О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  11 ноября 2010 16:18:44

Почали з покладання квітів антисеміту

 

 В перерві  першої сесії міської ради сьомого скликання новий міський голова Кіровограда Олександр Саінсус поклав квіти до пам’ятника антисеміта міського голови колоніальних часів Олександра Пашутіна, за часів господарювання якого  в місті паройшли три перших єврейських погроми. На додаток новий голова назвав його першим, що свідчить про велики проблеми з знанням історії міста. Для приклада , до Олександра Пашутіна мвістом керували його родичі: батько та дядько.

  Саме у квітні 1881 року, коли містом керував пан Пашутін у місті було організовано перший в імперії чорносотенний єврейський погром. Як описують чорну подію свідки, в місті за кілька тижнів навмисне нагніталася атмосфера антисемітизму. Євреям відверто говорили, що їх будуть громити. Влада при цьому чітко і не вдавано стояла осторонь та мовчки спостерігала за подіями. Нажахані страшною загрозою євреї на всі дні великодніх святкувань закрили всі крамниці та шинки, щоб уникнути реалізації страшного попередження. А все місто пиячило і не виказувало ніякої агресії, чим не зіпсувало собі свято.

 Грім грянув вже після свят. Події почалися з одного з шинків, де його господар єврей зробив зауваження відвідувачу напідпитку. У ображеного нагодилися товариші, що і розгромили та розграбували шинок. Далі все перекинулось на інші генделики, крамниці, погреби , склади та домівки євреїв. З крамниць все розтаскувалося по домівках і навіть нещадно нищилося на місці, або викидалося на вулиці, які нагадували смітник. Трощилися меблі, а запаси алкоголю не лише грабувалися випивалися але і знищувалося. Євреї у підвалах ховали дітей. Погром у місті тривав кілька днів, а потім поширився, як кола по воді ланцюговою реакцією на інші міста України . Кількість жертв не повідомлялася, як і не каралися учасники антисемітського шабашу. Поліція в події не втручалася, як і не застосовувалися війська( принаймні про це немає повідомлень, а можливо «пожежники довго їхали»).

  Та 1881 роком «єлизаветградський почин» не обмежився і періодично повторювався та «практикувався» в Україні майже до 1920 року. Повертаючись до Пашутіна та його поведінки до , під час та після першого та інших погромів, слід зазначити, що він особисто мав з цього чималий зиск по професійній лінії по був купцем, а погроми нищили його конкурентів в торгівлі.

 А тим часом коридорами міської ради вештався, як неприкаяний місцевий равін. Дивний символізм чи збіг обставин та дивна поведінка єврейського пастиря душ…

Почали  з покладання квітів антисеміту

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 770
Отредактировано: 11-11-2010 [16:32]
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:48 11/11/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Бо влада бвандюків, а привели цих баньдюків до влади своїми грошима олігархи-євреї, що отримали своє багатство прихватизувавши надбання і власність всього українського народу.
Так що за все слід платити. Інколи і своєю кровю.
05:02 12/11/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кипиани Запорожье
АФФтар, учите историю. Первая организация черносотенцев возникла в 1900 году. Еврейские погромы в Украине были организованны народовольцами-революционерами после убийства 1 марта 1881 года русского царя и принятием Александром !!! чрезвычайных мер. После расстрела 20 июля погромщиков в Нежине, погромы прекратились на 20 лет.

Поставьте у себя в городе памятник земляку Гершу Ароновичу Радомысльскому - Зиновьеву, председателю Коминтерна. Возлагайте ему цветы и молитесь на него. Только лоб не расшибите.

И с чего вы взяли, что Александр Пашутин - антисемит? Приснилось в горячке?

У вас в городе Казенное еврейское училище 1-го разряда было открыто в 1851 году и состояло из двух классов. В нем преподавались: Закон Божий (талмуд), русский, немецкий и еврейский языки и арифметика. Затем в г. Елисаветграде открыто еще другое казенное еврейское училище.
Первостепенная талмуд-тора открыта в сеятябре 1858 года, имела 2 класса, в которых преподавались те же предметы, как и в казенном еврейском училище, но кроме того при талмуд-торе открыт был приготовительный класс для детей от 4 до 6 лет. В память 25-ти-летия царствования Императора Александра II при талмуд-торе в 1880 году открыты были ремесленныя отделения.
В хедерах обращалось внимание на буквальное изучение талмуда. В второстепенных хедерах обучались кроме того русскому языку и арифметике.

И Пашутин антисемит? А Вы тогда кто, батенька? Людожёр? :)
Хто наїхав на Василя? Перекотиполе з чужого городу...
Почитай ізраїльські підручники... Вони на цьому знаються більше за таких як... Там немає твоїх казочок!
07:34 12/11/10
Кипиани Запорожье
Пидручныки для кого пишутся? Правильно, для неграмотных! А вот архивы городские - для грамотных. В архивы загляните и увидете, кто замостил улицы в этом городе, кто скверы, парки и сады сделал. Поэтому предприниматели и собрали денег на памятник достойному человеку.

А вы продолжайте изучать историю по учебникам для первого класса. LOL Может станете самым умным историком на планете.
10:47 12/11/10
Розумнішим за тебе... бути все одно не можливо.
Все борошся, як в дитячому садку, за останнє "гав"...
12:17 12/11/10
Кипиани Запорожье
Да тявкайте наздоровье. Можете даже, пробегая мимо памятнику градоначальника, поднять заднюю лапку и пописать на постамент. LOL

Правда, помните о том, как один презер-дент взорвал памятник своим соотечественникам, и при этом убил женщину и девочку. Этот памятник тоже стулом может и хвост поломать! LOL
14:10 12/11/10

Комментарии

Рекомендует этот материал.
22:48 11/11/10
Цікаво написаний матеріал. Є і ліричні відступи, і гарні порівняння, і трішечки сарказму wink
12:41 12/11/10

Live

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Две дыры

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

7 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от