О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  29 декабря 2008 09:10:41

Свято на порозі: як вижити під час зустрічі Нового року

 

Свято на порозі: як вижити під час зустрічі Нового року
Новий рік… Це романтичне, казкове свято з кожним днем стає ближчим, і поступово починається передноворічна метушня… У пошуках подарунків рідним і близьким ми обходимо десятки магазинів; купуємо ялинкові прикраси, електрогірлянди, хлопавки, «бенгальські вогні», петарди (список можна продовжувати довго); складаємо (особливо це стосується жіночої половини населення планети) меню новорічного столу; підбиваємо підсумки року, що минає; і займаємося величезною масою інших справ. Ми вже звикли читати перед Новим роком традиційні матеріали типу «Як зустріти Новий рік» чи «Як провести рік, що минає…» і т.д. У них нам зазвичай пропонують кілька варіантів зустрічі свята. Наприклад, «останньою електричкою виїхати в ліс. Знайти й нарядити ялинку. Випити пляшку горілки. Ще дві. Добратися до будиночку лісника. Заснути й нічого не пам’ятати» або «після бою годинника з криком "Ура!" почати викидати непотрібні речі з балкона. Двері нікому не відкривати». І знову ж таки традиційно подібні матеріали (а вони всі між собою схожі), як правило, закінчуються типовою фразою – «зустріти Новий рік так, як хочеться». Інша справа - поради стосовно того, що одягати і чим порадувати символ наступаючого року. Тут політ фантазії авторів значно ширший, щороку нам радять щось нове, але всі одне й теж або щось схоже. Ви, певно, думаєте, що автор цього матеріалу - затятий противник Нового року і сприймає все, що пов’язане з ним, як щось, з чим необхідно боротися… Ні, просто буденність має здатність набридати, а коли свята стають буденними, такими, як завжди, вони втрачають свою привабливість, загадковість, цікавість… Отже, я не буду розповідати про те, яким чином можна піймати удачу на Новийрік, про це напише ще не одне видання. Напередодні Нового року я вирішила написати про роботуслужб швидкого реагування під час новорічних свят та про новорічні пригоди, які траплялися чи можуть трапитися з будь-ким. Скажете, що на цю тему також писано-переписано… Можливо, але ви не прочитаєте тут захоплюючої історії про Максима та Одарку, які опинилися в новорічну ніч в одному ліфті, який за законом підлості зламався саме в цей час, чи про те, як хтось переплутав адресу (майже за сценарієм «Іронії долі»), або як лікарка, чергуючи в новорічну ніч, зустріла своє французьке кохання… Такі історії були, є і, мабуть, завжди будуть, адже під Новий рік, а в ніч його приходу тим паче, трапляються чудеса! Та це матеріал іншої статті. Я ж писатиму про значно банальніші речі. Іноді й цієї чарівної ночі трапляються не дуже приємні ситуації – отруєння, бійки, пожежі… Про те, що саме може статися, що відбувалося в Білій Церкві в минулих роках, і як цього уникнути, розповіли працівники станції швидкої медичної допомоги, міліції, пожежники.

Кому свято, а кому – будні

Такі служби міста, як єдина служба порятунку (01), міліція (02), швидка медична допомога (03), на новорічні свята працюють у режимі посиленого чергування.

- У нас не буває свят, ми завжди працюємо. У новорічні дні зростає кількість травм, аварій на дорогах, ситуацій кримінального характеру, суїцидальних випадків. Люди розслабляються, вживають багато алкогольних напоїв, відповідно вони вже не контролюють себе й не здатні відповідати за свої вчинки. Буває багато неприємних ситуацій, особливо по лінії кримінального характеру. Тому святкові дні для нас протікають особливо напружено, - розповіла головний лікар Білоцерківської міської станції швидкої медичної допомоги Тетяна Андріївна Фещенко.

Станція швидкої медичної допомоги має чимало проблем і надзвичайно великий обсяг роботи, а особливо у свята.

- Нам дуже важко працювати в телефонному режимі. Зараз фактично в усіх є мобільний зв’язок. Багато дітей та й дорослі часом телефонують нам, оскільки зв’язок зі швидкою допомогою безкоштовний, набридають. Говорять дуже неприємні речі. Але це не головне. Вони займають лінію, а в цей час, хтось, хто конче потребує нашої допомоги, не може додзвонитись. Іноді трапляються неправдиві виклики. Люди між собою забавляються, а диспетчер може не вловити неправдивої нотки й відправляє машину на виклик. Це й кілометраж, і витрата бензину, і прогін машини. Особливо в новорічну ніч поступає багато телефонних дзвінків від одиноких людей похилого віку, від дітей, які залишаються без нагляду, - додала Тетяна Андріївна.

