О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  19 ноября 2008 08:33:42

Незрячий у місті

Це – наші проблеми
Незрячий у місті
Одним із критеріїв толерантності будь-якого суспільства можна назвати його ставлення до людей з особливими потребами, зокрема до незрячих. У нашому місті для людей з вадами зору нібито й чимало доброго робиться. Але чи достатньо? І чи лише міська влада має опікуватися сліпими та інвалідами по зору, які дуже погано бачать? А, може, це має стати спільною турботою усіх громадян міста?
Ось коротка довідка, яка інформує про увагу влади до потреб сліпих
У Хмельницькій територіальній первинній організації УТОС на обліку перебуває 130 осіб. Рішенням 8 сесії Хмельницької міської ради від 16.02.2007 року затверджена Комплексна програма "Піклування" в місті Хмельницькому на 2007-2011 роки. На виконання програми та підтримку виробничої діяльності, управління праці та соціального захисту населення здійснює закупівлю картонно-паперової продукції (папки, швидкозшивачі, конверти, бланки) виробництва навчально-виробничого підприємства УТОС - у 2007 році на загальну суму 1099,60 грн.; у 2008 році на загальну суму 1747,0 грн. Згідно звернень громадських організацій закупляються диктофони для малозабезпечених учнів шкіл та студентів-інвалідів по зору. Надається матеріальна допомога з міського бюджету незрячим інвалідам. З метою координації діяльності громадських організацій та сприяння розв’язанню соціальних проблем громадян створена координаційна рада. Рада, відповідно до покладених на неї завдань, сприяє діяльності органів виконавчої влади і громадських організацій у вирішенні правових, соціальних питань, трудової реабілітації інвалідів, вивчає та аналізує проблеми інвалідів, ветеранів, досвід інших міст та областей з питань соціальних проблем громадян з метою використання його у своїй роботі. Згідно розподілу бюджетних коштів громадським організаціям надається фінансова підтримка з міського бюджету. У 2008 році Хмельницькій територіальній первинній організації УТОС надана фінансова підтримка з міського бюджету на загальну суму 6,5 тис.грн.
А ось лист пані Катерини
То все дуже добре, що у нашому місті є не байдужі до чужої біди люди, котрі як можуть, допомагають у скруті. Господь благословить їх за добрі діла. Але було б краще, коли б вони свою допомогу спрямовували на добру і необхідну усім інвалідам справу. Ось, скажімо, у Чернівцях та Львові уже працюють безкоштовні таксі для інвалідів. Таке таксі треба замовляти за добу наперед, а при потребі приїде й людина, яка супроводжуватиме інваліда у поїздці. Щоправда, то усе заслуга закордонних благодійників. Вони мають і спецмашини для перевезення інвалідів на візках тощо. Ось зробили б у нас щось подібне для незрячих. Хай не безплатно, а за півціни. Тільки ті люди, які спілкуються з незрячими, добре знають усі теперішні їхні проблеми, розуміють, як важко їм. У нас же в місті чимало приватних перевізників, таксистів: 700-100; 700-900; 65-65-65; 063; 058; 061… Невже усі вони не могли б виділити хоча б одну машину на всіх незрячих?
І ще про путівки кілька слів. Незрячим пропонують путівки у санаторії. Але інваліди по зору відмовляються від них. Чому? Та тому, що їм нав’язують свого супроводжуючого, а люди хочуть їхати зі своїми родичами чи близькими, яким вони довіряють. Зникли відділи у магазинах, не стало послуги замовлення продуктів по телефону. Мені відомі випадки, коли незрячі йшли у магазин і падали у рови, каналізаційні колодязі…
Невже люди не розуміють, що коли вони ображають немічних інвалідів, то вони ображають Бога?
А й справді, ніби ж слушна пропозиція. Та й благодійних фондів чимало маємо, церков різноманітних конфесій. Невже усі гуртом на одне таксі для сліпих не подужають назбирати? Певно, тут має з’явитися ініціатор. І не суть важливо, буде це міська влада чи громадська організація.
А погляньмо на ту ж проблему пасажирського транспорту через товсті скельця окулярів людини-інваліда по зору. Ось що, зокрема, пише у своєму листі, адресованому міському голові С.Мельнику голова первинної організації УТОС Г.Тукачов: “Зважаючи на особливості інвалідів із зору, зобов’язати водіїв тролейбусів та інших транспортних засобів пасажирського транспорту міста оголошувати маршрут руху та зупинки, щоб незрячі могли завчасно підготуватися до виходу; підтримати ініціативу УТОС та продовжити обладнання за рахунок місцевого бюджету пасажирський транспорт пристроями зовнішнього голосового оповіщення АИТ-16; звернути увагу ДАІ на забезпечення правил дорожнього руху біля зупинок громадського пасажирського транспорту, не допускати на зупинках скупчення приватних автомобілів та таксомоторів, бо це заважає інвалідам здійснити посадку; продовжити та поширити практику використання трафаретів різного кольору для позначення маршрутів пасажирського транспорту, взявши за приклад “Електротранс”; запропонувати адміністрації залізничного вокзалу та автовокзалів озвучувати розклади руху поїздів та автобусів міжобласного та міжміського сполучення, обладнати біля довідкових бюро спеціальні дошки об’яв та розклади руху за системою Брайля…”
І це - лише фрагмент досить детального листа, у якому порушуються проблеми незрячих, бо для них важливим є навіть колір сходів у магазинах, які повинні мати контрастні кольори площин та облямівку сходинок. А що вже казати про картки поповнення рахунку мобільних телефонів за системою Брайля? Коли останнє від міської влади і мешканців міста аж ніяк не залежить, то робімо хоча б те, що нам під силу – ставмося з увагою до людей з особливими потребами, допомагаймо їм усім, чим можемо, бо їм набагато важче, аніж здоровим і успішним.
Валентин БЕНДЮГ

Портрет Брайля
Портрет Брайля

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4720
delete
Валентин БЕНДЮГ
Валентин БЕНДЮГ, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 11, Всего рецензий: 9
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

09:35 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Важко зараз незрячим... В мене така знайома є. Очолює місцеву організацію молодих інвалідів.
Актуальна, професійно написана стаття.
Їм же не доступні елементарні речі: гра у шахи чи доміно, риболовля, перегляд телепрограм, чим зайняті звичайні пенсіонери чи інваліди, вони не можуть самостійно знайти туалет не те що на вулиці, але й у лікарні, наприклад.
09:53 19/11/08
Іринка розповідала... Був такий випадок. У лікарні пішла в неї з носа кров. Попросила медсестру провести її до туалету. А та сказала молодій жінці, що їй ніколи, її не для того на роботу наймали, й взагалі від кровотечі з носу не помирають. А що жіночка незряча - медсестрі було начхати.
Ірина тоді до лікарні з чоловіком прийшла. Він теж інвалід, але зрячий. Ілля зайшов до свого лікаря, а дружину посадив на лаву у коридорі - чекати. А тут в неї кров...
Тоді в нас була публікація. Але медпрацівники на неї відреагували з образою. Мовляв, Ірина та Ілля - скандалісти. Десь з півроку та війна йшла...
10:00 19/11/08
Я теж був свідком, коли старий сліпий чоловік зі старечого будинку (одинокий) після операції в урологічному відділенні сидів у калюжі сечі...
10:04 19/11/08
Медпрацівники часто байдужі й жорстокі до таких людей... ‘sad‘
10:08 19/11/08
А що з нього візьмеш?..
І з них?.. ‘sad‘
18:41 19/11/08
12:36 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Потрібна стаття...
Може хоч хтось задумається...
13:35 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
13:43 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Marchuk Nadia Чернигов
"Невже люди не розуміють, що коли вони ображають немічних інвалідів, то вони ображають Бога?"
Дякую, що піднімаєте такі теми!
Було б добре хоч раз керівникам міста зав"язати очі й попросити їх пройтися містом... Читала десь, що за кордоном дбайливі мери так і роблять: мандрують містом із зав"язаними очима або їдуть на інв. візках, щоб визначити, де що не зроблено для зручності інваліда...
Наші збиралися з візочниками поїздити... ‘wink‘
18:43 19/11/08
13:46 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Часто із смутком дивлюся на іноземців-інвалидів в музеях, які мають змогу отримувати задоволення на рівні із здоровими людьми. Звісно, засмучуюсь, бо одразу згадую про наших. Людина повинна відрізнятися від звіра саме здібністю співчувати і допомагати.
15:06 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отлично осветили проблему в статье. Нужный материал на важную тему. Спасибо.
19:22 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Потрібно!
Для вашого журналу варто було б пошукати інформацію про цехи жебраків. То страшна інформація. На жаль, я не виписав свого часу з "Волинських єпархіальних відомостей" про цех жебраків-сліпців, що був при монастирі у Мирополі.
Загалом тема про жебрацькі цехи дуже цікава. ‘smile‘
19:33 19/11/08

Жебрацький цех

Жебрацтво, як спосiб iснування, вiдоме з найдавнiших часiв. Як не дивно, але значний поштовх поширенню цього промислу надала поява i розповсюдження християнства. З кожним роком все бiльше i бiльше з’являлося жебракiв, що просили милостиню в iм’я Христа.

При цьому у християнському свiтi, передусiм у Вiзантiї та Грецiї, а потiм у всiй Європi, жебрацтво оточується релiгiйним ореолом i береться пiд заступництво церкви - милостиня починає вважатися найбогоугоднiшою справою.

Серед типiв жебракiв найбiльш розповсюдженими були мандрiвнi спiваки. На українських землях у ХVI-ХIХ столiттях блукали тисячi слiпих спiвцiв, кобзарiв, бандуристiв, лiрникiв. Саме у цi часи з’являються й так званi “професiйнi” прошаки, якi об’єднувалися у ватаги, а iнодi у “жебрацькi цехи”.

На чолi цеху стояв особливий отаман - цехмейстер. Для того, щоб тебе прийняли до цеху, необхiдно було 6 рокiв ходити в “учнях”, щорiчно вносити 60 коп. (на т. зв. “жебрацьку свiчку”) та скласти iспит на знання молитв, прошацьких вiршiв та пiсень, особливої жебрацької мови. До речi, ця умовна мова виникла саме серед українських жебракiв пiд впливом румунської та циганської говiрки ще в ХVI столiттi, а вже потiм розповсюдилася по всiй Росiйськiй iмперiї. Цехмейстер перiодично скликав загальнi збори, на яких жебрацька братiя обирала казначея та старшин - сотенних та десяцьких, вирiшувала iншi важливi питання, а також карала винних. Найсуворiшим покаранням вважалося виключення з цеху, бiльш м’яким - штраф або вiдрiзання торби (тобто, переведення на деякий час в учнi).

В ХVII-ХVIII столiттях жебрацькi ватаги та цехи перейшли пiд покровительство певних осiб та установ, i вже в залежностi вiд того почали подiлятися на монастирськi, соборнi, церковнi, цвинтарнi, панськi тощо. Покровитель забезпечував жебракам захист вiд переслiдувань з боку влади та дозволяв поселятися на своїх землях, i, звичайно, мав вiд цього чималий прибуток.

На Подiллi у ХVIII столiттi найчисельнiшим та найприбутковiшим був Сатанiвський цех, що iснував при Свято-Троїцькому базилiанському монастирi (с. Слобiдка Сатанiвська). Долиною Збруча, попiд кам’янi кручi гори Лазарецької, вiд ворiт Сатанова до Сатанiвської слобiдки тулилися бiднi халупи, де знаходили притулок жебраки монастиря. Довгий час цехмейстром у них був Андрiй Кузка (це iм’я зустрiчаємо в декретах Кам’янецької консисторiї вiд 1742 року).
Iгумен монастиря видавав жебракам цеху “прохальнi листи” - свого роду документи, що дозволяли просити милостиню на користь монастиря i водночас захищав вiд непорозумiнь з мiсцевою владою. З такими листами прошаки, пересуваючись юрбою, розходилися по селах i мiстечках Подiлля. Вони намагалися потрапити туди в святковi або ярмарковi днi.

Як правило, юрба зупинялася табором десь у лiсах та ярах, i коли однi залишалися в таборi готувати їжу та стерегти майно, iншi вiдправлялися у навколишнi села “на працю”.

Так сатанiвськi жебраки мандрували шляхами Подiлля протягом теплої пори року, повертаючись на зиму пiд стiни монастиря.

Припинив своє iснування Сатанiвський жебрацький цех пiсля 1795 року, коли Свято-Троїцький монастир став православним.

Сергiй ЄСЮНIН

http://podil.com/history/history19.htm
23:23 19/11/08
23:35 19/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
плеханов Киев
Автор написал нужную статью, но она передает только незначительную часть проблем, с которыми сталкивается незрячий человек в украинском обществе.

Нищет, равнодушие общества, отчаяние и никакой надежды на улучшение жизни инвалида по зрению в обозримом будущем. Законодательно ликвидированы в бюджете средства для оплаты труда секретаря слепого ученого, фактически отсутствует возможность приобрести собачку поводыря, да и законодательство не защищает инвалида в Украине. Позор и презрение властям Украины.
Цитата:
да и законодательство не защищает инвалида в Украине

Законів і указів є досить, але питання у виконанні і фінансуванні написаного.
23:38 19/11/08
плеханов Киев
Вы ошибаетесь. Ни жилищный, ни гражданский, ни уголовный кодексы не предусматривают особенного статуса незрячего человека. ‘cool‘
23:41 19/11/08
Ну, я не цікавився аж так кодексами, але знаю про низку законів, які спрямовані на захист інвалідів. Певно, що й смислу нема писати окремі закони про тих чи тих інвалідів. То все - компетенція підзаконних актів, що пишуться на виконання законів. ‘read‘
23:48 19/11/08

Доступність сліпих до транспорту та верховенство права
17.04.2008
25 лютого 2008 р. у Зеленому залі будинку Федерації профспілок України відбулась конференція "Доступність сліпих до транспорту та верховенство права".

Конференція була організована Всеукраїнською благодійною організацією інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини", Всеукраїнською громадською організацією "Союз підтримки незрячих України", Громадським об‘єднанням незрячих фахівців "Реаресурс" та Всеукраїнською молодіжною громадською організацією "Генерація успішної дії".

На конференції зібрались представники громадських організацій інвалідів, які опікуються інвалідами по зору, зокрема були представлені такі організації: Київська міська організація Українського товариства сліпих (В.М.Шупик), Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнська профспілка працездатних інвалідів" (В.Б.Петровський), Благодійний фонд допомоги вченим - інвалідам по зору "Візаві" (Ю.О.Войтюк), громадська організація "Світ на дотик" (В.В. Шелаєва). У роботі конференції також взяв участь представник Федерації профспілок України.

Проблеми інвалідів по зору та можливі шляхи їх вирішення прийшли вислухати та відповісти на запитання представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Укрзалізниці, КП “Київський метрополітен” та представник від уповноваженого з прав людини Верховної Ради України.

Представник Департаменту у справах інвалідів Міністерства праці та соціальної політики України повідомив, що Міністерство рекомендувало зберегти пільги на транспортне обслуговування для інвалідів у повному обсязі не зважаючи на рівень їхнього доходу.

Представник Міністерства транспорту та зв’язку України Ю.В.Сава повідомив, що Міністерство та підприємства, які знаходять в сфері його управління виконували та будуть виконувати й надалі законодавство щодо реалізації права інваліда на пільговий проїзд, Водночас, Міністерство занепокоєне рівнем та обсягом компенсації перевізникам за надані пільгові перевезення.

Після виступу представника Міністерства транспорту почалась дискусія щодо форми забезпечення права на пільговий проїзд. Представник Міністерства транспорту висловлював думку, що це має бути адресна допомога інваліду, а представники громадських організації доводили, що пільга повинна надаватися на пряму перевізником з наступною компенсацією з бюджету. Ця думка підтверджувала досвідом закордонних країн.

Володимир Петровський запропонував створити Громадську раду при Міністерства транспорту за участю громадських організацій інвалідів. Також він висловив думку, що така співпраця була б корисна як Міністерству, так і інвалідам.

Говорили й про рівень обслуговування інвалідів на транспорті. Представник Міністерства транспорту та зв’язку України Ю.В.Сава повідомив, що Міністерством було видано Наказ “Про вдосконалення організації роботи щодо надання транспортних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями підприємствами, установами, організаціями транспорту та зв’язку, які входять до сфери управляння Мінтрансзв’язку” від 18.12.2007 №1174. Цим наказом затверджені Методичні рекомендації щодо створення та організації груп (служб) надання допомоги інвалідам на вокзалах, вузлових станціях, автостанціях, аеропортах та поштампах. Водночас, дія цього наказу не розповсюджується на підприємства, установи та організації, засновані органами місцевого самоврядування (комунальні підприємства) та приватними суб’єктами господарювання. До того ж ще й не факт, що його будуть виконувати підприємствами, установами, організаціями транспорту та зв’язку, які входять до сфери управляння Мінтрансзв’язку, оскільки сам наказ не є зареєстрованим в органах юстиції, а значить не є діючим. Відповідно до Указу Президента України від 03.10.1992 №493/92 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” нормативно-правові акти набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.

На конференції піднімали тему позбавлення пільг на транспортне обслуговування інвалідів доходи, яких перевищують певний рівень. Ця тема виникла не випадково. Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.07 №107-VI, стаття 38-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” була доповнена частиною 7, відповідно до якої пільговий проїзд, передбачений статтею 38-1 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, буде надаватися за умови, якщо середньомісячний сукупний доход сім‘ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, збільшену на коефіцієнт 1,1 у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Ця норма може вступити у дію вже 1 травня цього року.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація інвалідів з вадами зору "Генерація успішної дії", як інші громадські організації інвалідів, теж не осталась осторонь цієї проблеми. Але, якщо інші громадські організації звертались до керівництва держави одноосібно, то Генерація успішної дії враховуючи, що це спільна проблема, яка не залежить від віку та бажаючи сконцентрувати зусилля громадських організацій інвалідів запропонувала підписати підготовлений лист іншим представникам громадських організацій інвалідів.

По закінченню конференції відкритий лист до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України було урочисто підписано представниками громадських організацій інвалідів.
http://naiu.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1699&Itemid=9723:54 19/11/08
плеханов Киев
Кроме названия" захист інвалідів" в этих законах нет конкретики и сплошная туфта. Например, оздоровление регулируется постановлениями КМУ, а в них срок растянут на четыре года, а потом компенсация за путевку в размере 200 гривен, которые получить НЕВОЗМОЖНО. ‘cool‘
09:07 20/11/08
Ось, бачите, закон є, а підзаконні акти Кабміну усе нівелюють. Компентенція не ВР чи Президента, а Кабміну. ‘smile‘
09:24 20/11/08
Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям ...Цей Закон відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) гарантує інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам право на матеріальне забезпечення за рахунок ...
zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2109-14 - Подібні сторінки
Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну ...I. Внести до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 ) (Відомості Верховної Ради України, ...
zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2457-15 - Подібні сторінки
Подальші результати з zakon.rada.gov.ua "
Закон України № 2109-III "Про державну соціальну допомогу ...Цей Закон відповідно до Конституції України гарантує інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного ...
dcp.org.ua/publicaions/zakon/5779.html - 38k - Кеш - Подібні сторінки
№2109-IV Закон України "Про державну соціальну допомогу інвалідам ...Всеукраїнське громадське соціально-політичне об‘єднання громадських організацій, членами яких є інваліди, Про державну соціальну допомогу інвалідам з ...
naiu.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=75 - 37k - Кеш - Подібні сторінки
№2457-IV Закон України Про внесення змін до Закону України "Про ...Про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 16, ...
naiu.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=75 - 28k - Кеш - Подібні сторінки
Подальші результати з naiu.org.ua "
23:51 19/11/08
плеханов Киев
Валентин, не лукавьте. Знаю я эти законы. В них нет статуса НЕЗРЯЧЕГО ЧЕЛОВЕКА. Что реально, то это : льготный проезд и бесплатное пользование радиоточкой. ‘cool‘
09:02 20/11/08
А має бути окреме законодавство по різних причинах інвалідності?
Я розмовляв з глухонімими, то вони переконували, що коли б виконувалися існуючі вже закони , укази і постанови, то вони були б щасливими.
09:08 20/11/08
плеханов Киев
Ждать от банкиров человеческих законов и тем более достойных условий жизни верх наивности. Это не возможно. ‘cool‘
19:31 20/11/08
Та кажу ж вам про виконавців, а не законодавців, пане плеханов. ‘cool‘
01:14 21/11/08
плеханов Киев
Да, нет. В законах одни общие фразы, а исполнители этим пользуются. ‘cry‘ ‘cry‘
11:03 21/11/08
04:40 20/11/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Жорстокість людська не має меж.
В Києві літній чоловік попросив прочитати розклад руху потяга іншу людину,відповідь була така:Ти що сліпий? Так, я сліпий-відповів він.насправді ця людина була сліпа.
я прочитала і провела,допомогла. в житті ніхто не застрахований від всяких дрібниць Не дай,Господи!.
стаття актуальна.
Цей світ - для здорових і нахабних. Так колись казав мій батько-інвалід.
08:15 20/11/08

Комментарии

Ні, жодного уявлення не маю...Знаю, що він корнями з Полтавщини ‘smile‘
19:37 19/11/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую!
09:36 19/11/08
Симпатичний у Вас на аватарці котик. Це той, що на ящірку полював?
09:54 19/11/08
Він самий. Звати його Куц (чорт, донька якось на святий вечір принесла).
10:01 19/11/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Актуально!!!
17:28 20/11/08
Впізнала красеня.
10:08 19/11/08
В мене в бувшого директора таке прізвище було... ‘LOL‘
13:35 19/11/08
Це прізвище дуже поширене в Україні. Синонімами чорта є також нетеча, безпятий і ще маса. ‘smile‘
19:47 19/11/08
Дякую, пане тезко.
17:40 20/11/08
А ви знали, що воно значить? ‘smile‘
18:40 19/11/08

Live