О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Образование  28 декабря 2008 20:54:31

Своя голова - добре, а чужа – краще?

photo-1

Своя голова - добре, а чужа – краще?

Саме така народна мудрість може незабаром вкоренитися в світосприйнятті пересічного студента. А для багатьох таке бачення навчального процесу вже стало нормою життя. Контрольна – не проблема, реферат – одним махом, курсова – без питань! А,може, вам диплом чи дисертацію? – Хоч на першому курсі! Для будь-якого завдання знайдеться «розумний дядя», який і виконає всі твої примхи, не кажучи вже про вимоги найвибагливішого викладача. Були б гроші.

Якогось студентського ранку мені на очі потрапило чергове оголошення про курсові та дипломні на замовлення. Стало цікаво: якщо кругом стільки реклами цих послуг, то хтось же ними користується? І хтось ці роботи пише… А чи законна взагалі така «допомога»? Та чи може студент захистити таку роботу на рівні з іншими? А головне – чи є сенс взагалі її замовляти? Схожі питання цікавлять, думаю, не тільки мене як студентку, а і багатьох інших.

Уявіть собі, лише за один ранок по дорозі до інституту встигла назбирати більше десяти оголошень на цю тему! А Інтернет взагалі просто переповнений сайтами, що улесливо запевняють: «Бувалі студенти радять не витрачати на подолання примарних рівнів пізнання сили і час. Варто піти по шляху найменшого опору і довірити написання контрольної роботи професіоналам!» або «Вихід з ситуації завжди є! Все дуже просто. Позбав себе і свій розум від зайвого і непотрібного клопоту!». Тут тобі і цілий список гарантій, і ціни є, і навіть сервіс інтернет-замовлень… Здавалося б – бери і замовляй! Та чи не купиш ти кота в мішку та ще й проблему на свою голову?

Де, як і скільки?

Дізнавшись трохи з Інтернету про послуги, які пропонують такі фірми, вирішила навідатись «в гості» до кількох з них. Примірявши на себе образ студентки, яка аж ніяк не встигає сама написати реферат та ще й не може знайти потрібний матеріал, я відвідала три офіси та обдзвонила з десяток оголошень. А ще поспілкувалась зі знайомим, який пише роботи на замовлення через одну з таких організацій. Цього виявилось достатньо для розуміння принципу роботи такої фірми. Ось як все відбувається.

Студент, який через нестачу часу (нерідко це – старшокурсники, які вже працюють), форс-мажорні обставини або просто небажання  підніматися з дивану і щось робити, а тим паче думати, обирає для себе вихід – замовити роботу. У нього є кілька варіантів: через Інтернет, по телефону, або приїхати до них в офіс. Офіс зазвичай являє собою маленьку кімнатку, іноді – частину офісу іншої фірми, і знайти його не так просто. Це - або підвальне приміщення, або вхід через арку в старенький дворик, де за кодовим замком (код треба дізнаватись по телефону!) в кінці коридору другого поверху знайдеш ту фірму, або одна з сотень майже однакових кімнаток гігантського офісного центру. Та який би вид замовлення клієнт не обрав, більшість фірм зобов’язує одразу заплатити 50% вартості роботи. Бажано здійснювати це у них в офісі, але є також і різні способи електронної оплати та банківських переказів. Варто якомога детальніше вказувати вимоги до роботи (деякі фірми ще й план вимагають!), адже якщо результат виявиться не таким, як бажалося замовнику чи викладачу, а саме ці критерії НЕ були вказані в вимогах, фірма переробляти нічого не буде.

Що ж до цін, то реферат на 20 сторінок коштуватиме від 120 до 220 гривень, а в середньому з десяти фірм - 153 гривні. Сторінка контрольної має таку ж вартість, як і сторінка реферату. Курсова буде коштувати приблизно 11 гр./стор., а дипломна – 18 гр./стор.  Для деяких фірм має значення тема роботи або ВНЗ, в якому навчається студент, а одна з них взагалі відмовилась брати замовлення через те, що я представилась студенткою стаціонару. Ціна зростає вдвічі-тричі, якщо робота термінова. Лише уявіть собі – контрольна та реферат можуть бути виконані мінімум за 2-3 дні, курсова – на яку зазвичай студенту дається семестр - за 3-5 днів, а дипломна за 15-20 (гуманітарна) та 25-30 (технічна) днів!

Не перо пише, а розум

Що ж відбувається далі, як і ким пишеться робота? Виконавці, або їх ще називають «консультанти» чи «експерти», отримують завдання по електронній пошті відповідно до своєї спеціалізації. Усі узгодження термінів та вартості здійснюються через менеджера фірми, а прямого контакту виконавця з замовником бути ніяк не може.

«Як правило, той, хто постійно займається написанням робіт з даної дисципліни, має свою перевірену бібліотеку, тобто набір підручників, монографій та періодичних видань, в яких знаходить потрібну інформацію. Іноді доводиться докуповувати книги, якщо не вдається відшукати достатній обсяг матеріалу. Використовується й Інтернет, але для технічних предметів там інформації значно менше, ніж для гуманітарних.» - розповідає працівник однієї з фірм.

У всіх організаціях запевняють, що в них працюють люди лише з вищою профільною освітою. Насправді ж це не обов’язково так. Реєстрація виконавців проводиться заочно через  Інтернет, тому документи про освіту ніхто не перевіряє. Звичайно ж, некомпетентність працівника виявиться в перших же його роботах, а це – провал студента та неоплачена праця виконавця. Але що, як така перша «випробувальна» робота потрапить саме до тебе?

Слово викладачам

Розпитавши деяких викладачів нашого інституту, виявили, що у кожного з них звичайно ж були випадки, коли він розумів, що робота написана студентом не самостійно. По чому це помітно? По-перше, по стилістиці. «Ми знаємо, як людина пише, коли пише сама. У кожного відчувається певний власний стиль. І якщо черговий реферат різко відрізняється від звичайних творів студента, то це помітно. Багато чого залежить і від досвідченості педагога,» - пояснює одна з наших викладачів. Набагато простіше здати таку роботу заочникам, адже Їхній звичайний стиль спілкування та написання рефератів менш знайомий педагогу.

Особливості лексики в виконуваних роботах, звичайно ж, фірму не хвилюють. Менеджери навіть дивуються, коли таке питаєш. Процес написання робіт – як конвеєр. Та і помилки спеціально для тебе ніхто не робитиме.

А по-друге, визначити рівень підготовки студента дуже просто по питаннях. Навіть якщо він і перечитає роботу кілька разів, все одно де гарантія, що викладач не поставить якихось запитань хоч і по темі, але не висвітлених в даній роботі?

І що ж все-таки робити студенту?

Незважаючи на те, що в «Положенні про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах» вказано, що «Індивідуальні завдання з окремих дисциплін (реферати, розрахункові, графічні, курсові, дипломні проекти або роботи тощо) виконуються студентом … самостійнопри консультації з викладачем», багато хто цим нехтує.

І все ж таки, чи можливо для студента отримати достатньо високий бал за куплену роботу? З одного боку так, адже якщо існує така велика кількість цих фірм, то ясна річ у них є немало клієнтів, яким все ж таки вдається успішно здавати та захищати замовлені роботи. А викладачі навпаки запевняють, що шансів на успіх у такого студента майже немає. Та і досвідчені випускники розповідають, що нерідко в таких випадках викладач після перевірки повертав курсову з оцінкою «два» та рецензією, де написано, що робота не твоя і потрібно її переробити чи навіть переписати.

 Насправді все залежить від праці самого студента, від його власної підготовки. Для того, щоб отримати роботу саме таку, як потрібно тобі і викладачеві, необхідно чітко і якомога конкретніше прописувати у вимогах все, що ти хочеш, щоб було в майбутній роботі. А для цього без попереднього вивчення матеріалу не обійтись. Щоб її достойно захистити, також лише кілька разів прочитати отримане замало – потрібно добре розібратися в темі, а для цього звернутися і до джерел інформації. По суті замовлення роботи – це замовлення написання самого тексту, а вивчення матеріалу залишається за студентом. І відповісти на питання, чи варта така послуга заплачених за неї грошей, вирішувати тільки тобі.

Студент, звертаючись до однієї з таких фірм, має розуміти, що за наслідки відповідальний лише він сам. Фірми хоч і дають гарантії щодо якості самого тексту роботи, за успішність кінцевого результату здачі чи захисту вони не ручаються. Та і лише при самостійному опрацюванні інформації та написанні роботи формується власна думка, наявність якої та вміння її аргументувати просто необхідне для успішного захисту роботи. 

Використання цих послуг може мати хоч якийсь сенс в тих випадках, коли твоє завдання – це контрольна чи реферат, який треба просто здати, не захищаючи. І знову ж таки, якщо на кожен черговий реферат витрачати гроші, то так і незчуєшся, як з пустим гаманцем можна залишитись. Такий вихід може ще підійти для екстрених випадків - тоді така фірма стане для тебе просто рятувальною службою.

На останок давайте задумаємось про інше: як впливає така масова діяльність цієї «швидкої допомоги» для студентів на якість освіти в наших ВНЗ та рівень підготовки майбутніх фахівців? Не думаю, що позитивно. А освіта, як відомо, це - майбутнє країни. Для нас же самих як студентів важливе розуміння того, що, придбавши курсову, диплом, дисертацію, розум за гроші все одно не купиш. І твоя кар’єра залежить загалом від того, скільки ти сам вкладеш сил в свою освіту.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4511
Отредактировано: 29-12-2008 [17:59]
delete
Оксана Скотар
Оксана Скотар, свободный журналист "ХайВей"

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:02 28/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тетяна Крупа 'Харьков'
Оксана, Вы затронули болезненную тему. Я когда-то по этому поводу в прокуратуру писала. Но, как и следовало ожидать, у этих контор все в полном порядке... Меня возмутили диссертации...

Впрочем, уже не возмущает... В нашей стране наука - изгой.

Пару дней назад ко мне подошла наша студентка, которая интересуется древнерусским костюмом, участвует в исторических реконструкциях. Я - не ее руководитель, но я исследую древний текстиль и историк моды. Вы знаете, ыбло так приятно, что у нее интерес неподдельный :))) Я была бы рада, если бы эта девушка взяла эту тему. Помогла бы: у меня масса материала, который я не смогу осмыслить по-серьезному. Сделала исследование тканей, но древнерусский костюм как научная тема - не моя.

К чему это я? Да к тому, когда видишь прилежность и старание - всегда поможешь.

Посмотрите, примером, перечень сегодняшних публикаций тут: сплошные школьные рефератики, но на конъюктурные темы... Некоторые, компилятивны настолько, что видно сразу...

Как все это влияет? Мне по-человечески жаль тех, кто вынужден так подрабатывать. Это - позор страны. Но знаний это не прибавит. завтра все ЭТО пойдет нас учить и лечить...

Олекса Косар Чернигов
Жах!
23:27 28/12/08
"Посмотрите, примером, перечень сегодняшних публикаций тут: сплошные школьные рефератики, но на конъюктурные темы..." - не совсем понимаю, о чем вы...Вот именно, что возмущает то, что у нас это вполне законно. Закон "Про інформацію", это всё называется у них - информационные услуги. Хотя на самом то деле под информационными услугами подразумевалось совсем другое (бизнес консультации всякие, справочные службы, помощь в оформлении документов...) и таких нормальных фирм инф. услуг тоже сейчас хватает. Вот только рефератами и дипломными они не занимаются. А те, которые занимаются, подстроились под несовершенный закон и бизнес классный делают на этом деле.Мне кажеться, нам действительно нужно было бы реформировать законы хоть чуть, чтобы ограничить деятельность таких фирм. Вот, например, с торговцами наркотиками ж борются, хотя людей ведь никто не заставляет у них покупать наркотики; так же и курсовые никто не заставляет заказывать, но так как есть такая возможность, то заказывают. Только в случае с наркоманией страдает здоровье нации, а в нашем случае - качество образования и всё, что из этого выплывает.
18:16 29/12/08
23:25 28/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Олекса Косар 'Чернигов'
Оті контрольні та реферати викладачі й пишуть)))
не тільки викладачі, хоча і вони також(
18:18 29/12/08
09:10 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис 'Кузнецовск'
Цікаве дослідження.
Поки вчилась, бачила сотні таких оголошень, але ніякої думки не виникало скористатись, бо написаний іншими реферат не вкладе у голову знань, а викладачі у нас були прискіпливі.
Мабуть, багато чого залежить і від відношення до цього викладачів. Якби не було байдужих викладачів, то такі штуки у студентів і не прокатували б.
18:21 29/12/08
09:14 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Як для студентської газети - добре.
"А чи законна взагалі така "допомога"? " - питання задали, а не висвітлили.
Дякую за примітку. Воно було висвітлене, проте вирішила той абзац з юридичними нюансами прибрати, бо це видалось мені (і ще деяким прочитавшим) нуднуватим як для студентської газети, а бо'єм матеріалу і так великий. А запитання зі вступу прибрати забула)
18:25 29/12/08
Тетяна Крупа Харьков
20:35 29/12/08
14:20 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
А зачем платить деньги, если есть ХайВей?
в смысле? сдесь инфу для курсовых искать? ;)
18:26 29/12/08
Если нет ума Гуглом пользоваться - то альтернативно!
18:45 29/12/08
18:56 29/12/08
08:47 30/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Тетяна Крупа Харьков
Рекомендует этот материалПочему? Яркое и самобытное исследование
22:03 28/12/08
Тетяна Крупа Харьков
20:34 29/12/08
Олекса Косар Чернигов
Рекомендує цей матеріал
23:25 28/12/08
Марія Солтис Кузнецовск
Рекомендує цей матеріалЧому? Студентам на замітку.
09:10 29/12/08
Anton GonG Харьков
Татьяна, а Вы в режиме "невидимки" ходите по ХайВэю ?Просто в ================Публикацию прочитали====================Вас не видно ...
12:35 29/12/08

Live

27 мин. назад

Алекс Скиталец удаляет комментарий к материалу Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву от Алекс Скиталец

...

2 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

3 час. назад

Наша Версия публикует статью Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

8 час. назад

ABC публикует статью Дьявол остался незамеченным

8 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью София Киевская Благословила Единую Христианскую Церковь Украины

.....................

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

...

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет