О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

История  25 декабря 2008 20:45:54

Автор: Лєра Лауда

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
”Если хочешь быть сухим в самом мокром месте — покупай презерватив в Мосрезинатресте!” Цей рекламний слоган 1920-х приписують поетові Володимиру Маяковському. У ті роки у світі презервативи тільки завойовували популярність. У нещодавно створеному СРСР, як і перед тим у Російській імперії, їх майже не виробляли, здебільшого завозили з-за кордону.

— Більшість людей або не знали про контрацептиви, або не уявляли, як ними користуватися. Жінки не запобігали вагітності, а обривали її, — розповідає сексолог та соціолог Ігор Кон, 80 років. — 1914-го року в Російській імперії зробили 400 тисяч таких операцій. А через шість років ця країна стала першою у світі, де аборт узаконили.

Тоді жінка в середньому переривала п’ять-вісім вагітностей. Статистика абортів жахала навіть владу, тому наприкінці 1920-х її засекретили. А 1934-го на XVII з’їзді ВКП(б) Сталін заявив, що ”темпы роста населения не соответствуют темпам строительства социализма”. І вже через два роки ”идя навстречу многочисленным заявлениям трудящихся женщин” аборти заборонили. Того ж 1936-го на Баковському заводі гумотехнічних виробів у Підмосков’ї завдяки підтримці Лаврентія Берії почали виробляти перші радянські презервативи. Вони отримали назву ”Изделие N2”. ”Изделием N1” був протигаз.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води

 - Берії просто ліньки було тягати їх з-за кордону, - жартує 72-річний киянин Василь Дитенко. - Усі знають, якім ловеласом той Лавруша був. У нього ж у сейфі після арешту знайшли список з адресами усіх коханок, презервативи, порнографічні журнали. Десь читав, що вилучили ще й річ, яку у офіційному документі назвали "член гумовий штучний - 1 штука", - сміється чоловік.

Презервативи робили із цупкої жовтувато-сірої гуми. Щоб запобігти склеюванню виробів, їх посипали тальком. Вони неприємно пахли, були жорсткуваті на дотик й у два-три рази товщі, ніж нині. Зате були міцні — мали витримувати навантаження  200 кг на квадратний сантиметр, тобто відро води. Якість презервативів радянські фармацевти не покращували десятки років.

— У нас изделия нормального качества. Они прочные, не рвутся, — заявляв уже за перебудови Михайло Клюєв, який керував Головним аптечним управлінням Мінздраву СРСР протягом 30-ти років. — А удовольствие и удовлетворения женщин — это, знаете, нас не волнует. Если бы не было случайных связей, то и презервативы не нужны были бы. Зачем они, когда ты спишь только с женой?

Попервах за зміну робітник встигав виготовити лише 40 кондомів. Спочатку скляні стержні опускали в гумову суміш. Потім 7–8 хв. сушили в печі, оброблювали спеціальною речовиною — хлористим фіксатором, знову опускали в гуму, опісля — ще на 10 хв. у піч. Далі 15 хв. виріб випікається в термостаті при температурі 40°С. Потім його присипали тальком і знову сушили. Нині технологія виготовлення значно простіша й автоматизована: форми два рази занурюють у латекс, чекають поки він застигне. Потім одну партію - 4-6 тис. штук кидають у машину, подібну до пральної, але значно більших розмірів. Там вони полощуться у воді кімнатної температури, в яку додана дезінфікуюча речовина. Потому презервативи сушать у такій же машинці. Загалом полоскання та сушка займають півтори години.   

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
Опісля виготовлення кондоми перевірялися на відповідність вимогам Держстандарту - ГОСТу. З однієї партії обирали 80 виробів та виміряли довжину та ширину. Якщо чотири із них виявлялися бракованими, усю партію викидали. Презервативи виготовляли одного розміру – 180 мм довжиною та 54 шириною. Це й же стандарт діє в Росії і нині. Через нього виробники презервативів мають чимало клопотів.

- За європейським стандартом ширина презерватива може бути від 44 до 56 міліметрів. У нас – від 52 до 56. Мабуть, цей ГОСТ колись хтось писав «під себе». Нині ширину 54 міліметри використовуємо для розміру ХХL. Але попит на такі кондоми не високий. Коли ж запустити презервативи ХХХL шириною 56 міліметрів, їх геть не купували, - розповідає на сайті російської компанії «Contex» її представник. – Нині найменші презервативи робимо шириною 52 міліметри. Щоб вони краще трималися і не спадали, трохи звужуємо вироби в області головки. Це усе, чим можемо допомогти нашим покупцям.

За ГОСТом довжину та ширину презервативів перевіряли так: ”Презерватив раскатывают и дважды слегка растягивают, чтобы разгладить морщины, — зазначено у вимогах ГОСТу 1983 року. — Затем его надевают или на градуированный стержень или на измерительную металлическую линейку. Презервативу дают свободно висеть, записывая с точностью до 1 мм точную длину презерватива”

Розтягуватися він мав на 700%. З нього вирізали кільце й повільно розтягували. Момент розриву фіксували і вираховували, чи відповідає він нормам.

Щоб перевірити герметичність, у кондом набирали 200 мл води. А далі: ”По истечению не менее 1 мин. презерватив осматривают визуально на отсутствие утечки воды, наличия капель влаги на стенках презерватива или обертывают фильтрованой (промокательной) бумагой с целью обнаружения на ней пятен влаги. Презерватив, у которого обнаружено отверствие, считают дефектным”.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
Була й перевірка ”на стойкость презервативов к воздействию климатических факторов при транспортировании”. Запаковані презервативи на 4 год. клали в камеру з температурою 50°С, після цього 4 год. вони перебували в нормальних температурних умовах, потому їх поміщали в камеру, де було -50°С.

Якщо чотири презервативи виявлялися бракованими, викидали всю партію.

Через появу СНІДу виробництво презервативів в СРСР у середині 1980-х збільшили удвічі — до 200 млн на рік. Та й цього було замало для країни із 280 млн населення. 1988-го найпопулярніший радянський журнал ”Огонек” опублікував листа з Риги, у якому скаржилися, що там уже місяць неможливо купити презервативів.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
— Презервативи розбирали швидко й побагато, — розповідає 53-річна Олена Шклярук, яка три десятиліття працює в аптеці. — Імпортні індійські — по десять штук купували. Вони були в червоній упаковці у вигляді стрічки. Коштували 4 копійки за штуку. Радянські — наполовину дешевші. Але вони не таким попитом користувалися. Я тоді працювала в аптеці N1, у центрі Києва. Не пам’ятаю, щоб хтось соромився їх купувати. Брали і жінки, і молодь, і чоловіки. Сказав тихенько слово — й аптекарка подає.

Мінздрав СРСР наполягав, аби вітчизняні заводи збільшили виробництво презервативів до 600 млн на рік. Замовлення було не під силу: виготовили лише 220 млн.

”Знаете, сколько поставили этих столь необходимых изделий аптекам в 1988 году? — писав журнал ”Здоровье” у червні 1989-го. — Стыдно сказать — менее 3 штук в год на каждого мужчину в возрасте от 20 до 60 лет. В 1989 году заявка в лучшем случае будет удовлетворена на 29%. Вот так! Можно сколько угодно расклеивать плакатов, разъяснять в прессе и по телевидению необходимость пользования презервативами, да только где их взять, коль наша высокоразвитая промышленность справиться с проблемой не в состоянии?”

                                                               

                                                                       Спеціально для "Газети по-українськи"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8285
Отредактировано: 30-12-2008 [17:39]
Фото: www.newsland.ru, testrussia.ru
delete
Лєра Лауда
Лєра Лауда, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +11
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:09 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Серый Лев Харьков
21:27 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікавий матеріал.
Якби і зараз молодь користувалась протизаплідними засобами - СНІД і аборти не були б такими розповсюдженими.
Та що вдієш, якщо презервативи не подобаються.
Маклюк Юлія Ирпень
але ж є із запахом полуниці wink ....
12:45 26/12/08
Марія Солтис Кузнецовск
smile
13:27 26/12/08
14:53 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Просто замечательно было прочесть после очередного нашествияна ХВ рефератов на историческую тему историю советского презерватива! Прямо-таки в нужное время в нужном месте!
15:56 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно. Спасибо!
16:18 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
16:55 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
десь ніби є повтори, але в цілому гарний матеріал
може. бо швиденько компонувала його з того, що опублікували і з того, що лишилося ще у мене)
16:58 26/12/08
21:17 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яркий пример как можно раскрыть любую выбранную тему! Интересно, познавательно! В статье поданы и редкие факты и фотографии.
В общем, по всем пунктам максимальные оценки!
Anton GonG Харьков
Но источники ФОТО не указаны :-(((
12:00 29/12/08
так. геть на то не зважила) зараз виправлю)
17:37 30/12/08
21:03 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендует этот материал
16:18 26/12/08
Рекомендует этот материал
15:26 29/12/08
Гость
Гарна стаття, п1знавальна 1 захоплюю4е написана.
16:19 29/12/08
Відсьогодні чекаємо на бебі-бум! Вартість "виробу №2" зросла в ого-го разів!
21:24 25/12/08
одеситка Одесса
Рекомендует этот материал
Почему? познавательно!)
20:26 29/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? чувствєнно! Дякуємо всі!!!
17:49 19/05/09
Рекомендує цей матеріал
Чому? Дуже корисно та пізнавально!!!
13:42 26/12/08
Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво, особливо про Радянські стандарти.
16:00 04/07/09
Рекомендует этот материал
Почему? Интересно!
14:53 26/12/08
Рекомендует этот материал
15:53 26/12/08
Рекомендует этот материал. Почему? цікаво!
17:07 11/09/09

Live

13 мин. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Музей у Верхівні чекає підтримки

1 час. назад

Наталия Кальсонова рекомендует материал Кто же ответит за то, что из банков #Лагун, #Фирташ, #Кауфман, #Жеваго, #Бахматюк украли 500 миллиардов? Расследование

2 час. назад

Наталия Кальсонова рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

2 час. назад

Наталия Кальсонова рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

2 час. назад

Наталия Кальсонова рекомендует материал Биопогода, полет пыльцы растений, ультрафиолетово
е облучение

2 час. назад

Ирина Власенко публикует статью Музей у Верхівні чекає підтримки

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Не можна знущатися над Смертю і Вдовами

5 час. назад

viktor trigub публикует статью Не можна знущатися над Смертю і Вдовами

6 час. назад

Лена Веселова комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

6 час. назад

Лена Веселова комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

6 час. назад

Лена Веселова рекомендует материал Мабуть ніхто не знає досі