О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  21 июня 2009 14:28:36

Найгучніший День бульдозериста

5-річчя найгучнішого у світі „Дня бульдозериста” наші ЗМІ увагою не відмітили. Трохи повирувала хіба-що блогосфера, але її вплив на громадську думку наразі перебільшувати не слід. Тож, вважаю, не зашкодить, хай і з запізненням, згадати події початку червня 2004 року, які завдяки телебаченню бачила більша частина світу, та швидко забула, а українці й поготів. Якщо починати розповідь з кінця, то 4 червня 2004 року такий собі Марвін Хімеєр, зварювальник у крихітому містечку Гренбі, стейт Колорадо, викатив на вулиці цього населеного пункту бульдозер, обшитий саморобною бронею, і фактично розгромив його, розтрощивши місцевий цементний завод,  основні адміністративні будівлі, та ще кілька будинків, що підпали під гарячу  руку, точніше, ківш. Бульдозер при цьому виконував функцію бойової машини, адже з саморобних амбразур єдиний член екіпажу імпровізованого панцерника вів вогонь із трьох прихоплених рушниць. Після чого, будучи оточеним поліцією, оскаженілий зварювальник пустив собі кулю у голову. Сюжет, гідний чергової серії американського  мультеріалу для дорослих „Саус Парк”, дії якого відбуваються у однойменному, хоч і вигаданому, містечку, за збігом обставин того ж Колорадо! Там теж нерідко відбувалися події, від яких у пересічної людини зривало дах (певно, тому цей серіал заборонила крутити українськими каналами славетна Нацкомісія з моралі – але то вже інша історія).

Агов, це ми, хлопці, заборонені "Моральною інквізицією України"!
Агов, це ми, хлопці, заборонені "Моральною інквізицією України"!

Спалахи немотивованого насильства, якщо судити з теленовин, взагалі притаманні американцям – бо саме про них повідомляється найбільше новин на кшталт того, що черговий ображений клерк чи старшокласник бере до рук автоматичну гвинтівку (чи пару пістолетів) і йде стріляти (просто у натовп, у сокласників тощо). Після кривавої та безглуздої розборки черговий стрілок зазвичай пускає кулю у скроню (якщо раніше не гине від влучного постріла поліцейського снайпера). Але ім’я жодного з таких стрілків не набуло насправді всесвітньої слави і – головне – симпатії численних співчувальників. І справа не лише в тім, що Мартін Хімеєр нікого не вбив – свідомо чи випадково, ми вже не дізнаємось. Справа в тім, що цей зовсім не войовничий з вигляду дядько втілив мрію дуже багатьох людей – від роботяг до „офісного планктону”. Він ЇМ показав! Кому їм? Та відомо кому – тим, хто заважає нам жити (список відкритий – поліція/міліція, податкові інспектори, вимогателі з ЖЕКів і так далі). Певно, через поєднання цих двох причин (не вбив невинних, але провчив, кого треба) Мартін Хімеєр став вельми відомою особою – принаймні, у цьому можна переконатись, забивши його імя в інтернет-пошуковик.

 Хто ж досі не чув про цього, як виявилося, не тихого американця, коротко перекладу його, так би мовити, канонічну історію (бо один й той же текст, майже без варіяцій, гуляє різними джерелами). У своїй майстерні із магазином спокійний та неодружений 52-річний Хімеєр займався переважно ремонтом автомобільних глушителів.

Марвін Хімеєр, нетихий американець
Марвін Хімеєр, нетихий американець

Ця майстерня  примикала однією стороною до території місцевого цементного заводу Mountaіn Park Іnc, який розширював виробництво та потребував додаткових площ. Для цього були скуплені усі навколишні ділянки, окрім Марвінової. Вочевидь, він був той ще горішок – бо від запропанованих грошей відмовився, натомість 2002 року почав судитись із заводом, вимагаючи скасувати рішення про надання його землі  під  розширення підприємства. Суд Хімеєр програв, а відтоді відчув добре відомого українським  підприємцям та й просто громадянам тотального тиску, який виникає, коли їхні інтереси різко суперечать інтересам сильних світу цього. Строптивому одинаку перекрили усі комунікації (включно із каналізацією), місцевий банк раптом побачив хиби у оформленні іпотечного кредиту і пригрозив відібрати будинок. До містера Хімеєра зачастили із перевірками податкова, пожежники, санепідемнагляд (ну, дуже знайома картина, ні?). Під час  цієї облоги у нього помер батько. Повернувшись з похорон,  Марвін дізнався, що йому відключили світло, воду й опломбували майстерню.

Але тихий зварювальник явно готувався до найгіршого і був готовий не залишитись у боргу. Він вже півтора роки робив апгрейд бульдозера, який придбав, коли хотів прокопати нову каналізацію – та не отримав дозволу. Бульдозер Хімеєр обшив товстими сталевими аркушами, між якими залив шар цементу.

... та його "вбивчий бульдозер"
... та його "вбивчий бульдозер"

Зауважимо, це не його екслюзивний винахід – так звані бронетрактори активно використовувались Червоною Армією в 1941 році, зокрема, й виробництва Харківського тракторного заводу, а загалом ідея переробляти трактор на танк народилася ще під час Першої світової війни. 

Бронетанк готовий до бою
Бронетанк готовий до бою

4 червня 2004 року, озброївшись трьома гвинтівками із запасом набоїв, Хімеєр вирушив по заздалегідь розробленому маршруту. Своїм „кіллдозером” (так увійде в історію саморобний технічний засіб) він повністю зруйнував цементний завод, а тоді подався у місто, де методично понівечив приміщення банку, газової компанії, пожежної охорони, мерії та міської ради,  а також приватні житла своїх кривдників.

та після демобілізації
та після демобілізації

Не вціліла й редакція місцевої газети, а з нею й публічна бібліотека (чим вона завинила перед ображеним, зрозуміти важко). Зупинити „кіллдозер” не змогли ані місцева поліція, ані лісові єгері. Бронетанк витримав кількасот куль, а його водій завбачливо натягнув протигаза – тож сльозогінний газ не допоміг. Вогонь у відповідь Хімеєр вів поверх голів – тому ніхто від його куль не постраждав. Через дві години розгрому „кіллдозер” таки застряг в уламках універмагу (теж не зрозуміло, чим той завинив). „Танкіст” не став чекати на арешт, відправившись на той світ пострілом у себе. 

 Містечко у дві тисячи душ понесло збитків на два мільйони доларів, а злощасний  цементний завод – на всі пять. Відроджувати підприємство було невигідно, відтак, тепер реальний „Саус Парк” живе переважно з туризму. Дехто з мешканців пропонував поставити знаменитий „кіллдозер” на п’єдестал, але більшість городян такої туристичної „родзинки” не забажали, і бронетрактор відправили на переплавку. 

 Ну, й питається, що нам до того? Натяк вгадати неважко. Аналогія з таким звичним для України тотальним тиском на дрібного підприємця більш ніж прозора. Причому в заокеанській країні це, скоріш, виключення, тоді як  у нас – суцільна норма. Додамо численні випадки „бєзпрєдєлу” по відношенню до обивателів, насамперед, при так званих забудівлях, які не шкодують ані старовинні будинки чи цілі комплекси, ані міські сквери та навіть  двори у багатоповерхівках. І на кого сподіватись, дивлячись, як зростає на їхньому місті чергова „свічка” чи супермаркет – на суд, прокуратуру, чи, може, відділ архітектури? Гірке „га-га-га”... Рік тому у Києві під час чергової акції учасники ініціативи „Збережемо старий Київ” влучно поминули Марвіна Хімеєра, спорудивши імпровізований „Пам’ятник останньому американському герою” http://blogs.pravda.com.ua/rus/authors/lutsenko/47e55c9c1a11c/ (саме таким титулом нагородили розлюченого бульдозериста на батьківщині). Та чи обмежаться вшанування цього, як на мене, вельми суперечливого героя, таким чином ?

Україна шанує пам"ять Останнього Героя
Україна шанує пам"ять Останнього Героя

В якості післямови: як звали того пана, що хотів підняти мільйони українців із дудками наперевіс на акцію „Дістали!”? Ім’я містера, якого таки дійсно дістали, запам’ятовується куди краще. 

Для щоденників „Zaxid.net” http://zaxid.net/article/43296/

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 6040
delete
Олег Супруненко
Олег Супруненко, Берегово, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +8
Всего комментариев: 15, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

14:34 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Гарний матеріал!
14:48 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ЮРИЙ РУДЕНЯ Одесса
Героический мужик. Будь таких побольше, мы жили бы в более нормальном мире.
15:19 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
Спасибо за статью, вполне понятно, почему наши СМИ не распространяли эту информацию. К сожалению терпение украинского народа безгранично. Потому и беспредел у нас.
22:57 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
автомобільних глушителів
може глушників?
Але хлоп, реально, перетворив все село на безробітних...
23:30 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
23:56 21/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець Ужгород
важлива тема
11:19 22/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
19:34 22/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
19:48 22/06/09
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий випадок із життя. Але Україна - це не Америка!

Комментарии

Рекомендует этот материал.
14:34 21/06/09

Героический пример Марвина Химейера плох тем, что предлагает именно это - слететь с катушек, пойти на самые крайние меры и в качестве итога - умереть. Для того чтобы слететь с катушек и пойти на крайние меры нужно сначала позволить довести себя до такого состояния, потерять всякий самоконтроль и рассудок, впасть в полное уныние и отчаяние. А сделать нечто такое, что есть "билет в один конец" - это вообще запредельная глупость. Сражаться нужно для того, чтобы завтра жилось лучше, чем сегодня. Нанести максимальный ущерб и застрелиться - это такое же бегство от реальности, как и любая другая форма самоубийства. Бегство от настоящего сражения - для победы в котором нужны трезвый ум и самообладание.


Це цитата із "Хімеєр - русский человек".


Кожний воює як може. Хімеєр - герой, бо він самотужки пішов проти системи bravo . Якби не броня, вони б не задумуючись його б розстріляли. Він не збирався здаватись, він не дозволив їм вважати його жалюгідним, недостойним їх уваги. І він показав їм, що не завжди можна, ідучи до певної мети, переступати через людей, іти по їх тілах. Він для них найшов головний аргумент: економічну невигідність такої ходи fool . І те, що цей урок дехто засвоїв, показує істерична реакція evil автора вищезгаданої цитати. fuuu

14:45 22/06/09
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал. Почему? рекомендую
15:19 21/06/09
Рекомендує цей матеріал. Чому? Хтось сказав, що нема тварини небезпечнішої від криси загнанох в куток. Шановні: незаганяйте слабеньких в куток - можуть порвати!!!
14:48 22/06/09
Статті шкодять деякі неточності і акценти автора. Кілдозер Хімеєра пройшовся лише по нерухомості своїх кривдників: цементної компанії, мера та місцевої верхівки. Можна звичайно пожаліти жителів, що позбулися такого прекрасного місця роботи, яким є цементний завод. Ви скажете про жорстке природоохороннє законодавство і дотримання санітарних норм? Тоді ви взагалі не вмієте зрозуміти і засвоїти смисл прочитаного. Бо з описаного випадку бачимо протилежне. І повна байдужість сусідів Хімеєра до долі співгромадянина була покарана небесами належним чином. Живіть за правилами того містечка то й вам таке щастя буде. sad
20:59 21/06/09
Помиляєтесь, шановний. Справа в тім, що Хімеєра зробили героєм переважно офісні "дрочери", які обожнюють фільм "Бійцівський клюб", але в житті ніколи не піднімуть голос на хазяїна, не те щоб хмарочоси підривати.
Хімеєр - чоловік дуже специфічний. Я навмисно підкреслив: "коротко перекладу його, так би мовити, канонічну історію (бо один й той же текст, майже без варіяцій, гуляє різними джерелами)". Бо є й неканонічні:

"An hero, nevar forget"
http://igni-ss.livejournal.com/280606.html
(по-російські, можна читати всім)
та
"Марвин Химейер - русский человек!"
http://igni-ss.livejournal.com/281117.html

Мені ці версії не подобаютсья, бо й сам скоріше той "дрочер" (хоч іне працюю в офісах і не аю хазяїв, але й не дам по морді меру чи місцевому олігарху, а хіба що пофантазую на цю тему). А хто з нас не такий?
До того ж, я не можу з певненістю казати, що було насправді, з повідомлень в інтернеті. Однак достатньо було однієї невинної жертви у супермаркеті чи бібліотеці (це теж кривдників власність?), аби його подвиг зійшов на пси.
21:11 21/06/09
Рекомендует этот материал. Почему? оце був мужик!
19:34 22/06/09
АЛЕ ЖЕРТВ НЕБУЛО best , бо трактор - не винищувач, втекти часу достатньо.
а американці показали себе все ж тупими: замість того, щоб заробити на металоломі якусь там сотню fool , все ж треба було б робити музей cry . Паломників-туристів wow було б вдосталь і криза б не завадила. cool
21:30 21/06/09
звідки українське фото?
19:41 22/06/09
Рекомендує цей матеріал.
21:17 21/06/09
Більш детально дивіться тут
http://blog.i.ua/user/135168/
22:24 22/06/09
Рекомендует этот материал.
21:20 21/06/09
Рекомендует этот материал.
11:19 22/06/09
Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? Немотивованого налильства не буває. Буває невідомість мотивів.
13:28 04/07/09
Там є лінк - http://blogs.pravda.com.ua/rus/authors/lutsenko/47e55c9c1a11c/
Це блог Ігоря Луценка (не родича Юрія) - захисника старого Києва
20:01 22/06/09

Live

2 час. назад

Влочега рекомендует материал ІВАН СІРКО І ОЛЕКСАНДР МАКЕДОНСЬКИЙ – НАЙКРАЩІ ПОЛКОВОДЦІ ВСІХ ЧАСІВ!

3 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Две дыры

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

4 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Песня про мамин рушник

4 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

4 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

4 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

5 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от