О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  10 декабря 2008 11:32:34

БОРОТЬБА ЗА КИЇВ або повернення рок-опери

І знову "коли співає Орфей, лікує Співаючий Бог"!..


БОРОТЬБА ЗА КИЇВ або повернення рок-опери
Рок-опера це в принципі своєму мюзикл, тобто музикально-сценічний жанр, який використовує структурні принципи традиційної опери (сюжетний зв’язок елементів) в поєднанні із стилістикою року. Винахідником терміну і жанру вважається Піт Тауншенд, лідер рок-гурту „The Who”. Саме цей колектив у 1969 році випустив альбом «Томі», на обкладинці якого вперше значилась назва нового жанру. У 1975 році в оперній студії при Консерваторії в Москві Вокально-інструментальний ансамбль „Співочі гітари” записав першу рок-оперу на радянському просторі, хоча назвати її в той час рок-оперою ніхто не посмів і придумали такий собі термін „зонг-опера” „Орфей і Евредика”. Першою виконавицею партії Евредики стала Ірина Понаровська, відома широкому загалу як радянська поп-співачка, а партію Орфея виконав Альберт Асадуллін. Лише у 1985 році з приходом до влади Горбачова і початком перебудови новий жанр став розвиватися жвавіше і у 1989 році ВІА „Співочі гітари” отримали нову назву: Державний театр „Рок-опера”. Останнім часом на території Росії стали популярними фолк-рок опери, такі як «Тампль», «Жанна д’Арк» та інші, хоча перевершити успіх „Юнони та Авось”, „Ісуса Христа – суперзірку”, вже згадану „Орфея і Евредику” у виконані Санкт-петербурзької „Рок-опери” поки не зміг ніхто.

Володимир Кале – музичний керівник Санки-Петербурзького державного театру  „Рок опера”, Ганна Позднякова – виконавиця арій Евридіки та Кончити, Богдан Вівчаровський заслужений артист Російської Федерації
Володимир Кале – музичний керівник Санки-Петербурзького державного театру „Рок опера”, Ганна Позднякова – виконавиця арій Евридіки та Кончити, Богдан Вівчаровський заслужений артист Російської Федерації
Для України жанр рок-опера є доволі новим і знайомим по творчому доробку ближніх сусідів росіян. Але нещодавно на наших теренах все таки з’явилась перша українська рок-опера „Енеїда” Котляревського. Композитор „першої ластівки” Сергій Бедусенко, плюсуємо сюди виконання ролей такими українськими зірками, як Таїсія Повалій, Анатолій Матвійчук, Анатолій Хостикоєв, Микита Джигурда, Богдан Бенюк та інші. І отримуємо невеличке уявлення про створене. Рекомендуємо послухати, тим паче, що на диску даний шедевр вже вийшов.

З досьє редакції

Історія театру „Рок-опера” розпочалася у далекому 1966 році, коли на базі відомого ансамблю „Дружба” народився вокально-інструментальний ансамбль „Співаючі гітари”. З 1985 року і по сьогоднішній день художнім керівником театру є заслужений діяч мистецтв Російської Федерації Володимир Підгородинський. До 1000-ліття Хрещення Русі театр поставив всесвітньо відому рок-оперу „Ісус Христом - суперзірка”, отримавши благословення від Православної Церкви. У 1991 році театр брав участь у святкуванні 250-ліття Російської Америки і у форті Рос неподалік Сан-Франциско (до речі, історія Юнони та Авось справжня і відбувалася вона саме в цих місцях) відіграв рок-оперу „Юнона і Авось”.
У грудні 2003 оку зонг-опера „Орфей і Евредика” була занесена у Книгу рекордів Гінесу як мюзикл, максимальну кількість разів зіграний одним колективом – на момент реєстрації рекорду вистава йшла 2350-й раз.

Богдан Володимирович Вівчаровський - єдиний у колективі заслужений артист Росії. Легендарний Харон з "Орфея і Евридики", адже виконує цю роль уже десятки років. Бути заслуженим артистом Росії у рок-музиці це фактично безпрецедентний випадок

Альберт Асадуллін. Його ім’я занесене у Всесвітню енциклопедію джаз, рок і поп-музики поряд з іменами найславетніших музикантів XX століття...
Співав в 60-х роках у гурті "Призраки". Потім були гурти "Фламінго" і "Невська хвиля". До речі, у 68-м році на першому у Радянському Союзі рок-фестивалі він був визнаний найкращим вокалістом. Потім отримав пропозицію від „Співаючих гітар” і залишився там, з невеликою перервою, до сьогодення.

 Але повернемося до „Рок опери”. Вперше за 10 років Санкт-Петербурзький державний театр „Рок-опера” відвідав з гастролями Київ. Театр привіз в Україну 5 вистав, але лише три з них побачила 10-12 вересня столиця. Нову виставу „Кентервільський привід” організатори концертів „Рок опери” в Києві нам не показали, зробивши ставку лише на старі добрі хіти „Юнона та Авось”, „Ісус Христос – суперзірка” та „Орфей і Евредика”. Про ці три вистави і так всім відомо, хоча можна з гордістю сказати, що нещодавно на гастролях у Єкатеринбурзі театр зіграв «Юнону і Авось» в 1700-й раз за 22 роки, а це, скажу я вам, неабиякий успіх і не старіння вистави, її щоденна актуальність.

 Зупинимося на виставі «Кентервільський привід», на створення якого пішло два роки. У театру є унікальна можливість створювати свої оригінальні твори в самому театрі. В «Рок-опері» працює дуже цікавий композитор Володимир Калле, який спеціально написав музику до „Кентервільського привіда”. Дана вистава не зовсім рок-опера, скоріше це класичний мюзикл. П’єсу написав В’ячеслав Вербин, один з найсерйозніших драматургів сьогодення, що пишуть для музичних театрів. Це дуже вільне літературне трактування твору Оскара Уайльда, в якому відображені сучасні і не дуже приємні тенденції, коли із установ культури чи пам’ятників архітектури роблять казино, ресторани чи щось у цьому дусі. (Подібне відбулося і у Шепетівці, де з музею Островського зробили бар). Головний конфлікт у мюзиклі – між Привидом, який є творцем, художником, і виконавцем музики, та міліонершою, яка бажає купити Кентервіль-Холл, що містить чимало культурних цінностей, і зробити з нього розважальний комплекс. Незважаючи на те, що в творі самого Уайльда нічого подібного немає, але як вважає сам режисер театру, сьогоднішні проблеми мають знайти відображення в театрі й ми повинні навчитися гостро реагувати на них. Ця вистава про вибір між істинними цінностями і уявними, про вічну боротьбу духовного і матеріального. В мюзиклі є чудова лірична тема — був придуманий новий персонаж, якого немає у Уайльда, працівник Британського музею Чарльз, який бореться разом із Привидом за Кентервіль-Холл і закохується у Вірджинію.

Крім актуальності «Кентервільського привіда», можна захоплюватися яскравістю цієї вистави, над якою працював талановитий пітерський художник Олександр Орлов. Хоча глядач звик до лаконічності „Рок опери” у декораціях вистав. Наприклад, в «Юноні и Авось» — лише дзвін і парус, «Ісус Христос-суперзірка» взагалі відбувається у пустому просторі. А от в «Кентервільському привиді» глядача чекає ціле яскраве шоу. Мюзикл дуже динамічний, там відмінний рок-н-ролл, свінг, блюз, неймовірна хард-рокова основа.

Головну роль у мюзиклі виконує Альберт Асадуллін, один з тих старих добрих рокерів, який стояв у витоків створення російської рок-опери. Альберт нещодавно повернувся в театр на прохання режисера. Асадуллін це один з небагатьох артистів чиї вокальні дані з роками лише поліпшуються і змушують слухача сприймати музику до глибини душі, тремтячі від задоволення.

Слідкуйте за афішами. Йдіть у театр і добре вічне мистецтво принесе вам відпочинок і задоволення.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 10752
delete
Муза Лисичка
Муза Лисичка, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:12 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Посмотрим!
15:31 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Голос Альберта Асадуллина - это -высший пилотаж.

Его песня "Дорога без конца" - это настоящий шедевр!!! Выше этого прыгнуть невозможно! Если он запоет- Киев будет покорен.
20:33 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
20:42 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Уля Киев
ПривИд чи ПривІд?

Жанр дійсно цікавий і видовищний. Я допомагала писати колись дипломну роботу з цієї теми, дуже цікаво.
21:14 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно!!! Спасибо...
21:38 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
00:44 11/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Преинтереснейший материал, уважаемый автор... Интересно собранный, грамотно поданный и оформленный.
01:23 11/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Прочитал с огромным интересом – удачно оформленный материал, с грамотно вставленной добивкой…

Комментарии

Спилберг Киев
Рекомендует этот материал
16:54 10/12/08
read У Харкові теж є театр "Мадрігал", який ставить "рок-опери". Окрім "Білої ворони" (про Жанну Д"Арк) з аншлагом іде "Дон Жуан". Зараз готують прем"єру.
Однак на такі постановки потрібні чималі гроші, так харків"ян змогли зробити дві попередні постановки тільки завдяки спонсорам, коли відбудеться третя, з огляду на кризу, невідомо.
20:32 10/12/08
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал
Почему? рекомендую
20:33 10/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Рекомендую!!!
21:14 10/12/08
Запитання: як ви все-таки реалізували цю "добивку"?? Я пробую, і у мене нічого не виходить.... :(
11:56 10/12/08
Рекомендует этот материал
21:38 10/12/08
Рекомендует этот материал
13:12 10/12/08
Моя мечта - написать рок-оперу....
Спасибо за статью best , она еще больше мою мечту растеребила LOL
21:03 11/12/08
Рекомендует этот материал
13:35 10/12/08
Гость
В КОСТЕР ЕВРОДОЛЛАРА: инвалютный капитал, СМИ, власть (СНГ), долги народов антиисламбанкингу, законы без потребительского акцепта, экспроприации дивидендов труда, интеллекта, вкладчиков, дольщиков, кредиторов, покупателеи, казахгеит-дипломатию, статистику, аудит, бухгалтерию, миллионеров, трлн-доходы без прибавочного продукта, крысограды, внепроизводственную буржуазию. М Ишаев ЖУЗсовет развития, безопасности тел 2252511, 77016711095 [email protected].?ru, Г Керей-мироправительс?тво: 0%кредитование, безденежные межгос-внутр-электрон-банк-бирж-б?ух-счета, ТПРУобмен, произв-потребитУК, караван-экономика 77054196946 Кирбалтабай
00:57 12/12/08

Live

8 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

30 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

33 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

37 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Влочега комментирует материал Путіна в Кремлі накрило

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Тарифы и собачий хвост

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Дозволь тобою милуватись