О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  11 декабря 2008 19:43:07

Мрія – маяк, як панацея для хворого суспільств

Мої мрії завжди будуть безмежними до тих пір, доки куля не поставить на них крапку.

Ернесто Че Гевара

Підлі кулі зупинили його мрії... Але вони й досі залишається шансами для невиліковних хвороб суспільства...

Піднявши в минулій статті тему проблем в суспільстві і в пошуках їх вирішення пропоную взяти на замітку кожному Велику Мрію Че Гевари – створення нової людини. Це в ніякому разі не агітація. Просто можливо хтось Вас зробить якийсь висновок для себе та візьме хоча б маленьку іскорку цієї ідеї та поселить її в своєму серці і тоді світ трошки, але зміниться на краще.

Унікальна людина, ідеї якої ми і сьогодні прагнемо втілити в життя
Унікальна людина, ідеї якої ми і сьогодні прагнемо втілити в життя
  За весь свій життєвий шлях кожна людина робить певні вибори, що тим чи іншим чином впливають на її сьогодення чи майбутнє, відбиваючись у серці і стаючи маяком, який скрізь проблеми світить нам, вказуючи у якому напрямку потрібно рухатися. Але одне з найвагоміших рішень за нас приймає доля – це вибір наставника, який буде тримати Вас за руку і вчити боротися з грозами проблем, що так часто гримлять над нашими головами. Хто Ваш наставник? Ви можете назвати конкретну людину чи хоча б сформулювати значення цього просто і складного одночасно слова для Вас? Це так людина, що стояла над Вашою партою, коли Ви розгублено дивилися на світ очима першокласника? Чи може це Ваші рідні? А можливо зовсім чужа людина, яка вчасно дала розумну пораду, що врятувала Вас в якісь ситуації?

   Мені в житті надзвичайно пощастило. Доля, не зрозуміло за що, подарувала мені зразу двох наставників. Один з них – мій батько, який не тільки навчив мене складати букви в слова, а й бачити крізь них думки. Інший – Ернесто Че Гевара. Саме через цю визначну особистість я сформулювала одну з своїх найулюбленіших фраз „наставник, це не тільки та людина, що вказує тобі на помилки, а це й тий, хто знаходячись на відстані в сорок років, вчити тебе, надихаючи своїми ідеями та прикладом”. Можливо, це занадто зухвало звичайній студентці приписувати собі в життєві маяки Велику Людину, але з іншого боку – ця завищена ланка завжди буде змушувати мене прагнути до досконалості.

  Кожен учень повинен нести ідею вчителя людям. Одна із ідей Че і стане сьогодні темою для моєї статті – це одна з найбільших мрія comandante – створення нової людини. І не дарма саме її я піднімаю – тому що навіть через 40 років ідея залишається блискучою і саме вона могла б вирішите одвічні проблеми нашого суспільства, або, хоча б як мінімум, побороти деякі з наших пороків, такі як лінь, марнославство, жадібність...

  Суспільство розвивається в залежності від того, яка ідея володіє ним. Тому плануючи подальший розвиток соціуму слід починати з виховання і підготовки нової людини, нової моделі суспільної поведінки. Це все прекрасно розумів Че Гевара. У нього були власні погляди на те, чим і як повинне жити нове суспільство : „Без чіткого усвідомлення прав і обов’язків народом неможна ні реально війти, ні реально працювати в соціалістичному суспільстві, тому що вони спирається на потреби і надії народу, а також на те, що він (народ) повинен приймати участь в усіх рішеннях”. Але, на жаль, усвідомлення, а тим більше чіткого, Че Гевара не зустрів не тільки за час своїх подорожей по соціалістичним та демократичним країнах, але... й на Кубі. Та будучи людиною розумною Ернесто Гевара швидко знаходить вихід: треба не держава нового типу, а новий тип людини! Буде нова людини – новим стане все: культура, економіка, держава, влада. Світ стане іншим, тому що нові люди на захочуть жити по старому.

  Нелегку ціль поставив перед собою Че Гевара, але живучи все життя за принципом „сказано – зроблено” comandante з ентузіазмом приймається за реалізацію своєї майже утопічної ідеї. Чому дивуватися? Людина, якій належить фраза „живучи в реальному світі прагни до неймовірного” не могла вчинити інакше. Але як же це все втілювалося?

Че став ініціатором соціалістичних змагань на Кубі – саме в них він вбачав окрім джерел підвищення продуктивної праці, можливості для формування своєї нової людини, яка б жила інтересами колективу і була готова піти заради суспільного блага на будь-які жертві.

  Також Че Гевара велике значення приділяв і добровільній праці, яку виконували безкоштовно в неробочий час працівниками. Він вважав, що добровільна праця на користь суспільства стимулює підвищення революційної свідомості та є елементом нової соціалістичної моделі. Причому він приділяв особливу увагу участі в рубці цукрового тростинку, тому що при буржуазному ладі високопосадовці проводили свій вільний час в клубах та розважальних закладах, а це, погодьтесь, мало чим могло допомогти соціалістичній Кубі у своєму розвитку, коли проголошувалася загальна рівність! Та й рівень моралі це навряд чи особливо підвищувало.

 

Мрія – маяк, як панацея для хворого суспільств
Революційна влада – це слуги народу. Справжні, без усіляких лапок, як це дуже часто буває. І саме безоплатна праця зламувала стереотипи минулого. Че, як завжди, не тільки на словах реалізовував свою мрію – він подавив приклад, приймаючи участь у рубці тростинку, у розгрузці пароплавів, в прибиранні територій, в будівництві нових будинків. В серпні 1964 року він отримав грамоту, за те, що випрацював 240 годин добровільної праці за квартал. Приклад Че надихав усіх – і його найближчих помічників, і працівників інших міністерств, а що вже казати про простий народ, який вже точно не звик до того, щоб люди, в чиїх руках зосереджена влада, працювали з ними пліч о пліч. Зазвичай, все обмежувалось лише красивими словами, якими годували народ.

  Нова людина повинна бути не тільки компетентною, освідченню й толерантною, але ще здатна на самопожертвування, мати такі риси, як скромність та безкористність . Для неї вищою винагородою повинні стати не матеріальні блага, не слава або якісь відзнаки, які б виділяли його від інших, а усвідомлення виконаного революційного обов’язку.

  Особливу роль Че відводив моральним стимулам. Під цими словами Він розумів не тільки грамоти та звання, але й направлення на навчання, після закінчення якого робітник отримував підвищення розряду, пропозицію вступити в ряди партії та отримання звання комуніста*.

 

1963 рік
1963 рік
Че Гевара виступав з доповідями, наводячи в приклад Хосе Марті та Антоніо Масео, закликаючи кубинців наслідувати саме цих патріотів Острову Свободи. Він ніколи не наголошував на собі, але, як би це прикро не звучало, він і є та нова людина... Че Гевара єдиний, хто відповідав нормам своєї мрії... За ним йшли люди, він був тим прапором, який майорів над Кубою, змушуючи її вірити в краще.

  Ернесто Че Гевари вже немає з нами сорок років, про що ми не втомлюємося шкодувати кожного дня, але це не є перешкодою для реалізації його ідей. На сьогодні в наших зіпсованих суспільствах, де викривлені стереотипи стають прикладами на яких виховують нові покоління, існують ще люди, яких comandante рятує, твердою рукою ставлячи на шлях істин. Більше того – його вчинки підтримують тоді, коли вже майже оступився і потонув в буденності, бруд якої так складно з себе змити.

  Коли ми всі усвідомимо геніальність замислу цієї Великої Людини... Але чи то не буду вже занадто пізно? Адже нас зараз занадто мало... Хоча не дарма Че казав „зміни себе і ти зміниш світ”.... І якщо навіть одна людина зміниться і буде наслідувати вчення Ернесто Че Гевари – значить, шанси на світле майбутнє ще існують.

 

  Не вважаю зайвим ще раз наголосити, що моя стаття - не агітація.  Можливо, Ви теж запрпонуєте якісь ідеї для вирішення проблеми?

* - По існуючим на Кубі правила на вступ до комуністичної партії міг розраховувати тільки тий, хто систематично перевиконував виробничі норми, приймав участь в добровільній праці, підвищував свій інтелектуальний рівень та був членом Комітету Захисту Революції.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4305
Отредактировано: 11-12-2008 [19:53]
delete
Діана Розпутня
Діана Розпутня, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

07:44 12/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Цікаві думки і ,звичайно,є над чим подумати.
Ідея непогана,але для людей чесних.
Але чим більше ми будемо працювати над собою, тим більше чесних людей буде з'являтися
19:31 13/12/08
09:18 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Киев
треба не держава нового типу, а новий тип людини (!!!)

Venceremos!
Главное, чтобы у людей появилось желание измениться. А система уже придумана...
14:26 15/12/08
Леся Киев
ммммм... до кінця ще не придумана. є ідеї, концепції, думки, а от систему мають створювати нові люди... Ми не змінимо світ, доки не змінимо себе...
15:04 15/12/08
Владимир Верин, 15:52 15/12/2008
Пожалуйста - http://h.ua/story/153087/. Но это только верхушка айсберга.
В принципе у меня уже есть четкое видение общей картины развития общества. Именно развития, без всякой чепухи типа "бандиты должны сидеть в тюрьмах" и противостояний обществе. Нужно строить основу на том, что сможет объединить всех....
15:52 15/12/08
Леся Киев
хмммм цікаво. стаття - лише невеличка деталь системи... А ще статті маєте?
16:05 15/12/08
зайдите в мой профиль, там все статьи, что написаны. В ближайшее время планирую еще написать.... Отишусь...
16:24 17/12/08
14:39 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Прохожий Киев
Геть американських маріонеток!
Тобто?
19:55 15/12/08
Прохожий Киев
Тобто - я за тов. Че! А Ви що подумали?
20:32 15/12/08
А я чомусь подумала, що навпаки...тому й уточнюю
20:39 15/12/08
Прохожий Киев
Ну, так позитивна рецензія мала б Вам підказати...Але, звичайно, пробачте за непоразуміння...
20:49 15/12/08
22:29 15/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема створення нової людини зовсім не винахід Че.
Цим питанням займався ще 2000 років назад Христос, пізніше - різні таємні Ордени.
Це питання було наріжним каменем і в СРСР і в нацистській Німеччині (Гітлер).
Орден СС, Аннанербе, Туле.
Все - ради створення Нової Людини.
Результати - відомі.
Не створюйте Нову Людину взагалі.
Створіть її в собі.
2000 років Християнства - це 2000 років поразки на шляху створення Нової Людини.
Гость
Йович - отсоси
01:31 03/05/09

Комментарии

Прохожий Киев
Рекомендует этот материал
14:39 15/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Начинаем с самих себяsmile
15:30 15/12/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? наївний ідеалізм.
але такий привабливий...
22:23 15/12/08
читайте нижче wink
22:30 15/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Правильно,все начинается с каждого лично.А то уж слишком много зла и черноты изливают даже на этих страницах.
08:19 12/12/08
ДЯКУЮ)
19:29 13/12/08
Віктор Марініч Энергодар
У Розенбаума є такі прекрасні слова: "Как хорошо, что Ромка это не увидит!"
Як добре, що Че не довелося на початку 70-х бути репресованим, або побачити репресії проти своїх друзів-побратимів. Тих, із ким він йшов у "8-й колоні Єрнесто Че Гевари" від гір Сьєрра-Маестро до Гавани. (Насправді колон було 4. Інші - вигадані, щоб збити із пантелику шпигунів диктатора Батісти).
Тобто, наша сумна історія повторилася на Кубі, у тому числі, і подобою репресій 1937-го.
А взагалі, дуже цікаво!
23:02 12/12/08
Дещо цiкаве про суспльство,яке було задовго до Че i е зараз, яке розповiдае про свободу бажань, тобто про свободу волi.ДУЖЕ ЦIКАВО на Freedom of Us
14:52 16/12/08
Не ніївний...Я вірю, що рано чи пізно ми створемо таку людину
22:29 15/12/08
Дякую.
ну, колона на справді носила ім'я Франко Паїса, якоса за декілька місяців до виступу із гір вбили в місті.
19:31 13/12/08

Live

45 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Влочега комментирует материал Путіна в Кремлі накрило

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Тарифы и собачий хвост

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись