи, підуть не за призначенням?

-- Та ніякої! Влітку Київ виділив гроші показово, аби всі побачили, як уряд дбає про українську мову в Криму. Але куди ці гроші підуть, насправді нікого не цікавить. Хочете колектор замість навчального закладу – будь ласка! Бо в нас тепер на всіх рівнях влада не українська.
 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 9714
delete
Олександра Тамкова
Олександра Тамкова, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

12:04 17/12/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
"Розмови про те, що у Криму українська нікому не потрібна – міф! До речі, у Сімферополі на кожне місце в українській гімназії претендує щороку від 2 до 5 осіб, підлітки вишиковуються в черги на співбесіду!" - Державну мову потрiно вивчати, але ж, до речі, хто та й як претендує у Севастополі?
Якщо вірити пану Владзимірському, охочих знати державну мову у Севастополі більше, аніж може видатися на перший погляд. Дякую за рецензію!
12:13 17/12/10
20:46 17/12/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? А це ж кримінал. Нецільове використання бюджетних коштів.
20:47 17/12/10

Live