О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  16 сентября 2010 13:00:02

Україну готують до культурного дефолту

Україну готують до культурного дефолту
Вже більше місяця як висять нові гасла нової влади: «Збудуємо нову країну». Кожного дня я переконуюсь, що цей проект з державою в якій я живу не має нічого спільного. Україна без українців – це абсурд. Мова ж є визначальною ознакою існування нації, як наслідок країни. З часу Президентський виборів відбувається системне руйнування цього підмурку. За останні пів року зокрема втілено таке: 

Україну готують до культурного дефолту

  • Ліквідовано центр сприяння освіті рідною мовою підпорядкований Міносвіті
  • Постанова про відмову від іспиту з української мови для аспірантів та здобувачів ступеня кандидата наук
  • Переписування підручників з історії України
  • Відмова від обов’язкового дублювання фільмів українською мовою
  • Дозвіл провадження судочинства російською мовою

 Навіть побіжний огляд преси за два дні говорить, що деукраїнізація проходить шаленими темпами

 У Севастополі до 15 жовтня виготовлять і встановлять продубльовані російською мовою інформаційно-вказівні дорожні знаки (назви населених пунктів). Відповідне рішення було прийняте вчора на пленарному засіданні сесії міськради, повідомив кореспонденту УНІАН член президії міськради Севастополя, депутат Олександр СЬОМІН. На думку О.СЬОМІНА, «в принципі, нічого поганого в цьому немає, за винятком того, що гроші збираються виділити з дорожнього фонду, який має витрачатися на утримання і ремонт дорожнього покриття міста, тобто, для забезпечення безпеки учасників дорожнього руху».  Крім того, як сказав депутат, йому не зрозуміло, чому вирішено виготовити інформаційно-вказівні знаки з написами двома мовами саме до 15 жовтня, а не до початку літнього сезону, коли в Севастополі різко збільшується кількість туристів.

«Голови обласних державних адміністрацій отримали пряму вказівку з Адміністрації Президента забезпечити прийняття обласними радами рішень про визнання російської мови регіональною». Про це Офіційному сайту «За Україну!» сказав Ярослав Кендзьор, Також депутат підсумував:«Напередодні виборів у влади є бажання змістити акценти суспільних дискусій у зв’язку із провалом економічної, соціальної політики, стрімкого підняття цін. Тому вони намагатимуться прикрити свою бездарну політику мовним питанням». 

Процеси політичного переслідування вирують в серці українства – Львові. Голова Львівської обласної організації партії «За Україну!», депутат облради Ярослав Пітко розповів, що нещодавно було звільнено з роботи головного лікаря обласної лікарні Олеся Лемішка, якому Партія регіонів «запропонувала» балотуватися від них в депутати. «Йому поставили ультиматум: відмовитися від діяльності в партії «За Україну!» і балотуватися від Регіонів, або писати заяву на звільнення», – розповів Ярослав Пітко. «І це не одиничний випадок – в усіх районах Львівської області влада звільняє з роботи людей, які там працюють вже не перший рік, лише через те, що вони члени партії «За Україну!», - зазначив Пітко.

 

Віце-президент Української ліги із зв’язків із громадськістю, автор дослідження “Мовний баланс України” за 2008-2009 роки Олег МЕДВЕДЄВ розповів: “українське суспільство складається не з двох, а з трьох мовних спільнот: україномовних, російськомовних та білінгвів (двомовних - УНІАН)”. З них, за даними дослідження, 36% громадян у родині спілкуються лише українською мовою, 36% - лише російською, інші 27% - білінгви.

При цьому в громадському житті реальна присутність української мови становить менше 50%, хоча українську рідною мовою називають 67% громадян. Говорячи про ситуацію на книжковому ринку, експерт зазначив, що на 9 книжок російською мовою припадає лише 1 українською.

У прямому ефірі на Першому Севастопольському каналі у програмі Неформальної розмови 14 і 28 квітня виступав провідник російської козачої громади Соболь Віталій Храмов. За його словами, Україна виникла в результаті п'ятої (1917-1922 рр.) і сьомої (1985-1994 рр.) російсько-єврейських воєн, в яких Росія програла євреям. Храмов у ході передачі стверджував, що Україна - це спільний проект австрійців та єврейської терористичної організації Інтернаціонал, який виник 200 років тому. Територію сучасної України він назвав територією, "на якій ми зараз проживаємо", або "Російська держава Україна".

Національним досягненням останнього часу стало те, що все ж Національна експертна комісія з моралі вчора, одноголосно визнала квітневі випуски програми Неформальна розмова такими, що розпалюють національну і релігійну ворожнечу. 

У державно-церковних відносинах в Україні теж спостерігається страшнувата картина. Про релігійну толерантність здається не йдеться. Зокрема, греко-католики стикнулися з протидією УПЦ МП та місцевої влади.

Єпископи католицької церкви з 12 країн світу нарікають на утиски греко-католиків в Україні. Священнослужителі Польщі, США, Канади, Бразилії, Австралії, Німеччини, Франції, Італії, Аргентини, Великобританії та Іспанії підписали лист до Президента України на підтримку одеських греко-католиків. Клірики обурені, що тамтешні православні Московського патріархату просять владу заборонити греко-католикам будувати храм в Одесі. ”Стаються досить дивні речі, коли нам забороняють будувати свій храм. Ми маємо право на це, так як кожна інша церква і релігійна організація на теренах України має право згідно з Конституцією і чинним законодавством”, - каже предстоятель УГКЦ Любомир Гузар.

Середня освіта за нової влади теж подає сигнали про небезпеку. Одне з останніх повідомлень від члена парламентського комітету з питань науки та освіти,  Лесі Оробець: «Підручники для 12-го класу знищили, а на виготовлення нових витратили… втричі більше коштів, аніж було потрібно для створення нових класів і для підготовки кадрів» («Експрес» №29) 

Очевидно остаточний хрест на мовному, як наслідок українському питанні провладні сили збираються поставити, проголосувавши за Закон «Про мови в Україні». Нагадаю, що однойменний законопроект був зареєстрований 7 вересня у Верховній Раді, внесений представниками коаліції Олександром ЄФРЕМОВИМ, Петром СИМОНЕНКО та Сергієм ГРИНЕВЕЦЬКИМ. Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поряд з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

У свою чергу, Львівська обласна рада звернулася до Президента України Віктора Януковича з вимогою не допустити перегляду мовного законодавства. Відповідне звернення 14 вересня підтримали 89 депутатів. "Депутатський корпус Львівської обласної ради розцінює цей законопроект як посягання на Конституцію, державний суверенітет і спроби посіяти розбрат, розколоти Україну за мовною ознакою", - йдеться у зверненні обласної ради. Депутати переконані, що цей законопроект призведе до остаточного знищення української мови в незалежній Україні і поставить україномовних громадян в ізольоване становище. У випадку ігнорування цих вимог Львівська обласна рада залишила за собою право звернутися до студентства, інтелігенції і всіх українців, із закликом взяти участь у масових акція громадянської непокори з метою захистити національну ідентичність і право розмовляти рідною мовою.

 

Львівська облрада також звернулася до інших органів місцевої влади з пропозицією розглянути це питання на позачергових сесіях та направити своє рішення по захисту державної мови у Верховну Раду. Народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль повідомив, що наступного тижня коаліція спробує прийняти цей закон.

Табачник продовжує українофобські зусилля міністра внутрішніх справ Валуєва, царів Олександра ІІ та Олександра ІІІ. Причому якщо царі мислили великодержавними категоріями (в яких, природно, місця Україні не було), то нова влада будує нову країну. Без сумніву можна сказати, що ця, нова країна, нічого спільного з Україною мати не буде. Скільки в Європі про демократію не говори, та реальні дії говорять про як мінімум створення держави авторитарного типу. Східна Європа все більше заходить у тривалу політичну кризу.

Україну готують до культурного дефолту
Україну готують до культурного дефолту.

У державі відбувся парламентський переворот, ліквідовано другу українську республіку, маємо новий колоніальний режим.

Видається, що протистояння неминуче. Ми стикнулися з черговим окупаційним режимом, який діє абсолютно легально. А ось чи легітимно? Тут закрадається сумнів.
 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1244
delete
Олексій Побережний
Олексій Побережний, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 24, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Кипиани Запорожье
А як бути з тим, що мова є визначальною ознакою існування нації, як наслідок країни Бельгії?
14:46 16/09/10
14:08 16/09/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кипиани Запорожье
«Збудуємо нову країну». Кожного дня я переконуюсь, що цей проект з державою в якій я живу не має нічого спільного. Україна без українців – це абсурд. Мова ж є визначальною ознакою існування нації, як наслідок країни.

Все старо как мир, как всегда - однобокая искусственная мысль.

Что делать бельгийцам и швейцарцам, если такие нации есть, а таких языков нет?

Будем им изобретать сообща бельгийский и швейцарский языки?
Стаття присвяена Україні а не Бельгії
14:47 16/09/10
1 Українська мова вже існує, можете нічого не ізобрєтать
2 Швейцарія побудована за принципом кантонів, думаю не треба пояснювати що це таке і наскільки відрізняється від української ситуації?
3 Бельгія знаходиться в західній Європі. Історичні контексти формування держав кардинально відрізняються
14:22 16/09/10
Кипиани Запорожье
А-а-а-а-а! Забыл, в Украине не действуют мировые и вселенские законы! У нас же черная дыра, дающая зеркальное искажения. У нас же лента Мёбиуса преврасчается в колечко!

Спасибочки, что напомнили. best
17:22 16/09/10
А відколи людські принципи стали Вселенськими законами? smile
17:50 16/09/10
Кипиани Запорожье
Только принципиальный украинец, попав в одиночку на остров к папуасам после гибели корабля, может принципиально не говорить с ними на туземном языке или языке жестов. Сдохнет с голоду, но будет жрать просить только, принципиально, на мове! LOL

Вселенские законы плевать хотели на ваши принципы. Хотите жить по принципам а не по законам развития человечества и природы - превратитесь в космическую пыль. LOL
19:11 16/09/10
S.A.Y. Киев
"Только принципиальный украинец, попав в одиночку на остров к папуасам после гибели корабля, может принципиально не говорить с ними на туземном языке или языке жестов"

Вообще-то - это отличительная черта русскоязычных туристов.
22:33 16/09/10
bravo bravo bravo Дуже влучно)
Я вже стомився сперечатися і розповідати людині про шкільні істини smile
22:42 16/09/10
Кипиани Запорожье
Дело не в туристах СНГ, а в том, что автор заявляет, что "... мова є визначальною ознакою існування нації..."

На резонный вопрос: А почему в других странах не так?

Автор отвечает: А Украина отличается от всех стран, в Украине человеческие принципы пересичного украинца отменяют мировые законы развития общества! LOL
11:56 17/09/10
Не набридло пересмикувати фрази і виривати їх з контексту?
13:57 17/09/10
Мовою треба спілкуватися якщо ти українець і поважаєш себе
13:57 17/09/10
То чому ж ти вражий сину не написавши жодної статті на ХВ своїм язиком лізеш туди куди тебе не просять?
19:54 17/09/10
20:05 16/09/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
20:52 16/09/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Не надо пытаться манипулировать народом и раздувать межнациональную рознь на языковой почве!!!
О Руднєв, я навіть за тобою скучив))))))))))))
Раздувать нє нада, але мовчати вже не сила!!!
20:54 16/09/10
Славно, что ты скучал.. ))
И все равно нельзя сталкивать лбами нации в стране - это только на руку Януковичу.
22:19 16/09/10
Це ж у тебе на аватарці був такий песик, який шкіриться?))))
Коли мої права утискають та ще й державу перетворюють на Бог зна що - мовчати я не буду!
22:44 16/09/10
Ну не у тебя же!! ))
Все верно - свои права защищай, и на чужие не зарься!! Построй себе такую страну, какая тебе понравится, а нашу не трогай!
23:32 16/09/10
Зачекай мені здається що ми живемо у єдиній державі, яка має назву Україна. Що значить построй сєбє... В мене є країна і я її будую, наскільки в мене вистачає сил (окрім мене є ще більше 40 мільйонів громадян). Існує толерантність, але даруй, у мене теж є права!
23:50 16/09/10
О, вот и ты стал что-то понимать! ) Украина - одна на всех, и права не только у тебя или этнических украинцев. Права - одни ДЛЯ ВСЕХ ГРАЖДАН Украины!!! И нет более "правильных" или "менее"!! Как скажет большинство - так и будет! И большинство через выборы бывшего зека свое слово уже сказало. Давайте проведем референдум - там большиство повторит то же самое. Это и есть ГОСУДАРСТВО!
00:28 17/09/10
Поговорити про референдум можна - нема діючих механізмів його проведення. Права або є, або їх нема. А от щодо більшості, рейтинги у Яника зараз такі, що не позаздриш. Думаю навіть Тигибко мав би більші шанси, як компрромісна фігура)))))
00:33 17/09/10
23:50 16/09/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Кипиани Запорожье
Дефолт — невыполнение договора займа, то есть неоплата своевременно процентов или основного долга по долговым обязательствам или по условиям договора о выпуске облигационного займа.

Не путать с распространённым названием Экономического кризиса 1998 года в России.

Дефолт может объявляться как компаниями, частными лицами, так и государствами («суверенный дефолт»), неспособными обслуживать все или часть своих обязательств.

Корпоративный дефолт является важным понятием корпоративного права, являясь, с одной стороны, защитным механизмом для компании, испытывающей временные финансовые трудности (защита от враждебного поглощения, защита от рейдерского захвата и т. д.), а с другой — защищает кредиторов от невыполнения компанией обязательств по займам.

Поясните читателям, как происходит изобретенный Вами "культурный дефолт" и, что он из себя представляет?

Снова тест Люшера по-украински:

(22) – 2 – 4
Украинцы чувствуют себя более не способными справиться с запросами партнеров и требованиями окружения. Всячески избегают трудностей и ищут убежище, в котором предоставилась бы возможность снять угнетающее напряжение.
Состояние украинцев: чрезмерная раздраженность из-за страха перед разочарованиями, защита от перенапряжения.
Психогенные мотивы украинцев: неосуществленное притязание на свободу, возможности и предложения; неосуществленное притязание на силу и превосходство.

Желание украинцев: кто-то должен дать исторически определённый уровень развития (ну, примерно как у Швейцарии!) украинского общества и украинцев, выраженный в типах и формах организации жизни и деятельности людей, а также в создаваемых ими материальных и духовных ценностях.

Ну дайте нам Кондру Аденаур-енко, Шекспир-овского, Гёйне-нко, Вагнер-ского, Гоген-ського и Дали-нського... smile
14:31 16/09/10
1 Наскільки я розумію вас вповні задовольнила моя відповідь на питання в рецензії (правда не бачу змін в оцінках)

2 Культурний дефолт здійснює нова влада і як я передбачаю це саме їх винахід

3 До чого ви написали данні довідки?)
14:42 16/09/10
Кипиани Запорожье
Для чего я написал эту справку. Я Вам попытался пояснить, что такое культура, и как она появляется. Не может косноязычный Янукович дать украинцам на тарелочке национальную культуру.

Не вижу я в украинцах, которые считают себя этническими украинцами, носителями национальной культуры, того творческого и жертвенного порыва, который был, ну, скажем у народовольцев. Они жертвенно шли в село, просвещали крестьян, несли культуру в массы.

Ни один украинец не приехал в село донбасса, не организовал бесплатные курсы для изучения украинского языка, не понес в массы идею величия произведений Телиги, Квитки, Кобзаря, Сковороды. НЕ ВИ-ЖУ! Вищу мальчиков с плакатами "Свободы", с фашистскими флагами УНА-УНСО... Вы считаете это культура? Хотите чтобы Янукович с такими флагами начал бегать? Такие ожидания бессмыссленны.

Привести мировые примеры? Религия. Это тоже культура. И несли её проповедники вместе с культурой своего народа, языком, верой в Бога-Аллаха..., в качестве миссионеров. Поэтому папуасы заговорили на французском и английском, а чукчи и эвенки - на русском. И не нужны им были Святославы, Дмитрии, Кромвели, Бандеры...

А вот культуру, религию и мову - впитывали как губка!
15:03 16/09/10
1 Те що Янукович і братва нічого не може дати, а здатна тільки брати - це зрозуміло, і тверезомисляча людина не могла від нього чогось путнього очікувати. Питання в тому,що він відбирає найсвятіше - мову і культуру. Отже про тарєлочку не йдеться.

2 Щодо того що властиве українцям, а що ні - все залежить від рівня ознайомлення з українською історією і культурою. Чого-чого, а жертвенності було достатньо в усі часи: від студентів під Крутами до Чорновола і Гонгадзе.

3 Про ні одін украінєц. Я живу в центральні Україні (а не у Львові, хоча це місто обожнюю), з 1998 року спілкуюся українською і щороку можна було списувати товсті зошити з переліком тих речей, які я зробив для України. А питання ж полягає не лише в Донбасі. Антидержавні кроки цієї влади впливають на моє життя в моєму рідному місті.

4 Што такоє культура. Про утиски культури я чітко описав у статті.Не збираюся повторюватися. Причому по чітким посиланням можете ознайомитися і з першоджерелами.

5 Питання до вас. Кіпіані - це ваше справжнє прізвище чи намагання косити під Вахтанга?
16:03 16/09/10
Кипиани Запорожье
Истории, конечно известны случаи, когда культуру и искусство в массы несло правительство, типа бабы с веслом и пионера с горном, илича с кепкой в руке. Но это обязательно тоталитарные правительства Сталина, Гитлера, Мао... Вы такого хотите от правительства Януковича? Хватит Ющенко с Бандерами. А вот насчет растаскивания культуры Украины по сараям, это Виктор Андреевич, который в открытую скупает трипольские черепки у "черных археологов". Интересно, каменных баб он тоже скупал?

Жертвенность у Черновола только и была... Один раз, когда он в самиздате подписался своей фамилией и ... сел надолго. А нынешние где?

Как правительство может повлиять на русскоязычные газеты? Запретить их? Правительственная периодика идет вся на украинском. Ни кто не запрещает украинцам разрабатывать программы для ПК на украинском языке, ПО на исключительно украинском... Делайте сайты и поисковики чисто на украинском. Ведь Гугл уже есть на китайском, и никто не требовал от владельца поисковика китаизировать его. Денежки захотели заработать - сделали. А вот на уйгурском не будут. А собственники-то Гугла - москаль и пиндос. Вы же не строите у себя во дворе эйфелеву башню? Может зря? Только за свой счёт!

Насче утиску греко-католической церкви? А заявления пособника фашистов Ратцингера-Бенедикта о том, что православие и протестанство не истинные веры? Вот и получили католике "сдачу" от православных!

У меня в предках есть не менее знаменитый грузин, Дмитрий Иванович Кипиани, который похоронен в Церкви Святого Давида на Пантеоне Мтацминда, хоть и убит был в Ставрополе.
18:53 16/09/10
1 Ви усвідомлюєте різницю між сприянням і забороною? А про захист людської гідності та прав?
Не знаю чим Вам допік Ющенко. Він принаймні відбудував Батурин, відновив розкопки по Україні, створив "Інститут національної памяті". Він над культурою працював. Хоча б у цьому він був молодцем.

2 Знайомтеся з культурою України, моя Вам порада. Про трагедію в Одесі чули? Забийте в Гугл Роман Чайка. Такі люди в Україні були й будуть завжди

3 Ви статтю взагалі читали? А щодо гугла, то він вже давно український))))

4 Якби Ви Папу в Європі назвали "пособніком фашистов", то вас би сприйняли як мінімум варваром і не освіченою людиною. Папа Римський - це священна особа, попри минулу біографію. До прикладу, я Януковича зеком не називаю, бо він Президент моєї країни і в цьому я виражаю свою повагу до інституту Президента.

5 І що ж Ви, шановний Кіпіані, думаєте про сучасну Грузію?
20:04 16/09/10
1."Один дурень може зробить таке, що й десять розумних не розв*яжуть".
2.Два Виктора - и две победы,
Но Украина-мать одна.
Судьба, читая свои веды
Воздаст за выбор нам сполна!
3.Уже було "Покращимо життя уже сьогодні", залишилося тільки "Збудуємо нову країну". Питання тільки для кого? Для українців приниженням українців деукраїнізацією? З одного боку шалене тотальне зросійщення, з іншого боку нищення українського духу українською ж мовою від панів а ля януковичів.Ради чого? Ради русского мира чи ради воєнно-екномічних інтересів сусідньої держави? Чи тим та іншим у сукупності?Звідки така низька самооцінка і неспроможність підняти країну власним народом?
Тільки, очевидно, від того, що застарілі пострадянські економічні потужності та виробництво продукції не належать сповна Україні, що найбільші заводи і фабрики - не на Україну.
Тому логічно, що однією солов*їною нічого не вдієш, і тому логічно, що здача позицій самостійності починається з мови.
19:27 16/09/10
Рекомендует этот материал.
19:28 16/09/10
Дуже вдячний smile
20:23 16/09/10
Рекомендует этот материал.
19:44 16/09/10
Щиро дякую, Добродію!
20:22 16/09/10
Рекомендует этот материал.
23:34 16/09/10
Рекомендує цей матеріал.
20:05 16/09/10
Дякую Несторе! Давненько не бачились в онлайні. Та перо не витримує побаченого) - повернувся на ХВ)
20:23 16/09/10
Хай буде... smile
23:07 16/09/10
Рекомендует этот материал. Почему? Сподобалось) собливо полеміка в коментарях)
23:39 16/09/10
Без євреїв тут дійсно не обійшлося :)

Комусь вигідно постійно вносити дестабілізацію у внутрішнє життя України. Комусь вигідне постійне нагнітання напруженості між україномовними та рускоязичними українцями, а також між українцями та росіянами.

Як ви гадаєте, кому це може бути вигідно???
20:38 16/09/10
Рекомендует этот материал.
23:50 16/09/10
Кацапам, в першу чергу, а потім всім іншим.
23:06 16/09/10
Простите, а что такое есть эта КУЛЬТУРА?
08:05 17/09/10
кацапам не може бути вигідне нагнітання напруженості між кацапами та будь-ким іншим; зазвичай це вигідно ТРЕТІЙ стороні; тож кому?? думайте...
11:09 24/09/10
Дякую!
23:51 16/09/10
Щиро дякую smile
Писалося від душі...
23:52 16/09/10

Live

2 час. назад

Юрий Мельник публикует статью КАК ЖЕ РАДОСТНО С МАРИЕЙ НАМ С СЕРЕГОЙ ГОВОРИТЬ

2 час. назад

Александр Шмыго публикует статью Эта дама с Экура

2 час. назад

Родослав Корченюк публикует статью Роксолани

3 час. назад

Тэльфар Спранга комментирует материал В споре должна рождаться истина!

4 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию 60 лет назад запорожский сталевар стал самым молодым в стране Героем Соцтруда

4 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал В споре должна рождаться истина!

4 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Не уходи,мой друг,...!

4 час. назад

Тэльфар Спранга комментирует материал В споре должна рождаться истина!

4 час. назад

Тэльфар Спранга комментирует материал В споре должна рождаться истина!

4 час. назад

Тэльфар Спранга комментирует материал В споре должна рождаться истина!

5 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Солнца лучик,солнца сказка!!!

6 час. назад

Геннадий Гентус комментирует материал Путешествие Нанны в Ниппур

6 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Путешествие Нанны в Ниппур

6 час. назад

Геннадий Гентус комментирует материал философия души

6 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал философия души

6 час. назад

Геннадий Гентус комментирует материал философия души

6 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал В споре должна рождаться истина!

6 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал В споре должна рождаться истина!

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!