О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  25 декабря 2008 16:49:44

Автор: Оксана Жила

До не народжених не прийде Миколай...

 

19 грудня. Святковий полудень у серці Львова. Попри слякоть центр міста на диво багатолюдний: здебільшого усі із симпатичними пакунками з подарунками від Миколаязаклопотано кудись поспішають, практично не звертаючи уваги на невеличкий натовп біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Стою поряд пам’ятника й чекаю потрібну «маршрутівку». Прислухаюсь: хтось зболеним голосом розповідає про діток, до яких не прийде Миколай, бо хтось вирішив забрати у них найбільший дарунок – їхнє життя. Жорстока правда у такий казковий день…
 
«Миколай для ненароджених» - саме така назва молитовно-просвітницької акція на захист ненародженого життя, організатори якої є Львівська Обласна Громадська Організація «Рух за життя» за підтримки Інституту родини і подружнього життя Українського Католицького Університету. Аналогічна акція, яка у Львові у день Святого Миколая відбувається вже втретє, синхронно проходить й у інших містах України, зокрема Жовкві, Тернопільській області, Волинській області.
 
Святий Дух приводить сюди тих, кому це справді необхідно
 
Зацікавлено розглядаю невеличку групку з двох-трьох десятків людей. Перші ряди – молодь із символічними подарунками для ненароджених діток (вірогідно студенти УКУ), далі по-двоє, по-троє осудливо киваючи головами, згуртувались жіночки пенсійного віку. Підійшовши ближче вловлюю фрагменти їхньої розмови про надзвичайно розпусну сучасну молодь. Серед натовпу бачу й священика, який уважно слухає виступ. Саме з ним заводжу розмову. Як і більшість духівників, отець стверджує, що практика абортів стрімко набирає обертів із розвитком атеїзму. Тоді почали стверджувати, що плід у лоні матері не жива істота, а лише шматок м’яса. Ще за часів наших прадідів церква у цьому плані була дуже суворою: правила церкви на 10-15 років накладали епітимію на жінок, які зробили аборт. Така жінка не мала права заходити далі порогу храму і повинна була виходити з Богослужіння разом із оглушеними. Зараз, звісно, церковні правила значно пом’якшені. Проте не слід забувати, що Бог усе прощає та нічого не забуває.
Дивуюсь, чому так мало присутніх на такій важливій соціальній акції? Як пояснює Петро Гусак, науковий працівник інституту родини та подружнього життя Українського католицького університету, а віднедавна голова Львівська Обласна Громадська Організація «Рух за життя», по-перше, тема абортів є важкою для сприйняття. «Це одна з основних причин. Не всі відгукуються на такі теми, суспільству потрібен час, щоб скресла крига в людських душах і тоді люди змогли бачити цю проблеми та відвертими очима поглянути на самих себе, а відтак прийти та долучитися до цієї акції», - наголосив пан Гусак й додав – «Святий Дух приводить сюди тих людей, які дійсно мають тут бути і яким дійсно ці акції потрібні. Тож ми не журимося тим, що людей було мало, адже струмочок починається з маленького джерельця, велике вогнище – з маленької іскри. Головне, що такі акції ми можемо цілком легально та відверто озвучувати у серці нашого міста».
 
 
Легальна боротьба проти легального зла
 
 «Свято радості та подарунків, яких би вистачило для всіх. Але цілий ряд дітей не народилися і не змогли втішатися цим святом і не могли отримати цих подарунків, бо… не народилися. Але не народилися не тому, що вони не зачалися. Ні, вони вже були, вже жили у лонах своїх матерів, але хтось своєю волею – обманутою, примушеною чи злобною – перекреслив їхнє життя. Святий Миколай у своїй доброті, як ми знаємо з його життєпису, допомагав усім знедоленим і у цей день приніс дарунки також і тим діткам, але їх не знайшов. В цю ніч, коли дійсно відчувається містична присутність цього святого, він багатьох не дорахувався», - такими словами розпочалася акція «Миколай для не народжених».
Проте організатори не намагались просто розчулити суспільство, вони спробували достукатись до затьмареного людського сумління. «Ми хочемо, щоб у суспільстві обговорення цієї теми й далі було актуальним, щоб воно вийшло на загальнополітичний рівень, щоб політика нарешті задумалась кого вони захищають, які закони вони видають, адже вони дозволяють видавати закони, які винищують наш український народ руками же нас самих українців», - наголосив пан Гусак.
До прикладу, Конституція сусідньої Польщі охороняє життя людини від її зачаттям. Аборти там дозволяються лише у виняткових випадках: якщо існує загроза життю матері, якщо плід має генетичні вади і якщо вагітність настала внаслідок зґвалтування чи інцесту (кровозмішування), а лікарю, який зробив нелегальний аборт загрожує позбавлення волі терміном від трьох до восьми років.
Проте, як не парадоксально, таж Польська конституція, яка так суворо оберігає життя у всіх його проявах має суттєвий недолік. Справа в тім, що згідно з Кримінальним кодексом Польщі, людину можна притягнути до кримінальної відповідальності за умови, якщо її дії є злочином там, де його було скоєно. Звідси й корені сумнозвісного усім добре відомого явища так званого абортного туризму полячок до Львова та України. Так, від закону земного можна втекти, та чи вдасться оминути суд найвищої позаземної інстанції? «Убієнє децка» (вбивство дитини), як у Польщі називають аборт, чи не найстрашніший гріх, який може зробити жінка, - наголошують польські ксьондзи.
Як наголошує Петро Гусак, все таки у Польщі аборти робляться значно менше ніж за часів комунізму. Це декілька тисяч на рік. «Навіть якщо й посумувати показники абортного туризму, все одно та кількість не сягає тієї цифри, коли ці аборти були легальними. Ми теж повинні піти цим шляхом та заборонити робити аборти, бо це є порушення природного права людини на життя, що задекларовано у Конституції України».
 
Замість післямови, або А ти живий?
Що означає бути живим? Суто з науково-медичної точки зору, живою є істота, яка росте, розвивається, живиться і не є мертвою. Це істота, що належить до homosapiens і має 46 людських хромосомів. Церква вам скаже, що живою істота є з моменту її зачаття. Тож не дивно, що деякі народи, зокрема китайці, днем народження вважають саме день зачаття, а не день виходу немовляти з черева.
Соціологи б’ють на сполох: одним із наслідків економічної кризи неминуче стане поглиблення явища абортів, адже вихованому у тепличних умовах сучасному суспільстві буде важко повноцінно виплекати нове життя. Усі країни Західного цивілізованого світу переживають зараз фінансово-економічну кризу, проте мало хто усвідомлює, що це є наслідок кризи моральної, кризи духовної, адже внаслідок легальних абортів, які потягнули за собою демографічну кризу, нестачу робочих рук, брак людей, які б могли утримувати пенсіонерів із своєї зарплатні, сформувалась криза світової банківської системи. А ніяк не у зворотному напрямку, бо духовна криза завжди є першою, а за нею вже йдуть економічна, фінансова, політична та інші кризи. Як ніколи тут влучними будуть слова Євгенія Сверстюка: «Цивілізація виросла — людина змаліла»...
 
Довідка
Вперше в світі аборти були узаконені в більшовицькій Росії в 1920 році. Сьогодні наша країна займає перше місце по кількості зроблених операцій подібного роду. У Франції і Німеччині вагітність дозволено переривати до 12-ти тижнів, після чого аборти роблять лише у випадках серйозних ускладнень та загрози життю жінки. У Британії цей термін переглядався лише один раз після легалізації абортів у 69-му році. У 90-му його скоротили з 28-ми тижнів до 24-х. Дозволений зараз у Британії термін для абортів до 24-х тижнів є одним із найдовших у Європі. Мотивація переривання вагітності у британців – соціально-економічні труднощі майбутньої матері.
Щодо країн Сходу, то, до прикладу, у Туреччині жінці необхідно мати дозвіл чоловіка на аборт (у перші 12 тижнів). У США аборти були заборонені до 1973 року – тоді 17 штатів змінили своє законодавство. Верховний суд Канади легалізував ці хірургічні втручання лише 1988 року. На відміну від Японії – там досі заборонено продаж протизаплідних таблеток і аборт, який тут легалізований ще у далекому 1949 році, залишається єдиним способом регулювання народжуваності.
 
Страшна статистика
Згідно з останнім звітом ВООЗ, що оприлюднений у вересні минулого року, на Землі кожні вісім хвилин у країнах, що розвиваються, через ускладнення в результаті небезпечного аборту помирає жінка. Щороку близько 42 млн. жінок наражаються на проблему припинення незапланованої вагітності, і близько 20 млн. із них змушені пройти процедуру небезпечного аборту. 98% цих жінок живуть у країнах, що розвиваються, із суворим законодавством, котре не дозволяє або ж обмежує проведення абортів. Ці двадцять мільйонів жінок часто самотужки роблять аборт або ж вдаються до послуг сумнівних осіб, які проводять операції нелегально, таємно і часто в антисанітарних умовах, застосовуючи небезпечні методи і речовини. 
 
Просто подумай над цим...
«Якщо не можеш змінити закони, якщо не можеш змінити ситуацію, якщо не можеш закрити абортарії, якщо не можеш переконати людей – батьків, лікарів, «дорадників», циніків, насмішників – то завжди залишається те, що ти можеш: молися і вір! Тоді жар твоєї молитви стане знаряддям у руках Божих, щоби розігріти крижані серця!»
(уривок з тексту молитви за ненароджених, яку роздавали під час акції)
 
 
 
До не народжених не прийде Миколай...

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4385
delete
Оксана Жила
Оксана Жила, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 14, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

19:05 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сильная статья... Только шрифт поправить следует...
19:17 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Матеріал вартісний, але шрифт - нечитабельний :-(
19:25 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема актуальная. Взгляд на проблему объективный и без эмоций.
Спасибо!
20:07 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Важлива тема.
Як ще можна вважати лише плодом дитя, у якого б'ється серце і яке рухається.
Я особисто за дозвіл на аборти лише за медичними показниками.
23:54 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Журналисту со стажем стыдно подавать в таком виде материал, да ещё и на такую трепещущую тематику. К тому же, масса опечаток, не отформатированный текст, не вычитанный совершенно.. Что же по общему впечатлению от прочитанного - то считаю, что коль человек решился прервать беременность, значит на то у него были причины, и не "отцу" решать, как поступать человеку, принявшему такое решение.
Поддерживаю Наталью в плане неоднозначности проблемы.
Каждый человек вправе самостоятельно принимать решение и сам ответственен за свои поступки.
И, главное, вспомним : "Не судите да не судимы будете".
10:34 26/12/08
Благодарю
20:57 26/12/08
поддерживаю. при чем тут отец? что за фишка прикрываться церковью и верой? что за примитивизм?
13:21 27/12/08
поддерживаю. при чем тут отец? что за фишка прикрываться церковью и верой? что за примитивизм?
13:21 27/12/08
поддерживаю. при чем тут отец? что за фишка прикрываться церковью и верой? что за примитивизм?
13:21 27/12/08
поддерживаю. при чем тут отец? что за фишка прикрываться церковью и верой? что за примитивизм?
13:21 27/12/08
Согласна с Вами, Наталия.
14:43 26/12/08
Благодарю
20:57 26/12/08
13:32 27/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Важная тема. Считаю, что ответственность взрослого человека в том и состоит, чтобы думать о последствиях до зачатия, а не после.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
19:17 25/12/08
Бах Винница
Рекомендует этот материал
22:26 27/12/08
гра у якесь співчуття і проблеми. ненароджені діти, Миколай.. що за набір.
так, проблема.. лише тих дурепок, у яких мізків не вистачає, щоб використати презерватив чи інші протизаплідні засоби. а їх використання не є вбивством?
..нема мізків, мусиш робити аборт і підривати собі здоров'я.
21:48 25/12/08
Алина Лейби Николаев
Женщина должна иметь выбор. Не девушка, которая аборт использует как средство контрацепции (и такие есть), а женщина уже родившая...Она и без церкви сознает, на что идет, и не простит себя. А вообще, тема вечная. Я не за аборты, но я за выбор. Кто пережил - тот поймет.
16:32 28/12/08
Гость
Не сподобалось. Узагал1. По-перше, текст з помилками. По-друге, таку тему однозна4но трактувати не можна. Що краще: одна-дв1 дитини в с1м*ї, але з осв1тою, одягнен1, нагодован1, як1 мають можлив1сть кудись поїхати 4и, принаймн1, п1ти в музей, театр або на виставку 4и купа тих, якими батькам нав1ть 4асу нема займатись, бо вони зранку до но41 *пашуть*, щоб прогодувати своє потомство??? А пот1м дивуємось: зв1дки у нас ст1льки малол1тн1х злод1їв та гвалт1вник1в? Їх же виховала вулиця!!!
А секс, до ре41, нев1д*ємна 4астина повноц1нного людського життя...
17:55 28/12/08
Удовольствие хотят получать все, а детей потом растить ,видишь ли, нет возможности. Разве это выход убить своё детё, чтоб избавить себя от проблемы. Нет ума - не надо трахаться...всяким шлюхам-убийцам (простите за грубое выражение, но не сдержалась).
15:09 26/12/08
Аня
Як все просто - "всяким шлюхам-убийцам"! А чи завжди ви знаєте, що спонукало жінку до цього? Якими були умови зачаття дитини? Які сни вона бачить уночі? Як її мучить сумління? На вашому місці, Хельга, я б боялася так говорити. "Не судіть та не судимі будете..."
00:05 27/12/08
случаи бывают разные. есть тяжелые болезни. так что - сексом не заниматься? вот вы явно не сталкивались с этой темой.
13:18 27/12/08
Романко Львов
Рекомендует этот материал.
11:26 26/10/09
Дякую!
15:38 26/10/09
Ната Яровая Каменец-Подольский
Рекомендует этот материал
Почему? "з науково-медичної точки зору, живою є істота, яка росте, розвивається, живиться і не є мертвою. Це істота, що належить до homosapiens і має 46 людських хромосомів."
Зачіпаючи таку тему, завжди ризикуєш викликати на себе шквал обурення з боку нашого "гуманного" суспільства:(
15:30 26/12/08
Рекомендует этот материал
13:32 27/12/08
Рекомендует этот материал.
15:49 26/10/09
Гость
шановний пане В. вашу думку я вже чула
18:21 21/05/09

Live

1 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

1 час. назад

Фима Адамович комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

1 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Чорнобиль – точка відліку

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Глядишь-Король и гол,и бос...

3 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Украина на приёме у психолога

11 час. назад

Наша Версия публикует статью Віктор Доротенко зумів не злитися з тінню, він проніс через своє життя гордість і честь степняка – Олег Володарський

15 час. назад

sdv публикует статью Хроніка окупації. Футбольний матч в Луганську під прицілом снайпера

18 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

18 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"