О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Психология  26 ноября 2008 18:09:45

Автор: Юрій Гай

10 звичок, що програмують бідність

Щоб розвіяти доволі негативні враження, навіяні корупційно-освітніми реаліями, змальованими в попередній трилогії (http://h.ua/story/152822, http://h.ua/story/153297, http://h.ua/story/153668), пропоную вам психологічну цікавинку, яка, можливо, змінить ваші уявлення якщо не про світ, то про деякі речі в собі...

Директор Центру когнітивної нейрофізіології в Університеті Пенсільванії Марта Фарах в своїй книзі „Нейроетика” пише: „дитинство, сповнене страждань, впливає на фізичний розвиток мозку і дає його власнику збитковий інтелектуальний потенціал”. На думку Фарах, бідність руйнує мозок, і зруйнований цією бідністю мозок не дає людині можливості вирватися з бідності. Фарах зацікавилася зв’язком між соціально-економічним статусом і когнітивними успіхами дітей, що користувалася послугами нянь, які були бідніші і гірше освічені, ніж вона. „Їхні дочки і сини, племінниці і племінники починали життя явно з таким же потенціалом, як моя дочка і її друзі, – пише Фарах, – але йшли роки, і я бачила, що їх шляхи розходяться. Мені здалося, що у дітей в шарах з низьким і середнім соціально-економічним статусом зовсім інше уявлення про світ”.

10 звичок, що програмують бідність
Після кількох експериментів на перевірку когнітивних функцій (мови, пам’яті і візуальної обробки) вона виявила, що діти з низьким соціально-економічним статусом показували гірші результати порівняно з дітьми з середнім соціально-економічним статусом, пише The Times (переклад Inopressa.ru). Дослідження також показали, що IQ – спосіб оцінки інтелектуальних можливостей – в тій же мірі залежить від обстановки, що і від генетики. Так що майбутнє ваших дітей по-справжньому – у ваших руках, а також у ваших головах. Давайте разом позбавлятись від стереотипів, хибних уявлень та упереджень щодо можливостей людини.

Допоможуть нам в цьому американські психологи, які на сайті MEN’S CULT так визначають 10 ознак, які характеризують людей, свідомість яких запрограмована на бідність.

1. Почуття жалю до себе. Налаштовані на бідність люди жаліють себе і вважають, що бути багатим їм не судилось долею. Хтось жаліє себе за те, що народилася жінкою (мовляв, у чоловіків більше можливостей), інший жаліє себе за повну фігуру (позаяк стрункі люди отримують кращі робочі місця), третій оплакує свій зріст, національність, колір шкіри, релігію предків, дехто жаліє себе за те, що досі не одружились, інші плачуть через обручку на безіменному пальці або через штамп про розлучення. Молоді вбачають джерело проблем в недосвідченості, немолоді – в своєму віці. Як ви гадаєте, якщо людина жаліє себе через якийсь нерозважливий факт і цілими днями упивається „горем”, що вдіють люди, що оточують його? Жаліти себе – прекрасний спосіб віднайти стопудовий якір, який зупинить вас на шляху особистого розвитку і забезпечить вічну бідність. Жаліти себе – найкращий спосіб знайти на свою голову низькооплачувану та ще й виснажливу роботу і отримати жалюгідне існування.

2. Жадібність. Постійні пошуки цінників з написом „Знижка” і магазинів з гаслом „Розпродаж”, небажання платити за хорошу освіту своїх дітей (бо й вам ніхто не помагав), жлобське прагнення примусити працівників власної фірми працювати якомога більше за менші гроші – вірні ознаки того, що друга звичка бідних людей у вас уже є. Прагнення до тотальної економії в стилі героїв „Мертвих душ” – не винахід нашого часу і зовсім не ознака мудрості, а індикатор того, що ви підходите до вирішення дисбалансу доходів і витрат з невірного боку. Заряджена на достаток людина завжди готова сплатити за речі реальну вартість і щедро винагороджувати працю своїх помічників, бо знає її ціну – і того ж чекає від інших.

3. Заняття ненависними справами. Мотя ненавидить мити посуд, та ніхто не хоче їй допомогти, а Іван терпіти не може гуляти з собакою, та лінується збудувати їй вольєр. Сидір Петрович скаженіє від необхідності складати квартальний звіт, а жоден з його заступників не в змозі це зробити. Люся зневажає роботу аудитора, та тільки так може сплатити за кредит, який взяла на купівлю машини минулого літа. Усі ці люди готові до невдач і бідності – причиною тому є відчуття, які у них викликає необхідність робити неприємні справи. Рятуючись від звичок бідної людини, робіть не те, що потрібне, а те, що викликає найбільше задоволення, що найліпше вдається – у цій сфері ви доб’єтеся гарних результатів!

4. Вимір успіху грошима. Бідний впевнений, що тільки володіння певною сумою грошей принесе радість (комплекс Шури Балаганова). Певна сума на рахунку в банку може дати йому можливість відчути щастя завдяки дизайнерському одягу, красивому маєтку, подорожам, незалежності від чоловіка чи батьків. Та практика доводить, що щастя так і не приходить. Успішні люди виміряють щастя в одиницях, більш значущих, ніж долари, гривні, рублі, а в чому саме – кожен вирішує для себе.

5. Трата більших грошей, ніж можна дозволити. Кредитні карти і усміхнені працівники банків з радістю допоможуть вам опинитися в борговій ямі, особливо в періоди криз (договори кредитування ой як мало хто вивчає). Людина, яка не прагне стати успішною, не може збагнути різницю між корисним кредитом, взятим на розвиток власного бізнесу чи на підвищення власної конкурентоздатності (друга освіта, знайомства, нарощення духовної й тілесної потуги), і згубною позикою на купівлю розкішної іномарки чи величезного будинку.

6. Вибір миттєвої вигоди. Бажання отримати все й відразу – одвічна властивість бідних людей. Вони не здатні збагнути, що влаштовуючись на посаду з середньою зарплатою в солідну компанію, можна через кілька років мати значно більше, ніж якщо звертати увагу тільки на те, скільки отримаєте через місяць. Підсвідомо готові до невдач студенти кажуть про те, що інститут лише забарає у них час, який можна було витратити на „забивання баришів”.

7. Бідкання. Життя тяжке? Просто жахливе? Всюди дискримінація, корупція, хамство, кримінал – вам, нормальній людині, немає дороги до успіху? З усім цим погодиться кожен потенційний невдаха. Вакцина від цієї звички – креативність. Знаходьте унікальні можливості боротися з вадами зовнішнього середовища, станьте переможцем із самого початку невигідної для вас ситуації!

8. Порівняння себе з іншими. Петя думає, що кращий за своїх однокласників, бо єдиний закінчив восьмий клас на „відмінно”. Вася впевнений, що гірший за своїх друзів, бо єдиний не працює на літніх канікулах. Роман зневажає свого брата, тому що у того ще немає „Лексуса”, який вчора придбав Роман. А Олена хоче задушити свою подружку, тому що у тієї більше прихильників. Чи не нагадує це вам ваше оточення, „героїв” серіалів, тощо. У всіх цих людей чудово розвинена восьма звичка невдахи – прагнення порівнювати себе з іншими. Відчуваєте, на що себе програмуєте? Подумайте, чи потрібна вам ця звичка або краще не допускати, щоб зовнішній світ захопив контроль над вашим внутрішнім?

9. Вимір багатства грошима. Багаті люди не лише розірвали зв’язок між щастям і грошовими знаками (позбувшись четвертої звички бідняків), а й перекреслили знак „=” між розміром рахунку і поняттям багатства. Справжнє багатство – це уміння заробляти гроші на порожньому місці, організовувати новий бізнес: тоді вам не страшні ні податкові з генпрокурорами, ні пограбування чи викрадені кредитки. По-справжньому успішна людина не залежить від обсягу власного мішка із золотом. Про це знають всі успішні мільйонери.

10. Ізоляція від власної сім’ї. Невдахами є ті, хто віддаляється від власної сім’ї, пояснюючи це небажанням родини підтримати їх у скрутну хвилину, позичити грошей, зрозуміти, розділити переконання тощо. Вони не розуміють, що сім’я – прекрасне джерело внутрішньої підтримки, до якого можна звернутися, коли в решті сфер життя більше нічого не лишилося. Лише любов і віра близьких допоможе піднятися з колін, коли не лишається ніякої надії – і тоді досягається справжній успіх.

Тож побажаю вам успіхів і твердої віри у власні сили й приховані таланти, мій дорогий читачу, і пам’ятайте: ніколи не пізно розпочати жити так, як вам того хочеться, а вчитися все ж таки бажано на чужих помилках. Амінь.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 8684
delete
Юрій Гай
Юрій Гай, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +20
Всего комментариев: 32, Всего рецензий: 16
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

18:46 26/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Супер публікація.побільше б таких публікацій.
23:53 26/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Олекса Косар Чернигов
Пізнавально і корисно .
00:07 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Marchuk Nadia Чернигов
08:48 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Марія Солтис Кузнецовск
Цікава інформація.
Якось мені хтось казав: чим менше думаєш про гроші, тим більше будеш їх мати.
Чудові поради, беру у бібліотеку
10:23 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
що у дітей в шарах (верствах чи прошарках)з низьким і середнім соціально-економічним статусом
10:25 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Ариэль Киев
10:26 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Замечательно полезная информация!
15:06 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
На мой взгляд, основу для построения собственной теории Вы нашли не самую лучшую. Уж больно их жизнь отличается от нашей. Западное общество может себе позволить жить по шублону, а нам ещё страну строить ...
19:05 27/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрій Данилець Ужгород
интересная публикация
00:49 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Украинцы напоминают первоклашек, которых старшеклассники по началу сникерсами дурили, а теперь взялись за более тонкие уловки…
Киваем, всё понимаем, а выразить не можем.
13:29 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
отличная статья! Очень своевременная, написана прекрасно, спасибо за хорошие советы и напоминания!
13:43 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Очень полезная статья!
Спасибо.
13:48 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Чудова стаття. Розміщені в ній принципи що формують в людини "комплекс бідності" дійсно мають місце в житті. І те що на перше місце поставлено жаль - відповідає біблійним принципам. Бо жаль принижує. Співчуття допомагає піднятися з колін. Чому? Жаль бездіяльна функція. Співчуття - це завжди допомога ближнього.
14:42 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
КЬЯРА Винница
мудро! подписываюсь под каждой строчкой!
15:49 28/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
12:54 12/11/10
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление

Комментарии

lavra Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую.чому?публікація цікава,обгрунтована.є над чим подумати.
18:48 26/11/08
глядач Одесса
Сподобалось.Цікаво, про наслідки...... read
18:55 26/11/08
Павло Сокіл Шостка
Рекомендует этот материал
Почему? За потяг до гумористичного викладу!!!
10:18 27/11/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Цікаві узагальнення того, про що, здавалося б, усі знають.
10:24 27/11/08
Рекомендует этот материал
10:26 27/11/08
Сергей ГРУЗДОВ Симферополь
Рекомендует этот материал
Почему? Разумно. Наблюдал по жизни то же самое. Детям бы надо, пока схватывают.
16:36 27/11/08
Рекомендует этот материал
16:40 27/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Давайте разом позбавлятись від стереотипів, хибних уявлень та упереджень щодо можливостей людини.
11:36 28/11/08
Yana Gorbatko Черкассы
dknown не відповідає
а й справді clever
ви як завжди - комар носа не підточе wink
14:00 28/11/08
Савинський Полтава
Почекаємо.... smile
14:23 28/11/08
Yana Gorbatko Черкассы
smile ага
15:11 28/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Эти рецепты для нытиков, которые портят общую картину нашей жизни своими вечными жалобами. Если каждый будет думать в позитивном ключе, общие тенденции нашего развития будут положительными. И кризис нам не страшен будет!
13:31 28/11/08
tomasch Харьков
Я думаю, каждый из нас через это прошел. Кто больше, кто меньше. Думаю, эти рецепты не только для нытиков (хотя, согласен с Вами - не люблю вечных жалобщиков, их жизнь учит, а они не хотят учиться) sad А статья все-таки полезная smile best
"Если каждый будет думать в позитивном ключе, общие тенденции нашего развития будут положительными. И кризис нам не страшен будет!" - на 300% с Вами согласен. best smile Кризис в мозгах, а не в экономике.
10:54 02/12/08
Рекомендует этот материал
13:37 28/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Рекомендую
13:43 28/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Пора всім знати основні принципи, що не дають можливості вирватися з "комплексу бідності"
13:49 28/11/08
ЮРИЙ РУДЕНЯ Одесса
Рекомендует этот материал
15:41 28/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? bestЗамислився
15:49 28/11/08
Цитата:
А чого Ви не означили це, як плагіат?

Ну, власне те, що це відвертий плагіат, я й написав більш ніж відкрито. Моя думка по суті матеріялу в даному випадку немає значення. Якщо людина знайшла в мережі щось цікаве, і хоче цим поділитись, то для того існує "5 розділ" (хоч він вже й перетворився в помийну яму антиукраїнства, на жаль). А якщо "автор" бере дві статті, склеює їх і перекладає на українську, то це не стаття. Обговорювати її суть вважаю безглуздим.
Хайвей задумувався як проект для авторів-початківців, яких поки що не беруть інші ЗМІ. Пізніше було дозволено публікувати власні статті, які вийшли в інших ЗМІ. Але "вчитися" писати за технологією "знайшов-скопіював-видав за своє" - ну, вибачайте.
11:45 02/12/08
Правнук Ровно
Рекомендует этот материал
21:13 28/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Життя тяжке? Просто жахливе? Всюди дискримінація, корупція, хамство, кримінал – вам, нормальній людині, немає дороги до успіху? З усім цим погодиться кожен потенційний невдаха. Вакцина від цієї звички – креативність. Знаходьте унікальні можливості боротися з вадами зовнішнього середовища, станьте переможцем із самого початку невигідної для вас ситуації!
22:44 28/11/08
tomasch Харьков
Рекомендует этот материал
Почему? Тому що, інколи (а може частіше) потрібно замислюватися, над тим, хто ти є. І шукати відповіді, чому в мене те, чи інше, в собі, а не зовні. Дуже класна стаття.
11:11 30/11/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Корисна інформація!
17:06 30/11/08
Гость
Материал глупый. Со многими утверждениями можно поспорить. Жизнь, будущий успех чада - это лотерея, плюс связи и финансовые возможности родителей. Плюшкины, скряги встречаются как среди малоимущих, так и среди миллионеров... и т.д. и т.п. Неохота комментировать бред. Жаль, что среди комментаторов не нашлось ни одного засомневавшегося в объективности "10 заповедей". Это говорит о многом smile
11:14 30/11/08
Рекомендует этот материал
Почему? Ясно написано.
16:10 18/02/09
tomasch Харьков
Позвольте мне не согласиться с Вами. Спорить можно. Но это не бред. Материал отнюдь не глупый. Даже если он переписан или переработан от другого автора. Это, в любом случае, полезно для прочтения и осмысления. Ну а как прочитавший воспользуется этой информацией, зависит от него самого, и от его интеллектуального уровня. Источник этих утверждений - собственный опыт. Нет связей, нет финансовых возможностей. Дочь старшая учится в Киеве в лингвистическом университете, на бюджете, без финансовых вливаний. Дочь младшая - учится в Харькове в компъютерном коледже на бюджете, без финансовых вливаний.
А в отношении объективности - каждый в своем высказывании или поддержании своей позиции субъективен. Объективность - это, на мой взгляд, обобщение всех субъективных взглядов. smile
11:16 02/12/08
Зайцева Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Маленкий момент - нужно держаться подальше от жадных, ограниченных, и завистливых родсвенников, не будут портить представление о жизни
15:07 17/11/09
Рекомендует этот материал.
12:54 12/11/10
Я офігеваю з трьох речей на Хайвеї:
1. Нахабності деяких авторів, які, "нічтоже сумняшєся", беруть чужі статті і видають їх за свої
2. Наївності читачів, які не відчувають плагіяту (чи нічого не читають, окрім Хайвею?) і рекомендують крадене.
3. Байдужості редакції, яка давно припинила вистежувати плагіят і навіть виставляє його як "рекомендовані статті"

Ці "10 порад" - клясичний "баян". Забийте в яндексі "10 советов, программирующих бедность" і знайдете десятки, коли не сотні зсилок на такій саме текст (ну, от перший навмання: http://www.italia-ru.it/node/14668)

І все. Залишається лише завантажити його у перекладач і чекати на лаври.
12:54 30/11/08
Початок статті приблизно звідси:
http://news.mail.ru/society/1177305/print/
або
http://www.urology.com.ua/article13021.html
або...

Тобто половину з одної статті, другу - з другої, монтаж, переклад - і в дамках.
Подивимось, як на це прореагує редакція...
13:58 30/11/08
tomasch Харьков
А чого Ви не означили це, як плагіат? А думка Ваша по суті? Чи Ви виконуєте роль СБУ , і Вам байдуже, що містить ця стаття?
11:25 02/12/08

Live

10 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Pthsiкратия

24 мин. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Pthsiкратия

31 мин. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

38 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

50 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Pthsiкратия

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Pthsiкратия

3 час. назад

Влочега рекомендует материал НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Pthsiкратия

4 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Народ привык к чему угодно!

4 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Шекспір сонет 116

4 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

4 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Шекспір сонет 116

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Керчь. Убийцей почти сотни людей есть Кремль

5 час. назад

Баргузин комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

6 час. назад

Баргузин комментирует материал Шекспір сонет 116

6 час. назад

antov публикует статью НАМ НЕ ВДАЛОСЯ, ПУТЛЕР ВЕРЕЩИТЬ, ТОМУ ПРАВОСЛАВ'Я ТРІЩИТЬ!

7 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

9 час. назад

Влочега публикует статью Путіна в Кремлі накрило

10 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

10 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА

10 час. назад

Писной Андрей комментирует материал ИСКРЫ ЗИГМУНДА