О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Проза  10 сентября 2006 22:31:27

Вікторія Івченко: Фарбований Лис Микита і його клони, СУЧАСНА казка

Деякі подробиці новітньої біографії відомого персонажу з казки Івана Франка „Фарбований Лис”….

Виявляється, цей загальновідомий сюжет давно уже обріс велетенською кількістю нових подробиць і фактів, про які ми хотіли б повідати читачеві. Наприклад, про те, що Фарбований Лис Микита був представником особливо небезпечної породи лисів – червоної. Так-так, не звичайної собі, рудої, а саме яскраво-червоної. Ще за часів правління цього пройдисвіта почали з’являтися перші клони, його двійники. Їх виробляли десь у Центральному лісі, у самісінькій гущавині, у таких непролазних хащах, куди Макар своїх телят напевне що ніколи не ганяв! На побудованій тут Фабриці „продукт” множили серійно, партіями. І так уже склалося, мабуть, історично, що жителі найближчих лісів отримали на свою голову значно більшу кількість отих злощасних клонів, ніж усі інші. Але їхній прототип ніколи й ніде не показувався, оскільки давно лежав на дні найглибшого болота, років, мабуть, із сто, а його нікчемну фарбовану шкуру гризли огидні тварі, що у величезній кількості водилися в тому болоті.

Натомість, Фабрика, де клонували його нащадків, знала свою справу добре, тому яскраво-червоних лисів примудрилися розтиражувати по всьому світу, і тепер звірі з найвіддаленіших лісів мали щось робити з цим лихом. Вони ж стали першими, хто відчув небезпеку. Побачивши латки контрастного кольору на синьому кожусі невідомо звідки прибулих клонів, забили на сполох і повиганяли самозванців з усіх державних постів (а не тільки з найвищих, які ті були позахоплювали). Люструвалися, так би мовити, очистилися від пошесті раз і на завжди. І зажили новим, демократичним життям: зарплати, пенсії підняли своїм співгромадянам, а також і про майновий ценз не забули... Всі тепер почувалися набагато щасливішими, ніж за часів правління жорстокого і ненажерливого тирана.

На жаль, так добре було далеко не скрізь. Фарбований Лис Микита за природою своєю тяжів до тоталітарної форми правління, тому перед його троном усі плазували і, одночасно, підносили до небес неіснуючі заслуги свого повелителя перед народом та державою. Уже тоді синя фарба геть облізла на його шкурі, але вірнопіддані, засліплені пустопорожніми заявами та обіцянками, нічого того і знати не хотіли. Або й просто втратили здатність розрізняти кольори...

Найгірше ж почалося уже після смерті Микити, коли у ближчих лісах владу захопили клони – все ті ж червоні, пофарбовані у синє. Оскільки основна маса звірів, які проживали у цих краях, так нічого й не зрозуміла, нові правителі не особливо обтяжували себе якимись моральними чи соціальними табу. Для них не існувало таких понять, як честь і совість, не кажучи вже про більш тонкі матерії.

Спочатку, після повалення влади Червоного Тирана, звірі з найближчих лісів сподівалися на те, що його клоновані двійники нахапаються добра та й заспокояться. Дадуть іншим пожити. Але не так сталося, як гадалося! Клони через поліпшені умови існування несподівано почали плодитися самостійно. Їхні ж дітки, які думали, що синій колір – то найприродніший колір з усіх відомих у природі, уже не мали жодного уявлення про існування високих матерій. Вони просто грабували суспільство – тупо й методично, будуючи незліченну кількість супер- і гіпермаркетів, забираючи останні крихти життєвого простору в мешканців ближчих до Фабрики лісів. Можна було з певністю сказати, що червоний колір шкури їхніх батьків уже настільки змішався з синьою фарбою, що годі було й зрозуміти, якого ж насправді кольору були оті дітки. Скоріш за все, ніякого, або такого, що у природі, певно, ніколи не існував! Тому і вдачу вони мали подібну: схильність до абсолютного поглинання в с і х суспільних благ і багатств, які під руку, себто, під лапу попадуться... Всіх без розбору, аби тільки у пельку ненаситну потрапило!

Тимчасом, звірі, приголомшені таким нечуваним загарбництвом, ті самі звірі, які все життя звикли мовчати, почали потроху підніматися з колін. Висловлювати свій гнів і обурення. Протестувати проти несправедливості. Бити, кінець кінцем, на сполох! Але... Трагізм їхньої долі полягав у тому, що надто вже сильною виявилася влада клонів та їхніх діток. Ніхто не потурбувався, аби знищити її у зародку, тож тепер зробити це було майже неможливо. Ошукані звірі почали розбігатися – хто за кордон, у дальні ліси, на заробітки, хто поближче до Фабрики, де роботи по обслуговуванню клонів завжди вистачало, і де більш-менш пристойно платили за дванадцятигодинний робочий день.

Ті ж, які залишилися вдома, почали багато що розуміти. Їхні очі відкрилися на страшну дійсність, але чи могли вони тепер щось зробити?! Лишалося одне – молитися за спасіння душі своєї та своїх нащадків. Молитися за живих, аби мертвечина не поглинула їх остаточно...

(с) Фото архів Ірини Віденко та Веле Штилвелда
(с) Вікторія Івченко: Фарбований Лис Микита і його клони, сучасна казка

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 19002
delete
Веле ШТИЛВЕЛД
Веле ШТИЛВЕЛД, Киев, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Live

............

5 час. назад

ivp_paster рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

5 час. назад

ivp_paster рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

.........

13 час. назад

viktor trigub публикует статью Планетарний бас Анатолій Кочерга отримав звання Почесного професора НМАУ

...

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Реальнiсть....

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Рiзноманiття осенi

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Украiна i я.....

14 час. назад

Влочега рекомендует материал ВТОМЛЕНИЙ ДЕНЬ...

14 час. назад

Влочега рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

...

16 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Мої передвиборчі обіцянки на уявних \"Біг-мордах\":

17 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

19 час. назад

viktor trigub публикует статью Ректор НМАУ віддав премії студентам!

...

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"