О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  14 сентября 2009 20:09:06

Зроблено руками

 

 

 

Коли виник Handmade, тобто речі створені власноруч не знає ніхто. Люди завжди щось створювали руками: шили, в’язали, ткали, вишивали. Але власноруч зв’язані светри чи пошиті дома іграшки припадали пилюкою, бо українці використовували тільки для себе і не сприймали зроблене руками як щось модне і оригінальне. Сьогодні hand made стає своєрідним мейнстримом, який обіцяє не тільки ексклюзивність та якість покупцям, а й непоганий бізнес продавцям. Тиждень дізнався який він – український хенд-мейд.

 

 

Собі на втіху

 imgn2R “Досить довго в нас хенд-мейд не вважався чимось хорошим. Коли був дефіцит, люди намагалися щось компонувати, а потім вважалося, що тільки бабусі на пенсії в’яжуть, бо їм більше робити нема чого. А виявляється є багато молодих майстрів, які створюють дуже цікаві речі” , - ділиться думками журналістка і за сумісництвом хенд-мейд майстриня Мирослава Павлик.  Перші ази в’язання спицями Мирослава дізналася в 5 років від своєї бабусі, потім відвідувала шкільний гурток, але в’язала рідко. Бажання взяти спиці в руки з’явилося три роки тому, коли дівчина переїхала жити до столиці, де майже не мала знайомих. “Зв’язані сережки, брошки, шапки, шалики виставляла в своєму ЖЖ, цікаво було дізнатися думки людей. Багатьом подобалося, просили і їм щось таке цікаве зв’язати,так з’явилися перші клієнти”. Якщо кожного вечора в’язати по 2- 3 години, то за місяць можна заробити до 1000 гривень. ” Але для Мирослави в’язання – це перш за все відпочинок для душі і тіла , а потім вже підробіток.

 imgn1LТакого ж погляду дотримується і поліграфіст Всевлод Ковтун – він створює годинники із пластинок, каструль та сковорідок. Звідки прийшла ідея робити годинники з непризначених для цього речей, Всевлод і сам не знає. ”Пластинка чи каструль – це вже готовий годинник, потрібно тільки зробити отвір, вставити механізм і стрілки”- , сміється Ковтун. Насправді ж щоб перетворити музично-кухонне приладдя на годинник, який буде працювати потрібно не менше доби. Свої годинники Всевлод робить вдома, тому важливо, щоб ідею легко можна було реалізувати в простих умовах, без спеціальної техніки та допомоги дизайнера.  “Найприємніше робити годинники для людей, яких я знаю особисто, коли дарую їм, вони не приховують своїх емоцій, а тішаться як діти. Хоча годинник не художній витвір, а елемент декору, який не завжди несе якийсь образ, мої годинники приносять радість, людям подобається,тому вони усміхаються ”. Попри те, що свої годинники Ковтун й продає, робити бізнесу з хенд-мейду він не хоче. В хенд-мейді ти все робиш сам, проходиш етап створення від початку до кінця: від гвинтика до гвинтика, від петельки до петельки, а робити це сотні разів, працювати ксероксом вручну – неможливо. Правило бізнесу – пішло – хватай, правило хенд-мейду – набридло – кидай.

Студентка Наталя Становська зі Львова вже 4 роки робить ляльки-мотанки – оберіг дому, символ продовження роду. Першу мотанку Наталя зробила ще під час навчання в школі, хоча сама лялька не дуже їй вдалася, процес роботи сподобався, першу справжню мотанку вона створила в ночі, на першому курсі, перед екзаменом. Про історію мотанки Наталя може розповісти дуже багато. Автентичну ляльку-мотанку мотають із соломи, але я так як я живу в місті замість соломи використовую бавовну.  imgn3“Створення мотанки для мене сакральний процес. Коли я починаю мотати закриваю двері у свою кімнату, щоб ніхто мене турбував. Поки не зробила останнього стібка я з кімнати не виходжу”. В мене є правило, розповідає Становська, мотанки я не повторюю, тому роблю фотографії, щоб бачила і не робила більше такої. Правда якось власниця однієї львівської кав'ярні побачила мотанку яку я робила на подарунок в Німеччину і попросила мене зробити їй таку ж. Я погодилась, використала ту ж саму тканину, вишивку, але лялька вийшла зовсім іншою, те, що зроблено руками не повториш.

 

 

Творчий бізнес

Є велика різниця між тими, хто створює  щось своїми руками для душі, і тими кого хенд-мейд годує, справане не тільки в тому скільки серця вкладено в роботу, а й  в тому наскільки  вона претендує на ексклюзивність.

Поліна Муха створює прикраси із полімерної глини, хенд-мейд  для неї не хоббі, а бізнес. З нею працює

ціла команда яка займається організаційними питаннями, творчість - прерогатива Поліни.  Не творче осяяння  відіграє головну роль у  створенні прикрас, а кількість замовлень від клієнтів. " "  ділиться вона.

Якщо у нас тільки вчаться заробляти гроші на хенд-мейді, то за кордоном це вже давно  прибутковий бізнес, розповіла Тижню дослідниця хенд-мейд ринку Анастасія Клименко. До прикладу в  Америці існує один із найвідоміших хенд-мейдівських  сайтів Etsy, який пропонує різноманітні авторські речі, створені майстрами з-понад 150 країн світу.  “В нас все тільки починає зароджуватися, ринок який існує сьогодні досить розмитий і хаотичний, але перспективний, поки на ньому майже немає конкуренції”,- каже  Клименко.

 

До недавнього часу єдиною тереторією спілкування  хенд-мейдерів  були соціальні інтернет-мережі. Сьогодні  вже є магазини та інтернет-ресурси, які почали пропонували хенд-мейд, та виставки - продажі, де можуть зустрітися всі хто є прихильниками  цього рукотворного мистецтва.        

“Ідея організувати виставку, на якій будуть представлені роботи українських майстрів виникла у мене спільно з одним майстром ще минулого року. В грудні стартували перші ”Ручні речі”, які тривали два дні. Виставка пройшла успішно і після цього, розуміючи що це цікаво і потрібно людям ми вирішили зробити цю виставку постійною”, - розповідає організаторка виставки “Ручні речі” Анастасія Вишньовая.

В кожній виставці   бере участь від 10 до 16 майстрів зі всієї України, вони привозять свої роботи продають їх та приймають замовлення. Учасників Вишньовая обирає за такими критеріями: ідея, стиль роботи, акуратне виконання та різноманітність. ”Ми не відбираю багато майстрів з прикрасами, іграшками, стараємося представляти різноманітні вироби. Крім того у майстер повинен мати чималий власний доробок, щоб було що представляти і продавати”.

Тішить, те, що люди  цінують хенд мейд, і обирають ручну роботу, а не товари  китайських  псевдобрендів.Натомість сам хенд-мейд  стає своєрідним брендом, який обіцяє  не тільки якість та стильність, а й частинку  простого людського тепла.   

Годинник з промовистою назвою
Годинник з промовистою назвою "Господині на замітку "
"Шаликобуси" - авторський креатив і гордість Миросі
Лялька-мотанка від Наталі Становської
Лялька-мотанка від Наталі Становської

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8893
delete
Христина Корнієнко
Христина Корнієнко, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

08:54 15/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікаво і корисно знати.
00:13 16/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Дякую,Антоніно!
11:15 15/09/09
Рекомендует этот материал.
00:13 16/09/09
Роман Корнилюк Нововолынск
Рекомендует этот материал. Почему? Супер!
18:53 05/10/09
Зайцева Киев
Рекомендує цей матеріал. Чому? Навчати б цього дiтей з села виiздними майстеркласами, долучати до iнтернет продажу, була б надiя залишити село живим
10:19 12/11/09
Рекомендує цей матеріал.
08:54 15/09/09
В селі є діти, що роблять чудові речі руками, просто просто ми мало знаємо про це...
треба виправляти ситуацію!
22:21 29/03/10

Live

16 мин. назад

Задунайская Христя комментирует материал ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ…

18 мин. назад

Задунайская Христя комментирует материал Рудохвильне

19 мин. назад

Николай Колесников комментирует материал Как судья смотрит на закон сквозь пальцы

1 час. назад

Володимир Олівець комментирует материал Рудохвильне

1 час. назад

Задунайская Христя рекомендует материал Как судья смотрит на закон сквозь пальцы

1 час. назад

Задунайская Христя комментирует материал ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ…

3 час. назад

antov комментирует материал ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ…

3 час. назад

antov удаляет комментарий к материалу ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ… от antov

3 час. назад

antov комментирует материал ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ…

4 час. назад

antov удаляет комментарий к материалу ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ… от antov

8 час. назад

Леонид Жмурко комментирует материал Замри!..

10 час. назад

Леонид Жмурко комментирует материал Пятый день

11 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Чисте та прибране кладовище - це наша любов до спочилих на ньому...

11 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Чисте та прибране кладовище - це наша любов до спочилих на ньому...

12 час. назад

Задунайская Христя комментирует материал 20 апреля, 2018

12 час. назад

Задунайская Христя комментирует материал 20 апреля, 2018

12 час. назад

Николай Колесников публикует статью Как судья смотрит на закон сквозь пальцы