О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  14 декабря 2008 21:59:41

«Рішення померти» - шокуючий урок від танатофобії*

 

Цей матеріал – не обвинувачення в байдужості комусь особисто. Просто якщо вже проблема існує в суспільстві – давайте говорити в цілому.

«Я помираю. Немає сенсу в запереченні цього факту. Я не вірю в потойбічне життя та безсмертя душі. Я починаю шлях, який рано чи пізно треба пройти кожному»

Із прощального листа Крейга Еверта.

Таким було його рішення.

  

«Рішення померти» - шокуючий урок від танатофобії*
Кожного разу, коли десь з’являться будь-яка стаття про евтаназію, ми починаємо стомлено кивати головою - чули, бачили, читали, скільки вже можна, у нас є своя позиція. Дійсно, тема, не зважаючи на всі існуючі в ній протиріччя, є вже доволі нецікавою для суспільства. Вона відноситься до тієї ж категорії, що і «самогубства», або вічні дискусії на тему «а чи потрібен нам смертний вирок?».

   Але рік за роком все ж таки стаються певні події, які змушують нас знову і знову повертатися до того, що вже здавалося б давно застаріло. Вічна спіраль історії крутиться і ми часто повертаємося до точки, з якою щось починалося. Закон життя, незмінність суспільства.

   Що ж сьогодні змусило мене стерти пил з вже обговореною теми? Що ж сталося таке екстраординарне, що я відволікаю Вашу уваги від актуальних проблем про економічну кризу, спікерство Литвина та подій в Греції? А справа в тому, що проблема евтаназії не просто розквітла знову – вона повернулася до нас в нових, раніше не бачених барвах. Це вже не просто добровільне вбивство приреченого, останніми днями це синонім виразу «урок від страху перед смертю». І цей урок став яблуком роздору, яке хтось підкинув нам. Замість того, щоб проявити шану, суспільство розколюється на два табори – не найкраща вдячність для людини, яка зважилася на героїчний вчинок.

   Британія гуде, як розтривожений вулик. Телеканал Sky News показав документальний фільм «Рішення померти» про добровільне самогубство тяжкохворого Крейга Еверта, знятий канадським режисером Джоном Заріцкі. В цьому фільму 59-річний британець, хворий на невиліковну хворобу, приймає з рук лікаря смертельну дозу барбітуратів. Для цього містер Евертон спеціально переїхав до клініки в Швейцарії, тому що в Британії існує закон на заборону евтаназії. В Швейцарії ж потрібна лише згода хворого. (Клініка, послугами якої скористався хворих, вже допомогла піти з житті більше ніж 100 хворим людям) 

  

«Рішення померти» - шокуючий урок від танатофобії*
Яку ціль переслідував чоловік, погодившись на те, щоб про нього зняли документальний фільм? Я думаю, що всі зі мною погодяться, що звична та найулюбленіша здогадка , як «бажання засвітитися» тут буде зовсім недоречною (але і її мусолять, Ви не думайте!). Він хотів донести до нас правду, бажав, щоб ми подивилися в очі смерті, побачили, як через її поцілунок згасає полум’я, що все життя горить в очах. Ми не хочемо думати про смерть, ми відгороджуємося від цієї проблеми. Ми на якихось невідомих нікому правах сміємо критикувати тяжкохворих людей за слабкість і бажання приблизити власний кінець. Не відчувши на собі весь біль проблеми, не вагаючись беремо ми на себе роль судді і звисока кажемо «це – безглуздо».

   Британія свій шок отримала. Затаївши дихання, вони спостерігали за тим, як людина добровільно йде з життя. Це Вам ну художній фільм – тут всього один дубль, тут лише одне почуття – і імя йому «щирість». Це і стало останнім уроком професора – от тільки тема була незвичайною, а аудиторія – більш ширшою. Піднялися питання, які вже давно потонули в морі нових проблем: а чи можна хворому приблизити годину своєї смерті? А чи повинні нормально на це реагувати близькі? І звичайно ж – а чи була необхідність в трансляції?

   Моя думка – необхідність була, є і буде. Тому що безнадійно хворі люди – це не відмерла гілка, як ми часто вважаємо. Вони залишаються частиною нашого суспільства і якщо воно вже відвертається від них – що ж, радикальний метод повинен стати вогнищем, що приверне увагу до проблеми. Фільм «Рішення померти» - це бажання Крега Еверта за допомогою своє смерті дозволити людям отримати ліки від танатофобії, але більше – від бездушності. Адже коли починаєш бачити моторошні кадри – в душі рухається щось дуже крижане і болісне. І просинається давно вже забуте співчуття та якесь розуміння.

   Наш осуд проти цього фільму – це кинута невдячність світлій пам’яті професора. Ми повинні поважати будь-який вибір. Він при підняв завісу, дозволивши нам побачити все без зайвих ілюзій – тож будемо поважати і спробуємо зрозуміти його. Це було його правом. А нашим обов’язком є розуміння.

 

p.s. http://www.rian.ru/video/20081211/156985405.html  - трохи побачити можна тут...

p.s.s. Можливо хтось скаже чому у нас в новинах ні слова не було сказано про цей фільм, коли в сусідніх країнах йде активне обговорення теми. Про що це свідчить?

* - страх смерті

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5023
Отредактировано: 14-12-2008 [22:00]
delete
Діана Розпутня
Діана Розпутня, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 12, Всего рецензий: 7
Читайте также

Госдеп США готовит ответные шаги на высылку своих дипломатов из РоссииГосдеп США готовит ответные шаги на высылку своих дипломатов из России

Хизер Нойерт заявила, что в госдепе определятся с ответными мерами до 1 сентября ...

