О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Общество  24 декабря 2008 11:01:47

Як «замочити» антикорупційну громадську організацію?


Станіслав Ігнатьєв, в минулому заступник голови Куп’янської районної державної адміністрації, начальник департаменту Харківського обласного управління водних ресурсів, сьогодні – відомий на Харківщини громадський та науковий діяч, борець з корупцією в сфері земельних відносин, член громадської колегії при голові Харківської обласної державної адміністрації, учасник державних робочих груп та комісій (зокрема, у сфері земельних ресурсів та протидії корупції), ініціатор реформ (як на районному, так і на національному рівнях), голова першого в Україні недержавного фонду, що фінансує заходи з енергозбереження в соціальній сфері.

Станіслав нагороджений дипломом Харківської обласної державної адміністрації, подякою голови Куп’янської районної державної адміністрації та голови Куп’янської районної ради, переможець обласного конкурсу молодіжний лідер року. Є автором більше 20 наукових робіт зі збереження природних ресурсів, зокрема земель, та протидії корупції.

Наведемо декілька історій з життя Станіслава Ігнатьєва та антикорупційної громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив» (що він очолює), які є керівництвом до дії для всіх, хто хоче знати як «замочити» громадську організацію.

Історія перша. Корупціонер при владі

Під час громадського моніторингу передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в оренду в межах Куп’янського району Харківської області, громадською організацію «Департамент молодіжних ініціатив», яку очолює Станіслав Ігнатьєв, виявила чисельні порушення земельного законодавства. Зокрема, розпорядженнями голови районної державної адміністрації виділялись земельні ділянки сільськогосподарського призначення під будівництво автозаправних станцій, видавались розпорядження неіснуючими датами (наприклад, 37 лютого), тощо. Крім того, виявилось, що використовуються земельні ділянки без сплати оренди в бюджет. Видобуваються корисні копалини (пісок), підприємствами, що не мають ані ліцензії, ані договорів оренди, зокрема не сплачують орендної плати до бюджетів. Крім того, надаються земельні ділянки в оренду за заниженими ставками та якимось, незрозумілим, «вибірковим» принципом. Втрати бюджету сягають 2,5 млн. гривень на рік – і це лише виявлені факти.

Крім того, «кришуються» корупційні земельні схеми: наприклад, підробляються договори оренди земель з метою зменшення орендної плати; знімаються родючі шари грунту; не відводяться земельні ділянки для суспільних потреб.

Крім того, виявлено, що на підставних осіб оформлені земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які об’єднані в підприємство під дивною назвою «Центр правової підтримки бізнесу». Дане аграрне підприємство очолює пан Радченко, який, дивним чином, є однофамільцем діючого голови районної державної адміністрації Олександра Радченко. Населення с. Ягідне Куп’янського району Харківської області, в якому базується «Центр правової підтримки бізнесу», одностайно стверджують, що землі – власність голови районної державної адміністрації Олександра Радченко. Дійсно, чому саме в с. Ягідне було направлено шкільний автобус від Президента України, якщо потреб у підвозі школярів у даному селі не було. І чому саме «шкільний автобус» возить на роботу працівників «Центру правової підтримки бізнесу»? А всі розслідуваня стосовно нецільового використання «шкільного автобусу», розпочаті представниками правоохоронних органів, зводяться до закриття.

Слід зазначити, що Олександр Радченко, голова Куп’янської районної державної адміністрації, в колишньому – генеральний директор ЗАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат». На сьогодні, він залишається «господарем» комбінату, оскільки досить часто в робочий час знаходиться на території даного підприємства, обідає в їдальні заводу. В кабінеті голови районної адміністрації, частий гість формальний директор підприємства, колишній водій Олександра Радченко. Адміністрація орендує службовий автомобіль голови районної державної адміністрації PEGO 600 у ЗАО «Куп’янський молочноконсервний комбінат», а часто голова адміністрації з’являється на автомобілі LEXUS RX 300, що є власністю комбінату. Адміністрація заправляє за державний кошт ці автомобілі, які часто з’являються в м. Київ, що суперечить посадовим обов’язкам голови районної державної адміністрації Олександра Радченко.

Крім того, голова районної державної адміністрації, як державний службовець, часто літає до Києва та за іншими маршрутами за кошти ЗАО «Куп’янський молочноконсервний комбінат». Напевно комбінату є досить дорогим його колишній генеральний директор, а зараз – державний службовець…

Однак, на зборах акціонерів, інформується, що підприємство ледь-ледь зводить «кінці з кінцями» та працює на нижній межі самозабезпечення, тому дивіденди нікому не сплачуються.

Пригадаємо будинок в центрі м. Куп’янськ, що завбільшки за районний будинок культури, який будується для голови районної державної адміністрації Олександра Радченко за рахунок заводу та його будівельною технікою. А це не є корупція?

Крім того, голова районної державної адміністрації, балотуючись на пост міського голови м. Куп’янськ, витягнув з «власної кишені» 150 тисяч гривень, що поклав на свій передвиборчий рахунок. Цікаво, при зарплаті у 2000 грн. на місяць скільки років повинен працювати голова адміністрації?

Про дані факти, антикорупційна організація мовчати просто не має сил, оскільки громадяни не мають змоги отримати земельні ділянки сільськогосподарського призначення в оренду, натомість корумпований голова адміністрації присвоює значну частку земель. Про дані факти інформувались громадяни Куп’янського району під час чисельних круглих столів, прес конференцій, антикорупційного автомарафону, але для всього населення Куп’янщини це не було секретом…

Історія друга. Непрозора прозорість влади

Багато кому відома «історія успіху» громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив», коли на сайті Куп’янської районної державної адміністрації було розміщено інформацію для громадян про вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які можна було отримати в оренду. Після проведення потужної та резонансної кампанії громадянського представництва, було досягнуто успіху – громадяни можуть знати про вільні земельні ділянки. Районній державній адміністрації було надзвичайно зручно показати декларовану Президентом України «прозорість» та «відкритість» сучасної виконавчої гілки влади.

Напевно, голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко, що безпосередньо контролює наповнення сайту, не очікував кількості бажаючих отримати земельні ділянки в оренду. Оскільки, землі, що «притримувались» для себе та використовувались без правоустановчих документів і сплати оренди, стали предметом бажання оренди для звичайних громадян.

Саме тому, два тижні тому, інформація про вільні земельні ділянки була замінена на координати начальника Куп’янського районного управління земельних ресурсів.

Вважаємо, що більш яскравий факт приховування корупційних дій знайти важко!

Крім того, громадською організацією «Департамент молодіжних ініціатив» було видано широкий наклад (частково, за кошти проекту «Гідна Україна», частково за кошти громадської організації) карти послуг районної державної адміністрації в галузі земельних відносин, зокрема процедури надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. В документі міститься інформація про зміст документів, години прийому та адреси відповідних службовців, а найголовніше – встановлені законодавством розміри плат за державні послуги (або, взагалі, відсутність плати) та терміни їх надання. Даний документ дозволив громадянину без всяких «консультацій» службовців отримати за найкоротший термін та мінімальну плату оформити право оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Плакат розміщувався у сільських радах Куп’янського району. Голови сільських рад та громадяни дякували представникам організації щодо великої допомоги.

Розуміючи кінець хабарництву, голова адміністрації усно розпорядився телефоном (про що розповіли голови сільських рад) до голів сільських рад зривати плакати. Хто не зніме плакат, тому погрожувалось відмовою від затвердження субвенцій до бюджетів рад.

Якщо хтось скаже, що це не є корупцією, то ми їм просто не повіримо!

Історія третя. Для кого таємна таємниця банку?

Протягом останнього місяця до громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив» стали поступати телефонні звернення від контролюючих органів подати позапланові звіти, оскільки вони знають, що на рахунки організації поступали значні кошти. Жодній з організацій не було відмовлено, а також запропоновано, при необхідності, провести камеральну перевірку документації.

ГО «Департамент молодіжних ініціатив» є відкритою організацією, яка друкує річний звіт з діяльності та витрачених коштів, яка розміщує фінансовий звіт на власному сайті. Нагадаємо, що організація виконує три великі програми:

- «Громадська антикорупційна ініціатива «Прозора земля», яка стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID), Корпорацією Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI);

- «Місцеві партнерські ініціативи для локальної енергоефективності», що фінансується Фондом Східна Європа, Британською Радою, групою компаній «Корона», ЗАО «МНЦ», ЗАО «Будтехнологія», міжнародним інвестиційним фондом «Нефтьгаз», підтримана кампанією «Епіцентр»;

- «Охорона біологічного та ландшафтного різноманіття Оскільського природного коридору», що підтримана Посольством Нідерландів, Всесвітнім фондом охорони природи, Природоохоронною агенцією США, групою приватних підприємців.

Загальний баланс рахунку досяг 500 тис. грн. Однак за даною сумою публічний звіт не друкувався (оскільки організація робить це у січні місяці наступного за звітнім року).

Контролюючі організації на даний момент не мають претензій до громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив», всі звіти затверджуються. Перевірки, що були проведені, порушень законодавства не зафіксували.

В той саме час, голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко «завітав» до доброго партнера ГО «Департамент молодіжних ініціатив» Благодійного фонду «Громадські ініціативи» (м. Харків). Державного службовця цікавило звідки у Станіслава Ігнатьєва такі гроші на рахунку. Службовець чітко називав як банківську установу, так і суму надходжень. Голова районної державної адміністрації цікавився як же можна заробити такі гроші, користуючись фразою: «Я чувствую, что деньги где-то есть, но как их взять?». Представник благодійного фонду розповів, як отримується міжнародна благодійна допомога, як звертатись до представників соціально відповідального бізнесу та наголосив, що державний службовець не може приймати участь у здобутті грантів, оскільки це є прироготивою громадських організацій. У розпачі голова адміністрації покинув фонд.

Слід зазначити, що Станіслав Ігнатьєв надавав безоплатну технічну допомогу Куп’янській районній державній адміністрації для отримання гранту від Фонду Соціальних інвестицій у розмірі 750 тис. грн. на реконструкції дитячого оздоровчого табору «Сосновий» (с. Животівка, Куп’янський район). Безпосереднім розпорядником коштів у даному проекті був голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко. До речі, зі слів представників правоохоронних органів, у них є великі та змістовні запитання щодо витрачання 750 тис. грн. головою адміністрації.

Напевно службовцю сподобалось «дерибанити» кошти міжнародної технічної допомоги, ось і тепер його цікавлять рахунки громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив».

Слід зазначити, що представники «Філії відділення Промінвестбанку в м. Куп’янськ Харківської області» зазначають, що жодних письмових запитів від контролюючих органів та районної державної адміністрації не поступало, нікому письмової інформації не давалось.

Станіславу Ігнатьєву добре відомий факт, коли під час виборчої кампанії 2006 р., балотуючись на посаду Куп’янського міського голови, голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко, незаконно «продивлявся» всі надходження та виплати з рахунку свого конкурента, нині діючого Куп’янського міського голови Михайла Римського. Цікаво, що виборчі рахунки були у тому ж самому банку – «Філії відділення Промінвестбанку в м. Куп’янськ Харківської області».

І запитаємо один у одного: а це – не корупція?

Історія четверта. Побиття невідомими, аварія, який метод наступний?

Ввечері 2 грудня 2008 р. біля офісу громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив» було сильно побито директора організації Станіслава Ігнатьєва. Двоє невідомих, що вчинили злочин, не взяли ані цінних речей, ані документів, не по школили автомобіль, що залишався довгий час відкритим. Молодики били громадського діяча зі словами: «Будешь знать как трогать землю реальных людей»…

До цього та після, були систематичні погрози телефоном як особисто Станіславу Ігнатьєву, так й іншим співробітникам організації.

Потім, був обшук офісу громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив». Шукаючі, чомусь у організації, вкрадені у 2005 р. в Куп’янській районній державній адміністрації матеріальні цінності – комп’ютер та ялинкові прикраси, чомусь вилучили печатку, штампи громадської організації, звіти, листи, комп’ютери (які, до речі, були придбані набагато пізніше), принтери та ксерокс, ксерокопії картографічних матеріалів (які відображують вільні земельні ділянки сільськогосподарського призначення держаної власності). Вважаємо, що таке вилучення є незаконним, оскільки Кримінально-процесуальним кодексом України передбачено вилучення лише тих речей, що є предметом обшуку. Діяльність міліціянтів оскаржується в суді.

Чомусь, голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко, знає зміст всіх вилучених документів та картографічних матеріалів. Знаємо, що це є перевищенням службових обов’язків голови районної державної адміністрації.

Ми не знаємо, що саме було підставою обшуку, але чітко можемо заявити, що протягом 2005-2006 р.р. громадська організація «Департамент молодіжних ініціатив» передавала у строкове безоплатне користування Куп’янській районній державній адміністрації меблі, комп’ютери, а також копіювальну техніку. На даний момент зазначене обладнання досі не повернуто.

Ввечері, 14 грудня 2008 р., виїжджаючі з двору житлового будинку, автомобіль, що належить голові громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив» Станіславу Ігнатьєву, потрапив у аварію. З пасажирів найбільше постраждав голова громадської організації, який отримав травму ноги та струс мозку.

За попередніми висновками незалежних експертів, автомобіль було технічно пошкоджено: гальма залиті маслом, що відрізняється від того, що знаходиться у двигуні автомобіля.

Цікавий перебіг подій, але ми чітко впевнені, що за ними стоїть одна і та сама людина.

В цей час, коли голова громадської організації методично фізично і морально знищується, державний службовець, голова Куп’янської районної державної адміністрації Олександр Радченко, в робочий час на службовому автомобілі «гастролює» від партнера до партнера ГО «Департамент молодіжних ініціатив», дискредитуючи Станіслава Ігнатьєва.

Закликаємо всі громадські організації та засоби масової інформації, допомогти врятувати життя та репутацію Станіслава Ігнатьєва та громадської організації «Департамент молодіжних ініціатив».

прес-служба громадської організації

«Департамент молодіжних ініціатив»

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5826
Фото: C:Documents and Settings~!conect!~Мои документыМои рисункикоруп.JPG
delete
Олексій Бритюк
Олексій Бритюк, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 6, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

01:31 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Евгений Гигаури 'Чернигов'
дакую, но это заслуга пресов ГО ДМИ
11:02 25/12/08
10:44 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яна Ярошук 'Луганск'
да, это писали харьковчане я присоединяюсь, и только посильно распространяю
11:03 25/12/08
11:04 25/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
дякую
10:06 26/12/08
дякую
10:06 26/12/08

Комментарии

Яна Ярошук Луганск
Рекомендует этот материалПочему? Читати всім!
10:44 25/12/08
Стасик мав проблеми з багатьма колишніми партнерами. любитель "кинути" на бабки. Хтось і розсердився. А все решту - дешевий піар
15:16 25/12/08
Стасик, не пались...и не защищай себя:-))
15:48 25/12/08
Спок Сумы
Рекомендует этот материал. Почему? І чим це закінчилось?
15:25 04/07/09
спасибо, Яна
11:02 25/12/08
Сергей Николайчук
Я не согласен с заявлением Виктора Громова (или того, кто стоит под псевдонимом). Более честного человека, чем Станислав, я не знаю.Относительно "кинуть на бабки", то какие "бабки" в общественной организации. Кроме того, все партнеры (прошлые и настоящие) только благодарны, посколько Станислав Игнатьев - человек слова и человек дела.Его добрые дела знают многие, начиная с городских школ и детских садов, заканчивая домами культуры и музеями.Поэтому, не зная, или не уважая, человека, не пишите ЕРУНДЫ о Станиславе Евгеньевиче!
15:28 25/12/08

Live

...

37 мин. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Две разности жизни.

11 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью ПРО ТОМОС І ЗРАДУ

11 час. назад

ivp_paster рекомендует материал Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

11 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

12 час. назад

Валерий Иванович Александрович публикует статью Блокпосты наизнанку.

15 час. назад

Алекс Скиталец удаляет комментарий к материалу Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву от Алекс Скиталец

...

17 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

19 час. назад

Наша Версия публикует статью Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

23 час. назад

ABC публикует статью Дьявол остался незамеченным

23 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью София Киевская Благословила Единую Христианскую Церковь Украины

.....................

1 дн. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

1 дн. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет