О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  8 декабря 2008 13:14:13

Автор: Яна Ярошук

Як живеться людям з ВІЛ?

Як живеться людям з ВІЛ?
Євген дізнався, що в нього ВІЛ, ще в 1995 році. Протягом десяти років він не приймав ліків, тому що в Україні їх просто неможливо було дістати. Це зараз наша країна має спільні угоди з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. У рамках цих угод українці з ВІЛ безкоштовно отримують антиретровірусну терапію. А тоді не було ні угод, ні ліків – нічого.
Діагноз „ВІЛ” звучав майже як вирок. Як живеться людям з цією страшної хворобою сьогодні? З якими проблемами вони стикаються в буденному житті? Чи змінилось ставлення до них з боку не завжди адекватного суспільства? Про це ми бесідуємо з Євгеном, лідером ініціативної групи людей, які живуть з ВІЛ.

Жива черга до стаціонару
«НП»: Відомо, що кілька років тому  українці, і ти в тому числі, мали великі проблеми з забезпеченням медпрепаратами. Їх не вистачало на всіх. Як зараз справи?
Євген:
Сьогодні Луганська область забезпечується ліками достатньо, порівняно з іншими регіонами. Єдина проблема полягає в тому, що стаціонарне відділення Центру з профилактики та боротьби зі СНІДом розраховано на замалу кількість місць (25 ліжок), а треба в два рази більше. Існує «жива черга» з людей, хворих на ВІЛ, до стаціонару. Але черга невелика, і протягом 10-15 днів хвора людина отримує своє ліжко-місце.
«НП»: Що ви робите, щоб вирішити проблему з стаціонаром?
Євген:
Ми працюємо разом з благодійним фондом «Крок у майбутнє», а також представляємо інтереси Всеукраїнської організації людей, які живуть з ВІЛ. Беремо участь у круглих столах з координаційними радами, управлінням охорони здоров’я, місцевим самоуправлінням. Відстоюємо наші інтереси.
«НП»: Багато людей з ВІЛ вживають ін’єкційні наркотики. Що робиться в цьому напрямку?
Євген:
Уже сім місяців при наркології працює проект по зниженню школи від вживання ін’єкційних наркотиків. Суть проекту в тому, що споживачів наркотиків переводять із нелегального споживання на легальне, тобто людина не вживає наркотики, вироблені кустарним способом, а отримує медпрепарати, які знімають фізичну й психічну залежність.
Процес довгий, програма розрахована на рік. За цей час людина повинна повністю відмовитись від наркотиків та стати на шлях ресоціалізації – повернутися в сім’ю, знайти роботу тощо..
За моїми даними, Україна сьогодні може таким чином допомогти 6 тисячам осіб. Такий курс по зняттю залежності коштує близько 4 тисяч доларів на рік, але для хворого він є безкоштовним.

На «голці» Глобального фонду
«НП»: У Києві були випадки, коли міліціонери затримували ВІЛ-позитивних людей через те, що знаходили в них необізнані таблетки (антиретровірусну терапію). На ВІЛ-позитивних одразу падала підозра як на наркоманів чи наркодільців. А як щодо Луганська?
Євген:
За останні два роки ми провели кілька зустрічей з ВБНОНом* та роздрукували для них рекомендації, як поводитись з ВІЛ-позитивними. Сьогодні правоохоронці обізнані в цьому питанні, тому навіть якщо хвора людина попала до ізолятору, в неї не заберуть ліки, як це бувало раніше. До того ж, всі пацієнти при отриманні курсу антиретровірусної терапії, отримують й ламіновану картку, де вказаний перелік медпрепаратів, час прийому ліків та телефон лікаря. При затриманні така картка показується міліціонерові. Зараз ми вже й на СІЗО передаємо терапію – проблем із цим немає.
«НП»: Давай поговоримо про ставлення до хворих з боку суспільства. Воно змінюється?
Євген:
Так, змінюється, при чому в хороший бік. Навіть коли був «голковий скандал» (Два роки тому луганські засоби масової інформації поширили чутки про те, що ВІЛ-інфіковані колють здорових людей шприцами, внаслідок чого відбувається зараження. Пізніше ці чутки не знайшли підтвердження. – Прим. авт.). Мої знайомі не відвернулися від мене. Але людей зі статусом зараз цікавить навіть не ставлення суспільства. Їх цікавить, що буде, коли Глобальний фонд припинить давати Україні гроші на антиретровірусну терапію.
«НП»: ?
Євген:
Нині ми живемо лише завдяки допомозі Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Для порівняння – з 1000 осіб, які отримують лікування, лише п’ятьох фінансує держава. А всі інші 995 – це суто гроші Глобального фонду. А якщо Глобальний фонд піде? ВІЛ-позитивні в Україні залишаться сам на сам зі своєю хворобою, тому що не знайдеться стільки коштів (річний курс терапії на одну особу коштує 4 тисячі зелених). Наразі Україна має договір з Глобальним фондом до 2012 року. Що буде далі – ми не знаємо.

Щасливе життя – з ВІЛ
Як живеться людям з ВІЛ?
«НП»: Міністр охорони здоров’я Василь Князевич запропонував ввести в Україні обов’язкове тестування на ВІЛ. Твоя думка – чи потрібно нам це?
Євген:
Я незгодний з міністром. По-перше, обов’язкове тестування - це порушення прав людини. По-друге, навряд чи роботодавці захочуть брати на роботу людей з ВІЛ. І нарешті, по-третє, якщо зробити поголівне тестування, ми опинимось в дуже невтішній ситуації. Я маю на увазі те, що процент виявлених хворих на Луганщині буде в десятки разів більше ніж той, який ми сьогодні маємо.
«НП»: Але ж краще знати, ніж перебувати у невідомості?
Євген:
У цій ситуації – краще не знати. Якщо зробити поголівне тестування, то виявиться, що антиретровірусної терапії треба закупати в десятки разів більше. А де взяти гроші?
«НП»: Тобто, знову все упирається в фінанси…
Євген:
Саме так. Але я хочу порадити читачам «Нового погляду» - навіть якщо ви опинились в складній ситуації, це ще не привід для відчаю. Щасливе життя може бути навіть у ВІЛ-інфікованої людини. В мене, наприклад, здорова дружина та здорова дитина. Доречи, дитина народилась через два роки після того, як я дізнався про свій діагноз: в новонароджених бувають такі випадки, коли організм переборює вірус. Тобто надію залишати ніколи не можна.
Будь у курсі!
ВІЛ
– вірус імунодефіциту людини, яки викликає вірусне захворювання – ВІЛ-інфекцію, остання стадія якої відома як синдром набутого імунодефіциту (СНІД).
Розповсюдження ВІЛ-інфекції відбувається наступними шляхами: під час незахищеного статевого контакту, через використаний шприц, через переливання крові та від матері до новонародженого.
За даними Всесвітньої організації з охорони здоров’я, у 2007 році в світі нараховувалось 33,2 мільйона ВІЛ-інфікованих людей. За оцінками, у тому ж році відбулось 2, 5 млн нових випадків зараження вірусом та 2, 1 млн випадків смерті від СНІДу.
Лікування антиретровірусними препаратами збільшує тривалість життя ВІЛ-інфікованих людей та уповільнює прогресію ВІЛ-інфекції, але не зупиняє її.

*ВБНОН – відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 9680
delete
Яна Ярошук, Луганск, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 10
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:30 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
13:32 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:21 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
19:53 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема очень важная и серьезная. Спасибо.
Только объясните, а что такое "НП"?
Яна Ярошук Луганск
"НП" - это сокращение от названия газеты, "Новий погляд". wink
08:12 09/12/08
22:28 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Надзвичайно потрібний матеріал.
Яна Ярошук Луганск
Дякую! smile confused
08:15 09/12/08
23:02 08/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Мирослав Ветер Евпатория
Нужная работа, хорошо подааная читателю. СПИД касается каждого!
01:05 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Этим людям необходима помощь, поддержка, и при том - и моральная, и финансовая...
Яна Ярошук Луганск
Ну до 2012 года, скорее всего, финансовая поддержка будет... А после
ситуация может кардинально поменяться sad
14:48 09/12/08
01:38 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Эта проблема до сих пор остаётся одной из самых острых и болезненных...
15:43 09/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Оксана Л. Киев
12:36 09/09/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

Рекомендует этот материал
14:21 08/12/08
по зниженню шкоди
15:01 08/12/08
Мирослав Ветер Евпатория
Рекомендует этот материал
23:02 08/12/08
Рекомендует этот материал
Почему? Важно знать!
13:26 08/12/08
Яна Ярошук Луганск
smile best
13:59 08/12/08
emilpick Луганск
Рекомендует этот материал
Почему? Я люблю материалы этой журналистки. Она - профессионал. Она работает в газете и хлеб свой имеет трудным, но любимым делом своим. Как она и (все они) еще мало ЦЕНЯТСЯ, они не представляют, что такое быть КОЛУМНИСТОМ и как это дело оплачивается, если по-настоящему!
Дайте ей к Рождеству и Новому Году достойной жизни и от кризиса спасите!
16:21 09/12/08
Рекомендует этот материал
13:32 08/12/08
Яна Ярошук Луганск
Дякую!
13:45 08/12/08
Рекомендует этот материал.
12:36 09/09/10
Яна Ярошук Луганск
Точно, дякую
15:03 08/12/08
Яна Ярошук Луганск
Спасибо за отзыв. Приятно до чертиковsmile
А что касается колумнистов... Это - мечта, которая когда-нибудь, я уверена, осуществится smile
16:50 09/12/08

Live

27 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Влочега рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

2 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Народ привык к чему угодно!

3 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Шекспір сонет 116

3 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

3 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Шекспір сонет 116

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Керчь. Убийцей почти сотни людей есть Кремль

4 час. назад

Баргузин комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

5 час. назад

Баргузин комментирует материал Шекспір сонет 116

5 час. назад

antov публикует статью НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

6 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

7 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Влочега публикует статью Путіна в Кремлі накрило

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

9 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

15 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

16 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116