О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  2 декабря 2008 10:40:57

Лопата для фемінізму

Лопата для фемінізму

 

Це слово має смачно-епатажний префікс фе- та упереджено-банальний суфікс –ізм. Чим лякає і без того наляканих чоловіків. Бо оте "фе" асоціюється у них лише з фекаліями, а від "ізмів" вони цілком природньо звикли відхрещуватися. Одна моя подруга має універсальний тест на мужність для чоловіків. У всіх екземплярів, що бодай чимось її зацікавили, запитує: "А як ви ставитеся до фемінізму?"

Це провокаційне питання, зрозуміло, творить дива. Бо почувши слово на "фе" жоден адекватно-примітивний чоловік не може не виявити свою справжню сутність, екзальтовано не матюкнувшись і не сказавши, що він насправді думає про феміністок. Втім, подрузі інколи щастить поспілкуватися із більш помірковано-розважливим типом представників чоловічої статі, що гнівно не розбризкують слину лише тому, що не знають значення слова "фемінізм". Адже деякі екземпляри феміністками вважають поголовно всіх жінок, які, наприклад, забули, не встигли чи не мали змоги приготувати чоловікові вечерю, або їх чогось (і справді – чого б це?) не приваблює запах мочених-перемочених у тазику чоловічих шкарпеток, і, більше того, вони не збираються їх прати. Якщо сказати такому, що саме слово "фемінізм" вигадав чоловік, то буде істерика. Тому залишимо в спокої утопіста Шарля Фур’є, який щось варнякав про те, що соціальний статус жінок є мірилом суспільного прогресу. Тим паче, що в Україні нині багато своїх, "доморощених" так би мовити, теоретиків та практиків фемінізму.

 

Лопата для фемінізму

Характерною особливістю феміністичного дискурсу сьогодні стає його "демонізація". Мовляв, та не лякайтеся ви так, феміністки насправді білі і пухнасті. Переконати люд у цьому спробували дослідниця Тамара Злобіна та художниця Олена Міросєдіна, створивши експериментальний художній проект. "Фемінізм is..." називається. Для всіх дорослих дівчаток, які в дитинстві жували жуйку "Love is...", а нині мусять ностальгійно зітхати і сприймати фемінізм, як "ліки для покращення самопочуття". Бо ж авторки ідентифікують своє творіння як книгу про Нову Українську Жінку, що "цінує себе, досягає успіху, купує діаманти, керує бізнесом, дбає про коханих та змінює світ". Ніхто нікого не вантажить здобутками руху з трьохсотлітньою історією. Натомість ненав’язливо втокмачується гасло "Безвідповідальні гарненькі лялечки більше не в моді".

Лопата для фемінізму

Парадокс, але книжка насправді нагадує "гарненьку лялечку". Клин клином вибивають. Тож маємо сувенірне друковане видання в рожевій обкладинці. Сторінки з нього можна вилучати й дарувати як листівки. Чому стереотипний рожевий? На це питання Тамара Злобіна відповідає, стинаючи плечима:

- Бо це мій улюблений колір.

Можна ще причепитися до гасла "Навіть блондинка може бути феміністкою". Що за дискримінація? Але авторки резюмують, що не мали на меті вести просвітницьку роботу і всім пояснювати, що ж воно за звір такий – фемінізм. Їм ішлося перш за все про те, щоб зруйнувати негативні стереотипи, пов’язані із фемінізмом. Тому все дуже весело і гламурно. Попсово, тобто. Стережіться, маси. Фемінізм іде до вас. Він мило посміхається, стверджує, що треба носити зручне взуття, купувати собі діаманти, бути секс-символом, маючи маленькі груди, готувати краще за всіх своїх подруг та не поспішати заміж.

- Та це ж не фемінізм, це життя! – засміялася одна моя знайома, коли я показала їй книжку. А потім додала: - От якби ти ще справді була феміністкою, а не тільки говорила про це.

Виявилося, що феміністка із мене ніяка, бо коли я привела малого сина на роботу і він попросив у мене їсти, я відповіла, що зараз підемо на обід додому і я його нагодую... Втім, реакція чоловіків на книжку набагато цікавіша. Побачивши обкладинку, вони відразу відвертаються і ображено бурчать. З чого роблю висновок, що українським феміністкам не завадило би стати шпіонками і замаскуватися не лише у блискітки гламуру, а й вигадати собі цілковито нове амплуа. За принципом "називай мене хоч горщиком, тільки у піч не став".

- Сергійку! У фемінізмові ж скільки позитивних рис, - наївно пояснюю колезі на роботі.

- Угу! Тільки щоб їх побачити, треба дуже глибоко копати. А мені щось не хочеться за лопату братися.

Закінчується розмова тим, що Серж саркастично стверджує: замість того, щоб усім роздавати лопати, доцільніше вправити мені мізки.

 

 

Більше інформації можна дізнатися тута: http://feminism-is.livejournal.com/

http://gazeta.ua/blogs/?p=521 

Лопата для фемінізму

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5151
Отредактировано: 03-12-2008 [08:48]
delete
Вікторія Кобиляцька
Вікторія Кобиляцька, Черкассы, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +9
Всего комментариев: 46, Всего рецензий: 15
Читайте также

Ілон Маск показав безпілотний електробус для тунелів (фото)Ілон Маск показав безпілотний електробус для тунелів (фото)

Ілон Маск презентував безпілотний електричний автобус, призначений для руху підземними тунелями зі швидкістю до 200 км/год. ...

ЗМІ назвали кількість українців, що сплачують податки у ПольщіЗМІ назвали кількість українців, що сплачують податки у Польщі

У Польщі податки в Управління соціального страхування (ZUS) у першому кварталі цього року платили понад 330 тис. іноземців, з яких 227 тисяч є українц ...

НКРЭКУ утвердила новый порядок для тарифов на теплоНКРЭКУ утвердила новый порядок для тарифов на тепло

Национальная комиссия по регулированию энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) одобрила проекты решений о порядках и процедурах формирования тарифов ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:57 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отримала задоволення від прочитання. Про книжку мало сказано, але Ваші особисті судження щодо фемінізму досить цікаві.
Там просто читати практично нема чого. Лише тези і малюнки)))
Дякую за рецку і за рекомендацію! smile
15:04 02/12/08
11:12 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересно...
11:13 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Скіф Донецк
11:14 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
11:17 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Савинський Полтава
Хоча фемінізм як ідеологічна і політична сила виник в XIX в., феміністичні ідеї і трактати про необхідність розширення прав жінок в суспільстві можна виявити і в ранні періоди людської історії. Наприклад, "Книга про жіноче місто" Кристини де Пізан, опублікована в 1504 р. в Італії, вже містила ідею захисту прав жінок на освіту і політичний вплив. Класичним текстом фемінізму вважається книга англійської письменниці Мері Уолстонкрафт "В захист прав жінок", видана в 1792 р. і написана під впливом подій Великої Французької революції. Одним з перших документів фемінізму вважається "Декларація прав жінки і громадянки", написана і опублікована французькою письменницею Олімпією де Гуж в 1791 р. У "Декларації" заявлялося, що ігнорування жіночих прав, "тиранія сильної статі" є причиною національного нещастя і етичного та духовного занепаду; що жінка народжена вільною і по праву рівна чоловікові.
Так що ми, чоловіки, не проти фемінізму, однак, якщо я сам варю собі борщ, то навіщо мені дружина? Отже, фемінізм - це рух проти жінки в сім"ї. Мені особисто більше до душі суфражизм :))))
Фемінізм - це рух за жінку в сім"ї, яка почуває себе там комфортно))))
Не буду з Вами сперечатися)
От тільки скажіть - що Ви знайшли у тому суфражизмові?
15:07 02/12/08
Савинський Полтава
Сперечатись не потрібно (з Вами я собі цього не дозволю wink )
Суфражизм - реальна боротьба за реальні права, а в фемінізмі грані настільки розмиті, що навіть жінки не завжди розуміють, що фемінізм не битва за рівність з чоловіками, а скоріш навпаки - за жіночність у жінці. smile
15:37 02/12/08
12:31 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
- Та це ж не фемінізм, це життя!
Да для кого то это образ жизни
Так отож. Тільки подруга мала на увазі, що тези не мають ніякого відношення до фемінізму, а стосуються кожної жінки. smile
15:08 02/12/08
13:23 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікаво написано, аж захотілось книжечку прочитати :)
А ще там картинки веселі smile
Дякую за рецензію!
15:09 02/12/08
17:16 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ЮРИЙ РУДЕНЯ Одесса
Почитал и задумался - я феминист или нет? :0)
А чом би й ні? smile
дяка за рецензію!
19:28 02/12/08
18:38 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Я за мудрість жінки і комфортність.
цікава стаття.
Дякую, Лавро! smile
19:28 02/12/08
20:56 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дякую, Несторе! smile
23:01 02/12/08
21:22 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Классно!! :-))
22:08 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Виктория. Давненько я не читала твоих работ. Порадовала. Пиши еще.
дякую за відгук! та щось не дуже пишеться, але це явище тимчасове smile
23:02 02/12/08
22:22 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Последняя реплика в материале, сказанная Вашим коллегой, насколько я понимаю, отражает мнение достаточно большого количества мужчин... так боящихся вот того "фе"...))
але ж яка талановита репліка smile
дякую за відгук!
23:02 02/12/08
22:23 02/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересный материал. Спасибо.
Дякую! smile
23:02 02/12/08
01:16 03/12/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень интересные размышления… А ещё отметил, так про себя, что мне не страшно, когда я слышу про феминизм…))