Гройсман принял отставку РадецкогоГройсман принял отставку Радецкого

Руслан Радецкого ушел с должности члена Национального агентства по вопросам предотвращения коррупции ...

Кашлюк забрав життя 2-місячого немовляти у ЛьвовіКашлюк забрав життя 2-місячого немовляти у Львові

Діти в родині, де поширилася хвороба, не були вчасно щеплені. ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

23:37 14/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
Високі бали. Мені приємно. Бо я трохи хвилююся за реакцію саме на цю статтю
23:42 14/12/08
Скіф Донецк
и тема и как она преподнесена (язык, стиль) всё на высоте мастерства. best
23:45 14/12/08
Ваші слова мене заспокоюють.
23:47 14/12/08
Скіф Донецк
smile bravo
23:49 14/12/08
08:17 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Важлива тема.
Якби я була на місці цього чоловіка, тедж не хотіла б страждати.

Та всім нам не хочеться страждати. Але от питання - а чи всі ми б зважилися на таке?
08:36 15/12/08
08:48 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Кочубей Ніна Прилуки
13:50 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Документального фільму не бачила, але пригадую художній. Потужно знятий, до речі. От тільки не пам"ятаю ані назви, ані країни( спробую поритися у своїй фільмотеці. Тема важлива. Молодець, Діано!
18:05 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Серьезная и сложная тема.
21:30 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Существует право, по которому можно отнять у человека жизнь. Но нет права, по которому мы могли бы отнять у него смерть. (с) Ф. Ницше

Очень нужная и важная статья о действительно проблемной теме... Ибо рассуждать о морали - это всегда легко. Пока не столкнулся с проблемой сам.
доречне зауваження
10:31 16/12/08
16:27 16/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Навряд чи у нас ця проблема найближчим часом зрушить з мертвої точки...

Комментарии

Цитата:
Можливо хтось скаже чому у нас в новинах ні слова не було сказано про цей фільм, коли в сусідніх країнах йде активне обговорення теми. Про що це свідчить?

Про те, що нічого по суті він не значить. Вибачте, але привселюдно показувати, що ти позбавляєш себе життя - це вже душевна хвороба. Якщо тобі важко, і хочеш відійти - роби це тихо.
А тема евтаназії - вічна, і ніколи консенсус не буде знайдений.
21:12 15/12/08
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал
Почему? рекомендую
23:37 14/12/08
Вибачте, але якщо він висловлюється публічно і таким чином, що це адресується мені, то я маю право назвати це так, як назвав
17:37 16/12/08
Дякую, Ваша рекомендація преверне увагу і пробелема буде піднята
23:42 14/12/08
Скіф Донецк
smile best
23:44 14/12/08
Яна Ярошук Луганск
Вообще-то, новость про этот фильм транслировалась на одном из украинских каналов - или интер, или 1 1, точнее не вспомню... Был показан отрывок из фильма. Так что украинские обвинять украинские СМИ в замалчивании - это по меньшей мере не корректно
16:32 16/12/08
Кочубей Ніна Прилуки
А немає обговорення, тому, що в нас як і раніше, ще в Союзі "сексу не було", так і це замовчується. Але ж проблема існує. А яке до неї ставлення кожної людини - це вже інша річ.
08:54 15/12/08
Человек должен быть волен распоряжаться своей жизнью, тем более, когда он достиг того возраста, когда нужно подводить итоги. Это его жизнь.
Проблему вижу только в одном: процедура.
Решение о разрешении эвтаназии должна принимать независимая комиссия, а совершать эту процедуру должен врач-доброволец.
17:21 16/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Актуально и своевременно
01:53 17/12/08
Рекомендует этот материал
18:06 15/12/08
Как должно быть - так никогда не будет.
19:56 16/12/08
Цитата:
Якщо тобі важко, і хочеш відійти - роби це тихо.

Просто он хотел этим что-то сказать. У всех иногда возникает желание высказаться миру, и в таком возрасте - оно обосновано и подтверждено опытом, мы не должны назвать его душевной болезнью! Как ему высказываться - это его воля.
17:23 16/12/08

Live

21 мин. назад

viktor trigub рекомендует материал Самогубство чи вбивство?

22 мин. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Самогубство чи вбивство?

24 мин. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Национальные интересы России

27 мин. назад

viktor trigub публикует статью 1991.Москва.Пра
пор України на танку. Пророцтво?

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

4 час. назад

Larisa Potapova рекомендует материал Звездные войны ч.5

4 час. назад

Larisa Potapova пишет рецензию на публикацию Звездные войны ч.5

4 час. назад

ASPI публикует статью Украина на TIFF-2017. Артур Прузовский о Днях украинского кино в Канаде

4 час. назад

Карина Вильнштейн публикует статью БІЗНЕСМЕНИ ПРИ ВЛАДІ

4 час. назад

Виченд Тутс публикует статью Самогубство чи вбивство?

5 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

5 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

6 час. назад

Жиго публикует статью Вечірній вітер спокій клав на плечі...

7 час. назад

Карина Вильнштейн комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

7 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Национальные интересы России

8 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Новый Постпред Президента Украины в Крыму

8 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Тайное оно не совсем тайное, оно явное.

8 час. назад

Марк Львович комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

8 час. назад

Володимир Бровко публикует статью Катехизис по Астрономии ч.3

8 час. назад

Марк Львович комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