О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

История  25 декабря 2008 20:45:54

Автор: Лєра Лауда

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
”Если хочешь быть сухим в самом мокром месте — покупай презерватив в Мосрезинатресте!” Цей рекламний слоган 1920-х приписують поетові Володимиру Маяковському. У ті роки у світі презервативи тільки завойовували популярність. У нещодавно створеному СРСР, як і перед тим у Російській імперії, їх майже не виробляли, здебільшого завозили з-за кордону.

— Більшість людей або не знали про контрацептиви, або не уявляли, як ними користуватися. Жінки не запобігали вагітності, а обривали її, — розповідає сексолог та соціолог Ігор Кон, 80 років. — 1914-го року в Російській імперії зробили 400 тисяч таких операцій. А через шість років ця країна стала першою у світі, де аборт узаконили.

Тоді жінка в середньому переривала п’ять-вісім вагітностей. Статистика абортів жахала навіть владу, тому наприкінці 1920-х її засекретили. А 1934-го на XVII з’їзді ВКП(б) Сталін заявив, що ”темпы роста населения не соответствуют темпам строительства социализма”. І вже через два роки ”идя навстречу многочисленным заявлениям трудящихся женщин” аборти заборонили. Того ж 1936-го на Баковському заводі гумотехнічних виробів у Підмосков’ї завдяки підтримці Лаврентія Берії почали виробляти перші радянські презервативи. Вони отримали назву ”Изделие N2”. ”Изделием N1” був протигаз.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води

 - Берії просто ліньки було тягати їх з-за кордону, - жартує 72-річний киянин Василь Дитенко. - Усі знають, якім ловеласом той Лавруша був. У нього ж у сейфі після арешту знайшли список з адресами усіх коханок, презервативи, порнографічні журнали. Десь читав, що вилучили ще й річ, яку у офіційному документі назвали "член гумовий штучний - 1 штука", - сміється чоловік.

Презервативи робили із цупкої жовтувато-сірої гуми. Щоб запобігти склеюванню виробів, їх посипали тальком. Вони неприємно пахли, були жорсткуваті на дотик й у два-три рази товщі, ніж нині. Зате були міцні — мали витримувати навантаження  200 кг на квадратний сантиметр, тобто відро води. Якість презервативів радянські фармацевти не покращували десятки років.

— У нас изделия нормального качества. Они прочные, не рвутся, — заявляв уже за перебудови Михайло Клюєв, який керував Головним аптечним управлінням Мінздраву СРСР протягом 30-ти років. — А удовольствие и удовлетворения женщин — это, знаете, нас не волнует. Если бы не было случайных связей, то и презервативы не нужны были бы. Зачем они, когда ты спишь только с женой?

Попервах за зміну робітник встигав виготовити лише 40 кондомів. Спочатку скляні стержні опускали в гумову суміш. Потім 7–8 хв. сушили в печі, оброблювали спеціальною речовиною — хлористим фіксатором, знову опускали в гуму, опісля — ще на 10 хв. у піч. Далі 15 хв. виріб випікається в термостаті при температурі 40°С. Потім його присипали тальком і знову сушили. Нині технологія виготовлення значно простіша й автоматизована: форми два рази занурюють у латекс, чекають поки він застигне. Потім одну партію - 4-6 тис. штук кидають у машину, подібну до пральної, але значно більших розмірів. Там вони полощуться у воді кімнатної температури, в яку додана дезінфікуюча речовина. Потому презервативи сушать у такій же машинці. Загалом полоскання та сушка займають півтори години.   

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
Опісля виготовлення кондоми перевірялися на відповідність вимогам Держстандарту - ГОСТу. З однієї партії обирали 80 виробів та виміряли довжину та ширину. Якщо чотири із них виявлялися бракованими, усю партію викидали. Презервативи виготовляли одного розміру – 180 мм довжиною та 54 шириною. Це й же стандарт діє в Росії і нині. Через нього виробники презервативів мають чимало клопотів.

- За європейським стандартом ширина презерватива може бути від 44 до 56 міліметрів. У нас – від 52 до 56. Мабуть, цей ГОСТ колись хтось писав «під себе». Нині ширину 54 міліметри використовуємо для розміру ХХL. Але попит на такі кондоми не високий. Коли ж запустити презервативи ХХХL шириною 56 міліметрів, їх геть не купували, - розповідає на сайті російської компанії «Contex» її представник. – Нині найменші презервативи робимо шириною 52 міліметри. Щоб вони краще трималися і не спадали, трохи звужуємо вироби в області головки. Це усе, чим можемо допомогти нашим покупцям.

За ГОСТом довжину та ширину презервативів перевіряли так: ”Презерватив раскатывают и дважды слегка растягивают, чтобы разгладить морщины, — зазначено у вимогах ГОСТу 1983 року. — Затем его надевают или на градуированный стержень или на измерительную металлическую линейку. Презервативу дают свободно висеть, записывая с точностью до 1 мм точную длину презерватива”

Розтягуватися він мав на 700%. З нього вирізали кільце й повільно розтягували. Момент розриву фіксували і вираховували, чи відповідає він нормам.

Щоб перевірити герметичність, у кондом набирали 200 мл води. А далі: ”По истечению не менее 1 мин. презерватив осматривают визуально на отсутствие утечки воды, наличия капель влаги на стенках презерватива или обертывают фильтрованой (промокательной) бумагой с целью обнаружения на ней пятен влаги. Презерватив, у которого обнаружено отверствие, считают дефектным”.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
Була й перевірка ”на стойкость презервативов к воздействию климатических факторов при транспортировании”. Запаковані презервативи на 4 год. клали в камеру з температурою 50°С, після цього 4 год. вони перебували в нормальних температурних умовах, потому їх поміщали в камеру, де було -50°С.

Якщо чотири презервативи виявлялися бракованими, викидали всю партію.

Через появу СНІДу виробництво презервативів в СРСР у середині 1980-х збільшили удвічі — до 200 млн на рік. Та й цього було замало для країни із 280 млн населення. 1988-го найпопулярніший радянський журнал ”Огонек” опублікував листа з Риги, у якому скаржилися, що там уже місяць неможливо купити презервативів.

Вітчизняний презерватив міг утримати відро води
— Презервативи розбирали швидко й побагато, — розповідає 53-річна Олена Шклярук, яка три десятиліття працює в аптеці. — Імпортні індійські — по десять штук купували. Вони були в червоній упаковці у вигляді стрічки. Коштували 4 копійки за штуку. Радянські — наполовину дешевші. Але вони не таким попитом користувалися. Я тоді працювала в аптеці N1, у центрі Києва. Не пам’ятаю, щоб хтось соромився їх купувати. Брали і жінки, і молодь, і чоловіки. Сказав тихенько слово — й аптекарка подає.

Мінздрав СРСР наполягав, аби вітчизняні заводи збільшили виробництво презервативів до 600 млн на рік. Замовлення було не під силу: виготовили лише 220 млн.

”Знаете, сколько поставили этих столь необходимых изделий аптекам в 1988 году? — писав журнал ”Здоровье” у червні 1989-го. — Стыдно сказать — менее 3 штук в год на каждого мужчину в возрасте от 20 до 60 лет. В 1989 году заявка в лучшем случае будет удовлетворена на 29%. Вот так! Можно сколько угодно расклеивать плакатов, разъяснять в прессе и по телевидению необходимость пользования презервативами, да только где их взять, коль наша высокоразвитая промышленность справиться с проблемой не в состоянии?”

                                                               

                                                                       Спеціально для "Газети по-українськи"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8329
Отредактировано: 30-12-2008 [17:39]
Фото: www.newsland.ru, testrussia.ru
delete
Лєра Лауда
Лєра Лауда, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +11
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:09 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Серый Лев Харьков
21:27 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікавий матеріал.
Якби і зараз молодь користувалась протизаплідними засобами - СНІД і аборти не були б такими розповсюдженими.
Та що вдієш, якщо презервативи не подобаються.
Маклюк Юлія Ирпень
але ж є із запахом полуниці wink ....
12:45 26/12/08
Марія Солтис Кузнецовск
smile
13:27 26/12/08
14:53 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Просто замечательно было прочесть после очередного нашествияна ХВ рефератов на историческую тему историю советского презерватива! Прямо-таки в нужное время в нужном месте!
15:56 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно. Спасибо!
16:18 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
16:55 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
десь ніби є повтори, але в цілому гарний матеріал
може. бо швиденько компонувала його з того, що опублікували і з того, що лишилося ще у мене)
16:58 26/12/08
21:17 26/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яркий пример как можно раскрыть любую выбранную тему! Интересно, познавательно! В статье поданы и редкие факты и фотографии.
В общем, по всем пунктам максимальные оценки!
Anton GonG Харьков
Но источники ФОТО не указаны :-(((
12:00 29/12/08
так. геть на то не зважила) зараз виправлю)
17:37 30/12/08
21:03 29/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендует этот материал
16:18 26/12/08
Рекомендует этот материал
15:26 29/12/08
Гость
Гарна стаття, п1знавальна 1 захоплюю4е написана.
16:19 29/12/08
Відсьогодні чекаємо на бебі-бум! Вартість "виробу №2" зросла в ого-го разів!
21:24 25/12/08
одеситка Одесса
Рекомендует этот материал
Почему? познавательно!)
20:26 29/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? чувствєнно! Дякуємо всі!!!
17:49 19/05/09
Рекомендує цей матеріал
Чому? Дуже корисно та пізнавально!!!
13:42 26/12/08
Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво, особливо про Радянські стандарти.
16:00 04/07/09
Рекомендует этот материал
Почему? Интересно!
14:53 26/12/08
Рекомендует этот материал
15:53 26/12/08
Рекомендует этот материал. Почему? цікаво!
17:07 11/09/09

Live

6 мин. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Pthsiкратия

14 мин. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

20 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

33 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Pthsiкратия

3 час. назад

Влочега рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

3 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Pthsiкратия

3 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Народ привык к чему угодно!

3 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Шекспір сонет 116

4 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

4 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Шекспір сонет 116

4 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Керчь. Убийцей почти сотни людей есть Кремль

4 час. назад

Баргузин комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

5 час. назад

Баргузин комментирует материал Шекспір сонет 116

5 час. назад

antov публикует статью НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

7 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

9 час. назад

Влочега публикует статью Путіна в Кремлі накрило

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА