О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

События  21 ноября 2009 12:23:05

Довгоочікуваний відвертий тижневик від творців «Газети по-українськи»

 

 

«Країна»: від проекту до народження

Обкладинка нульового номеру "Країни"
Обкладинка нульового номеру "Країни"
В царині української журналістики з’явилося нове видання. 2 вересня Міністерство юстиції України наказом №1574/5 зареєструвало п'ять журналів, серед яких - «Країна». Випуск журналу планувався відбутися ще 14 листопада 2008 року. Проте через економічну кризу появу «Країни» відклали на квітень 2009 року. В статті Інтернет-видання «Медіабізнес» за 27 жовтня 2008 року йдеться про те, що згідно з концепцією, журнал орієнтований переважно на киян та мешканців райцентрів віком від 20 до 50 років із вищою освітою. Комерційний директор ТОВ «Видавнича група «Нова інформація» Сергій Матяш зауважив, що «Візуально «Країна» не обтяжена текстами: під фото й статті  відводиться майже однакова площа. Журнал міститиме авторські колонки. Для пілотних номерів тижневика їх писали Юрій Андрухович та Андрій Бондар. Журнал буде складатися з трьох розділів: «Події», «Коментарі» та «Люди і речі». У першому розділі журналу планують публікувати основні новини тижня у тематичних рубриках: «Герой і Україна», «Запитання», «Дати», «Культура». Другий розділ подаватиме коментарі експертів. Остання частина журналу цілком відведена суспільним темам. «Мій рід», «Портрет», «Історія», «10 улюблених книг», «Тусовка», «Їжа», «Гардероб» – це лише кілька рубрик, що будуть у третій частині».

 

Після того, як просочилася інформація про народження нового тижневика, різноманітні видання, медійники, бізнес-тренери кинулися робити прогнози щодо майбутнього «Країни». Роман Кульчинський, головний  редактор «Українського тижня», щиро вірить в те, що «Країна» ні в якому разі не вкраде частину читацької аудиторії «УТ». На думку Кульчинського, українці купуватимуть відтепер не один а два журнали: «УТ» і «Країну».  Прогнози медіа-тренера Сергія Чернявського не такі оптимістичні: він вважає, що україномовні проекти не є самоокупними.

Поки що зарано робити будь-які прогнози щодо майбутнього «Країни». Тільки час  - найсправедливіший суддя з усіх.

 

 

 

Пятниця, тринадцяте, – День народження «Країни»: випадковість чи піар-крок редакції?

13 листопада 2009 року нарешті стартував довгоочікуваний проект. Можливо, така значна затримка – не збіг невдалих обставин, а – доля. «Країна» - щотижневий журнал від «творців» «Газети по-українськи». Нульовий номер тижневика вийшов в п’ятницю, тринадцятого – містично-неоптимістичний час для виходу в світ нового видання. Випадковість чи піар-крок редакції «Країни»?  Головним редактором проекту, як і головним редактором «Газети по-українськи», є Володимир Рубан.

Перший номер «Країни» з’явиться 27 листопада, другий – 11 грудня, третій – 25 грудня, четвертий – 15 січня 2010 року. Всі ці випуски розповсюджуватимуться безкоштовно. В продажу журнал з’явиться 29 січня 2010 року. «Країна» виходитиме щотижня, по п’ятницях. Тижневик можна буде придбати в точках продажу преси у великих містах України: Києві, Львові, Вінниці, Полтаві, Черкасах, за сім гривень.
На сайті gazeta.ua  читачі «Країни» можуть залишати свої відгуки, ділитися враженнями про нульовий випуск журналу,  пропонувати теми для наступних номерів. Перші читачі на сайті видання вже активно коментують матеріали, дискутують. Читач на ймення Гнат зауважив, що «Добре, коли є якісне чтиво . . .». Відвідувач сайту під ніком Ukrainer сердечно привітав появу нульового номера: «Сподіваюся, що «Країна» буде безпристрасним і об’єктивним. Успіху! Погожого вітру!» Дехто з читачів шалено цікавиться, хто є власником «Країни».

Сорок вісім шпальт, усім відомий слон на ім’я Бой, що зжирає дві місячні зарплати мера, - досить непоганий старт для дебютного випуску тижневого журналу по-українськи. Маємо три розділи: «Події», «Оцінки», «Люди та речі», що діляться на дванадцять тематичних рубрик: «Україна», «Папараці», «Світ», «Інтерв’ю», «Погляд», «Словник», «Наука», «Діти», «Професія», «Знахідки», «Документ».

 

 

Епатажні тексти і відверта мова

Довгоочікуваний відвертий тижневик від творців «Газети по-українськи»
Перше, що привертає увагу, це – сама назва видання – проста і водночас достатньо голосна. Порівнювати з іншими тижневиками «Країну» некоректно. Варто зауважити, що в журналі органічно поєднується форма викладу матеріалу, інформація, мова. Тижневик написаний в стилі «Газети по-українськи». Матеріал подається під призмою особистого світосприйняття авторів - це великий плюс. У текстах відсутня заангажованість. Складно назвати це видання «діловим». Скоріш за все, «Країна» - суспільно-культурне видання. Журнал не розрахований на інтелектуальну еліту країни (це ні «Критика», ні «Дзеркало тижня»), проте «Країна» набагато глибша, серйозніша, більш пізнавальна, порівняно з «деякими» щотижневими виданнями. Особливістю «Країни» є її мова: українська, дотепна, близька до народу. Фішкою «Країни» є ніщо інше, як сам стиль подачі матеріалу. Тут відсутні табу. Мова героїв репортажів колоритна, справжня, часом кумедна. Від такої мови тхне реальністю, дійсністю. Журналісти пишуть «мовою народною» (в сенсі зрозумілої і близької більшості з пересічних читачів). Автори вживають сленгові слова, вирази – це плюс, проте читачі-представники старшого покоління навряд чи адекватно будуть сприймати таку епатажну мову. Слід зазначити, що мова, переповнена жаргонізмами, русизмами, калькованими словами, суржиком, не є новаторством. Згадаймо хоча б Сою Лось (Ірену Карпу) з її статтями в «Молоці». Саме її можна вважати першопрохідцем в цій справі. Стиль «Країни» - медаль, в якої, звичайно ж, дві сторони. Такий спосіб викладу матеріалу може, як привернути увагу читачів, так і відштовхнути велику кількість потенціальних поціновувачів «Країни». Редакція повинна визначитися, що або хто є для неї більш пріоритетним.

 

Щодо дизайну тижневика: особиста оцінка – 4. Чому чотири? Обкладинка не є оригінальною. Потенційний середньостатичний читач, оглядаючи вітрину кіоску «Преса», навряд чи помітить різницю між «Країною», «Кореспондентом», «Новинарем», «Українським тижнем». Біло-червоні кольори – банальність, а не модний канон. Редакції варто обміркувати, як привабити читача не лише змістом, але й візуальним образом.

Столична триповерхівка на вул. Гоголівській, 32
Столична триповерхівка на вул. Гоголівській, 32
 

 

"Сусідам щури падали на голову"
"Сусідам щури падали на голову"
Афіша подій – чудова, навіть дивовижна, рубрика. В журналі особлива увага приділяється злободенним питанням і минулому. На сторінках «Країни» зачіпаються політичні, суспільні культурні, історичні теми. Охопити увесь спектр актуальних проблем в єдиному тижневику неможливо. В «Країні» є якась родзинка. Кожна сторінка таїть в собі інтригу. Читаєш матеріал, а в думках – «Що ж на мене чекає на наступній сторінці?». Журналісти «Країни» мали на меті шокувати читачів. Автори роблять сенсацію, чи не з кожного речення, і їм це вдається досить добре. Заголовки статей привертають увагу. Хіба можна відмовитися від прочитання матеріалу з назвою на кшталт «Що б ви сказали про Литвина на його похороні?», «Чого не вистачає Яні Клочковій», «Слон Бой зїдає дві місячні зарплати мера». Деякі фотографії («Сусідам щури падали на голову») епатують не менше, ніж самі тексти тижневика. 

 

 

Ложка дьогтю в журналістській бочці меду

Варто додати ложку дьогтю в журналістську бочку меду. «Країна» має певні недоліки, які впадають в око. Прочитання «Країни» не дозволяє читачу відчути «катарсис», бо журналу притаманний якийсь недоречний ефект незавершеності. Фінальним акордом мав би бути матеріал не про «…російську матірщину», а розділ, присвячений сучукрліту, рецензіям на книжки чи фільми. «Країна» повинна запропонувати своїм читачам-громадянам найапетитнішу, найбільш делікатесну, екзотичну духовну літературну їжу.

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3301
Отредактировано: 22-11-2009 [17:03]
delete
Ірина Кірошка, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 7, Всего рецензий: 4
Читайте также

В Германии недовольны решением РФ признать паспорта самопровозглашенных "ДНР" и "ЛНР"В Германии недовольны решением РФ признать паспорта самопровозглашенных "ДНР" и "ЛНР"

В Германии раскритиковали решение властей Российской Федерации признать паспорта самопровозглашенных "ДНР" и "ЛНР". Больше информа ...

Суд дозволив ГПУ доступ до даних про телефонні розмови НовинськогоСуд дозволив ГПУ доступ до даних про телефонні розмови Новинського

Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі України доступ до даних про мобільні телефонні переговори депутата Верховної Ради від ф ...

УГВ ежесуточно добывает более 40 млн кубометров газаУГВ ежесуточно добывает более 40 млн кубометров газа

ПАО "Укргазвыдобування" (УГВ) с середины февраля 2017 года достигло суточной добычи газа 41 млн куб. м газа, сообщает Интерфакс-Украина. Так, 16 февра ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

17:50 21/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Віктор Марініч Энергодар
Цікава розповідь!
18:34 21/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Грунтовна рецензія! Щирість мусить допомогти.
19:42 21/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікавий огляд нового тижневика
23:05 21/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Люба Василик Черновцы
Рекомендує цей матеріал. Чому? Удачі новому виданню - хай цей проект розвивається і буде успішним!
15:25 21/11/09
Lu Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? ще один подарунок на день народження;)))
15:57 21/11/09
Віктор Марініч Энергодар
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую! Є за що!
17:51 21/11/09
Рекомендує цей матеріал. Чому? Як взірець доброзичливого аналізу...
18:35 21/11/09
Марія Солтис Кузнецовск
Рекомендует этот материал.
19:42 21/11/09
Рекомендует этот материал.
23:05 21/11/09
Рекомендует этот материал.
13:16 05/02/10

Live

3 мин. назад

Топал-паша комментирует материал Чем он пугал?

30 мин. назад

_Надежда_ комментирует материал своя земля

46 мин. назад

Анна Телегина пишет рецензию на публикацию Генеральный директор «Запорожстали» Ростислав Шурма: «Из-за блокады угля Донбасса экономика Украины окажется на грани катастрофы»

49 мин. назад

Анна Телегина пишет рецензию на публикацию На "Запорожстали" за последние пять лет в пять раз сократили потребление природного газа

59 мин. назад

Анна Телегина комментирует материал ПРО МУЗУ

1 час. назад

Анна Телегина комментирует материал Чем он пугал?

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал КРОМСАЛЬЩИК

1 час. назад

Анна Телегина комментирует материал КРОМСАЛЬЩИК

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал КРОМСАЛЬЩИК

1 час. назад

Анна Телегина комментирует материал КРОМСАЛЬЩИК

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал На мои барабанные, на мои перепонки...

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал КРОМСАЛЬЩИК

1 час. назад

Анна Телегина комментирует материал На мои барабанные, на мои перепонки...

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Бычьё!

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Было - небыло?

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Было - небыло?

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Чем он пугал?

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Чем он пугал?

1 час. назад

Топал-паша комментирует материал Чем он пугал?

1 час. назад

Анна Телегина пишет рецензию на публикацию Чем он пугал?

2 час. назад

Леонид Жмурко комментирует материал Мой новый сборник - "Простые слова"

2 час. назад

Надія Мартинова комментирует материал ПРО МУЗУ

2 час. назад

Тлумач комментирует материал Пламенные сучки