О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  22 октября 2009 20:32:27

В Україні оприлюднено уфологічний архів

В українській уфології резонансна подія! Загальнонаціональний архів свідчень про НЛО (UFOBUA) оприлюднений і розміщений на Інтернет сайті з відкритим доступом. Наша розмова з координатором уфологічного клубу «УФОДОС» Ярославом Васильовичем Сочкою. До 11 дня народження уфологи цієї організації ознайомили світ з уфологічною ситуацією в Україні, відкривши свої архіви.


- Ярославе Васильовичу, що саме спонукало українських уфологів до оприлюднення архівів?

У жовтні 2009 року інтернет-користувачі могли побачити анонс відкриття сайту національного архіву НЛО України
У жовтні 2009 року інтернет-користувачі могли побачити анонс відкриття сайту національного архіву НЛО України

- Перш за все – відсутність відкритих уфологічних архівів. З історії відомо, що накопичення НЛО-відомостей в Україні проводилося у різних структурах, у різні роки: це і зацікавленість аномальними явищами Українського управління гідрометеорології та контролю за природним середовищем (кінець 1970-х - початок 1980-х), це і зусилля ентузіастів з республіканської секції з вивчення аномальних явищ на чолі з академіком Г.Писаренко (початок 1980-х – середина 1990-х), це і військовий інтерес (Головний Гідрометеорологічний центр Збройних Сил України, початок – середина 1990-х), це і зусилля багатьох громадських уфологічних організацій (кінець 1980-х – середина 1990-х)… Та ніхто і ніколи не показав громадськості того пласту накопичених відомостей що власне і становлять базис уфології в Україні. Ми наважилися зробити це вперше!

- Чому уфологія в Україні така «засекречена»? Багато десятиліть у країні проводилося накопичення та опрацювання відомостей про НЛО, та чомусь за закритими дверими…

- Це не зовсім так, адже уфологія здебільшого дилетантська наука і основний базис вчених – ентузіасти. Та з іншого боку, «відкритість» уфології упирається у три «гальмівні кити»: соціально-ідеологічний, релігійно-філософський та військово-пріоритетний. І навіть оприлюднення нами архіву (неформальною організацією) це відважний крок уперед. Говорити про перепони не будемо.

- А звідки узявся статус «загальнонаціонального» архіву?

Ярослав Сочка, фігура в уфології відома
Ярослав Сочка, фігура в уфології відома
- Формування архіву почалося у 2004 році з накопичення відкритих опублікованих матеріалів, з пошуків відомостей у приватних архівах уфологів колишнього СРСР та незалежної України. На основі зібраного начального базису була розроблена структура майбутнього архіву у наповненні котрого згодом прийняли участь: Сергій Хвостов (архіви сумського уфологічного клубу «Контакт»), Максим Козирев (архіви інтернет-проекту «НЛО в Україні»), Вадим Чернобров (архіви об’єднання «Космопошук»), регіональні об’єднання уфологічного клубу «УФОДОС» - співробітники, очевидці… Таким чином ми каталогізували усю наявну в уфологічних колах України інформацію.

- Це суто технічна інформація, та все ж, розкажіть про структуру уфологічного архіву.

- UFOBUA – це архів у електронному вигляді, де інформація каталогізована за багатьма ознаками, як от, місце події, дата, різновид контакту, форма НЛО і т.д. Така каталогізація відкриває широкі можливості для статистичного аналізу уфологічної інформації, для виявлення загальних характерних ознак феномену НЛО і т.д.
Суттєвим недоліком нашого архіву є мало інформативність (кількість ознак, на які розбивається оригінальне повідомлення), та ми відштовхувались від якості наявних матеріалів, а це в свою чергу свідчить про відсутність в Україні серйозного ставлення до каталогізації НЛО-свідчень навіть з боку дослідницьких структур, про відсутність єдиних стандартів, про наявність різних дослідницьких планів і інтересів. Як говорив колись Л.Кравчук, президент України: «маємо те, що маємо!»

- На що сподіваються уфологи після оприлюднення архіву з відомостями про НЛО на Україні?

- Тепер у громадськості є можливість доступу до величезного пласту свідчень конкретних очевидців НЛО, доступ до історичних відомостей, накопичених фактів. Причому, зручний доступ! Ми розробили інтерфейс користувача архіву, котрий кліком миші дозволяє показати на карті так звані «гнізда НЛО», показати маршрути невпізнаних літаючих об’єктів у формі трикутника, чи, скажімо, показати на екрані свідчення «сусіда Петренка».

Головна наша мета – це привернення здорової уваги громадськості до «феномену НЛО», оскільки через певні обставини сформований спотворений стереотип про НЛО («маленькі зелені чоловічки», «вагітні від прибульців жінки», «секти контакторів з космосом»…). Через одіозне ставлення до проблем уфології, як з боку громадськості, так і з боку наукових кіл, гальмується розвиток пізнання невпізнанного, а ми саме і живемо у світі сповненому загадок і таємниць, тільки, нажаль, через шори економічних негараздів забуваємо про це, а через спустошену у країні ідеологію стихійно скочуємось до флегматично-консервативного світобачення.

Та перш за все, оприлюднення UFOBUA – це стимул для існуючої уфологічної системи в країні та начальний базис для тих, що приходять в уфологію. З одного боку, відкриття архіву – це подія не тільки загальноукраїнського, але і світового масштабу, адже за останні п’ять років ряд країн світу оприлюднили свої НЛО-архіви (США, Великобританія, Франція, Данія…) і цей процес невпинно продовжується. З іншого боку, оприлюднений нами архів – це лише початок, маленький крок, адже, якщо консолідувати спільні зусилля, то світ може побачити багато архівних матеріалів, котрі або засекречені, або припадають бібліотечною пилюкою.

- Відкриття загальнонаціонального уфологічного архіву відбулося напередодні президентських виборів. Ці дві події між собою якось пов’язані?

- (Сміється). У жовтні цього року виповнилось 11 років від того часу як були окреслені цілі і задачі уфологічного клубу «УФОДОС», то подію з успіхом можна прив’язати до дня народження організації, аж ніяк до політичних подій. Окрім того, це науковий проект, бюджет котрого – сили ентузіастів, то ж до політики жодного відношення не маємо у всіх розуміннях.

- Де шукати «національний архів НЛО України»?

Зручний інтерфейс сайту http://ufobua.org.ua помітний насамперед
Зручний інтерфейс сайту http://ufobua.org.ua помітний насамперед

- За інтернет-адресою: http://ufobua.org.ua Користуючись можливістю , хочу наголосити, що ми постійно удосконалюємо інтерфейс доступу до архіву. Окрім того, інформаційна частина архіву постійно доповнюється і оновлюється співробітниками , які проживають у всіх куточках нашої країни, то ж завітавши на цей сайт, в режимі реального часу можна ознайомитися з уфологічною ситуацією у країні.

- Дякуємо за розмову.  Успіхів вам творчих і нових відкриттів!

- Дякую!

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3432
delete
Всеволод Захидный
Всеволод Захидный, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 5
Читайте также

Французская икона стиля рассказала, какая одежда старит (фото)Французская икона стиля рассказала, какая одежда старит (фото)

Инес де ля Фрессанж рассказала о главном недостатке дорогой одежды ...

Видеохит: в Стамбуле уличная кошка позволила себя подместиВидеохит: в Стамбуле уличная кошка позволила себя подмести

Кошка не испугалась уборщика и даже с удовольствием дала себя погладить, поворачиваясь к метле спинкой и боком ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

07:06 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
НЕ используют профессиональные журналисты подобное окончание интервью:

"- Дякуємо за розмову. Успіхів вам творчих і нових відкриттів!

- Дякую!"

ВЫ можете это сказать лично собеседнику. Но это не интересно читателю.
16:27 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
давно ожидали!
20:06 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікаво.
Хоча, можливо, запізно.
20:54 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Край Днепра+ Днепродзержинск
22:37 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

celldda8g.g0" />cellan cg.g0" /+ ПоСогласенa>По крсогласенa>'+ '+ '+ d- Гл нтейнер задактора /> r+ tr>'+ table>'+ div> -- // Коавный слой коммента -->
'+iiv>'+ name="13155072 style="dierflow:hidden;">
'+ div> dth: 208x;cu
'+ iiiiiiiimd>
celldda8g.g0" />cellan cg.g0" /+ ПоСогласенa>По крсогласенa>'+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitable>'+ '+ d- Гл нтейнер задактора /> r+ tr>'+ table>'+ div> -- // Коавный слой с мментов-->
iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!-- Слой с аватаром -->
wa
'+ div> dth: 208x;cu
'+ iiiiiiiimd>
celldda8g.g0" />cellan cg.g0" /+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitd r+ ПоСогласенa>По крсогласенa>'+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitable>'+ '+ d- Гл нтейнер задактора /> r+ tr>'+ table>'+ div> -- // Коавный слой с мментов-->
'+iiv>'+ iiiiiiiv id="art_emply_div_"+1550748hryle="bargin-tp x;w x;w 1x; x;w;rgin-top:10px; hsplay:none;">'+iiv>'+ name="131556797hryle="baerflow:hidden;">
iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!-- Слой с аватаром -->
'+ div> dth: 208x;cu
celldda8g.g0" />cellan cg.g0" /+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitd r+ ПоСогласенa>По крсогласенa>'+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitable>'+ '+ d- Гл нтейнер задактора /> '+ table>'+ div> -- // Коавный слой коммента -->
'+iiv>'+ iiiiiiiv id="art_emply_div_"+1556797hryle="bargin-tp x;w x;w 1x; x;w;rgin-top:10px; hsplay:none;">'+iiv>'+ name="1315571" style="dierflow:hidden;">
iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!-- Слой с аватаром -->
'+ div> dth: 208x;cu
'+ iiiiiiiimd>
celldda8g.g0" />cellan cg.g0" /+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitd r+ ПоСогласенa>По крсогласенa>'+ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitable>'+ '+ d- Гл нтейнер задактора /> r+ tr>'+ table>'+ div> -- // Коавный слой с мментов-->
'+ iiv>'+ -- / iv idyle="badda8g.g-top: px;";hrass="pafb-mment_ds"ata.c-href="http://h.ua/story/232578/"ata.c-numposts="5"ata.c-lor:#scheme="ligh hrta.c-dth: ="100%'+ > iiv>'+ iiv>'+ iv class="corigh ommlum' nahref="http://h.ua/contt(m/about>АСОайВей.АСДенежная поликуйаtrАСМованозения.еайВей.ГражнииазыяурналистовуйаtrАСКонтактыdiАСЛучш жутирериаловsp nahref="http://h.ua/oto_trazdel>АСФотоa>'+ iv idyle="baclea>: bothu iiv>'+ iv class="coblebut" iuldass="grbleb !a lidass="grcurrt(m nahref="http://h.ua/te_coday>АСЕжеднеым еspЕженен но еspФотоa>НаностейspРедактов иspВыбор дактоцииdiАСРеммеендий. diАоровыdiАСРедактовыdiПоискурналистоваtrГеографияa>'+ iv idyle="baclea>: bothu iiv>'+ iscript> (nction a(${ $(nction a({ $('ul.bleb').each(nction a(i{ r arstore=' 'alocalStore='.gInstem('ble'+i (smitore=') $(this).find('li').eqmitore=').da8Class('currt(m').siblg.gs().remerfClass('currt(m') .ramt(ms('v i.blebut"').find('v i.box').hide().eqmitore=').owSm( }) $('ul.bleb').on('click''arli:not(.currt(m)''anction a({ $(this).da8Class('currt(m').siblg.gs().remerfClass('currt(m') .ramt(ms('v i.blebut"').find('v i.box').eqm$(this).index()).fadeIn(150).siblg.gs('v i.box').hide() r arulIndex 'a$('ul.bleb').index($(this).ramt(ms('ul.bleb') localStore='.remerfstem('ble'+ulIndex localStore='.sInstem('ble'+ulIndex, $(this).index()) }) }) })(jQuery) iiscript> -- //SEARCH-> ch+rm_""l="arsea>chboxanertrHT-pub-6416466303068593:8855250237hrt; lon="http://h.ua/sea>ch/"ametho"argInhrt;cept-charsIn="utf-8/+ t+rm_"+texnhrass="grnz_tHT onfocus="if(thisalue; ='ar' || thisalue; ='arПоиск... { thisalue; =ar';hronblur="if(thisalue; ='ar'{ thisalue; =arПоиск... ;hrme="13q" pe="+ttexnhrmaxleng: ="200" value="Поиск...hryle="baborderpx;wi" / pe="+tt = e'< value=" hronclickarsubm"/+rm_"('sea>chboxanertrHT-pub-6416466303068593:8855250237');// i- //big baerHT-> ad1_30xx250_l( iiscript> -/v i+ -- ///big baerHT-> <- //big baerHT-> '+ i- Гл big baerHT-> <- //topic-> i- Глlive-> <- Глtopic-> iv class="colive">Liveh2>1 iiv>'+ i- Гл topic-> i- Глddle;"-> 2 ств назадspp/

АСЖесьль изайВрьковаtrКОГДА «ПУТИНСКИЕ» СПУСТЯТСЯ С НЕБЕС НА ЗЕМЛЮ, ГРАЖДАНЕ?di8 ств назадspp/

АСВладимир НеаинвреtrКОГДА «ПУТИНСКИЕ» СПУСТЯТСЯ С НЕБЕС НА ЗЕМЛЮ, ГРАЖДАНЕ?di10 ств назадspp/

АСЖесьль изайВрьковаtrСТАТЬ БЫ…di10 ств назадspp/

АСЖесьль изайВрьковаtrЄвробачення 2017: враження від пв иен ння конкурсуitr10 ств назадspp/

АСЖесьль изайВрьковаtrЄвробачення 2017: враження від пв иен ння конкурсуitr10 ств назадspp/

АСPetro Bm_iwitHTtr 124. Навіщо Держдеп назвав війну АТО?di11 ств назадspp/

АСЛитвиненко Анатоли diСТАТЬ БЫ…di12 ств назадspp/

Г ннадий БалашреtrЖил-был Прокурорdi13 ств назадspp/

XoXoa>Домашняя акт для тех, кто нкрсидит дома (приготовь за px минут"di13 ств назадspp/

XoXoa>Топ-3 дацепта хрустящ Хагранолы для вс Хасемьиdi13 ств назадspp/

lleonida> 124. Навіщо Держдеп назвав війну АТО?di14 ств назадspp/

АСЖесьль изайВрьковаtrБОЛЬШЕВИЗМ В РОССИИ ПОБЕДИЛ, ОКОНЧАТЕЛЬНО И БЕСПОВОРОТНО, ГРАЖДАНЕ?di14 ств назадspp/

i- //bo= em-> <- Гл live-> iv class="cogroups">ad1_160x600( iiscript>> <- Гл advon.net 160x600-> ' ) break } } if(athisaierHTHTML !'atempIerHTHtml) thisahref 'a'javascript://' } } ) iiscript> iv class="coclea> iiv>'+ iiv>'+ i- Гл contt(m mmnttirHT-> <- Глcontt(m mmnttirHT-bot em-> <- Гiv class="cocontt(mommnttirHT_b'+ iv class="cocontt(mommnttirHT_b" <- Гл contt(m mmnttirHT-bot em-> i- Глc8.net.ua Contt(m (65xx250)-> iv cl="aradmix_avasync_2085850358/+

iiiiiiiiiiiiiiiiii
'+ div> dth: 208x;cu