О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Политика  28 декабря 2008 21:21:03

Держава винна!

На кожну суспільнозначиму подію і, пов’язану із нею проблему, з’являється багато публікацій, погляд авторів яких на цю проблему не завжди збігається. Набагато частіше висловлюються подібні думки. Таке враження, що без плагіату тут не обійшлося, настільки у текстах збігається набір шаблонних фраз. Інколи знаходиш задоволення із того, що автор статті у деяких незначних деталях знайшов найголовнішу ланку у ланцюгу вказаної проблеми. Ось із такою публікацією випадково довелося познайомитися мені.

У останніх вістях по якомусь із каналів довелося почути від Прем’єр-міністра Ю.В. Тимошенко біля руїн розваленого вибухом будинку у Євпаторії, що держава надасть необхідну допомогу постраждалим, незважаючи на те, що вона безпосередньо не винна??? у вказаній трагедії.

.

А я, наївний, вважав, що найвищі державні посадовці згідно із Конституцією знають межу відповідальності держави. Тоді мені захотілося закричати: «Ви не праві, Юлія Володимирівна!» Не певен, що і зараз мене почує, точніше прочитає хоча б один із наших можновладців. Але плекаю надію, що статтю будуть читати молоді люди, які прийдуть до влади через 10-20 років і вже не будуть мовити та вчиняти тих дурниць, що їх роблять нинішні можновладці. Свою незгоду із прем’єркою я по гарячих слідах виклав у статті-репліці, яку збирався вчора оприлюднити на ХВ. Але переглядаючи новини, зустрівся із статтею «Бесчеловечный фактор»Валентини Самар у «Дзеркалі тижня», у якій побачив збіг із основною тезою своєї статті. Ось так написала авторка про помилку Ю. Тимошенко: «Суть проблемы — в выполнении властью ее функций по обеспечению системы безопасности нашей с вами жизни. За это (в том числе) государственные и муниципальные чиновники — от президента до начальника ЖЭО — получают от нас с вами зарплату. Мы их именно для этого и нанимаем. То есть, чтобы работали, а не демонстрировали сочувствие, когда кто-то из нас погибает от «бытовых трагедий», как охарактеризовала взрыв в евпаторийском доме премьер…

И в любом другом правовом государстве так бы оно и было. Но у нас люди ходят с жалобами по кругу, единицы обращаются в суд, а последнее слово все равно за начальником ЖЭКа или городским чиновником. Люди своих прав не знают, но об этих нормах хорошо осведомлены чиновники жилищно-коммунальных учреждений, прокуроры, представители МЧС, ГАСК и т.д., которые и должны следить за законностью и безопасностью использования этих самых вспомогательных помещений. Должны — но не следят».

В основному стаття пані Самар присвячена основній тезі, що викладена у другому абзаці. Я основний наголос роблю на помилці Ю. Тимошенко щодо вини держави у різного роду катастрофах, особливо техногенних аваріях. Але свою статтю будував дещо на інших малопомітних деталях, про які наш читач не знайомий, або не пов’язує із трагедією.

Отже Ви зрозуміли і погоджуєтесь із тим, що всі ми, обираючи владу і сплачуючи податки, маємо всі підстави надіятись на надійну роботу міністерств і служб по запобіганню аварій, катастроф. А якщо вже не вдалося запобігти цьому (а таке буває навіть у найбагатшій державі світу – США), то ми маємо право сподіватись на допомогу держави у таких випадках. Але вибухи будинків у Дніпропетровську, Євпаторії – це не природна катастрофа непереборної сили. Тут якраз катастрофа переборної сили. А називається ця переборна сила всім відомою скромною назвою – Державна інспекція (не важливо яка – їх у нас багато. У даному випадку – це Державний пожежний нагляд у складі МНС???). Але її, на жаль, переборола ракова пухлина корупції. Невелика історична довідка дає більш повне та яскравіше розуміння проблеми.

У нашій колишній великій державі під назвою СРСР проживало напередодні її розпаду близько 300 млн. чоловік. Державний пожежний нагляд СРСР перебував у складі пожежної охорони Міністерства внутрішних справ. Очолював Головне управління пожежної охорони Міністерства (ГУПО МВД – у руській абревіатурі) полковник Обухов. Після розпаду СРСР у незалежній Україні з’явилось у кожній області по декілька десятків «пожежних» генералів. Деякий час згідно із Законом від 4 вересня 1991 року (якщо не помиляюсь) у нас діяли закони і інші нормативні акти СРСР, якщо вони не вступали у протиріччя із Конституцією. У галузі пожежної безпеки основним був Указ Президії Верховної Ради СРСР по пожежі у готелі «Росія» наприкінці 70-х у Москві. Цей акт у тоталітарній державі давав необмежені права і повноваження Державному пожежному нагляду, не накладаючи на нього ніякої відповідальності. У перші роки незалежності ця ситуація драконівськими повноваженнями не змінювалася. А із прийняттям Закону про пожежну безпеку прийшли зміни для певного сектору економіки. Новий закон як губка всмоктав майже всі дебільні положення вказаного Указу. І ми б і досі були десь на початку 90-х з економікою, оскільки пожежний нагляд, який до початку нового століття перебував у складі МВС, не дав би змоги нормально розвиватися у зв’язку із тотальною корумпованістю. Нагадаю, що декілька років тому для того, щоб зменшити штраф, або зовсім його уникнути, треба було купити книжку «Україна кримінальна» (якщо не помиляюсь) НАРОДНОГО ДЕПУТАТА, ПОЧЕСНОГО РЕКТОРА ХАРЬКІВСЬКОЇ МІЛІЦЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЇ. І все ж у новому законі знайшлася норма, яка дозволяла приватним підприємцям, які застрахували від пожежі своє підприємство, уникнути «ненастирливого» інспекторського нагляду. Але це не стосується державних і комунальних підприємств. До них, до речі, належить євпаторійська ЖЕК.

Як і у любому нашому законі, у вказаному «протипожежному» також є недоліки не на користь працівників і приватних підприємств. Тому і останніх «прасують по повній схемі». Скопіював декілька статей із закону, але вирішив не відволікати Вашу увагу на них. Знайти їх Ви можете тут .

Абсолютно певен у тому, що якби не тотальна корупція у державі і,зокрема, у пожежному нагляду можна було уникнути багатьох жертв, зменшити важкі наслідки багатьох аварій та катастроф. Тому я наголошую: держава винна у загибелі людей, втраті житла та інших негативних наслідків не тільки у Євпаторії, а всюди. А Юлія Володимирівна не просто помилилась, не просто вводить нас в оману, а вона налаштовує наше доблесне чиновництво на повну безвідповідальність. Це неприпустимо!

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3896
delete
Віктор Марініч, Энергодар, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

19:15 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Горе народа - радость политиков!
Сильная работа!
Віктор Марініч Энергодар
Дякую за оцінку. Головне, щоб мої молодші колеги усвідомлювали, що все чиновництво у них на утриманні!
19:39 29/12/08
21:53 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отличная работа, уважаемый автор.
Віктор Марініч Энергодар
Вдячний за оцінку. Успіхів Вам у новому році!
20:37 30/12/08
Спасибо Вам больше. Вам также всего самого наилучшего...
23:36 30/12/08
21:04 30/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов 'Киев'
Все верно, только с чего журналисты взяли, что население нанимает чиновников для управления?

Комментарии

Сергей ГРУЗДОВ Симферополь
Рекомендует этот материал
Почему? 100% верно.
21:29 28/12/08

Live

...