Вона також розповіла, що найбільше їй запам’ятався виклик у новорічну ніч, хвилин п’ять на першу першого січня:

- У ті часи ще ліфти відключали після 23:00. Ми з фельдшером так порахували, що потрібно десь на8-9 поверх. Коли викликали „швидку”, сказали, що пожежа. Приїхали ми, на пожежу не схоже. Піднімаємося сходами, нас ніхто не зустрічає, запаху диму теж немає, у під’їзді досить тихо. Ідемо й уже обурюємося, мовляв, хтось з нами пожартував у новорічну ніч. Люди на 9-му поверсі почули, що хтось іде, почали гукати. Як виявилося, у двокімнатній квартирі жила сімя. Напередодні Нового року чоловік із дружиною чогось не поділили, і вона з дітьми відправилася до батьків. Чоловік же, залишившись один, гарно випив. І, мабуть, хотів прийняти ванну, бо відкрив кран. Сам же тим часом приліг із запаленою цигаркою на диван і задрімав. Через певний час диван почав тліти. Так би він і тлів, доки не почалася б справжня пожежа, якби сусідів знизу не почало затоплювати. Вони, після безуспішних спроб додзвонитися до сусіда, вибили двері, викликали „швидку”, чим і врятували йому життя, - поділилась Т. Фещенко.

Єдина служба порятунку „01” займається не тільки пожежами, а й усіма надзвичайними ситуаціями техногенного, природного характеру. Білоцерківські пожежники радять не ставати на лід узимку, особливо на Новий рік, який останнім часом супроводжується теплою погодою, не купатися. Не варто також сідати за кермо в нетверезому стані, купувати феєрверки, петарди в невстановлених місцях, щоб уникнутинеприємностей. Не запускати салюти самовільно, адже за правилами безпеки при запуску повинна бути присутня бригада «01». Самочинні запуски феєрверків можуть призвести до найтрагічніших наслідків. У місті були випадки, коли салют потрапив у людину, що призвело до фатальних наслідків. Ще одного разу ця ефектна «іграшка», потрапивши у квартиру, спричинила пожежу. Що ж стосується пожеж, пов’язаних із лісовими красунями – головною ознакою Нового року - то таких, на мій великий подив, протягом останніх п’яти років не траплялося.

Один із співробітників пожежної охорони розповів, що йому найбільше запам’ятався виклик новорічної ночі кілька років тому. Надворі стояв 20-градусний мороз. За його словами, виїхавши на пожежу в одне із сіл Білоцерківського району близько першої години ночі, довелося боротися з вогнем майже до п’ятої ранку. Наш герой добряче замерз і ледь не захворів, зігрівала лише думка, що вдома на нього чекає родина.

Стражі міського правопорядку розповіли, що місто завжди знаходиться під посиленою охороною новорічної ночі: чергують працівники міліції із залученням прив’язних груп БАРС, внутрішніх військ. Перед Новим роком у Білій Церкві традиційно проходять операції «Ялинка» та «Петарди». У ході першої виявляють та ліквідовують місця незаконної торгівлі хвойними деревами, посилюють охорону громадського порядку в місцях посадок ялинок, сосен, вилучають незаконно зрубані дерева. Операція «Петарди» відповідно покликана зменшити, а в ідеалі, ліквідувати зовсім, місця незаконного розповсюдження петард, хлопавок, салютів.

- На ґрунті п’янства зростає кількість бійок. Також існує такий вид шахрайства, як Діди Морози. Бородатий дідусь, прийшовши з привітанням, може «вичистити» вашу квартиру. Тож будьте обережні й не особливо довіряйте незнайомим людям. Розраховуйте свої сили, купуючи спиртне для святкування. Їдучи у відпустку на новорічні свята, краще встановити сигналізацію або хоча б броньовані двері. Звичайно, бажано купувати петарди та феєрверки в спеціалізованих магазинах, щоб не було нещасних випадків, - зазначила помічниця начальника Білоцерківського МВ ГУ МВС України в Київській області по роботі з громадськістю.

Може також газопровідна чи водопровідна труба прорвати, і виходять слюсарі газконтори, водоканалу чи ЖЕКу на роботу опівночі, щоб забезпечити «відірвані» будинки теплом чи водою. А часом у каналізаційний люк, від якого й слід простиг (дехто на цьому гроші, бачте, заробляє), легко можна впасти, і кричи потім, хоч горло надірви, навряд чи багато перехожих знайдеться - Новий рік все-таки раз на 365 днів приходить! Добре, якщо сучасні технології у вигляді мобільного телефону під рукою опиняться, а якщо ні? Падаючи, можна ж поранитися і т.п. На станції швидкої медичної допомоги мені розповіли подібний випадок, коли жінка дві доби просиділа в каналізації.

Свято для всіх

Просто не можу обійти стороною домашніх улюбленців. Кішки, песики й папуги мені б не вибачили, тому дам кілька порад їхнім власникам. Коли відкриваєте шампанське, не направляйте горло пляшки на тварин. Маленького цуцика або кішку можна таким залпом убити, а великого собаку - позбавити ока або налякати до інсульту. Не беріть собаку гуляти із собою в новорічну ніч - від гуркоту піротехніки вона може одержати нервовий зрив або втекти. Постарайтеся не прикрашати ялинку дощиком і мішурою - ці вироби чомусь охоче пожираютьдопитливі кішки. Не змінюйте раціон улюбленця на свята, щоб не лікувати в наступні дні отруєння й розлади шлунку та печінки. Обмежте по можливості спілкування тварини з гостями. Не порахувати лап, які були відтоптанінетверезими танцюристами. І ще: виносячи ялинку напередодні Нового року на балкон, уважно подивіться, чи не залишили ви разом із символом свята мерзнути на балконі улюблену кицю, яка від цікавості не може не обнюхати нову в квартирі річ. Бережіть свого улюбленця, адже міська лікарня ветеринарної медицини на Новий рік також відпочиває.

Напевно, у кожного працівника станції швидкої допомоги, міліції, єдиної служби порятунку та й у кожного з нас є своя новорічна історія, яка пам’ятатиметься ще не один рік і розповідатиметься колись онукам. Не всі з цих історій романтичні, можливо, не всі веселі, але вони відбулися одного разу на Новий рік…

Наостанку, хочу звернутися до вас з проханням - будьте обачними! Щоб не зіпсувати свята собі та людям, які живуть поряд з вами, не поливайте сходи водою при мінусовій температурі в надії посміятися над сусідами, які, нічого не підозрюючи, «весело» падатимуть; не викидайте нічого з вікон все на тих же сусідів, які вийдуть подивитися святковий феєрверк; не залишайте без нагляду дітей та домашніх улюбленців; не робіть нічого такого, про що можете пожалкувати. Як Новий рік зустрінеш, так його й проведеш, пам’ятаєте? А ще - вірте в чудеса, у здійснення бажань і все неодмінно буде саме так, як ви загадаєте під бій курантів. Щасливого вам Нового року!

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 7802
Отредактировано: 05-01-2009 [10:13]
delete
Любомира Віденська
Любомира Віденська, Белая Церковь, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:30 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
"Вірте в чудеса, у здійснення бажань і все неодмінно буде саме так, як ви загадаєте під бій курантів. Щасливого вам Нового року!"
11:01 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кочубей Ніна Прилуки
18:33 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
00:38 30/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікаво

Комментарии

Кочубей Ніна Прилуки
Рекомендует этот материал
Почему? Дуже слушні зауваження!
11:02 29/12/08
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал
Почему? рекомендую
18:33 29/12/08
Рекомендует этот материал
00:38 30/12/08
Юрій Гай Киев
І про це вже сотні разів повторювали на всі заставки, але поки у нас, що не Новоріччя, спиртне тече рікою і зривається весь запас піротехніки Китаю, про спокій не може бути й мови. В народу від розслабухи "дах зриває" і потрібно почекати до наступного покоління, яке усвідомить, що Новий рік можна святкувати красиво і без піротехнічно-спиртових революцій...
З Новим роком вас
18:08 30/12/08
Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво.
15:47 04/07/09

Live

8 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

30 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

33 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

37 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Влочега комментирует материал Путіна в Кремлі накрило

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Тарифы и собачий хвост

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись