О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Биография  24 февраля 2010 10:07:15

ЗАБУТА ІСТОРІЯ (Міфоборець П. Комнацький. Біографія)

       

Петро Комнацький
Петро Комнацький

       Людина, про яку йде мова, зовсім не прагне перековувати когось у свою віру. Він каже: хто захоче повірити у велич свого народу, той має повірити сам. А як ця віра називатиметься: націоналізмом, поверненням до язичництва чи месіанством, то вже нехай словоблуди сперечаються.

Петро Комнацький народився 1950 року на Волині, в сім’ї простих поліщуків. Родина Комнацьких була аполітичною, теми влади й політики ніколи не обговорювалися, тож майбутній дослідник запоєм читав безсистемно усі книжки, що траплялися під руку. Особливо ж любив історію, навіть планував вступати на історичний факультет, закінчивши в 1966 році школу із срібною медаллю. Однак зрештою вибір віддав точним наукам, здобувши фізико-математичну освіту в Луцькому педінституті (нині – університет імені Лесі Українки), який закінчив у 1971 році. Математичний аналіз, яким оволодів у вузі, й допоміг в майбутньому зробити свої сенсаційні відкриття, – вважає Петро Іванович.
В інституті, окрім профільних дисциплін, молодий Комнацький всерйоз «підсів» на класику та на історію, де його найбільше цікавила минувшина рідного краю. В юнака вже почала вироблятися власна система самоосвіти, хоча про якийсь націоналізм тоді навіть не думав. Він був справжнім вихованцем комуністичної ідеології, довгий час таким і залишався. І хоча марксистсько-ленінській пропаганді не дуже вірив, всерйоз цікавлячись історією, до націоналістичного світогляду йшов ще довгих 20 років.
У 1972 році, прочитавши в журналі «Техника – молодёжи» статтю про «Велесову книгу», він навіть не здогадувався, що через 23 роки сам візьметься до дослідження цієї пам’ятки. І тема найдавнішої нашої історії червоною ниткою приведе його до незатьмареного міфами світогляду, до визнання у столичних наукових колах.
Після служби у збройних силах Петро Комнацький працював учителем, був профспілковим діячем, директором кінотеатру, інженером на автотранспорті. Спробував хліба в лісопромисловості на Смоленщині, де пройшов шлях від сучкоруба до лісового бригадира із платнею чи не більшою, ніж у міністра галузі. Але згодом повернувся на Україну і переїхав жити у місто атомників Кузнецовськ, де заробляв на хліб фотокамерою.
І лише в 1994 році Комнацький знаходить нарешті своє істинне місце і покликання: влаштовується фотокореспондентом у міську газету «Вісті». З того часу журналістика стала його другим життям. У 2000 році Петро Комнацький прийнятий у Спілку журналістів України і переведений на посаду кореспондента газети.
Лише тут, на рідній землі, розкрився його талант історика, дослідника і публіциста. Він пройшов свій шлях життя заради хліба насущного, і тепер торує нову, незвідану й тернисту дорогу вивчення нашої минувшини, виковування ідеології великого українця із славною історією і цивілізацією, набагато древнішою за шумерську та грецьку.
У тому ж 94-му у виданні для діаспори «Ньюз Фром Юкрейн» англійською мовою з’являється його перша публікація щодо місця розташування Атлантиди, яке дослідник відкрив не на здогадках, а на базі чисел, поданих самим Платоном (тексти цього давньогрецького філософа – єдине джерело інформації про Атлантиду).
Наступного року Комнацький публікує в газетному варіанті часопису «Русь» відкритий лист Жаку Іву Кусто, директору інституту океанології в Монако, де вказує координати Атлантиди і просить їх перевірити. Водночас переклад цього листа французькою переданий адресату через генконсульство Франції. Звісно, жодної відповіді немає, бо Кусто все життя шукав затонулий острів у Середземному морі, а наш земляк вирахував, що йдеться про Крим. Тож дослідник береться за ґрунтовне текстологічне дослідження текстів Платона, яке розтягнеться на 15 років.
У 1995 році в Києві Петро Комнацький зустрічається з кандидатом філологічних наук Віталієм Довгичем. Відомий журналіст і видавець багато допоміг молодому поліському колезі. Зокрема, познайомив його зі щойно виданим повним перекладом «Велесової книги» Бориса Яценка, надихнув на опрацювання теми і всі роки роботи надавав філологічну допомогу. Щоправда, Петро Іванович не знав, що ця кропітка праця займе цілих 7 років.
Лише у 2002 році вийшов у світ його переклад «Влес-книги», впорядкований за власним методом як 10 родових текстів руських племен, а не хаос розшарпаних на окремі сторінки малозрозумілого тексту, як у Яценка. До речі, Комнацький – другий за значимістю після Б. Яценка дослідник цього епічного твору.
Іноді творчі люди за життя змінять не одну професію, зміряють не одну сотню кілометрів доріг світом, аж поки знайдуть роботу до душі. Але то безцінний досвід, який виробляє власний світогляд і життєве кредо. Комнацький обирав професію у 16 років, та вибрав не ту. Він з дитинства пробував віршувати, але до журналістики прийшов аж в 45 літ.
Петро Комнацький має сина, внука  і  улюблену справу. А завдяки Платону і «Влес-книзі» має настільки широкий кругозір і оригінальний світогляд, що професор Луцького університету Леонід Калапуша, прочитавши праці дослідника, з гордістю сказав, що пишається своїм талановитим студентом. А той, тепер уже 60-літній поважний чоловік, вважає, що своїми творчими здобутками зобов’язаний ґрунтовним знанням, отриманим в інституті, зокрема, від викладача вищої фізики Леоніда Романовича Калапуші та викладача математичного аналізу Миколи Микитовича Горбача.
Він родом із Шацьких озер. Але серце тягнуло (чи доля вела) на історичну прабатьківщину: на Володимиреччину, де родина Комнацький жила до громадянської війни. Тут, на древній землі, що досі береже первозданний природній колорит та ауру предківських святинь і капищ, почала прокидатися родова память. Саме завдяки цьому, вважає козацький нащадок Петро Комнацький (прізвище свого прадіда Івана знайшов у списку реєстрових козаків Богдана Хмельницького), вдалося опрацювати величезний масив інформації про етногенез українців «Влес-книги» і відкрити координати Атлантиди.
Але про це – в наступних матеріалах.
 
Продовження циклу «ДІТИ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ (сторінками «Влес-книги»)» читайте незабаром

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2875
delete
Сергей СКИБЧИК
Сергей СКИБЧИК, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 13, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

11:55 24/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Продовжуйте в такому ж дусі! Виходить цікавий і пізнавальний матеріал.
Дякую, Назаре!
Думаю, розмова про "Велесову книгу" та про Атлантиду згодом викличуть більшу цікавість
09:56 25/02/10
12:32 24/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Спаисбі, Несторе!
09:57 25/02/10
18:34 24/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікава розповідь!
Дякую, друже!
09:57 25/02/10
19:00 24/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
С добротой о интересных людях.
Благодарю за внимание, Лариса Филлиповна!
Во второй части цикла как раз пойдет речь о том, что "Велесова книга" -- фальсификация, но, тем не менее, братья-славяне на информационных фронтах дерется за честь приписать именно своему народу создание этой эпической памятки. Постараюсь сделать хороший материал
11:52 25/02/10
22:14 24/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Спасибі, Антоне!
09:57 25/02/10
00:53 25/02/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
Людина, про яку йде мова, зовсім не прагне перековувати когось у свою віру. Він каже: хто захоче повірити у велич свого народу, той має повірити сам. А як ця віра називатиметься: націоналізмом, поверненням до язичництва чи месіанством, то вже нехай словоблуди сперечаються.
Дякую, yarinо!
16:31 12/04/10
yarina Киев
read smile smile
01:29 13/04/10

Комментарии

Рекомендует этот материал.
19:00 24/02/10
Рекомендует этот материал. Почему? "Іноді творчі люди за життя змінять не одну професію, зміряють не одну сотню кілометрів доріг світом, аж поки знайдуть роботу до душі. Але то безцінний досвід, який виробляє власний світогляд і життєве кредо."
11:56 24/02/10
Спасибі за увагу, друже!
16:31 12/04/10
Рекомендует этот материал.
22:15 24/02/10
Рекомендует этот материал.
13:13 24/02/10
Щиро дякую, Олено!
16:31 12/04/10
Рекомендует этот материал. Почему? цікаво довідатись
18:35 24/02/10
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? Звісно, жодної відповіді немає, бо Кусто все життя шукав затонулий острів у Середземному морі, а наш земляк вирахував, що йдеться про Крим. Тож дослідник береться за ґрунтовне текстологічне дослідження текстів Платона, яке розтягнеться на 15 років.
цікаво.
00:57 25/02/10
Спасибі!
16:32 12/04/10
Огромная благодарность, госпожа Лариса!
16:32 12/04/10
Дякую, Антоне!
16:32 12/04/10
Спасибі за інтерес!
16:33 12/04/10

Live

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Допрос

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

2 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Израиль проклял Медведчука, Червоненко и Рабиновича

3 час. назад

Александр Шмыго публикует статью Кто скажет, что сей Змий подлец?

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал С Новым годом ещё раз!

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Мандарин (акростих)

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Подарили (акростих)

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал ЗІ СВЯТОМ ВОДОХРЕЩА! ЗДОРОВ"Я, ДОБРА ТА МИРУ!

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Крещение (акростихи)

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Человек. Доброта. Надежда

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

10 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики