О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  5 ноября 2006 23:20:45

П’янству – бій!

Ця розповідь про те, як я лікувався від алкоголізму. Вирішивши всерйоз зайнятись своїм здоров’ям, я зібрався покинути всі шкідливі звички, почавши з боротьби проти „зеленого змія”.

Почувши від знайомих, що від алкоголізму можна вилікуватись за один день, я пішов на сеанс лікування, і ось що з цього вийшло...

Алкоголік у сім’ї – це велике нещастя. Жити у одній квартирі з людиною, яка зловживає спиртним, досить тяжко. У вирву горілчаної пляшки затягує гроші, речі та людські долі. Зрозуміло, що рідні алкоголіка намагаються врятувати близьку людину. Заради цього люди готові випробувати будь який метод, а попит, як відомо, народжує пропозицію. Реклама пропонує нам багато способів, як вилікуватись від алкоголізму. Це і чудодійні краплі, які треба підливати хворому у чай, і підшивання та кодування. Існують також досить сумнівні народні методи, наприклад насипати у мешти пияка посвяченої солі чи напоїти заговореною ворожкою водою.

Метод, який я випробував на собі, скоріш за все привезли звідкись з півночі, підгледівши його в оленєводів. Та не буду забігати наперед. До самого методу ми ще повернемось.

Алкоголік поневолі

Хто з нас любить перехилити келишок-другий на свята? Буває, що і нап’ємось так, що мордою в салат, з ким не буває – про кращі часи свого життя ми, як правило, дізнаємось від очевидців. Затятих тверезників, які не п’ють ні при яких умовах, не так вже і багато. Всі ми розуміємо: головне – не втягнутись у цей процес, знати свою міру. Розуміти – то розуміємо, та от наші жінки цього розуміти не бажають. Варто випити кухоль пива, і вас уже називають алкоголіком. А коли до наїздів вашої половини підключається ще й теща – чекай біди!

Саме це і сталося з моїм другом Анатолієм. Пив він не менше, але і не більше за інших, та перелякані жахливими історіями про алкоголіків теща та жінка вирішили, що Толік уже перейшов небезпечну межу, і прийшла пора його лічити. Через знайомих вони взнали, що існує доктор, який лікує від алкоголізму за один день. Я як один з благонадійніших, лояльних до жінки та тещі колег був обраний супроводжувати жертву до місця лікування.

Анатолій спочатку спробував сперечатись, та перекричати двох жінок йому, звісно, не вдалося. Прийшлось підкоритись. На прощання я отримав чіткі інструкції, як вести себе з алкашами, і ми відправились лікуватись. Тут-то мені і прийшла в голову ідея піти на лікування замість Анатолія. Він відразу погодився і залишився чекати мене у найближчому до „клініки” пивбарі.

Клуб не анонімних алкоголіків

Про доктора Козельського, який нібито винайшов цей новий революційний метод лікування, мені раніше чути не доводилось. Реклами його метода я також ніде не бачив. Коштує сеанс 70 доларів, і попасти на нього можна тільки по рекомендації когось із знайомих.

Адреса, яку мені дали, була адресою звичайного житлового будинку у районі привокзальної. Біля входу в будинок стояли п’ятеро мужиків характерної зовнішності. По червоних носах і неосяжній тузі у погляді я зрозумів, що це і є пацієнти доктора Козельського.

– Ви на лікування? – запитав я в чоловіків і, отримавши позитивну відповідь, приєднався до компанії.

Чоловіки тихо переговорювались між собою.

– Може, дійсно вилікує, – казав один з них, – я вже і сам змучився. Я ж слюсар-сантехнік, а з такою роботою – попробуй не пий. Зремонтуєш – господарі наливають. Ні щоб зайву гривню дати, вони, сволочі, горілки. Прийду додому, жінка в крик, а я їй боксу. Її інакше не заткнеш. Буде рипіти, доки в тебе голова не лусне. Шкода її, а що робити? Змучився.

– То ще нічого, – розповідав другий, – жінка – вона для того і є, щоб кричати. Ну, луснув по лобі – велика справа. Я от всі меблі в хаті переламав – шкода. Прийшла „біла мама”, я взяв молоток і все в хаті роздовбав.

Кажуть, що перший крок до одужання – це визнати, що ти хворий. Саме на цьому побудована американська методика клубів анонімних алкоголіків. Зберуться американці у кімнаті, сядуть у коло, а потім по черзі встають і заявляють: „Я алкоголік!”. Всі аплодують. Сповіді двох чоловіків нагадали мені саме такий клуб. Ось тільки решта їх не підтримала. Вони не бажали визнавати себе хворими, називаючи божевільними своїх родичів. Сім’я одного з них якраз стояла неподалік, контролюючи, щоб клієнт не втік.

– Он наглядають, фашисти. 70 доларів викинули, рагулі. По чому зараз долар? По п’ять? Це ж скільки можна було горілки купити?

Компанія зайнялась підрахунками, скільки горілки різних марок та самогону можна було купити за ці гроші.

Алкаш-хакер

Під час підрахунків до нашої компанії приєдналось ще три чоловіки. Один з них, маленький, вертлявий, із золотим переднім зубом, теж включився у розмову і дуже швидко став центром уваги.

– Ну що, вріжемо по палтасі, поки чекаємо? – запитав він. – В мене є.

– Ти що, здурів, ми ж на лікування прийшли, – сказав хтось з присутніх.

– Та туфта це все ваше лічення. Я вже другий раз йду. Не помагає. Я коли після сеансу додому повернувся, то майже місяць за столом у хаті ні грама не випив. Тільки на роботі. Жінка і подумала, що помогло. Правда, все одно спалився. Вона до мене на роботу на Сільмаш прийшла, а в бейті. Знову відправила. Там весело, зараз посмієтеся.

Мужичок з золотим зубом дістав з кишені штанів фляжку і пластмасовий стаканчик. Два чоловіка, що самі вирішили лікуватись, відійшли у сторону. Разом з ними, зло стріляючи очима, відійшов мужик, якого патрулювало власне сімейство. Решта з задоволенням випила, передаючи стаканчик по колу.

– Мене вже як тільки не лікували, – розповідав золотозубий, – спочатку кодували – нічого, два дні протримався, а потім ми з кумом як почали код підбирати, то ледве до синіх бандуристів не допились. Вирішили мене підшити. Вживили капсулу з отрутою, яка від алкоголю розчиняється, і тоді торба. Я походив, походив, випити хочеться, а страшно. Став експерименти проводити. Вип’ю двадцять грам горілки і до себе прислухаюся. Ніби нічого. Вип’ю півсклянки вина – теж нормально. Через тиждень систему, як пити, придумав. Зранку, якщо добре поїсти, можна півсклянки «Альмінської долини», а на ніч 50 грам горілки. Поступово став проміжки часу зменшувати. Дійшов до того, що по 50 грам горілки кожні півтори години накатував – нормально, капсула витримувала. Почав я поступово дози збільшувати.

– І що? – запитав я. – Що з капсулою сталося?

– Через два місяці розсмокталась, – махнув рукою розповідач.

Повезу тебе я в тундру

Коли нас зібралось 12 чоловік, з будинку вийшла дівчинка, яка повела нас на другий поверх, де і повинно було відбуватись дійство. Підлога звичайної кімнати була застелена паласом, з магнітофону линула музика чукотських шаманів.

Самого доктора не було. Нам пояснили, що він зараз в Росії, збирається клініку відкривати, тому сеанс буде проводити його найкращий учень.

Нам запропонували роздягтись до пояса і сісти на підлогу. Музика зробилась голосніше, і кращий учень почав вигукувати якісь фрази, щось на зразок ахалай-махалай, які ми повинні були голосно повторювати. Продовжувалось це хвилин двадцять.

Перед наступним етапом нас попередили, що нам може стати погано і дехто, можливо, втратить свідомість. Тому як тільки хтось з нас відчує, що йому зле, то він негайно повинен був сказати про це ведучому.

Ми повинні були лягти на спину, витягнути вгору праву руку, а потім, зробивши глибокий вдих, різко видихнути, стискаючи руку у кулак. У тому, що людям робилося погано від такої вправи, немає нічого дивного. Глибоко дихаючи, ви насичуєте кров киснем, від чого може почати крутитись голова. Один за одним хлопці виходили з строю, і кращий учень саджав їх, сперши на стінку, щоб оговтались. Щоб не здаватись підозрілим, я зійшов з дистанції шостим чи сьомим. Найдовше протримався чоловік, який не міг пробачити собі потрощені меблі. Напевно, він дійсно вирішив кинути пити, тому що справно виконував всі вказівки лікаря і в кінці таки знепритомнів. Ведучому прийшлося приводити його до тями за допомогою нашатирного спирту.

Закінчився сеанс взагалі унікально. Доктор підходив до кожного з нас і з криком: „Чу!” бив долонею у лоб. Мені дуже кортіло встати і вигукнути: „Білі брати, шаман ірокезів бреше вам! Хай-йя!!!”

Мені вдалось стриматись, і, отримавши свого стусана, я „оздоровлений” вийшов на вулицю.

Почувши мою розповідь, Анатолій реготав до сліз.

– Слухай, – запитав він мене, – а, може, ти тепер дійсно пити не зможеш?

Ми вирішило провести експеримент. Я заказав собі келих пива і на очах у Толіка із задоволенням випив його. Зелений змій виявився сильніший за шамана у білому халаті.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 17551
delete
Братья Балагановы, Львов, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Inna Strochyk Киев
хорошо, ахалай-махалай!!!
5!
23:10 09/11/06
ОК
пидерасы !!!!! хуйню пишите !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!напишите чтота реальное ! а не хуйню которая мозги пудрит а них.... не помогает!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!УДАЧИ СУКИ"
22:35 05/07/11

Live

7 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

17 мин. назад

Khomiaklit рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

17 мин. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

26 мин. назад

Khomiaklit рекомендует материал ЖИТТЯ НЕ ДЛЯ ВКРАЇНИ

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Достижения «Запорожстали» вошли в Книгу рекордов Украины

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Комбинат «Запорожсталь» подтвердил соответствие международным стандартам

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

2 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Йде листопадова пора

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Запорожские дети поздравили металлургов с юбилеем «Запорожстали»

2 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Ростислав Шурма поздравил ветеранов с 85-летием «Запорожстали»