О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Кино  8 декабря 2008 19:49:14

Дитячі вподобання Чапліна (психологічний портрет)

Людина, яка постійно бачить на екрані телевізора смерть як реальну, що показують в новинах, так і художньопридуману, починає втрачати моральні орієнтири. Якщо у всьому світі щоденно помирають тисячі й тисячі дітей внаслідок катастроф, голоду, їх вбивають маніяки, то одна зґвалтована дитина – це вже майже щось невинне. У кінці-кінців, якщо процвітаючий культурний бізнесмен „підчепить” на якому-небудь вокзалі малолітню бродяжку - що у цьому жахливого? Все одно вона давно вже не дівчинка, так які можуть бути проблеми? Адже він не вбивати її веде - а розважитися пару годин в автомобілі десь на узбіччі.

До звичності до насилля, додамо до свідомості, що перебуває у якомусь ступорі, ще і таку важливу річ, як акселерація. Не знаю як решта - але я, зустрівши на вулиці сильно нафарбованих і відверто одягнених (або роздягнених?) дівчат, вагаюсь з визначенням їх віку. Може їм вісімнадцять. А може - тринадцять? Тінейджери дудлять пиво біля ларьків, одягають міні юбки, наносять бойову розкраску – спробуй відрізнити у темряві вечірньої вулиці, у кого з них є паспорт, а хто ще у п’ятий клас ходить. Усім, хто незнайомий з повістю покійної Наталії Медведєвої „Мама, я жуліка люблю” – рекомендую прочитати. Там як раз і описується історія кохання тринадцятилітньої дівчинки-семикласниці до тридцятилітнього чоловіка. І хто кине камінь у цього чоловіка, якщо дівчинка переслідує його ціленаправлено й активно протягом усього оповідання, змушуючи в решті-решт просто втекти.

Суспільство беззахисне перед педофілією в тій же ж мірі, в якій воно беззахисне перед насиллям, акселерацією й відсталістю. Щоб ми не робили - в першу чергу необхідно спровокувати величезний поступ у людській свідомості. Ми повинні усвідомити цінність і недоторканість не лише дитячого, але просто людського життя...

 

 

Генадій Нейман „Суспільство і педофілія”

 

 

Вечір. Сиджу перед екраном телевізора і дивлюся старі добрі фільми за участю коміка німого кіно Чарлі Чапліна. Ось полетіли торти в обличчя кремезної жінки у смішній сукні… тепер пішли у хід черевики, які із апетитом поглинає смішний пуголовок у котелку… звуки роялю, тріскотіння старого кіноапарату. Тим не менш саме Чаплін навчив людство масово сміятися із людини, що впала, з людини, яка просто не вписується у формат буденного людського життя і їсть власні черевики. Чаплін показав наскільки реальною може стати приказка: „з багна в пани”. Він виріс у страшних злиднях, які навчили його пристосовуватися до життя і простягати ніжки по одежинці, і ось у один прекрасний момент його накриває слава і маленького вискочку запрошують на всі світські раути чопорних вельмож... Здавалося б, що можна сказати нового про Чапліна, що можна розкопати такого, чого наш пересічний, завалений інформацією читач не знає про світовий кінематограф і його апологетів. Що можна висмикнути повчального зі всіх цих сенсацій і історій?

Акт про свободу інформації дав людству стільки їжі для роздумів, стільки сенсацій і таємниць, що вистачило б не на одну тисячу книг в три томи як мінімум. Так американські історики славетних особистостей, інакше кажучи - біографи, добилися розсекречування досьє ФБР на Чарльза Спенсера Чапліна. Досьє на Чапліна велося більше аніж півстоліття і нараховує 2065 документів. Усі знаменитості знаходяться під ковпаком секретних служб, на кожного ведеться досьє і пройдуть роки, а таємниці приватного життя спливуть на поверхню. Дивно, але факт. А як же ж право на приватне життя? Чи приватності для кумирів немає?

Перший документ Справи датований 1922 роком. Це донос про те, що комік приютив у своєму домі одного з лідерів руху профспілок. Після цього - довга перерва. Більша частина документів датована 1942-1954 роками. Починаються вони з 43-й сторінки, що носить слідуючи назву: „Підозрюваний: Чарльз Спенсер Чаплін. Жертва: Марта Луїза Грихеле, псевдонім Джоан Беррі. Суть справи: Акт про боротьбу з перевезенням білих рабів”. Цей закон був прийнятий у 1910 році, і забороняв „перевезення жінок в аморальних цілях за кодони штатів”. Хоча направлений він був на боротьбу із проституцією, ФБР могло застосувати його проти будь-якого чоловіка, що поїхав у інший штат у компанії коханки. Подробицям особистого життя Чапліна присвячено сотні сторінок Справи. Благо, матеріалу для цього було доста: з чотирьох жінок Чапліна три в момент весілля були неповнолітніми. До того ж він зазвичай мав не менше двох дуже молоденьких коханок одночасно.

На більшості листках Справи власноруч написані резолюції шефа ФБР Гувера, який вважав Чапліна своїм особистим ворогом: „якщо він дійсно порушив Акт про перевезення білих рабів, ми повинні енергійно з цим розібратися!”, "не дайте йому вийти сухим з води!”. Розбиралися енергійно. Інтерв’ювали друзів і ворогів актора, допитували барменів, служителів мотелів, автозаправних станцій, залізничних доріг - словом, всіх, хто входив хоча б у найменший контакт із Чапліним. Не дивлячись на всі старання, мрія Гувера відправити актора за грати так і не збулася. У 1948 році Чаплину продовжили американську візу, коли він поклявся, що не має відносин з комуністами і не входить в їхню організацію. У 1954 році Чаплін поїхав у Європу. ФБР оперативно зв’язалось із Службою еміграції та натуралізації. У результаті чого, ще не досягнувши берегів матінки старої Європи, актор отримав телеграму з повідомленням про те, що йому віднині заборонено в’їзд до США. Але Бюро, як у фільмах за участю агента Малдера, спостерігало за Чарлі Чапліним ще два з половиною десятиліття - до кінця життя і навіть деякий час після смерті, коли у Швейцарії була вкрадена труна із тілом Чапліна і викрадачі вимагали викуп.

У 1972 році, коли Чапліну був присуджений "Оскар", рішення про видачу йому одноразової візи для отримання нагороди приймалось після консультації із ФБР. Складалося таке враження, що до США їде не відомий актор і режисер, а шпигун та серійний вбивця в одному лиці. Лише у 1978 році справа Чарлі Спенсера Чапліна була закрита і здана в архів ФБР покриватися пилюкою аж до сьогодення. Хоча, як кажуть деякі дослідники літератури, будь-хто може впізнати схожу історію з іншого джерела, не такого засекреченого як фонди ФБР - книги Володимира Набокова „Лоліта”.

***

З точки зору науки, педофілія – це одне з найбільш розповсюджених сексуальних відхилень. Вона характеризується схильністю до сексуальних контактів з дітьми. Причини педофелії слід шукати не стільки у галузі психіатрії як прийнято вважати, скільки в історії, антропології і соціології. Хоча навіть тут галузь дослідження дуже широка і навряд чи межі статті дадуть її ґрунтовний опис. Отже, до кінця 19 століття жінка займала в суспільстві яскраво виражене підлегле становище. Протягом багатьох століть жінку видавали заміж у тому віці, який сьогодні в кримінальному кодексі більшості країн світу є забороненим не лише для сексуальних відносин, але й для розмов про секс. Хоча в деяких країнах Азії тринадцяти-чотирнадцяти річні жінки – не рідкість, а навіть традиція.

Давайте на мить залишимо Набокова, який ввів термін „німфетка” в загальний ужиток і згадаємо ще одного генія літератури Габріеля Гарсію Маркеса. Його всесвітньо відомий роман „Сто років самотності” розповідає нам про полковника Ауреліано Буенду, що страшенно закохався в дівчинку Ремедіос. Він робить пропозицію батькам дитинки і як тільки у неї пішли перші місячні її видали за полковника заміж, через деякий час дівчинка помирає при перших родах. Прикладів у літературі подібного кохання можна знайти чимало, але мова сьогодні не про це. Якби Чарлі Чаплін жив би до сьогодення його обов’язково засудили б за педофелію, адже любов актора-коміка до юних дівчат була сильнішою за нього самого. Весь Голівуд знав про його вподобання, але в цьому для більшості зірок не було нічого страшного, адже світ тоді був іншим і мораль теж, адже лише у 1993 році світ визнав педофелію – „порушенням сексуальної орієнтації” і в кримінальних кодексах з’являється жорстка стаття, що погрожує не лише позбавленням волі, але в деяких країнах вищою мірою. Секс з дітьми, підлітками в сучасному суспільстві – ТАБУ. Причини даного табу очевидні – дитина не в змозі протистояти сексуальному насильству зі сторони дорослого чоловіка, дитина не готова до сексуальних відносин ні з точки зору фізіології, ні психологічно, дитиною, підлітком дуже легко маніпулювати. Хоча, не дивлячись на всі каральні міри, на закони і переслідування, дана проблема сьогодні є пороком людського суспільства. Чому? В суспільстві існує думка, що педофіли – це покидьки, так звані маргінальні групи, злочинці. Нічого подібного – зазвичай це звичайні клерки, чиновники, бізнесмени, актори, як Чаплін, тобто доволі успішні люди, які рідко потрапляють під підозру. Сьогодні завдяки всесвітній мережі Інтернет кожен може знайти собі вподобання згідно сексуальних фантазій. Так за даними Всесвітньої організації захисту прав дитини в Інтернеті найбільш відвідуваними і популярними є сайти із дитячою порнографією. Хтось посміхнеться і скаже: „А що такого? Адже нічого страшного в перегляді цих сайтів немає. Ми ж не робимо це?” Дійсно – нічого такого, але шановний опонент забуває стару як світ істину – попит породжує пропозицію! І доки є попит, пропозиція, а тобто злочини проти дітей. Дитяче порно, насилля завжди будуть. І заради задоволення тих, хто сам ніколи і нікого – десь хтось ґвалтує дітей перед об’єктивом камери чи фотоапарата. Попит породжує пропозицію – і якщо судити по тому, що кількість сайтів із дитячою порнографією, не дивлячись на всі переслідування, так і не зменшується, а зростає, попит доволі великий!

Після такого „ліричного” відступу повернемося до любителям „свіжого м’яса” на прізвище Чаплін.

У автобіографії артиста Чарлі Чапліна не говориться про його перше одруження у шістнадцятирічному віці на набагато молодшій за нього дівчинці від якої у нього народився син Сідней. Молодята швидко розбіглися і лише Сідней залишився мандрувати із Чапліним його дорогами життя. Не писав Чаплін і про те, де і з ким була його перша дитина, коли разом із трупою Карно Чаплін вперше приїхав на гастролі у США. Єдине, що може вказувати на те, що він брав дитину із собою, - це звичка Чарлі жити завжди окремо від інших акторів трупи. От і вір після того автобіографічним джерелам... Справжнім першим коханням Чапліна стала Хетті Келлі - танцюристка. Вони познайомилися в Лондоні, коли Чапліну було 19 років, а Хетті 14. Після п’яти побачень вони розлучилися.

На 17-річній актрисі Мілдред Харріс він одружився у 1918 році, після того як вона його залякала вагітністю, що була вдаваною, а от зустрічатися із нею він почав набагато раніше.

Друга жінка Чапліна Літа Грей (до речі, доволі схоже на набоківську Лоліту Гейз). З нею Чаплін познайомився, коли Літі ледь виповнилося 15, а одружився із нею Чаплін лише за вимогою її батька, який погрожував посадити актора за грати, якщо той не одружиться. Вони розійшлися через три роки за ініціативою Літи. У позові до суду вона вказувала, що Чаплін звабив її, коли вона була ще дитям, а потім весь час їх подружнього життя зраджував з малолітніми дівчатами. Розвелися вони у 1928 році під час зйомок фільму „Цирк”. Чаплін виплатив Літі $825 000 - рекордну для тих часів суму, що стало причиною розслідування податкових органів фінансових прибутків Чапліна. Біограф Чапліна Джойс Мільтон писав, що відносини Чапліна та Літи Грей стали основою роману Набокова „Лоліта”. Про третю дружину Чапліна говорити не будемо, адже згідно вікових норм тут все було чисто.

Четверта дружина - Уна О’Ніл - переїхала в дім Чапліна, коли їй ще не виповнилося навіть 17 років, вона була на 36 років молодшою за нього. Вони поселилися у Швейцарії і старий бентежний дух Чапліна нарешті заспокоївся під крилом молодої тихої дружини. У нього було багато друзів, серед них королева Іспанії, граф д’Антраг, кінозірки і письменники. Весною в гості приїжджали англійці й американці, а самі Чапліни постійно їздили у Лондон, Париж, Венецію і Рим. Уна була для Чапліна не лише дружиною, матір’ю його дітей, другом по нещастю - вона стала його божеством, заспокоїла вічно блукаючу в пошуках незрілих плодів душу й плоть. Старість великого коміка пройшла в дивовижній гармонії з цією тендітною, скромною й милою жінкою, яка народила йому п’ять дочок і три сини. Остання дитина народилася, коли Чапліну вже стукнуло 72 роки.

У чому ж секрет вподобань Чарлі Чапліна? Чому він так ретельно шукав молоді паростки жіночої душі й тіла? Чому хотів бути першим або хоча б одним із перших на шляху відкриття юними німфетками таємниць відносин між чоловіком і жінкою? Чому саме юність так приваблювала актора? Що шукав у ній Чаплін? Задоволення чи дещо інше? Не дають відповіді на ці запитання його мемуари, автобіографічний фільм... можливо, знову перечитана „Лоліта” відкриє таємницю його буття...?

 

Наталія Костилєва

№6 (21) Молодіжний журнал "СТІНА"

http://www.stina.net.ua/

http://stena.easyforum.ru/

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8819
Отредактировано: 10-12-2008 [10:05]
delete
Наталья Костылева
Наталья Костылева, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +8
Всего комментариев: 13, Всего рецензий: 14
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:00 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересное исследование!
22:29 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дмитрий Шилин 'Запорожье'
Журналистское исследование!
Спилберг Киев
супер!
09:23 09/12/08
12:08 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дуже цікавий матеріал!
ОТ тільки без розділу абзаців читається важкувато...
13:49 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Муза Лисичка 'Винница'
13:57 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень понравилась работа - грамотно написанная, тщательно продуманная и грамотно поданная...
15:13 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно!!!
16:17 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець 'Ужгород'
Гарне розслідування
19:09 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф 'Донецк'
19:14 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Портрет, на мой взгляд, получился очень интересным… Очень не хватает иллюстраций или фото…
19:14 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Статья интересная и познавательная. Спасибо автору.
20:04 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юлианна Вайновски 'Евпатория'
Прекрасная исследовательская работа журналиста. Написано живо и интересно. Спасибо.
20:58 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Відмінна робота - продумана і цікаво подана...
09:32 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:07 10/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно. По поводу Чаплина я не знал.

Комментарии

Муза Лисичка Винница
Рекомендует этот материал
13:49 09/12/08
Рекомендует этот материал
20:00 08/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? РЕКОМЕНДУЮ!!!
15:13 09/12/08
Олекса Косар Чернигов
Цікава стаття. А маленьких Чаплін любив, бо сам був маленьким))
22:59 08/12/08
Скіф Донецк
Рекомендует этот материал
Почему? рекомендую
19:09 09/12/08
Олекса Косар Чернигов
Цікава стаття. А маленьких Чаплін любив, бо сам був маленьким))
23:00 08/12/08
Складнувато було читати великий текст без абзаців, а так - непогано
06:39 09/12/08
Рекомендует этот материал
19:12 09/12/08
У мене з абзацами - таке ж враження, але сам по собі матеріал чудовий
11:59 26/01/09
Крыся Беляева Черкассы
Рекомендует этот материал
13:03 10/12/08
Спилберг Киев
Рекомендует этот материал
09:23 09/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Однако…
14:07 10/12/08
Гость
світлана тобі скільки років ?
19:24 17/06/09

Live

...