О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Экономика  7 сентября 2009 18:39:28

Вчимося захищати мову і гідність на практиці

Це продовження дискусії, розпочатої в Раді підприємців при Кабінеті міністрів України 21 серпня 2009 року щодо мови як економічної категорії та індикатора контрабанди і фальсифікату (тут стаття, яка розкриває суть проблеми).

 Як повідомив 26 серпня 2009 року сайт Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, члени Громадської аналітичної групи по боротьбі з контрабандою Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України від громадського об'єднання "Асоціація підприємців за легальний ринок" Н.Хоменко, А.Шолохман (клон або він же за даними Інтернету є юристом Асоціації „Укртютюн”), Г.Васюков розглянувши скаргу І.В. Галенка, повідомили наступне.

 По-перше, щодо обґрунтованості ствердження "Питання, що стосуються захисту прав споживачів, не є безпосереднім предметом діяльності Аналітичної групи по боротьбі з контрабандою". Слід зазначити, що якщо Державна митна служба України не зафіксувала факту контрабандного переміщення товарів на митну територію України, то контрабанди не існує як такої. Це нам відомо з роз'яснення представників митної служби під час одного з круглих столів. Водночас, митники також не можуть, наприклад, пояснити природу походження на базарах сотень тисяч одиниць торгових ваг китайського виробництва, якими обважують СПОЖИВАЧІВ на 10...30%. Ви їх можете помацати руками, понюхати як смердить пластмаса що деструктує, обважити на них свою дружину чи сусіда-пенсіонера. Але, згідно статистики і даних ДМСУ, контрабанди не існує. Мабуть члени-підписанти не уважно прочитали "скаргу" й не помітили фразу, що відсутність належної супроводжувальної документації свідчить про контрабанду чи фальсифікацію. Чиновники створили систему, коли її, родиму контрабанду, "не видно". Вона проявляється тільки тоді, коли СПОЖИВАЧ бере її в руки і от тут дорадчий орган "по боротьбі з контрабандою" якби видає ярлик чиновникам, що так як контрабанди на кордоні не зафіксовано, то і СПОЖИВАЧ не міг постраждати і УСЕ ДОБРЕ. Між іншим, треба купити пачку цигарок і пошукати в ній інструкцію з використання цих виробів та мотиви такої зацікавленості у "не розгляді" питання у легалізаторів ринку "підакцизних груп товарів (алкогольні напої, пиво)". (Користуючись нагодою, хочу зазначити, що на особисте прохання 18 вересня 2009 р. шановної Наталії Хоменко вніс деякі редакційні правки в цей текст, так як завдяки Інтернету переплутав когось з кимось з Асоціації "Укртютюн" за що перепрошую. Проте, відносно решти зауважень залишаю як є, бо домовилися про ініціювання наради, де і напишемо спільними зусиллями правильний текст).

 По-друге, в українській мові прізвища чоловіків і жінок відмінюються і пишуться по різному. Якщо на меті не було образити Галенка І.В., то попрошу принести йому вибачення й відпаде необхідність піднімати питання щодо фаховості в державотворчих і мовних питаннях згаданих вище членів (ця фраза когось зачепила за живе - прим авт.20.9.09 р.). Водночас, із тексту "скарги" видно, що І.В.Галенком були проведені відповідні консультації з керівництвом Держспоживстандарту і ПОСИЛАТИ його на друге коло було зовсім не обов'язково, так як порушене питання відноситься до компетенції кількох відомств, у т.ч. ДПА України. Якщо деякі члени не побачили "ознак контрабанди в даній ситуації", то це ще раз підтверджує необхідність зібрати аналітичну групу для остаточного вирішення контрабандного питання "в даній ситуації".

 У ВГО "Союз захисту підприємництва" сумнівів щодо необхідності винесення порушеної проблеми на обговорення не виникло і навіть є пропозиції щодо вирішення зазначених у "скарзі" питань. "Незалежно від нашої занятості та особистої думки щодо піднятого питання паном Галенком, я підтримую його ініціативу щодо проведення засідання Аналітичної групи по боротьбі з контрабандою" – повідомив Сергій Іванович Трусов (голова Громадської ради при Держмитслужбі України, редактор журналів „Митниця”, „Митний брокер”).

 Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Йосипович Пероганич презентує підприємства, які постачають на внутрішній ринок комп'ютери та переферію, офісну техніку. Ті, хто останні роки не перелаштовував свої комп'ютери, можуть пошукати на ньому програми з україномовним інтерфейсом. Можна взяти викрутку й пошукати в середині серед пилу. Тому не важко зрозуміти реверанс в бік Галенка: "як споживач та громадянин, підтримую висловлені І. Галенком претензії та пропозиції", бо "проте не певен, що їх має розглядати Аналітична група по боротьбі з контрабандою Ради підприємців. Скоріше це питання варто адресувати Громадській раді при Держспоживстандарті чи відповідному територіальному органові із захисту прав споживачів". От з регіональними органами круто – нехай Галенко оббігає 25 областей і Севастополь. Така "рекомендація" може свідчить, що в середині пана Юрія все ще сидить держслужбовець дуже високого розряду в ролі якби другого "я" на першому місці. Це враження посилюється ще більш резонним зауваженням, що "в Положенні про РП при КМУ серед завдань Ради питань захисту прав споживачів не знайшов". Звісно, мета підприємства – отримання прибутку. А прибуток, як і бізнес, – поняття індиферентні до моралі. А підприємці не є споживачами: не п'ють, не їдять, не смалять, не одягаються, не ходять, не читають, не користуються, не ризикують..., не... і ще раз "не". І що ж тоді радить дорадчий орган при уряді уряду? Юрій Йосипович досвідчений і грамотний фахівець. Мабуть, щоб чого доброго не нарадили такого, що призведе до українізації України, "в разі, якщо буде прийнято рішення зібрати засідання Громадської аналітичної групи по боротьбі з контрабандою, прошу повідомити час та місце".

 Звісно, що комплектуючі, периферія та тиражне програмне забезпечення в Україну контрабандно не постачається (вочевидь, згідно даних статистики Державної митної служби України). Тому лист Івана Галенка "не стосується ні предмету діяльності Громадської аналітичної групи по боротьбі з контрабандою, ні предмету діяльності Ради підприємців". А якщо от взяти і патріотично, з позицій європейського виміру і прагнень України, подивитися пану Юрію на екран монітора свого комп'ютера, на технічну документацію до нього? Прийдеться, мабуть обирати між патріотичністю і ще чимось.

 Цікавий логічний гачок для "маневрів" можна знайти і в останньому реченні на сторінці Ради підприємців. Галенко не претендував ні на звання "самого розумного", ні на статус "угнєтьонного нороду", ні на подвійне громадянство та якість майнові преференції за національною ознакою. Не був членом КПРС і не "вступав" в інші партії, чи то ровесниці, чи дочки КПРС, чи "нового типу". Порадившись з друзями, яких важко у т.ч. за походженням звинуватити у чомусь такому ... дійшли до висновку, що то могло бути елементарне незнання термінів. Тому останній "перл" від Якова Капланського з точки зору логіки коментуванню не підлягає: "не дивлячись на те, що І.В. Галенко є нацист, його пропозиція у цьому випадку слушна". Що ж, усякі члени є в Раді підприємців ...

 Тож сподіваюся на подальшу плідну дискусію з порушеної проблеми і залучення до неї нових зацікавлених учасників не тільки від високоповажної Сторони імпортерів. Далі має бути: http://www.radakmu.org.ua/uk/rizne_rg/1693.html

 

Навіть у риб своя мова
Навіть у риб своя мова
В цілому відгуки позитивні, хоча не без
В цілому відгуки позитивні, хоча не без "інтересу" імпортерів й тхне "духом крові"
Процес пішов!
Процес пішов!

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4103
Отредактировано: 06-10-2009 [10:26]
delete
Іван_Галенко
Іван_Галенко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +26
Всего комментариев: 81, Всего рецензий: 22
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Дякую. Сподіваюся, стаття дозволить продовжити підготовку позиції під час дебатів. Між іншим, є можливість вязти участь в дебатах в якості моїх адвокатів. Запрошую. Дебати (засідання аналітичної групи) мають проходити в Будинку Уряду. Запрошую скористатися нагодою на практиці відстояти свою позицію в мовному питанні.
18:50 07/09/09
18:44 07/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Чехи (Форум українців Чеської республіки) прислали списки офіцерів КДБ СРСР в українській владі "Люстрація або Україна під
владою КГБ". ...Ющенко, Яворівський, ... прекрасні списки. Може буде натхнення опублікувати для ХайВея...
20:52 07/09/09
Оце вже дуже серйозна пропозиція!
09:01 08/09/09
Богдан Горгота Запорожье
Опублікуйте. Мусимо знати своїх героїв.
20:42 08/09/09
Треба вечір повозитися, щоб підігнати до формату ХВ
20:50 08/09/09
Гость
А що? Хіба ми не знаємо, що майже уся українська влада сформована із колишніх, за меншою мірою, стукачів КДБ... Крім того, дуже багато, просто бандюганів...
10:57 16/10/09
Якби-те з 1991 року провели люстрацію... Люстрація потрібна! best
22:10 22/11/09
23:41 07/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев

На Дніпропетровщині україномовні судяться з російськомовними


На Дніпропетровщині розпочатися судовий розгляд резонансної справи про звільнення 18 працівників однієї з будівельних фірм, повідомляє “Радіо Свобода”. Звільнені заявляють, що втратили роботу, бо розмовляли українською, і це не подобалось російськомовному власникові компанії. Люди сподіваються, що Павлоградський міськрайонний суд, де триватимуть слухання, розв’яже конфлікт і поновить їх на роботі.


Натомість власник же компанії стверджує: на підприємстві розгорівся не мовний конфлікт.


2005 року робітники і керівництво ухвалили стратегію розвитку компанії, вирішивши, що вона буде позиціонуватися як українська, а товар випускатиме під україномовним брендом і оформлений в українському стилі. Упродовж кількох років після цього рішення частина працівників почала говорити українською і на роботі, і в родині, почала цікавитись національними традиціями. Такий підйом національної свідомості, кажуть працівники, не припав до смаку власнику контрольного пакету акцій підприємства, людині російськомовній.


«Було прийнято постанову, якою фактично заборонялося розмовляти українською мовою. Там було записано, що клієнти – це наш основний капітал, і треба з ними говорити тією мовою, якою вони звертаються, тобто російською», – каже працівник, якого позбавили роботи.


Голова наглядової ради «Павлограджитлобуд» Ігор СЛЮНКОВ відкидає звинувачення у мовній нетерпимості. Каже, що звільнення відбулися не через мову: топ-менеджери компанії мали різні погляди на стратегію її подальшого розвитку, мовна ж дилема просто ускладнила конфлікт. І.СЛЮНКОВ пояснює, що на загальних зборах ухвалили нову стратегію розвитку підприємства, а заступник глави правління відмовився підкоритися рішенню акціонерів, відтак  з ним розірвали контракт.


Зараз сторони конфлікту  на порозі суду. Міська прокуратура Павлограда порушила кримінальну справу за фактом недотримання трудового законодавства при звільненні працівників. Однак самим звільненим цього замало, вони хочуть, щоб власник фірми відповів за статтею про порушення конституційного права на вживання рідної мови. Власник погрожує опонентам зустрічним позовом про паплюження його честі й ділової репутації.


 постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-357178.html

09:09 16/01/10
23:44 07/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
23:59 07/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Перед открытием ёлки детвору встречало музыкальное сопровождение, сообщает Луганск.proUA.com.  Каково же было удивление присутствующих, когда из колонок понеслась реповая композиция Mr. Pac с матами: "Новый год – праздник семейный и ты отметь его ох...нно!"


Работникам отдела культуры понадобилось прослушать два куплета, чтобы понять - песня содержит нецензурщину.Далее праздник продолжался по запланированному сценарию: поздравления, песни, хороводы, призы.Отметим, что в соседней России хотят бороться с матом по закону и штрафовать любителей нецензурщины. В Украине же такая идея пока никому в голову не приходила.

19:33 27/12/09
00:13 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема актуальна. Підтримую автора.
"...Чиновники створили систему, коли її, родиму контрабанду, "не видно"...
00:29 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Підтримую автора!
07:13 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
08:06 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Гостра тема. "...і от тут дорадчий орган "по боротьбі з контрабандою" якби видає ярлик чиновникам, що так як контрабанди на кордоні не зафіксовано, то і СПОЖИВАЧ не міг постраждати і УСЕ ДОБРЕ".
08:37 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
08:58 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Підтримую автора! Болюче питання! Готовий підтримати надалі!
09:28 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Если честно, Иван, я ничего не поняла. В чем проблема? Представьте, что вашу публикацию захочет напечатать, скажем, какая-то газета, где ссылки не работают. Что сможет понять читатель? О чем вы рассказываете в публикации?
Все, что мне удалось увидеть в этом матриале, - это то, что возник какой-то конфликт. Если естьконфликт, значит, есть его вторая сторона. Однако в материале позиция этой второй сторгоны не представлена никак.
Второй момент. Я понимаю, что существует некая организация, которую вы называете Аналитической группой. Но это вам известная организация. Лично я ее не знаю (как и подавляющее число читателей), поэтому, тема статьи становится еще более непонятной. Цель публикации так же не очевидна. Ее невозможно ПРОЧИТАТЬ в тексте. Единственное, что понятно - это неправильное написание последней буквы в фамилии некоего гражданина.
Уважаемый автор, я очень не хотела бы вас огорчить, но я искренне вам говорю - статья не читаема и не понятна по содержанию.
Дякую. З точки зору журналшістики - Ви абсолютно праві. Якщо не прочитати дві попередні статті, на які є гіпертекстові (але не текстові) посилання, то суть статті змахує на перепалку. Тут є проблеми в тому, що події як би рознесені в часі. Тому планую, що після обговорень зліплю один матеріал згідно вимог ВАК й спробую опублікувати у фаховому виданні. Але до цього треба ще дійти. Доки нема фінішу, стаття залишиться постановочною, а мені треба констатуюча + дороговказ.
19:19 08/09/09
Гость
Ось і відгукнувся один із кадебістських стукачів. Недовго прийшлось чекати... LOL
11:00 16/10/09
09:31 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Порівняйте кількість рекламних білбордів іноземною мовою в Росії (вже не кажу про Білорусь) і в нас на Україні -- стане зрозумло, що ставлення до питання "мови" і "языка" в обох країнах діаметрально протилежне. Шукайте мотив, пане Іване, тоді буде зрозуміло, кому це вигідно. Лиш сумніваюся що ВАМ це ще буде потрібно, якщо знайдете...
09:35 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
як автор
09:36 08/09/09
10:35 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Так и не ясно, в чем проблема и о чем статья....
Дякую за високу оцінку. А Ви українську мову зі словником чи як?
20:02 08/09/09
Так же, как и вы по-русски.. Розумiю, можу ромовляти без будь-якого дискомфорту, але менi зручнiше росiйскою....
10:30 09/09/09
Гость
Звичайно. Бо, у ФСБ не приймають доноси українською... LOL
11:04 16/10/09
"Просто +5!"
09:36 15/11/09
Гость
Ні, він українською з тлумачника-темника ФСБ. LOL
11:03 16/10/09

Негативні оцінки цієї вівчарки лише свідчать, що автор більш ніж на 100% правий! Звернули б краще, сумніваючиєся на те, як чиновничі колізії дають можливість не визнавати контрабанду, чи оту нахабну підробку! Що це важко з статті зрозуміти!


Коли Вам, шановні фахівці, журналісти І просто читачі, вішали тут -АНТИДЕРЖАВНУ  локшину, навіть не просто на користь наших  вельмишановних для деяких, сусідив, а таких які діють на шкоду усім, хто проживає на Україні. Ви не помічали ні брехні, відверто знущаючоїся з усіх, ні довердення правових, та і контрольних норм до абсурду. Зате помітили формальні не витримані тут  граматичні та стилистичні норми, яких у своїх підлабузників ні разу не помітили...


Дотепно хтось висловився НЕ ДОВГО ДОВЕЛОСЯ ЧЕКАТИ: бо тут як тут, проста українка Маркосян, антиукраїнський дока    -  проффесор Руднев в образі НКВД-шної вівчарки... Якби на місці автора, то я би відповів  ПРАВИЛЬНО, ВАМ НЕ ЯСНО - БО НЕ ВАМ ПИСАНО!


Хай звинувачимуть в націоналізмі, чи ще гірше - не звикати, бо ось такі, як (за автором) Яків Капланській - він націстом не буває, ані в очах близьких за національною ознакою, ані в очах руднєвих та маркосян, бо це прості євреї, а що вони вирішують долю України то це - виключно з патріотичних відчуттів!

09:34 15/11/09
А між іншим, ні Рада підприємців, ні Рада національних асоціацій товаровиробників (попри свою назву й свої завдання), особливого бажання розглядати порушену проблему не проявляють....
"Демократи" й "патріоти" у своїй більшості пустодзвони або просто підлі пристосуванці...
Тому досі нема майданчику, з якого можна було б започаткувати цей важливий і складний процес!
13:18 15/11/09
Гость
А ось і другий стукачок КДБ... LOL
11:02 16/10/09
Дуже й дуже і дотепно і справедливо!
09:38 15/11/09
12:45 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
хоча - дещо наспіх
14:22 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Звичайно сумбурно, але з суттю погоджуюсь.
15:36 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов Киев
Несколько сумбурно, но тема, затронутая автором очень актуальна. На мой взгляд, необходимо более чётко выделить в статье главное и разбить на разделы для лучшего восприятия. Однако, контрабанда как и коррупция в обществе финансового капитала НЕИСТРЕБИМЫ. Они рухнут вместе с общественными отношениями. Отмечу омерзительное отношение чиновников к заявлению И. Галенко и заматывание актуальной проблемы.
Дякую за розуміння, що порушене питання виходить за межі мовного, хоча фактор мови використовується для погіршення нашого життя. Вже навіть Дімочка Табачник визнав, що завдяки у т.ч. його зусиллям в Україні формуєтсьянація лакеям. А лакеям мова така, яку господар худоби побажає.
19:22 08/09/09
плеханов Киев
язык - это большие затраты из бюджета. Тут украсть нельзя. другое дело памятники и названия улиц -тут раздолье для откатов. У чиновников патриотизм в кошельке, к сожалению. cry cry
23:16 08/09/09
18:05 08/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
04:41 10/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Стаття варта уваги.актуальна.
11:20 13/09/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ZBZS Нетишин
відчуття і демонстрація проблеми, що спонукають до її вирішення глобально
Дякую. Ваша підтримка особливо важлива, бо наш бюрократичний апарат вже почав чухатися й можливо, почнеться рух...
16:33 13/09/09
09:21 15/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
21:28 17/11/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Край Днепра+ Днепродзержинск

Комментарии

Рекомендует этот материал.
18:44 07/09/09

6.


Висновок

Результати дослідження наглядно демонструють, що влада і “різноманітний” політичний спектр України є гебістсько-комуністичною структурою, котра тримається за допомогою підміни понять, напівправди, театру і штучної конкуренції.

Відповідно


• 85%


, чітко прослідковується завдання держслужбовців України під владою КГБ і колишньої комуністичнї верхівки дискредитувати незалежність держави знищенням права,  відсутністю реформ, тиражування кітчу погіршити ставлення народу до ідеї незалежності, викликати ностальгію воз.єднання з Росією у формулі новогоСССР. Окрім того, розглянувши проект Люстраціяу площині нещодавніх соціологічних дослідженнь:українців не схвалюють діяльності своїх державних лідерів, тоді як у цілому задоволені їхньою роботою лише 4%

• 85%


громадян вважають дії керівництва держави неправильними, а також


стверджуємо


українська влада блокує ініціативи громадян20: лише 25% громадських організацій задоволені співробітництвом зі своїми органами місцевого самоуправління, що в Україні відсутня демократія21, котру гебісти підмінили у масовій свідомості на інше, досить відносне, поняття: “свобода слова”.

Детальна перевірка інших державних службовців і членів


161політичної партії, що залишилися, продемонструє загальну присутність КПСС і КГБ в державоруйнуванні.

Держава не відбудеться,


допоки в Україні не буде проводено законну люстрацію.,
20:59 07/09/09
"...чітко прослідковується завдання держслужбовців України під владою КГБ і колишньої комуністичнї верхівки дискредитувати незалежність держави знищенням права, відсутністю реформ, тиражування кітчу погіршити ставлення народу до ідеї незалежності, викликати ностальгію воз.єднання з Росією у формулі “нового” СССР". Цього варто було чекати - на тлі громадської байдужості...
08:14 08/09/09
Цілком слушно, дорога Віктрорія!
09:40 15/11/09

www.libereya.ru/biblus/duke/duke.htm


Ця книга пояснює багато явищ у світовій історії. Також звертаю Вашу увагу на мій останній вірш...

10:05 15/11/09
Таня Бідзіля Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? Актуально.
20:10 07/09/09
Однако Вы, Александр, не только "Нехристь"
- вы ещё - Фома Неверующий, а рассуждаете,
точно настоящий напёрсточник! Вы что, этих
слов даже в толковых словарях не отыскали?
Да и слово можно найти, и не только слово,
а целый спектр слов... Да к тому, несмотря
на кажущуюся близость понятий, "актуально" и "своевременно" существует и определённое семантическое различие, то которое м.б. не
всегда вскрывается в словаре! Появление, в
словарях, иногда в устной речи синонимов и
внешне схожих слов, чаще необходимость!
1. Актуально из своего внутреннего смысла, происхождения от (лат. фр.) akt, действие,
как раз и ориентирует к целому гнезду слов привязанных действию. Т.е. действие, очень
нужное вместе с чем-то, м.б. одновременно!
2. А ваше своевременно - это сделаное так,
что оказалось своечасным (другой синоним),
вовремя подоспело, тогда когда назрела уже
к-л нужда...
3. Дополнительно, отвечу что слово - "акт"
существовало во времена Даля, хотя другие, рородственне формы ещё не развились! Зато,
существовали другие в духе того времени...
4. С "наречниками", т.е. "тими особами які
взагалі не визнають української мови" надо
вообще не доказывать - бесполезно, т.к. не
поймут по причине отсутствия соответствий,
ассоциаций! И я это сделал, скорее, не для
для него, а для других, чтобы они понимали
какую чушь он городит...
10:28 08/09/09
А часом не нагадаєте, в якому році Катя друга наказала московитам (угрофінським племенам) називатися "руськімі"? Буду вдячний.
19:25 08/09/09
Палатний лікар
Саша! Вернитесь немедленно в палату!
11:10 16/10/09
В точку!
10:36 09/09/09
Віслюк повірить лиш в ослине,
Бо в них і є вагомая причина,
Віслюк, завжди, самодостатнє,
Їм слово "пеніс", це приятне!

Оцінки віслюка кому потрібні?
Таким багато слів - не гідне,
Самостатнєє "цабе" воно як є,
Віслючий мозок дурня головне!
21:51 11/09/09
Таня Бідзіля Тернополь
bravo best
21:11 11/09/09
Таня Бідзіля Тернополь
По-перше, українська мова - понад усе! По-друге, слово актуально - іншомовного походження, і синоніми до нього - важливо, істотно та інші. Читайте словники іншомовних слів!
21:11 11/09/09
ZBZS Нетишин
Очевидно й з оцього коментарю, що для Нехристі рідною мовою є брехня, адже від Перемишля до Луганська люди розмовляють українською, крім тих, хто вибрав собі іншу, забувши якою мовою говорили їхні діди та прадіди. Але, слава Богу, від Перемишля до Луганська, досить українців, які поважають українську мову і не забороняють українцям нею користуватися на українській землі
Анатолій Войтко
19:24 26/09/09
25.09.09 погоджено орієнтовну дату засідання ГАУ РП на другу декдау жовтня. З понеділка починаю формувати порядок денний. Стежте за новинами.
19:32 26/09/09
ZBZS Нетишин
русі, білорусі, малорусі нічого спільного не мають із розсіяними народами, після того, як їх потіснив льодовик і вони розсіялися по материку, у тім числі осіли й на Україні. Путати мені не притаманно, й нінащо. Для переконання, що українська мова на Луганщині доволі однакова, як і по усій Україні, досить зустрітися старожилам і поговорити прилюдно. Такою ж мовою чисто українською, розмовляють українці у Нововоронежі і на Новгородщині, і під Курськом, і під Мінськом, і під Краковом ... Я справді не росіянин, я, на українській землі —українець!
Анатолій Войтко
12:49 28/09/09
Володимир Задирака
Твоєї землі тут, навіть, на цвінтарі немає. Помиляєшся. Чи географії не знаєш. Ми тут різних провокаторів бачили, в тому числі і тебе, під яким би ніком не вилазив.
Ти, навіть, народився не у нас. Бо, немає в тебе ані матері, ані батьків, ані Батьківщини.
Ім"я твоє - Легіон.
Через це правильний нік собі обрав. Оце є правильним.
11:15 16/10/09
А фейсик у Вас, шановний... Перепрошую, таке враження що Вас хтось ззаду в щось... Грушевський може й смоктав у соціалістів 21 палець, бо його друг Винниченко сифілісом хворів у той час, коли треба було угро-фінську нехристь мочити по сортирам...
21:52 07/09/09
Конечно же, куда же это осилить, недостаче некоего
резерва для восприятия, нежелании чем то шевелить, либо при отсутствии оного!
10:32 08/09/09
То не ходіть на українські сайти. Те, що Вам треба, Ви добре розумієте. Тут спілкуються люди, які прагнуть порозуміння, а Ви, зі знанням литовської, здається не за тою адресою втиснулися.... і без мила...
21:16 08/09/09
Таня Бідзіля Тернополь
fool
21:57 11/09/09
Рекомендует этот материал.
23:06 07/09/09
Рекомендует этот материал. Почему? Актуально!
23:28 07/09/09
А Ви хам, друже)
16:26 08/09/09
Дуже цікаво, чи слідкує хтось на цьому сайті дотриманням правил коментування та ведення дискусій.
На мій погляд, у своїх коментарях, Ви вийшли за рамки не тільки цього сайту, але й просто за будь-які рамки цивілізованого спілкування.
16:34 08/09/09
Це Ваше право - сумніватися і не приймати на віру будь-що, а також вільно висловлювати свої погляди. Але все це - лише у вічливій формі.
21:01 08/09/09
Потерпає українське мовознавство... Такий знавець української... Я просто Вам заздрю, Олександре, адже Ви знаєте всі українські слова. І якими повинні бути українці. такий яскравий типаж... Шкода, що не наш fuuu
21:19 08/09/09
ZBZS Нетишин
українські словники є складені нехристями, а є людьми щирими. От у тих, котрі щирі є слово дотримуватися. Так саме треба знати, що слово "актуально" не так синонім слову "своєчасно", як слову "нагальне", "потрібне". Але такі знання не із словників приходять
Анатолій Войтко
19:43 26/09/09
Вітаю, Тарасе! Ще й як слідкує. Прдібно до того, як на ПМ.
20:59 08/09/09
Володимир Задирака
Невже Ви, пане Тарасе, не зрозуміли з ким маєте справу. Не звертайте на нього уваги.
11:18 16/10/09
Рекомендует этот материал.
23:45 07/09/09
Дякую. Я вже думав що трансформація з віртуалності в реальність є віртуальністю...
Після 9-го вресня повинна бути визначена дата засідання й тоді буде зрозумілий план дій. Прошу за цей час переглянути попередню стттю й згадати аналогічні приклади з власного досвіду.
00:03 08/09/09
Рекомендует этот материал. Почему? бо треба
00:00 08/09/09
Я з друзями!
00:17 08/09/09
Пане Олександре! А друзі - хто? Адже у імпортерів більше грошей на лобізм. А у Галенка їх взагалі нема.
07:49 08/09/09
А Ви та я записувались одне одному в друзі на сайті.
Чи так просто потрібно та прийнято як правило!?
А на справді!?
20:40 08/09/09
Не знаю. Таким чином формується, мабуть, коло читачів журналіста. Процес добровільний й чим ібльше, тим мабуть, краще. І кожний має свій світогляд, своє бачення, свої підходи та живе своїм розумом. Я намагаюся переконувати, бо вже відслужив в армії.
20:53 08/09/09
Рекомендует этот материал.
00:29 08/09/09
Рекомендує цей матеріал.
01:06 08/09/09
Рекомендует этот материал.
01:18 08/09/09
Бах Винница
Бюрократичні відписки, які майстерно писали іще за радянських часів, і зараз у ходу, тут їм не заважає мова написання. Бюрократія -- хоч російською, хоч українською мовами -- гидке явище. Однак мовне питання дуже мало стосується піднятого Вами питання про контрабанду. Тут я загалом Вас підтримую, хоа й не фахівець у цьому питанні.
Щодо участі у Вашому проекті, то участі у ньому взяти не зможу.
07:53 08/09/09
Варто уточнити думку: "Однак мовне питання дуже мало стосується піднятого Вами питання про контрабанду. Тут я загалом Вас підтримую, хоа й не фахівець у цьому питанні". До цієї статті було ще дві: http://h.ua/story/219715/ і http://h.ua/story/212584/, які повинні переокнати, що мовне питання на даному етапі дуже стосується проблеми контрабанди і фальсифікату. Адже контрабанду везуть для зменшення ціни на ринку при реалізації й отримання більшого прибутку. Тому й видатки на мовні питання, сертифікацію і безпеку товару також з цією ж метою мінімізуються.
08:08 08/09/09
Бах Винница
Контрабандні товари проходять наші кордони без ніякої мови - тут діє мова грошей.
Сертифікати мають бути написані мовами, зрозумілими у регіоні реалізації. У більшості ж навіть сертифікаи фальсифікуються.
Справа не у мові, а у правоохоронних органах. Мовою їх сумління не переробиш.
08:19 08/09/09
Ще раз. Контрабанди офіційно нема, так як не зафіксовано її переміщення через кордон. Правоохоронні органи "не можуть встановити факт незаконного походження товару". Безвихідь! Я ж стверджую, що мова документації та софта - одна з ознак контрабанди, контрафакту, фальсифікату. Отже, виникає підстава для позапланової документарної перевірки підприємця на предмет походження товару. "Спрощенець", який є каналом контрабанди, або повинен буде залишитися без товару, або "стелити соломку" - українізуватися. Щодо "компактного проживання", то у ВТК компактно проживає стільки матерщинників... Для них що, спеціальні інструкції матом писати? А якщо серйозно, то в доці на принтер є іврит, ідиш, російська, але відсутня українська. Отже, товар не виготовлявся для України й на її територію був переміщений нелегально.
08:35 08/09/09
ZBZS Нетишин
фіксувати, це не встановити а зазначити
19:50 26/09/09
Гость
Не звертайте на нього уваги! Бо - це провокатор!
11:56 16/10/09
Рекомендует этот материал. Почему? Продажне чиновництво продає Україну!
08:07 08/09/09
Люба Василик Черновцы
Рекомендує цей матеріал. Чому? Актуальна проблема, яку обов'язково потрібно підняти. Розділяю погляди автора. Підтримую. Готова взяти участь в дебатах на його стороні.
09:18 08/09/09
Рекомендует этот материал.
09:32 08/09/09
Рекомендует этот материал. Почему? понравился, - вот и рекомендую (хоть и номер рекомендации - 13-й)
09:40 08/09/09
Рекомендует этот материал. Почему? Больной вопрос
10:21 08/09/09
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво, як я зрозумів! Якщо я, споживач, купив(до того ж ще неякістний товар) іноземний вироб та виявив хиби,
до того ж, так само, підловилися ціла купа споживачів, то казати що це контрабанда не можна, бо томожня поки ще не побачила факту перетину кордону. А якщо вони вже
як ота відома мавпочка, закриють очі, затулть вуха, та
ще прикриють рота, то це вже "не контрабанда"- іллюзія у покупця... А якщо таможні платять, щоб не бачила?
Ну... дуже цікаво!
10:48 08/09/09
О, вловили одну маленьку велику СУТЬ"
19:27 08/09/09
Так пане Іване - це як кажуть з великого розуму!
Великий у них - а малий у нас, дурних...
20:32 08/09/09
Ціную Ваш гумор.
20:51 08/09/09
Гость із бані
А що? Раніше було не зрозуміло, що такий бізнес, як імпорт тримається на сплачуванні хабарів митникам. Бо імпорт "тримають" і "кришують" багато, так званих "нардепів". Їм легше заплатити митникам у конверті, ніж сплачувати мито. Дешевше набагато. А митники можуть тоді бути чесними і не брати хабарів з дрібних контрабандистів, таким чином демонструючи свою "непідкупність".
11:26 16/10/09
Хитрунка Львов
Рекомендует этот материал. Почему? Україні до повнго щастя не вистачає, мабуть, розуму у привладних.
11:39 08/09/09
Рекомендует этот материал.
14:22 08/09/09
"...допоки в Україні не буде проводено законну люстрацію." - саме оце найперше!
14:47 08/09/09
плеханов Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую. Такова реальность.
15:37 08/09/09
Край Днепра Днепродзержинск
Рекомендует этот материал. Почему? Дуже корисна стаття.
16:53 08/09/09
Рекомендует этот материал.
18:05 08/09/09
Богдан Горгота Запорожье
Рекомендує цей матеріал.
20:41 08/09/09
Рекомендует этот материал.
06:06 09/09/09
ZBZS Нетишин
Щоб вирішити проблему глобально, треба зробити конституційною нормою відповідальність перших осіб такою, яка діє без людського фактору. Наприклад, як вичислити порядність міністерства. Взяти звіт про виконану роботу, за діючими нормами порахувати скільки повинна була отримати від цієї роботи держава, звіритися, скільки ж насправді отримала, і різницю запропонувати першій особі повернути державі, або порушити кримінальну справу з відстороненням від керівництва.
Важлво дотриматися принципу: не шукати винних і місце де вони шкодять, а дивитися на заявлене зробленим, чи є воно справді, у сукупності виконуваної роботи. Керівник тоді буде думати, як володіти ситуацією, щоб у його обов’язках був результат позитивний, а суспільство, від праці керівника, розвиватиметься
Анатолій Войтко
12:04 13/09/09
Якщо уважно переглянете цикл, який починається з http://h.ua/story/219257/, то збагнете, що у всьому світі сам інструментарій кількісної та якісної оцінки влади активно впроваджується останні 20 років. Ми починаємо з першого класу для тих, то вже має купу "університетів"
16:35 13/09/09
ZBZS Нетишин
Так, навіть складніше, бо "університети" радянського виховання і вже двадцятилітнього післярадянського досвіду свавільного беззаконня, якого не можуть врахувати аналітики Європи чи Світу, бо їм невідомий такий Світ. Тому обов’язково протиотрута мусить вродитися у тих, кого нею труять. У нас нема проблем в університетах чи світлих головах, наша проблема у невірності великих умів своєму народу, суспільству. За старою звичкою, більшість великих, усіх рівнів, шукають першого (!) секретаря партії, щоб служачи йому, а не народу, завоювати домінуюче становище в суспільстві або, хоч дурну, але славу. Тому народ повинен достигнути, від побиття несправедливістю, так, щоб, відчутно для тих підлабузників, перестати згинати свої коліна перед тими "першими", які не збираються першими служити людям і суспільству. Краще ж, щоб народ сам домагався політики вигідної йому. Наприклад зібранням підписів під вимогою введення необхідної норми закону для лікування притаманних "новим" українцям корупційно-мафіозних хвороб. Масовість заходу вродить нових лідерів, спроможних очолити справді потрібне народу досягнення: справедливої невідворотної відповідальності
Анатолій Войтко
20:24 13/09/09
Ідеалізуємо наш електорат. Нещодавно в рамках цієї публікації розіслав згідно списку "друзі додали мене" більше 100 листів з проханням підтримати у випадку провдення громдаських слухань. Подивіться на цей листігнг й оцініть ефективність методу "зібранням підписів під вимогою". Чи час не той, чи не на часі.
12:38 14/09/09
ZBZS Нетишин
Так, і певне, крім часу, ще нерозуміння, що лише гуртом легше батька бити, а це саме той випадок.
Кожен розраховує на успіх своєї ідеї. Або заглядає в писка тому, хто платить чи підплачує. У нас, навіть уже інтелектуалів, нема капіталістичної школи, яка дала їм зрозуміти, що до пори, коли Світ стане ідеальним, іноді краще нашкодити собі, але підтримати сусіда, коли його б’ють, бо після нього дійде черга до всіх. Вихід, об’єднуватися тим, хто це розуміє без 200 років війни між капіталістами, бо у нас війни не буде і чекати ж довго. Тому, розраховуйте на борців за справедливість в усьому, що не суперечить принципу справедливості на Божих (не сатанинських) засадах - усе підпишемо
Анатолій Войтко
16:31 14/09/09
Дмитро Сінченко Кировоград
Рекомендует этот материал.
19:08 23/09/09
Рекомендует этот материал.
07:53 14/09/09
Володимир Задирака
Серьозний матеріал! Вартий серьозної уваги!
11:55 16/10/09
Пане Олег, Вам не здається, що порушене питання важливіше за справи у угро-фінів під проводом угнєтьонного народу?
09:43 21/09/09
Рекомендует этот материал.
07:45 15/11/09
Я сподіваюсь, що ви розумієте, - щоби відповісти на ваше питання, треба написати добрячу статтю на ідеологічну тему знаків так тисячі на півтори :)
14:11 23/09/09
А я сьогодні був на Богомольця, 10 й ми порозумілися. Готую листи на міністра та пропорацьовую план заходів. Тож поки гуманітарії чешуть язики ми робимо "общєдоступниє" алгоритми наведення порядку в країні.
22:05 23/09/09
Рекомендует этот материал.
09:21 15/11/09
??? Можу тільки щиро поздоровити вас з таким успіхом; мені ж, як гуманітарію, залишається поки що тільки "чесати язиком".
09:23 24/09/09
А чому б не допомогти: формуємо робочу групу і вперед мочити китайо-москалів по сортирам! Наша міліція їм допоможе глибше пірнати. Інакше СБУ допомогатиме міліції і не без мотиву LOL . Як гумантірію пропоную Вам розробити звучну назву робочої групи. Методологія роботи - за мною.
09:37 24/09/09
Абсолютно згоден із викладеним у статті. Я наприклпад недавно купив смартфон. Так там мало того що інструкції на українській мові нема, інтерфейсу нема (я довго розбирав що на руссоязикє означає "рєчєвая почта") так ще й українського шрифта нема!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Я тепер не можу нічого на нормальній мові написати!!!!!!!!
13:06 16/11/09
Дякую! Приємно було б також прочитати Ваші думки щодо статті.
09:16 15/11/09

Live

19 мин. назад

antov рекомендует материал А де б мені таку дістати силу...

6 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Бумеранг

6 час. назад

Геннадий Гентус комментирует материал Дама с зонтиком.

7 час. назад

Жабон Старицевич Пиздюк рекомендует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Геннадий Гентус комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.

8 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Дама с зонтиком.