О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Право  16 декабря 2008 21:07:00

Автор: Алекс Брут

"Агенти впливу"

Приватні детективи часом працюють на межі фолу

Вони не дуже схожі на своїх літературних прототипів - шерлоків холмсів та еркюлів пуаро, хоча займаються приблизно такою ж самою роботою. Закарпатські приватні детективи поки що змушені поєднувати цікаві розслідування з пошуками боржників та стягненням заборгованості. А це, звісно, зайняття не з самих приємних. Робота нервова, напружена, часом небезпечна. Однак чим далі, то стає все більш затребуваною. Олександр, представник одного ужгородського коллекторського агентства погодився розповісти про деякі нюанси праці детективів, яка абсолютно не така романтична як показують у кіно.

На першому місці – подружні зради

- Яка основна мета вашого агентства?
- Без пафосу, як і більшості приватних підприємств - це, звісно, отримання прибутку. Організувалися півтори роки тому і почали працювати спочатку як колекторське агентство, тобто спеціалізувалися на стягненні заборгованості з фізичних та юридичних осіб. А із березня почали надавати і детективні послуги. Хоча не вважали, що вони будуть актуальними для такого маленького міста як Ужгород. У великих містах приватні детективи працюють практично напівлегально, оскільки досі не прийнято закону "Про детективну діяльність". А прослуховування та зовнішній нагляд взагалі заборонені. Тому у детективи йдуть в основному колишні правоохоронці, які знають як потрібно діяти, аби не мати проблем із законом.
- А як вдається працювати вам?
- Слід зауважити, що ми скоріш надаємо лише консультації з даних питань та окремі послуги в межах дозволеного. На перше місце ставимо завжди юридичну безпеку. Адже від некомпетентності фахівців може постраждати навіть його клієнт. Ми працюємо абсолютно легально, натомість в інших містах часто детективи цього не роблять і зустрічаються з клієнтами у парках, барах і уникають афішування. Все базується лише на особистих зв’язках та знайомствах.
Утім зауважу, що основний вид діяльності нашого агентства залишається все-таки стягнення боргів. Надання детективних послуг стало просто похідною опцією. Оскільки іноді потрібно розшукати боржника. Адже люди, втікаючи від кредиторів, іноді міняють місце роботи та проживання. Розшуки зазвичай не входять до переліку послуг звичайної колекторської агенції, але є люди які в цьому можуть допомогти. Зазвичай це правоохоронці - нинішні та колишні. Однак ми намагаємося до мінімуму звести контакти з працівниками таких структур, намагаємося обмежитись офіційними запитами. Photo-1
- Відповідей на запити можна чекати і місяцями...
- Так, однак можна і досить швидко та оперативно, якщо між нами існує перманентна співпраця. Можна сказати обмін послугами.
- З яким проблемами звертаються до вас найчастіше?
- Секрету нема - звісно, це подружні зради. Хоча звертаються із іншими проблемами - наприклад, виявити недобросовісних працівників, попередити комерційне шпигунство, забезпечити юридичну безпеку тощо. Однак більшість у нашому суспільстві чомусь асоціюють детективів саме з розкриттям подружніх зрад. Можливо це пов’язано із відомими західними кінострічками...

Дешевими ці послуги не бувають

- Хто частіше звертається жінки або чоловіки?
- Скоріше жінки. Вони кажуть, що відчувають щось інтуїтивно і їм потрібна ще серйозна аргументація, підтвердження факту. А чоловіки звикли вирішувати свої сімейні проблеми власноруч, не виносячи сміття з хати.
- А яка мета замовлення? Привід для розлучення?
- Найчастіше саме так воно на початку позиціонується. Жінка рішуче каже: "Я хочу точно знати чи є у мене підстави сумніватися у чесності чоловіка". Однак коли висновок невтішний, то клієнтки часто не стримують своїх почуттів - це крики, сльози, навіть агресія у бік нашої контори. "Краще б я не знала нічого!" - перша реакція. І навпаки, якщо ознак подружньої зради нами не виявлено, то кажуть що недопрацювали. Тому із жінками працювати важче. Чоловіки приходять, сплачують гроші, отримують інформацію без зайвих емоцій. Усвідомлюють делікатність ситуації...
- Якщо клієнт вимагає конкретних доказів, як ви їх добуваєте?
- Намагаємося спочатку обмежитися консультаціями, або надаємо потрібні контакти. Хоча жінкам часто потрібна 100% доказова база факту зради. Вимагають телефонні записи, відео, фото тощо. Звісно, цього всього надано бути не може. Саме через особливості нашого законодавства. Результатом може бути тільки надана аналітична довідка про проведені дії. А фотознімки можуть стосуватися виключно оточення або місця події чи знаходження певної людини. В таких речах треба уникати робити знімки саме тих персон про яких йде мова.
- Тож ваша робота чимось схожа на журналістику?
- Скоріше на посередницьку діяльність та консультації. Прослуховування чужих телефонних переговорів також суперечить чинному законодавству і також не можуть бути наданими клієнту. Навіть при бажанні це зробити досить складно. Щодо SDMA-операторів – це взагалі неможливо здійснити (прослухати), для GSM треба мати необхідну апаратуру. А її в Україні мають одиниці, стороннім людям такі «послуги» не надаються. Ці люди працюють на свій страх і ризик, переступаючи закон.
- Чи знаєте таких особисто?
- В рамках розмов деякі допускають подібні речі. Однак я не був свідком їх дій, тож засвідчити не можу. Photo-3
- До вас зверталися як до кіно-детективів з проханням розшукати якусь річ, коштовну картину наприклад?
- Чомусь ні. Однак якось просили розшукати втрачених родичів. Але можемо розшукувати і зниклі речі. До речі, особисто знайомий з людиною, яка повернула батькам дитину з однієї із країн Бенілюксу. Прийшлося для цього виїхати за кордон, отримав хороше фінансування поїздки та розшуків. Повернувся з виконаним завданням, хоча за плітками прийшлося для цього залучити і контакти серед злочинних кіл…
- А ви не співпрацюєте з Інтерполом?
- Поки що працюємо тільки на території області. В основному це Ужгород, хоча маємо замовлення і з інших міст. Себе особливо не рекламуємо, роботи поки вистачає. Потреба у таких послугах є, однак це не масове явище. Наприклад, звертаються до нас навіть із проханням прослідкувати за "проблемними" дітьми. Адже батькам іноді здається, що їх чадо замість навчання грає у автомати або вживає наркотики. Висновок по такій справі буде готовий вже за тиждень, але і оплата послуг буде меншою. Для кількох детективів в Ужгороді роботи вистачить, а конкуренції ми не боїмося. Сумнівно, що комусь закортить такого хліба. Адже на заваді не тільки невругольованість законодавства. Ще й додається купа недоброзичливців - від незадоволених клієнтів до правоохоронців.
- А у вас працюють колишні правоохоронці?
- Звичайно.
- Чи існують ще в області агентства подібні вашому?
- Офіційно ні. Однак є люди, які надають такі послуги за винагороду. Зазвичай це юристи або міліціонери.
- Якою є ціна за такі послуги?
- Прейскуранта як у кафе ми не маємо. Однак існують діючі тарифи з якими ми одразу знайомимо клієнта. Одразу зауважу, що ці послуги недешеві, зважаючи на об’єктивні фактори, в тому числі і ризик.
- Тобто серед ваших клієнтів переважна більшість - це забезпечені люди?
- Я б так не казав. Якщо людині терміново потрібно вирішити серйозну проблему вона не буде рахувати гроші. Часто до нас повертаються навіть через кілька місяців і погоджуються на будь-які комісійні. Ми просто знаємо собі ціну і реальну вартість таких послуг на ринку. Адже часто приходять з дуже складними справами, які вже побували навіть у Верховному суді. Є справи які не могли вирішити ні міліція, ні кримінальні структури... Абсолютно різні. Тому дешево це не буде. Щодо детективної діяльності, то особливого прибутку з цього виду діяльності ми не отримуємо.

Все можна вирішити і без зброї

- А як відбувається стягнення боргів у вашому виконанні?
- Все почалося із фізичних осіб. Хтось комусь позичив гроші, а той не повертає. А тепер працюємо і з юридичними структурами, наприклад підписали договір з деякими кредитними спілками, які мають боржників. Думаю, що невдовзі активізується співпраця із банками.
Зауважу, що завжди намагаємося вирішити справу у досудовому порядку. Тобто знаходимо людину-боржника і спілкуємося з нею...
- Погрожуєте?
- Прямих погроз немає, хоча так деякі не вважають. Однак можемо розмовляти доволі жорстко. А хто буде панькатися з людиною, яка не виконує своїх зобов’язань? Pacta sunt servanda - договору потрібно дотримуватися. А ми просто попереджаємо, що у разі неповернення боргу можуть настати різного роду наслідки.
- А чи має, скажімо, звичайна розписка якусь юридичну силу?
- Чому немає? Звичайно, якщо вона нотаріально не завірена, то потрібно звертатися з нею до суду, де потрібно буде довести її правопідставність. А ось з офіційним договором позики можна оминути судових засідань, звернутися одразу до виконавчої служби для стягнення боргів. Ті приходять, описують майно, арештовують рахунки... Однак ми орієнтуємося саме на позасудову роботу. Хоча маємо і адвоката, який може представляти інтереси клієнта у суді.
Звісно робота нервова, часом вислуховуємо погрози та й нам іноді доводиться переходити на підвищені тони. Однак працюємо завжди тільки в рамках закону.
- Чи не завдавали вашим працівникам тілесних ушкоджень?
- Ні, такого не було. Максимум - це погрози розправи. Однак попереджаємо - цим людина може тільки ускладнити свою ситуацію. Наша мета - знайти найбільше важелів впливу на боржника. Якщо для людини важлива її репутація, то гарантуємо - він її втратить.
- А чи мають ваші працівники зброю?
- Це абсолютно виключено. В цьому немає й необхідності – в нашій роботі вона непотрібна. Хоча в деяких є дозвіл на носіння зброї, однак наша фірма її не купувала. Людина може все зрозуміти і без застосування пістолета. А, скажімо, газова може спрацювати і проти самого володаря.

Інформацію про людину можна купити на ринку

- Якщо вам потрібна інформація про людину як формуєте досьє?
- Закон України "Про інформацію" не дозволяє займатися збором інформації про сторонніх осіб. Тому отримуємо її з доступних джерел, або вона надається нашим клієнтом. Намагаємося поменше "гратися" з подібними речами, від гріха подалі.
- Вважається, що зараз доволі легко отримати потрібну інформацію наприклад через мережу Інтернет…
- Це якщо мова йде про якусь відому персону або організацію. Інформація часто загального плану. Хоча загальновідомо, що у вільному доступі є базі даних паспортних столів, ДАІ, податкової…
- І де з ними можна ознайомитися?
- Придбати на будь-якому великому ринку – на Краснодонців чи «п’яному базарі». Є люди, які торгують такими базами.
- І які ціни?
- Від 25 гривень за диск. Та, що стосується всієї області може трохи дорожче.
- Тобто купити може будь-яка людина?
- Той хто дуже захоче – придбає без проблем. Час від часу правоохоронці влаштовують рейди проти цих торговців. Однак бази всеодно потрапляють на ринок, бо це теж своєрідний «товар». Старі бази, архівні або буквально вчорашні – на будь-який смак.
- І ці данні можуть потрапити до мережі Інтернет для загального користування?
- Звичайно. За цим вже не прослідкувати. Це не порнографія - вважають в міліції.  Photo-2
- А чи мали ви конфлікти з органами?
- Так, до нас у міліцію неодноразово поступали заяви, звинувачення у вимаганні. Просто люди ще не звикли до терміну "колекторська діяльність". Ми давали роз’яснення і до відкриття кримінальної справи не доходило. Тільки одного разу подібну справу таки відкрили (а в міліції звикли при відкритті справи доводити її до кінця). Однак через кілька тижнів її перекваліфікували у шахрайство з боку самого позивача. Тобто людина сама собі нашкодила. А нам боятися органів немає причин.

Тільки слабка людина не захистить себе

- На вашу думку – чи захищена людина у нашому суспільстві існуючим законодавством?
- Багато хто зараз каже про недосконале законодавство, корупцію в судах тощо. Однак це говорить про слабкість самих людей. Я вважаю, що кожна людина здатна захистити себе, свої інтереси і має для цього юридичні підстави. Як у суді, так і у позасудовому порядку. Чому ми вирішуємо 90% всіх справ, не доводячи їх до залу суду? Бо знаходимо шляхи впливу на людину. Так само будь-який громадянин при бажанні може захиститися як проти недобросовісного чиновника або комерційного партнера і т.д. Так, наше законодавство, як і будь-яке інше є недосконалим. А цивільне є змагальним, тобто потрібно довести свою точку зору у суді.
- Але при своїй двоякості сильний адвокат виграє будь-яку справу…
- Таке у всьому світові.
- Що порадите кожній людині мати свого власного адвоката?
- Гадаю, що якщо ми прямуємо до Європи, то потрібно прислухатися до їхнього досвіду. Там, у кожної людини, яка досягла середнього рівня достатку, є свій юридичний консультант, фінансовий радник, сімейний лікар. Це нормальна практика і людина одразу знає до кого їй звернутися у тій чи іншій ситуації. А у нас, якщо щось трапляється, то починається паніка, кудись несуться хабарі… Але можна було заздалегідь принаймні налагодити контакти, аби не турбуватися у майбутньому.
- Скільки відсотків справ ви доводите до логічного кінця на користь клієнта?
- Грубо кажучи – 50-60%. І це дуже добре. Адже зазвичай колекторські агенції декларують 20-40% з числа позитивно вирішених. Ми намагаємося реально оцінювати ситуацію і працювати зі справою, незважаючи іноді на її «безнадійність». І зауважу – маємо спрацювати так, аби задоволеними залишилися всі сторони, в тому числі і людина, що сплачує борги. Іноді для цього вистачає декількох слів…
- Які перспективи бачите для детективів?
- Наразі чекаємо закону «Про детективну діяльність», який з лютого «завис» у комітетах Верховної Ради. Коли ця діяльність стане ліцензованою, то плануємо отримати ліцензію і працювати більш продуктивно.
- Вважаєте, що попит на ваші послуги буде завжди?
- Так, в нас же не тоталітарна система. А з відповідним законом працювати стане простіше, буде менше проблем з «органами». Та й взагалі легше на душі…

"Старий Замок "Паланок"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8551
Фото: http://www.plpfilms.com
delete
Алекс Брут
Алекс Брут, свободный журналист "ХайВей"

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 6, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:14 16/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
22:01 16/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф 'Донецк'
08:39 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис 'Кузнецовск'
У дитинстві любила в детективів погратися.
Захоплює.
Як і Ваша стаття.
12:35 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юлианна Вайновски 'Евпатория'
Увленкательный материал. Четко построенный по структуре и достаточно смелый.
17:06 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Що порадите кожній людині мати свого власного адвоката?read
и психолога, семейного врача...спонсора...LOL LOLдруга семьи....
Я советую быть осторожным с кредитами. И еще иметь хорощших знакомых среди врачей, адвокатов... и спонсоров. Почему нет?
19:28 17/12/08
19:37 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Мирослав Ветер 'Евпатория'
Интересное интервью
19:38 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub 'Киев'
цыкаво
23:50 17/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko 'Харьков'
Дуже цікаво. Не розроблена тема. Гарно. що інтерв"ю - змістовно, торкнулися різних моментів професії. Чи дійсно так в них "у межах закону"?
Але що точно правда - кожна людина може захистити себе сама... якщо, дійсно, хоче.
Дякую, Алекс, гарна стаття.
08:56 18/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дуже цікаве інтерв’ю. Всебічно оглянута тема.

Комментарии

Рекомендует этот материал
12:35 17/12/08
CHARISTA Чернигов
Рекомендує цей матеріалЧому? чудово
19:39 17/12/08
І головне акутально! Бо нині, виявляється, що кожний другий українець сидить біля телевізора і слідкує за курсом валют. Деякі пакують валізи... А у моєму районі раптом всі кваритри на першому поверсі (дефіцитні) почали продаватися. Тож хлопцям з колекторського агентства роботи багато буде.
20:09 17/12/08
Ну да коллекторы братва в законе.
16:07 18/12/08
Артем Корниенко Днепропетровск
Правда в тому що приватних і відокремленних від правоохоронних органів детективних агенств - одиниці. Більшість детективних і охоронних агенств не приватизовані, а комерціоналізовані.
03:44 19/12/08
Спасибо, Юлианна, за рекомендацию
19:29 17/12/08

Live

31 мин. назад

Алекс Скиталец удаляет комментарий к материалу Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву от Алекс Скиталец

...

2 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

4 час. назад

Наша Версия публикует статью Іван Владика – проповідник. Він знає, як важливо говорити із Нацією. Як нелегко вибачати та бути вибаченим...

8 час. назад

ABC публикует статью Дьявол остался незамеченным

8 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью София Киевская Благословила Единую Христианскую Церковь Украины

.....................

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

......

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет

...

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Дзвінок у двері от Бат Кешет