О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  24 февраля 2010 10:19:04

Під козацьку стріху

 

Під козацьку стріху

На Кіровоградщині вже зареєстровано кілька козацтв. Одні з іншими товаришують, а інші навпаки. Товаришують буває по-справжньому, а буває на людях. Приховану ворожнечу іноді можна пояснити дуже просто – серед самозваних отаманів та маршалів є ті, кого за негідні вчинки з Українського козацтва, за словами крайового судді Буго-Гардівської Паланки полковника УК Анатолія Авдєєва, м'яко кажучи попросили або вказали на поріг. А опинившись за дверима амбіційні пройдисвіти, як за правило збирали ватаги з довірливих та реєстрували нові товариства самочинно чіпляючи собі на погони та груди на власний розсуд, що заманеться. З того і й ростуть ноги прикрого явища, що в народі назвали "шизофренічним шароварництвом", "зірковою хворобою", неадекватною поведінкою.

А тим часом громадськість запевняють, що почалася реалізація проекту створення в місті спортивно-культурного комплексу "Козацький зимівник" розпочалась у Кіровограді. Про це повідомляє прес-служба ради.Відповідно до проекту, це має бути комплекс будівель і споруд (козацька церква, курені, будинок ремесел, музей, шинок, сторожові вежі, кузня, стайня тощо), а також сад, пасіка, пристань та інші об'єкти. За словами ініціатора проекту Миколи Барабулі, на сьогодні триває втілення в життя першого етапу задуму – створення загального проекту комплексу й проектування кожного його елемента.

"У куренях комплексу, що стоятиме на березі однієї з кіровоградських водойм, у теплу пору року (а можливо, й протягом усього року) діятиме спортивно-оздоровчий табір для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Для їхнього фізичного і духовного гарту передбачено створення смуги перешкод, стайні з кіньми, пристані з човнами, сторожових веж, пляжної зони, спортивного залу в адміністративній споруді.

Церква на території комплексу буде не бутафорською, а справжньою, яка матиме своїх парафіян. На території "Козацького зимівника" працюватимуть ковалі та майстри декоративно-ужиткового мистецтва. З їхнім доробком матимуть змогу ознайомитися як вихованці спортивно-оздоровчого табору, так і мешканці та гості Кіровограда. Їхню продукцію можна буде придбати в магазині на території комплексу. Кухарі шинку готуватимуть суто українські національні страви, що також має привабити до комплексу як поціновувачів сивої минувшини, так і гурманів", – йдеться в інформації прес-служби.

У ній також зазначено, що перший етап реалізації задуму можливо буде завершено 2010 року.

"Коштів на це потрібно чимало (і це в той час коли їх майже всюди не вистачає!). Тому не обійтися без допомогти держави. Їй мають бути не чужими спроби зміцнення духовного й фізичного здоров'я народу. До співпраці уже запрошено представників духовенства й козацьких організацій, які за їхнім бажанням візьмуть посильну фінансову та організаційну участь у реалізації проекту створення спортивно-культурного комплексу "Козацький зимівник"", – сказано в повідомленні.

На думку ініціатора Миколи Барабулі, музей під відкритим небом має стати одним з найпопулярніших центрів туризму у нашому регіоні, а допомогу з втіленням у життя проекту пообіцяли кіровоградські козацькі організації.

Цю новину міська рада посиленно рекламує, але на думку самих козаків подівбні "теревені" є своєрідним громовідводом від нагальних потреб міста і козацтва. Поруч з місцем "майбутнього музею" йде посилена котеджна забудова на місці чумних поховань минулих століть, а також деребкн землі у так званому міському саду, що колись "мудро" назвали парком Перемоги. В той же час жодна з козацьких організацій Кіровоград і досі від влади не отримала жодного приміщення для розміщення канцелірії. То ж маємо чергове забалакування проблем і не більше того.

А ще в крайовій канцелярії небезпідставно вважають, з огляду на те, що пан Барабуля не перебуває в членах Українського козацтва, матимемо ще одного чергового отаманчика з "підлеглим гуртом" у кілька осіб. А містом тим часом мандрують чутки про підготовку пана Миколи до зміни влади чи можливого скорочення його посади, як це вже відбулося у відділі освіти міськвиконкому. А на кінець в канцелярії сказали: "Дай Бог, їхньому ягняті вовка з'їсти... На жаль більшість розмов та проектів досі були мильними бульбашками."
 

http://narodnapravda.com.ua/local/4b84ccf3b3da5

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 874
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

23:58 25/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
АрредорГ Киев
20:06 01/03/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
МАршали... Отамани... погони.... Повнийний капець!!!! , та ще й деруться ряжені клоуни-полковники між собою за кинутих 5 копійок... Да... Та ще й про це пишуть....
Уявляю, що з ними буде, коли хтось зненацька стрельне з ружжа...

Комментарии

Рекомендует этот материал.
17:43 24/02/10

Live

9 мин. назад

Khomiaklit рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

9 мин. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

19 мин. назад

Khomiaklit рекомендует материал ЖИТТЯ НЕ ДЛЯ ВКРАЇНИ

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Достижения «Запорожстали» вошли в Книгу рекордов Украины

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Комбинат «Запорожсталь» подтвердил соответствие международным стандартам

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Йде листопадова пора

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Запорожские дети поздравили металлургов с юбилеем «Запорожстали»

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Ростислав Шурма поздравил ветеранов с 85-летием «Запорожстали»

5 час. назад

Александр Ткач публикует статью ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