О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  26 апреля 2010 21:31:04

Таємничі «інтелигенти», або розбудова Українофобії

 

 Як повідомив  Кіровоград.proUA.com, група інтелігентів просить повернути Кіровограду його "історичну християнську назву» Єлисаветград. Ці «інтелегенти» взяли приклад з української інтилигенції, за всіма ознаками до якої вони не нележать, з огляду на їх прикамуфльовану промосковську «стурбованість».
  Про це йдеться у зверненні до мешканців Кіровограда за підписами ректора КІРоЛ «Україна» О.М.Барно, депутата міської ради Н.М.Шевченко та цілий список  інших. Яничар. В листі ці покручі пишуть: «Так, як і народження і життя дитини починається з надання їй імені, так і життя держави, міста, села, вулиці починається з назви.
Підбираючи ім’я дитині, ми дуже ретельно і відповідально ставимось до цього моменту, адже розуміємо, що, вибираючи дитині ім’я, ми обираємо їй небесного покровителя, наявність чи відсутність якого багато в чому визначить і життєву долю дитини. Тому недарма наші предки давали дітям лише ті імена, які є у Святцях, бо вони розуміли необхідність для дитини небесного захисника. Таким чином переважно підбирались і назви населеним пунктам, адже розуміли, що, називаючи місто, село, чи фортецю на честь святого, їм дається небесний покровитель, який оберігатиме і захищатиме їх.
  Болюче відкликається у серці активна протидія деяких мешканців нашого міста в цьому важливому питанні. Дехто за інерцією ніяк не може відмовитись від імені Кірова, не задумуючись над тим, хто був Кіров і яка його роль у знищенні і знущанні над нашим народом (чого вартий лише закон «Про п’ять колосків», ініціатором якого був Кіров і який знищив немало наших співвітчизників у часи голодомору і репресій). Дехто завзято протидіє, спекулюючи на штучно роздутій дискусії про особистість імператриці Єлизавети Петрівни», – сказано, зокрема, у зверненні.
  «Імператриця Катерина ІІ у 1784 році затвердила своїм указом фортецю з передмістями в статусі міста, назвавши його Єлисаветград. Таким чином, не Єлизавета Петрівна назвала так місто на свою честь, а Катерина ІІ від імені фортеці Святої Єлисавети назвала місто Єлисаветградом.
  Це підтверджують і сучасні дослідження. В довідці Інституту історії НАН України і в листі за № 123/354 від 30 березня 2009 року Інститут історії НАН України зазначає: «Історичною назвою сучасного Кіровограда вважається Єлисаветград. Цю назву часто виводять від імені дочки Петра І, імператриці Єлизавети Петрівни. Це не зовсім коректно, оскільки назву місту дала фортеця, названа ім’ям Святої Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя. Пам`ять святої Єлисавети вшановується 18(5) вересня, і до цієї дати приурочується в Кіровограді день міста».  Імена «дослідників НАН» підписанти не повідомляють, бо мабуть їхня маячня.

 А далі пишуть наступне: «До речі, цей аспект є важливим, оскільки святкування дня нашого міста припадає на третю суботу і неділю вересня і з позиції історії є незрозумілим, адже фортеця святої Єлисавети була закладена 1 липня (18 червня) 1754 року. Але знаючи про те, що Православна Церква саме 18 вересня вшановує пам`ять святих Захарії та Єлисавети, батьків Іоанна Хрестителя, все стає зрозумілим – ми святкуємо день міста у день святої Єлисавети (у вихідні біля цієї дати для зручності для мешканців міста), що ще раз підтверджує назву нашого міста від імені святої, і в цьому бачимо Промисел Божий».
 
Автори звернення також звертають увагу на те, що на гербі зображені золоте поле і план фортеці Святої Єлисавети. «В центрі щита і герба та на прапорі розміщені ініціали Святої Єлисавети – СЄ – покровительки міста.  Але  ж на старому гербі міста вензенль цариці, про що автори спритно мовчать.  Далі вивертом пишуть: «Виникає слушне питання: якщо є історична назва міста, яка занесена на сучасні герб та прапор міста, то чому їй не відповідає фактична назва міста? Ми прагнемо бути сильною і самостійною нацією. Але ознакою сильної нації є здатність плекати, розвивати і відроджувати все добре і світле, що залишили нам минулі покоління, і мужньо виправляти їхні помилки». Самостійною нацією з колоніальною назвою від гнобителів українського народу? Більшого блюзнірства і чекати годі!

 Повний список маловідомих діячів, частина яких без всякого сумніву проплачена, або писала «з викручених рук особи, що керує більшістю підписантів і стоїть у писку першою. Дивно, що та філія зветься чомусь не «Росія», а «Україна»!

  Звернення підписали: ректор КІРоЛ «Україна» О.М.Барно, доцент кафедри «Видавнича справа» Кіровоградського інституту «Україна» В.В.Бажан, в.о. проректора з науки КІРоЛ «Україна» О.Ю.Мачак, завідувач навчально-практичної лабораторії спеціальності «Правознавство» КІРоЛ «Україна» С.М.Глоба, завідувач кафедрою КНТУ, професор, доктор фізико-математичних наук, академік Академії економічних наук України В.Ф.Гамалій, службовець О.О.Шкуркін, лікар Г.С.Яворська, кандидат технічних наук, викладач Л.О.Слюсенко, кандидат психологічних наук, викладач О.О.Міненко, депутат міської ради Н.М.Шевченко, викладач КДПУ О.С. Скрипніченко.
 Сайт нагадав, що  громадські слухання щодо перейменування Кіровограда
відбудуться завтра, 27 квітня, о 14:00 в актовій залі Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу на вулиці Леніна, 41/26.
 З цуього привоу Кіровоградські обласний та міський комітети Комуністичної партії
звернулися до Кіровоградської міської ради з вимогою припинити дії, спрямовані на перейменування міста. Представники громадських організацій Кіровограда, політичних партій, окремих трудових колективів та інтелігенції вважають, що Кіровоград необхідно перейменувати у Златопіль. Є і інші пропозиції, навіть кілька історичних, серед яких Новокозачин, Кучмань (по назві місцевості), але більшість саме української патріотичної інтелегенції чомусь, а мабуть щоб не сваритися, зголосилася на Златополі.

 Завтра планується пікетування заходу по обговоренню українськими патріотичним партіями під гаслом – «Місту – українську назву!». Причина проста і криється в тому, що покручі при владі  «дають змогу» вибирати лише «або – або», тобто між Кіровоградом та Єлисаветградом, виключаючи любу українську назву. Невидима та видима група змовників в Кіровограді вже перейшла до розбудови нового російського протекторату під назвою Українофобія.

Таємничі «інтелигенти», або розбудова Українофобії

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 731
Отредактировано: 26-04-2010 [21:33]
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

І з яких же це пір імя Єлисавета стало християнським? Дива та й годі, місту назву цариці країни що окупувала Укераїну, а Запоріжжю місту козаків памятник Сталіна - вурдалаки, що знищив мільйони українців. Дивна країна Україна і народ в ній причинний.
23:13 26/04/10
Рекомендует этот материал.
20:48 27/04/10

Live

31 мин. назад

Алексей Лупоносов публикует статью Скандальный олигарх Бахматюк, обокрав вкладчиков, хочет растянуть возврат долгов Нацбанку еще на 10-12 лет?

2 час. назад

Андрей Андрей рекомендует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Украина на приёме у психолога

6 час. назад

Сологуб публикует статью Незаконне призначення на посаду в.о. глави ФДМУ В. Трубарова підриває довіру до приватизації - Ігор Луценко

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Две дыры

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

18 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от