О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  10 декабря 2008 11:32:34

БОРОТЬБА ЗА КИЇВ або повернення рок-опери

І знову "коли співає Орфей, лікує Співаючий Бог"!..


БОРОТЬБА ЗА КИЇВ або повернення рок-опери
Рок-опера це в принципі своєму мюзикл, тобто музикально-сценічний жанр, який використовує структурні принципи традиційної опери (сюжетний зв’язок елементів) в поєднанні із стилістикою року. Винахідником терміну і жанру вважається Піт Тауншенд, лідер рок-гурту „The Who”. Саме цей колектив у 1969 році випустив альбом «Томі», на обкладинці якого вперше значилась назва нового жанру. У 1975 році в оперній студії при Консерваторії в Москві Вокально-інструментальний ансамбль „Співочі гітари” записав першу рок-оперу на радянському просторі, хоча назвати її в той час рок-оперою ніхто не посмів і придумали такий собі термін „зонг-опера” „Орфей і Евредика”. Першою виконавицею партії Евредики стала Ірина Понаровська, відома широкому загалу як радянська поп-співачка, а партію Орфея виконав Альберт Асадуллін. Лише у 1985 році з приходом до влади Горбачова і початком перебудови новий жанр став розвиватися жвавіше і у 1989 році ВІА „Співочі гітари” отримали нову назву: Державний театр „Рок-опера”. Останнім часом на території Росії стали популярними фолк-рок опери, такі як «Тампль», «Жанна д’Арк» та інші, хоча перевершити успіх „Юнони та Авось”, „Ісуса Христа – суперзірку”, вже згадану „Орфея і Евредику” у виконані Санкт-петербурзької „Рок-опери” поки не зміг ніхто.

Володимир Кале – музичний керівник Санки-Петербурзького державного театру  „Рок опера”, Ганна Позднякова – виконавиця арій Евридіки та Кончити, Богдан Вівчаровський заслужений артист Російської Федерації
Володимир Кале – музичний керівник Санки-Петербурзького державного театру „Рок опера”, Ганна Позднякова – виконавиця арій Евридіки та Кончити, Богдан Вівчаровський заслужений артист Російської Федерації
Для України жанр рок-опера є доволі новим і знайомим по творчому доробку ближніх сусідів росіян. Але нещодавно на наших теренах все таки з’явилась перша українська рок-опера „Енеїда” Котляревського. Композитор „першої ластівки” Сергій Бедусенко, плюсуємо сюди виконання ролей такими українськими зірками, як Таїсія Повалій, Анатолій Матвійчук, Анатолій Хостикоєв, Микита Джигурда, Богдан Бенюк та інші. І отримуємо невеличке уявлення про створене. Рекомендуємо послухати, тим паче, що на диску даний шедевр вже вийшов.

З досьє редакції

Історія театру „Рок-опера” розпочалася у далекому 1966 році, коли на базі відомого ансамблю „Дружба” народився вокально-інструментальний ансамбль „Співаючі гітари”. З 1985 року і по сьогоднішній день художнім керівником театру є заслужений діяч мистецтв Російської Федерації Володимир Підгородинський. До 1000-ліття Хрещення Русі театр поставив всесвітньо відому рок-оперу „Ісус Христом - суперзірка”, отримавши благословення від Православної Церкви. У 1991 році театр брав участь у святкуванні 250-ліття Російської Америки і у форті Рос неподалік Сан-Франциско (до речі, історія Юнони та Авось справжня і відбувалася вона саме в цих місцях) відіграв рок-оперу „Юнона і Авось”.
У грудні 2003 оку зонг-опера „Орфей і Евредика” була занесена у Книгу рекордів Гінесу як мюзикл, максимальну кількість разів зіграний одним колективом – на момент реєстрації рекорду вистава йшла 2350-й раз.

Богдан Володимирович Вівчаровський - єдиний у колективі заслужений артист Росії. Легендарний Харон з "Орфея і Евридики", адже виконує цю роль уже десятки років. Бути заслуженим артистом Росії у рок-музиці це фактично безпрецедентний випадок

Альберт Асадуллін. Його ім’я занесене у Всесвітню енциклопедію джаз, рок і поп-музики поряд з іменами найславетніших музикантів XX століття...
Співав в 60-х роках у гурті "Призраки". Потім були гурти "Фламінго" і "Невська хвиля". До речі, у 68-м році на першому у Радянському Союзі рок-фестивалі він був визнаний найкращим вокалістом. Потім отримав пропозицію від „Співаючих гітар” і залишився там, з невеликою перервою, до сьогодення.

 Але повернемося до „Рок опери”. Вперше за 10 років Санкт-Петербурзький державний театр „Рок-опера” відвідав з гастролями Київ. Театр привіз в Україну 5 вистав, але лише три з них побачила 10-12 вересня столиця. Нову виставу „Кентервільський привід” організатори концертів „Рок опери” в Києві нам не показали, зробивши ставку лише на старі добрі хіти „Юнона та Авось”, „Ісус Христос – суперзірка” та „Орфей і Евредика”. Про ці три вистави і так всім відомо, хоча можна з гордістю сказати, що нещодавно на гастролях у Єкатеринбурзі театр зіграв «Юнону і Авось» в 1700-й раз за 22 роки, а це, скажу я вам, неабиякий успіх і не старіння вистави, її щоденна актуальність.

 Зупинимося на виставі «Кентервільський привід», на створення якого пішло два роки. У театру є унікальна можливість створювати свої оригінальні твори в самому театрі. В «Рок-опері» працює дуже цікавий композитор Володимир Калле, який спеціально написав музику до „Кентервільського привіда”. Дана вистава не зовсім рок-опера, скоріше це класичний мюзикл. П’єсу написав В’ячеслав Вербин, один з найсерйозніших драматургів сьогодення, що пишуть для музичних театрів. Це дуже вільне літературне трактування твору Оскара Уайльда, в якому відображені сучасні і не дуже приємні тенденції, коли із установ культури чи пам’ятників архітектури роблять казино, ресторани чи щось у цьому дусі. (Подібне відбулося і у Шепетівці, де з музею Островського зробили бар). Головний конфлікт у мюзиклі – між Привидом, який є творцем, художником, і виконавцем музики, та міліонершою, яка бажає купити Кентервіль-Холл, що містить чимало культурних цінностей, і зробити з нього розважальний комплекс. Незважаючи на те, що в творі самого Уайльда нічого подібного немає, але як вважає сам режисер театру, сьогоднішні проблеми мають знайти відображення в театрі й ми повинні навчитися гостро реагувати на них. Ця вистава про вибір між істинними цінностями і уявними, про вічну боротьбу духовного і матеріального. В мюзиклі є чудова лірична тема — був придуманий новий персонаж, якого немає у Уайльда, працівник Британського музею Чарльз, який бореться разом із Привидом за Кентервіль-Холл і закохується у Вірджинію.

Крім актуальності «Кентервільського привіда», можна захоплюватися яскравістю цієї вистави, над якою працював талановитий пітерський художник Олександр Орлов. Хоча глядач звик до лаконічності „Рок опери” у декораціях вистав. Наприклад, в «Юноні и Авось» — лише дзвін і парус, «Ісус Христос-суперзірка» взагалі відбувається у пустому просторі. А от в «Кентервільському привиді» глядача чекає ціле яскраве шоу. Мюзикл дуже динамічний, там відмінний рок-н-ролл, свінг, блюз, неймовірна хард-рокова основа.

Головну роль у мюзиклі виконує Альберт Асадуллін, один з тих старих добрих рокерів, який стояв у витоків створення російської рок-опери. Альберт нещодавно повернувся в театр на прохання режисера. Асадуллін це один з небагатьох артистів чиї вокальні дані з роками лише поліпшуються і змушують слухача сприймати музику до глибини душі, тремтячі від задоволення.

Слідкуйте за афішами. Йдіть у театр і добре вічне мистецтво принесе вам відпочинок і задоволення.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 10687
delete
Муза Лисичка
Муза Лисичка, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:12 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Посмотрим!
15:31 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Голос Альберта Асадуллина - это -высший пилотаж.

Его песня "Дорога без конца" - это настоящий шедевр!!! Выше этого прыгнуть невозможно! Если он запоет- Киев будет покорен.
20:33 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
20:42 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Уля Киев
ПривИд чи ПривІд?

Жанр дійсно цікавий і видовищний. Я допомагала писати колись дипломну роботу з цієї теми, дуже цікаво.
21:14 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно!!! Спасибо...
21:38 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
00:44 11/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Преинтереснейший материал, уважаемый автор... Интересно собранный, грамотно поданный и оформленный.
01:23 11/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Прочитал с огромным интересом – удачно оформленный материал, с грамотно вставленной добивкой…

Комментарии

Спилберг Киев
Рекомендует этот материал
16:54 10/12/08
read У Харкові теж є театр "Мадрігал", який ставить "рок-опери". Окрім "Білої ворони" (про Жанну Д"Арк) з аншлагом іде "Дон Жуан". Зараз готують прем"єру.
Однак на такі постановки потрібні чималі гроші, так харків"ян змогли зробити дві попередні постановки тільки завдяки спонсорам, коли відбудеться третя, з огляду на кризу, невідомо.
20:32 10/12/08
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал
Почему? рекомендую
20:33 10/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Рекомендую!!!
21:14 10/12/08
Запитання: як ви все-таки реалізували цю "добивку"?? Я пробую, і у мене нічого не виходить.... :(
11:56 10/12/08
Рекомендует этот материал
21:38 10/12/08
Рекомендует этот материал
13:12 10/12/08
Моя мечта - написать рок-оперу....
Спасибо за статью best , она еще больше мою мечту растеребила LOL
21:03 11/12/08
Рекомендует этот материал
13:35 10/12/08
Гость
В КОСТЕР ЕВРОДОЛЛАРА: инвалютный капитал, СМИ, власть (СНГ), долги народов антиисламбанкингу, законы без потребительского акцепта, экспроприации дивидендов труда, интеллекта, вкладчиков, дольщиков, кредиторов, покупателеи, казахгеит-дипломатию, статистику, аудит, бухгалтерию, миллионеров, трлн-доходы без прибавочного продукта, крысограды, внепроизводственную буржуазию. М Ишаев ЖУЗсовет развития, безопасности тел 2252511, 77016711095 [email protected].?ru, Г Керей-мироправительс?тво: 0%кредитование, безденежные межгос-внутр-электрон-банк-бирж-б?ух-счета, ТПРУобмен, произв-потребитУК, караван-экономика 77054196946 Кирбалтабай
00:57 12/12/08

Live

31 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

58 мин. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про секондхенд і радянщину

58 мин. назад

ПашаПись комментирует материал Качественный ремонт пылесоса Самсунг - залог идеальной чистоты в доме

58 мин. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про секондхенд і радянщину

1 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью "Немовби Крим, немов Кавказ…"

1 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про секондхенд і радянщину

1 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про секондхенд і радянщину

12 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал ДУМЕНКИ – ДУМА ДРЕВНЬОСТИ

13 час. назад

Влочега рекомендует материал ДУМЕНКИ – ДУМА ДРЕВНЬОСТИ

13 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

13 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі