О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  22 октября 2009 20:32:27

В Україні оприлюднено уфологічний архів

В українській уфології резонансна подія! Загальнонаціональний архів свідчень про НЛО (UFOBUA) оприлюднений і розміщений на Інтернет сайті з відкритим доступом. Наша розмова з координатором уфологічного клубу «УФОДОС» Ярославом Васильовичем Сочкою. До 11 дня народження уфологи цієї організації ознайомили світ з уфологічною ситуацією в Україні, відкривши свої архіви.


- Ярославе Васильовичу, що саме спонукало українських уфологів до оприлюднення архівів?

У жовтні 2009 року інтернет-користувачі могли побачити анонс відкриття сайту національного архіву НЛО України
У жовтні 2009 року інтернет-користувачі могли побачити анонс відкриття сайту національного архіву НЛО України

- Перш за все – відсутність відкритих уфологічних архівів. З історії відомо, що накопичення НЛО-відомостей в Україні проводилося у різних структурах, у різні роки: це і зацікавленість аномальними явищами Українського управління гідрометеорології та контролю за природним середовищем (кінець 1970-х - початок 1980-х), це і зусилля ентузіастів з республіканської секції з вивчення аномальних явищ на чолі з академіком Г.Писаренко (початок 1980-х – середина 1990-х), це і військовий інтерес (Головний Гідрометеорологічний центр Збройних Сил України, початок – середина 1990-х), це і зусилля багатьох громадських уфологічних організацій (кінець 1980-х – середина 1990-х)… Та ніхто і ніколи не показав громадськості того пласту накопичених відомостей що власне і становлять базис уфології в Україні. Ми наважилися зробити це вперше!

- Чому уфологія в Україні така «засекречена»? Багато десятиліть у країні проводилося накопичення та опрацювання відомостей про НЛО, та чомусь за закритими дверими…

- Це не зовсім так, адже уфологія здебільшого дилетантська наука і основний базис вчених – ентузіасти. Та з іншого боку, «відкритість» уфології упирається у три «гальмівні кити»: соціально-ідеологічний, релігійно-філософський та військово-пріоритетний. І навіть оприлюднення нами архіву (неформальною організацією) це відважний крок уперед. Говорити про перепони не будемо.

- А звідки узявся статус «загальнонаціонального» архіву?

Ярослав Сочка, фігура в уфології відома
Ярослав Сочка, фігура в уфології відома
- Формування архіву почалося у 2004 році з накопичення відкритих опублікованих матеріалів, з пошуків відомостей у приватних архівах уфологів колишнього СРСР та незалежної України. На основі зібраного начального базису була розроблена структура майбутнього архіву у наповненні котрого згодом прийняли участь: Сергій Хвостов (архіви сумського уфологічного клубу «Контакт»), Максим Козирев (архіви інтернет-проекту «НЛО в Україні»), Вадим Чернобров (архіви об’єднання «Космопошук»), регіональні об’єднання уфологічного клубу «УФОДОС» - співробітники, очевидці… Таким чином ми каталогізували усю наявну в уфологічних колах України інформацію.

- Це суто технічна інформація, та все ж, розкажіть про структуру уфологічного архіву.

- UFOBUA – це архів у електронному вигляді, де інформація каталогізована за багатьма ознаками, як от, місце події, дата, різновид контакту, форма НЛО і т.д. Така каталогізація відкриває широкі можливості для статистичного аналізу уфологічної інформації, для виявлення загальних характерних ознак феномену НЛО і т.д.
Суттєвим недоліком нашого архіву є мало інформативність (кількість ознак, на які розбивається оригінальне повідомлення), та ми відштовхувались від якості наявних матеріалів, а це в свою чергу свідчить про відсутність в Україні серйозного ставлення до каталогізації НЛО-свідчень навіть з боку дослідницьких структур, про відсутність єдиних стандартів, про наявність різних дослідницьких планів і інтересів. Як говорив колись Л.Кравчук, президент України: «маємо те, що маємо!»

- На що сподіваються уфологи після оприлюднення архіву з відомостями про НЛО на Україні?

- Тепер у громадськості є можливість доступу до величезного пласту свідчень конкретних очевидців НЛО, доступ до історичних відомостей, накопичених фактів. Причому, зручний доступ! Ми розробили інтерфейс користувача архіву, котрий кліком миші дозволяє показати на карті так звані «гнізда НЛО», показати маршрути невпізнаних літаючих об’єктів у формі трикутника, чи, скажімо, показати на екрані свідчення «сусіда Петренка».

Головна наша мета – це привернення здорової уваги громадськості до «феномену НЛО», оскільки через певні обставини сформований спотворений стереотип про НЛО («маленькі зелені чоловічки», «вагітні від прибульців жінки», «секти контакторів з космосом»…). Через одіозне ставлення до проблем уфології, як з боку громадськості, так і з боку наукових кіл, гальмується розвиток пізнання невпізнанного, а ми саме і живемо у світі сповненому загадок і таємниць, тільки, нажаль, через шори економічних негараздів забуваємо про це, а через спустошену у країні ідеологію стихійно скочуємось до флегматично-консервативного світобачення.

Та перш за все, оприлюднення UFOBUA – це стимул для існуючої уфологічної системи в країні та начальний базис для тих, що приходять в уфологію. З одного боку, відкриття архіву – це подія не тільки загальноукраїнського, але і світового масштабу, адже за останні п’ять років ряд країн світу оприлюднили свої НЛО-архіви (США, Великобританія, Франція, Данія…) і цей процес невпинно продовжується. З іншого боку, оприлюднений нами архів – це лише початок, маленький крок, адже, якщо консолідувати спільні зусилля, то світ може побачити багато архівних матеріалів, котрі або засекречені, або припадають бібліотечною пилюкою.

- Відкриття загальнонаціонального уфологічного архіву відбулося напередодні президентських виборів. Ці дві події між собою якось пов’язані?

- (Сміється). У жовтні цього року виповнилось 11 років від того часу як були окреслені цілі і задачі уфологічного клубу «УФОДОС», то подію з успіхом можна прив’язати до дня народження організації, аж ніяк до політичних подій. Окрім того, це науковий проект, бюджет котрого – сили ентузіастів, то ж до політики жодного відношення не маємо у всіх розуміннях.

- Де шукати «національний архів НЛО України»?

Зручний інтерфейс сайту http://ufobua.org.ua помітний насамперед
Зручний інтерфейс сайту http://ufobua.org.ua помітний насамперед

- За інтернет-адресою: http://ufobua.org.ua Користуючись можливістю , хочу наголосити, що ми постійно удосконалюємо інтерфейс доступу до архіву. Окрім того, інформаційна частина архіву постійно доповнюється і оновлюється співробітниками , які проживають у всіх куточках нашої країни, то ж завітавши на цей сайт, в режимі реального часу можна ознайомитися з уфологічною ситуацією у країні.

- Дякуємо за розмову.  Успіхів вам творчих і нових відкриттів!

- Дякую!

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3478
delete
Всеволод Захидный
Всеволод Захидный, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 5
Читайте также

"Газпром" наростив закачування в сховища в Європі"Газпром" наростив закачування в сховища в Європі

"Газпром" напередодні майбутньої зими 2017-2018 року уклав кілька короткострокових контрактів на зберігання природного газу в Європі. ...

Ахметов викупив блокпакети акцій ще двох обленергоАхметов викупив блокпакети акцій ще двох обленерго

Компанія Ornex, що входить до групи СКМ придбала на фондовій біржі ПФТС за 25% акцій ПАТ "ДТЕК Західенерго" і ПАТ "Київенерго", виставлених на продаж ...

В Одессе из старых "Запорожцев" сделали роботаВ Одессе из старых "Запорожцев" сделали робота

Одесский скульптор и художник Александр Милов построил робота-трансформера, которого назвал "Укробот". Арт-объект собран из деталей двух автомобилей м ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

07:06 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
НЕ используют профессиональные журналисты подобное окончание интервью:

"- Дякуємо за розмову. Успіхів вам творчих і нових відкриттів!

- Дякую!"

ВЫ можете это сказать лично собеседнику. Но это не интересно читателю.
16:27 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
давно ожидали!
20:06 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікаво.
Хоча, можливо, запізно.
20:54 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Край Днепра+ Днепродзержинск
22:37 23/10/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Вита Лашко Кировоград
Рекомендує цей матеріал.
08:54 23/10/09
Рекомендует этот материал.
10:35 23/10/09
Mary L Киев
Рекомендует этот материал.
11:06 23/10/09
Край Днепра Днепродзержинск
Рекомендует этот материал.
20:54 23/10/09
Рекомендует этот материал.
22:37 23/10/09

Live

39 мин. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Ченстохов. Раздумья

40 мин. назад

Alik Bahshi публикует статью Национальные интересы России

1 час. назад

ksanya пишет рецензию на публикацию Оранжевый ЛюБлюз

1 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Вхід у сонце...

2 час. назад

Кристина Павлюк публикует статью Броварщина: хто постачатиме школярам їжу?

3 час. назад

Кристина Павлюк публикует статью Війна між комунальним і приватним підприємствами триває: переможцю дістануться покійники

13 час. назад

Марк Львович комментирует материал Українська влада знає, як повернути на свою користь ППО РФ біля кордонів

13 час. назад

Марк Львович комментирует материал Ченстохов. Раздумья

14 час. назад

Larisa Potapova рекомендует материал "Звездные войны" ч.4-2

14 час. назад

Larisa Potapova пишет рецензию на публикацию "Звездные войны" ч.4-2

14 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Ченстохов. Раздумья

15 час. назад

ASPI публикует статью Артур Прузовский о кадровом кризисе в Польше

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Кристофер Марло (В.Шекспир) Сонет 41

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Кристофер Марло (В.Шекспир) Сонет 39

15 час. назад

Виталий Боровец публикует статью Почему рейдер Величко и российский бизнес чувствуют себя в безопасности?

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Путин компроментирует
Украину: двигатели для ракет КНДР

15 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

15 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

16 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

17 час. назад

Марк Львович комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

17 час. назад

Марк Львович комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

17 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

17 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим